Şimdi Ara

Acer 6930G Ekran Kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Notebook mun modeli Acer 6930G 664G32MN ve bende ekran kartı yanan mağdurların arasındayım.

Bende ki 1GB ATI HD 4650 ekran kartı yandıktan sonra bir kaç gün önce elime Nvidia Geforce 9600M GT CUDA ekran kartı geçti ve onu notebook umda denedim fakat sonuç yine aynı oldu ve yine görüntü gelmedi. Samimi olduğum bilgisayar işi yapan arkadaşıma götürdüm o da aynı sonucu gördükten sonra bana bu nvidia nın ekran kartı senin notebook unu desteklemiyor dedi.

Fakat şöyle bişey var. Ben bu ekran kartı olayı bayadır araştırıyorum ve nerde görsem kime sorsam herkes uyar dedi ama uymadı.

http://www.ebkbilgisayar.com/main/acer_aspire_7720g__mxmii_8400m_gs_9300m_g_9300m_gs_9500m_gs_8600m_gt_9600m_gt_aspire_8730g__mxmiii_9600m_gt_geforce_8600m_gt__g84600a2_g84m_512mb_ddr2_mxm_ii_graphics_card__laptops_sifir_garantili_notebook_laptop_ekran_karti_vga_board-1003-104-10.html

Bu linkte de olduğu gibi 9600M GT ekran kartı benim notebook umla uyumlu olduğu gözüküyor ve Ben bu duruma bi anlam veremedim.

Sizlerin görüşleri nelerdir? Rica etsem yorum yapabilirmisiniz?

Not: Yeni bulduğum 9600M GT CUDA ekran kartı sağlamdır ve notebook umun başka hiç bir yerinde sorun yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raklaxx -- 30 Ekim 2013; 19:07:22 >

• Fikri olan yok mu arkadaşlar lütfen yardımcı olun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raklaxx

Fikri olan yok mu arkadaşlar lütfen yardımcı olun.

Bende Acer 6930G laptop ve 9600M GS ekran kartı var. Başka parçalarda bozulmuş olabilir. Anakart, işlemci, ram. Windows açılıyor mu? Ses geliyor mu? Belki lcd ekran bağlantısında sorun vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lwd -- 1 Kasım 2013; 15:08:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lwd

quote:

Orijinalden alıntı: raklaxx

Fikri olan yok mu arkadaşlar lütfen yardımcı olun.

Bende Acer 6930G laptop ve 9600M GS ekran kartı var. Başka parçalarda bozulmuş olabilir. Anakart, işlemci, ram. Windows açılıyor mu? Ses geliyor mu? Belki lcd ekran bağlantısında sorun vardır.

Şöyle açıklayayım kardeşim..

Ben bu 9600M GT yi taktığımda laptop un ekranına sadece beyaz bir ışık geliyor yani güç geliyor ve laptop gayet normal bir şekilde çalışıyor ( açılışta caps lock tuşlarının yanıp sönmesi, ses olayı, vs.) her şey normal yani sadece görüntü gelmiyor.

Yetkili servisi de arayıp sordum kaç sefer, bilgisayarcı arkadaşıma da gösterdim. ikisinin de söylediği cevap laptop ekran kartını beğenmiyor yani kartı kabul etmiyor oldu.

Ama ne hikmetse kime sorduysam MXM II slot una sahip ekran kartları uyar dedi bende bu yüzden 9600M GT yi buldum taktım fakat dediğim şeyler oldu yani.

Senin dediğin lcd ekran sorunu felan olması mümkün değil çünkü serviste başka bir kart takıp görüntü almışlar.
    Benim laptop u tamir eden eleman tanıdığımız kesinlikle defalarca söyledi laptop un başka hiç bir yerinde sorun yok dedi kardeşim.

Bende şimdi yine aynı marka olsun diye ATI arıyorum bakalım.. :(

• elindeki ekran kartı ne oldu peki 9600 birde ne aşamadasın bi gelişme varmı yani bulabildinmi kart
  • quote:

Orijinalden alıntı: steep_iron

elindeki ekran kartı ne oldu peki 9600 birde ne aşamadasın bi gelişme varmı yani bulabildinmi kart

9600 ü aldığım kişiye geri iade etmiştim zaten bana yolladıgı gün uyumsuzluk sorunu cıkınca direk aynı gün geri verdim. Aynı ay içersinde 175 TL ye bir başka Ati 4650 buldum. Kasım ayının sonundan beri sorunsuz kullanmaktayım. Laptopun arka kapagına kendim tasarladıgım bir fan sayesinde ekran kartının sıcaklıgını en az 6 derece düsürdüm ve şu an gayet stabil şekilde çalışmakta.Aman nazar değmesin :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.