Şimdi Ara

Acer 6930G !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar sizlerin yardım ve tavsiyelerinize ihtiyacım var. Yardımcı olursanız çok sevinirim..

Öncelikle laptop um Acer 6930G 664G32MN modelidir ve bilindik ekran kartı yanma sorunuyla bende karşı karşıyayım..
    Bilgisayarımın ekran kartı ilk olarak geçtiğimiz Mayıs ayı içeresinde yanmıştı ve hemen servisine gönderdim. Pc yapıldı ve 1 ay kullandıktan sonra tekrar aynı sorunu yarattı bende tekrar göndermedim ve 160 TL verdiğim ücreti geri aldım.

Ve şu an laptop um bir ekran kartı yüzünden sapa sağlam olmasına rağmen görüntü gelmediği için kullanamıyorum.

İnternette bir kaç tane buldum ama 2. el güvenemiyorum. Ya taktığımda çalışmazsa ya da taktıktan bir süre sonra tekrar bozulursa diye düşünüyor beni

1. bulduğum bendeki ekran karti olan ATI HD 4650 1G 128 bir ekran kartı ve fiyat olarak da 225 TL lik bir fiyat çekiyor.
    2. bulduğum ise Nvidia GeForce 9600M GT 1G ekran kartı bu ise 165 TL diyor.

Sizce ne yapmalıyım?

Sıfırını bulamayacağımı biliyorum ama bir umut diyorum. Elinde sıfır ve ya az kullanılmış ekran kartı olan varsa satın almak istiyorum arkadaşlar.

Son olarak ta bir şey sormak istiyorum.
    Benim Laptop umun desteklediği ekran kartları şunlarmış: 9300M GS, 9600M GS, 9600M GT, HD 4650, 8600M GT

Bu ekran kartları arasında laptop için 512 mb 265 bit olanı varmıdır. Yani şu alternatifi de düşünüyorum; 1gb 128 bit yerine 512mb 256 bit daha mantıklı olur sanırsam..

Şimdiden çok teşekkür ederim!

• Burada önemli olan kartın 1 yada 2 GB olması değil ddr3 olmasıdır, bu seri kartların bir çoğu ddr2 bellekli gelir ve perf. %50 oranında düşüktür ddr3 e göre mesela şu sizin için iyi bir seçim olabilir, dilerseniz gönderin montajını ben yapayım gerekirse fanını büyütür macununu daha iyi sürer laptobunuzun ısınmaması için elimizden geleni yaparız:http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-notebook-dizustu-nvdia-geforge-9600m-gt-ddr3-141249698/detay
  • Evet sizin dediğiniz doğrudur ben pek fazla anlamıyorum ekran kartlarından. Ancak dediğim gibi bir kere mağdur oldum ve tekrar olmak istemiyorum. Bu yüzden de çok fazla güvenemiyorum ve tedirgin durumdayım.

Ayrıca teklifiniz için teşekkür ederim. Laptop umu aldığım arkadaşım bilgisayar işiyle uğraşıyo. O da ben de uygun bir ekran kartı arıyoruz. Bulduğumuz zaman dediğiniz gibi fan büyütme ve macun gibi olayları bizde yapmayı düşünüyoruz.

Verdiğiniz linkteki ürününüzü inceledim. Fiyatı çok uygun fakat fiyatının düşük olması beni biraz düşündürdü. Çünkü bayadır araştırıyorum ve piyasa ortalaması hep 150 TL - 250 TL arası bu ekran kartların. Kartta bir sorun var mıdır? Bundan nasıl emin olabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

Burada önemli olan kartın 1 yada 2 GB olması değil ddr3 olmasıdır, bu seri kartların bir çoğu ddr2 bellekli gelir ve perf. %50 oranında düşüktür ddr3 e göre mesela şu sizin için iyi bir seçim olabilir, dilerseniz gönderin montajını ben yapayım gerekirse fanını büyütür macununu daha iyi sürer laptobunuzun ısınmaması için elimizden geleni yaparız:http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-notebook-dizustu-nvdia-geforge-9600m-gt-ddr3-141249698/detay

+1
    Ülkemizdeki 4650ve 4670 ler hep ddr2 olduğundan((geneli) gddr3 9600m gt alabilirsin.9650M gt bulabilirsin.Önemli olan mxm 2 soketi olması ve soketindeki boşluğun ortada değil de kenarda olması...9600m gt'ye 150 liradan fazla verme.4650'ye 350 lira diyen de gördüm ben.O yüzden 9600m gt almak daha mantıklı.Aşağı yukarı benzer performansı alacaksın zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 22 Ekim 2013; 23:01:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: raklaxx

Evet sizin dediğiniz doğrudur ben pek fazla anlamıyorum ekran kartlarından. Ancak dediğim gibi bir kere mağdur oldum ve tekrar olmak istemiyorum. Bu yüzden de çok fazla güvenemiyorum ve tedirgin durumdayım.

Ayrıca teklifiniz için teşekkür ederim. Laptop umu aldığım arkadaşım bilgisayar işiyle uğraşıyo. O da ben de uygun bir ekran kartı arıyoruz. Bulduğumuz zaman dediğiniz gibi fan büyütme ve macun gibi olayları bizde yapmayı düşünüyoruz.

Verdiğiniz linkteki ürününüzü inceledim. Fiyatı çok uygun fakat fiyatının düşük olması beni biraz düşündürdü. Çünkü bayadır araştırıyorum ve piyasa ortalaması hep 150 TL - 250 TL arası bu ekran kartların. Kartta bir sorun var mıdır? Bundan nasıl emin olabilirim?

kart benim degil ben sadece arastirip sizin icin buldum muhtemelen 512lik oldugu icin fiyat dusuktur cunku cok cok az kisi bu kartin 1gb ddr2 liginin 512 ddr3 lugunden ciddi oranda yavas oldugunu bilir ve bir cok kisi bunu bilmedigi icin 512 ddr3 luk karta para etmez gozuyle bakar. Ben takabilirim dememdeki maksak ayni zamanda colorful ekran kartlarinin bayi ve servisligini yapiyorum o bakimdan yardimci olabilirim demek istedim

• @B.M.W
    @AC Kırıklar

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.