Şimdi Ara

Acer 3820TG Kutu İçeriği ve İnceleme (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
6
Favori
73.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fkay

Harddiskin içinde fan olmaz diskin okuyucu kafası diske temas ettiğinde çıkan ses o, ssd olmayan her harddiskte biraz vardır bu sesten.

Çanta olarak ben şunu kullanıyorum

http://www.vatanbilgisayar.com/case-logic-vna214fk-caselogic-vna214fk-notebook-cantasi-13-14,-siyah/productdetails.aspx?I_ID=46208

Vatan iki kat world puan kampanyasıyla 30 liralık puana almıştım.

quote:

Orijinalden alıntı: guvennet

quote:

Orijinalden alıntı: xxl567

Home premium ile ultimate arasında bariz bi fark yom ancak basic kullanıcıları kesinlikle ultimate'e geçmeli. Acer programları gereksiz yere bilgisayarı kasıyor, launch manager ve ePower dışındakileri kullanmıyorum ben. Ayrıca msconfig yazıp açılış programlarını minimum düzeyde tutmanız sa aletin açılış sürsini kısaltacaktır. Ayrıca yine msconfig-önyükleme- gelişmiş seçenekler yaparak çekirdek sayısını da 4 yaparsanız aletin açılışında hızlanma olacaktır.

Not: Özelden de yazmışsınız ama yeni gördüm epeydir cepten girdiğimden, umarım cevap olmuştur

dostum ben hala home basic kullanıyorum... basic le çok farkeder diyosun yani ultimate öyle mi?

bir de benim de sanırım harddiskten yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi bi ses geliyo arada... çok sessiz bi ortam olduğunda insanın kulağını tırmalıyo yaa resmen.. çok güçlü bi ses değil ama rahatsız edici.. sizlerde de var mı arkadaşlar bu ses? yukarda bi arkadaş harddiskin fanının çalışma sesidir demiş.. böyle midir acep?

bir de son olarak hangi notebook çantsını aldınız ve tavsiye edersiniz? çok pahalı olmasa iyi olur :) ama çok fonksiyonlu olanlardan.. :) ne de çok şey istiyorum.. yaw anladık pc çok hoş da bu adaptör resmen pc den ağır nerdeyse yaa.. insan bunu da bi düşünür di mi? :)

zaten harddiskin icinde fan oldugunu iddaa etmemistim sadece hdd den geliyor diye yazmıstım neyse sorun yoksa o kadarcık sese kulak asmayız olur biter..
    birde sizler benden daha eski kullanıcılarsınız sizlere pil hakkındada danısıyım suanlık pil bilgisayarı hic elimden bırakmadan 5saat cok rahat gidiyor..yani islem yapmasam yada sadece sunum tarzı seylerle 8saati gercekten gorucek gibiyim lakin pilin kullanımı ve omrunu uzatmak amacıyla soruyorum bu pili sarj oldugu an cıkarmak dogrumudur?yoksa pil mavi ısıgı yandıgında biraz tutmak gerekirmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: gkg88tr

quote:

Harddiskin içinde fan olmaz diskin okuyucu kafası diske temas ettiğinde çıkan ses o, ssd olmayan her harddiskte biraz vardır bu sesten.

http://www.vatanbilgisayar.com/case-logic-vna214fk-caselogic-vna214fk-notebook-cantasi-13-14,-siyah/productdetails.aspx?I_ID=46208

quote:

quote:

Home premium ile ultimate arasında bariz bi fark yom ancak basic kullanıcıları kesinlikle ultimate'e geçmeli. Acer programları gereksiz yere bilgisayarı kasıyor, launch manager ve ePower dışındakileri kullanmıyorum ben. Ayrıca msconfig yazıp açılış programlarını minimum düzeyde tutmanız sa aletin açılış sürsini kısaltacaktır. Ayrıca yine msconfig-önyükleme- gelişmiş seçenekler yaparak çekirdek sayısını da 4 yaparsanız aletin açılışında hızlanma olacaktır.

Not: Özelden de yazmışsınız ama yeni gördüm epeydir cepten girdiğimden, umarım cevap olmuştur

dostum ben hala home basic kullanıyorum... basic le çok farkeder diyosun yani ultimate öyle mi?

bir de benim de sanırım harddiskten yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi bi ses geliyo arada... çok sessiz bi ortam olduğunda insanın kulağını tırmalıyo yaa resmen.. çok güçlü bi ses değil ama rahatsız edici.. sizlerde de var mı arkadaşlar bu ses? yukarda bi arkadaş harddiskin fanının çalışma sesidir demiş.. böyle midir acep?

bir de son olarak hangi notebook çantsını aldınız ve tavsiye edersiniz? çok pahalı olmasa iyi olur :) ama çok fonksiyonlu olanlardan.. :) ne de çok şey istiyorum.. yaw anladık pc çok hoş da bu adaptör resmen pc den ağır nerdeyse yaa.. insan bunu da bi düşünür di mi? :)

zaten harddiskin icinde fan oldugunu iddaa etmemistim sadece hdd den geliyor diye yazmıstım neyse sorun yoksa o kadarcık sese kulak asmayız olur biter..
    birde sizler benden daha eski kullanıcılarsınız sizlere pil hakkındada danısıyım suanlık pil bilgisayarı hic elimden bırakmadan 5saat cok rahat gidiyor..yani islem yapmasam yada sadece sunum tarzı seylerle 8saati gercekten gorucek gibiyim lakin pilin kullanımı ve omrunu uzatmak amacıyla soruyorum bu pili sarj oldugu an cıkarmak dogrumudur?yoksa pil mavi ısıgı yandıgında biraz tutmak gerekirmi?

arkadaşımızın sorusuna + olarak soruyorum... evdeyken devamlı şarja takılı şekilde kullanıyorum arkadaşlar.. pili de takılı yani.. sorun olur mu böyle kullansam acaba? pil ömrü falan azalır mı?

