Şimdi Ara

Acer 5930 Geri Yükleme Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

kardeşim gidip bir yerlerden half life oyunu bulup flash bellekle laptopuma atmış ama sanırım virüslüymüş ve laptop artık çok yavaş şekilde kasılarak çalışıyor.

geri yükleme yapmak istediğimde acer in programı ''Acer eRecovery Management'' geri yükleme dosyalarımı görmedi. ntı backup da aynı şekilde her zaman gördüğü dosyaları görmedi. (bunu virüsün yapmış olduğundan şüpheleniyorum çünkü alalı 1 yıl oldu ve en az 10 kere bu yollla gayet rahat geri yükleme yapıyordum, sadece geri yükleme dosyalarımı değil windows un kendi geri yükleme noktalarını bile yok etmiş)

ben bu dosyalar var diye kurtarma diski de oluşturmamıştım. acer in sitesini açtıp kurtarma diski arattığımda beni bu dosyalara yöneltti.http://support.acer-euro.com/drivers/utilities.html acaba buradaki

#Acer EasyBUILD System DVD v8.0 build 200 (2,1GB)
    # Acer EasyBUILD Resource DVD v8.0 build 200 (3,7GB)

adlı dosyalardan hangisi benim işimi görür.

bu arada orjinal işletim sistemi vista basic.

• kendi soruma kendim cevap vereyim.

eğer yedeklerinizin hala yerinde olduğundan eminseniz açılış sırasında acer logosunu görüldüğü sırada alt+f10 a basarsanız kurtarma ekranı direk karşınıza çıkıyor. bu sayede windows kullanılamaz haldeyken bile yedeklerinize ulaşabiliyorsunuz.

bu basit ama yararlı ipuçlarını laptop konularına resim eklemek yerine eklesek daha yararlı olur kanaatindeyim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.