Şimdi Ara

ACER 5750G İ5 İŞLEMCİ laptopa İ7 İŞLEMCİ takabilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • cevap için teşekkür
  • dostum. laptoplarda işlemci ve ekran kartı anakarta lehimli olduğundan değiştirmen mümkün değildir. değiştirmek için anakart değiştirmen gerekir. ki bunun için laptobuna uygun anakart bulman gerekir yani laptop değiştir senin için daha uyguna patlar gerekyok. sadece hdd, ram, wifi anteni tarzı şeyleri değiştirebilirsin
  • 5750G'de PGA İşlemci soketi bulınmakta ve işlemci değiştirilebilir statüde. 2630QM işleci ile değişim yapabilirsiniz.
  • lobo19 kullanıcısına yanıt
    BEN PARÇALARI DEĞİŞMEZ DİYE BİLİYORUM

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Notebook donanimlari marka ve modele bagli olarak degistirilebiliyor ancak unutulmamasi gereken hususlar var. Masaustu mantigi ile dusunup sadece ekran karti ve islemci terfisi yapmak pek mumkun degil. Kullandiginiz adaptor TDP degerini karsilamiyor ise daha yuksek kapasitede yeni bir adaptor alinmasi gerekiyor. Mevcut fan dizaynlari yeni ve daha guclu CPU yada GPU icin yeterli gelmeyebilir. Onlarin da degistirilmesi gerekebilir. Sogutma blogu da ayni sekilde. Tum degiskenler goz onune alinarak yukseltme yapilmalidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Notebook donanimlari marka ve modele bagli olarak degistirilebiliyor ancak unutulmamasi gereken hususlar var. Masaustu mantigi ile dusunup sadece ekran karti ve islemci terfisi yapmak pek mumkun degil. Kullandiginiz adaptor TDP degerini karsilamiyor ise daha yuksek kapasitede yeni bir adaptor alinmasi gerekiyor. Mevcut fan dizaynlari yeni ve daha guclu CPU yada GPU icin yeterli gelmeyebilir. Onlarin da degistirilmesi gerekebilir. Sogutma blogu da ayni sekilde. Tum degiskenler goz onune alinarak yukseltme yapilmalidir.

i7-2630QM uyuyor ama TDP si 45 watt benim işlemciden yüksek soğutmada sorun yaratabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.