• Pilin ömründen azalır tabi devamlı az da olsa akım geçiyor sonunda üzerinden. Aslında bu işi yapan çok ve pilin şarj ömrünü uzattığını duyuyorum arkadaşlardan ama kendim yapmaya üşeniyorum açıkçası :)

Eğer çıkaracaksanız mavi ışığa döndükten sonra çıkarabilirsiniz biraz daha beklemenin lüzumu yok bence.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gkg88tr

quote:

quote:

quote:

arkadaşımızın sorusuna + olarak soruyorum... evdeyken devamlı şarja takılı şekilde kullanıyorum arkadaşlar.. pili de takılı yani.. sorun olur mu böyle kullansam acaba? pil ömrü falan azalır mı?

• tamamdır... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvennet -- 8 Aralık 2010; 6:30:45 >
  • böyle şeyler yazmanı tavsiye etmem, yasak forumda.
  • Bu arada ultimate'i dediğin şeklide kullanıyorum ve sorunsuz. Her türlü güncelleştirmeyi de yapıyorum, geçmeyi düşünürsen gerekli dosyayı mail atarım sana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxl567 -- 8 Aralık 2010; 15:17:00 >
  • Ben de olacaktı o dosya dostum :) sadece meraktan sordum ;)
  • Bu akşam derhal Ultimate e geçiş yapıyorum :) inşallah çok farkettirir.. gerçi şu anda HOME BASİC ten bile memmunum ama daha iyisi olsa fena mı olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvennet -- 9 Aralık 2010; 7:41:32 >
  • Windows 7 ultimate'in performans olarak farklı olacağını sanmıyorum, aksine aero gibi kaynak kullanımı yapan programlar sebebiyle daha bile düşük olabilir gibi geliyor.

http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions

quote:

Bu akşam derhal Ultimate e geçiş yapıyorum :) inşallah çok farkettirir.. gerçi şu anda HOME BASİC ten bile memmunum ama daha iyisi olsa fena mı olur :)
  • Haydaaaa :) şimdi aklım karıştı... Arkadaşlar önceden HOME BASİC kullanıp sonradan ULTİMATE kuran ar mı? performans olarak çok farketmiyorsa boşuna kurmucam?

Ama yok gerçekten çok etkisi var diyorsanız kurcam..
  • Ben de aslında lisanslı win 7 professional var ama askere gideceğim için ellemeyeceğim. Aklınızı karıştırdığım için kusura bakmayın, ama düşüncem bu.

Verdiğim linkte de görüleceği üzere ultimate ek olarak server uygulaması media center ve aero tipi şeyler içeriyor. Performans arttırıcı birşey yok gibi. İşletim sistemi kernel'ı da muhtemelen aynı olduğundan bence performansı değiştirmeyecektir.

quote:

Haydaaaa :) şimdi aklım karıştı... Arkadaşlar önceden HOME BASİC kullanıp sonradan ULTİMATE kuran ar mı? performans olarak çok farketmiyorsa boşuna kurmucam?

Ama yok gerçekten çok etkisi var diyorsanız kurcam..
  • Yok dostum aklımı karıştırmak değil aslında da ne bileyim herkes öyle diyo ya ben de kurayım demiştim ultimate i.. az daha mı beklesem ne...
  • Home basic'ten ultimate'e geçmiş biri olarak söylüyorum, teoride fkay arkadaşın da dediği gibi daha yavaş olması lazım ama pratikte ben gözle görülür bir performans artışı olduğu kanısındayım. Placebo etkisi de değil, gerçek. Zaten ultimate'i kullanırken de istersen aero teması vs kapatabilirsin. Uzun lafın kısası format atmaya üşenmiyorsan, geç pişman olmazsın.
  • nasıl yani recovery ve yedekleme değil dostum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Say Goodbye

xp'de format atıyoduk ya ondan işte. recovery ile ilk günkü ayarlara dönmek istiyorum

ilk aldığın işletim sistemi mi var şu anda peki? yoksa ultimate falan kurdun mu?

eğer kurmadıysan ACER e - Recovery management diye bi program var onu çalıştır sistemi geri yokle var.. ordan yapabilirsin..?
  • Dostum hiç yapmadım ama en üstteki olduğu belli... sistemi tamamen fabrika ayarlarında geri yükle seçeneğini seçeceksin..
  • Güzel'e benziyor.

Bu modelin resimdeki sony laptop'un boyunda varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Say Goodbye

quote:

Dostum hiç yapmadım ama en üstteki olduğu belli... sistemi tamamen fabrika ayarlarında geri yükle seçeneğini seçeceksin..

tamamdır dostum yardımların için sağol dediğini yaptım oldu

ne demek dostum.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: getta

Güzel'e benziyor.

yine aynı seriden 5820tg var 15.4 inch ekranı. konusuda var forumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genmex -- 11 Aralık 2010; 1:44:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: genmex

quote:

Orijinalden alıntı: getta

Güzel'e benziyor.

yine aynı seriden 5820tg var 15.4 inch ekranı. konusuda var forumda

Eyvallah.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.