Şimdi Ara

Acer 3820TG Kutu İçeriği ve İnceleme (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
6
Favori
73.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ekran kartı geçişleri ile ilgili sorunlarım var. Pilde çalışırken klavyenin sol üst köşesinde yer alan "P" tuşu ekran kartları arasında geçiş yapmayı mı sağlıyor yoksa sadece yüksek performans ile dengeli modları arasında geçiş yapmayı mı? Bir de bilgisayarı fişten çekip pilde kullanmaya başladığım zaman otomatik olarak intel hd graphics'e geçerken aynı şekilde fişe taktığımda 5650'ye geçmiyor. Oysa öyle olması gerekmez mi? Son olarak masaüstünde sağ tık yapıp değiştirilebilir grafik seçeneklerinden kendim intel hd graphics'e geçip tekrar sağ tık yaptığımda "değiştirilebilir grafik seçenekleri" seçeneği kayboluyor, bende 5650'ye geri dönebilmek için aygıt yöneticisini açıyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler
  • İşlemciden yanmadığı sürece ses gelmez, harddiskin dönüşe başladığında gelen sese benziyor anlattığınız.

quote:

Orijinalden alıntı: gkg88tr

herkese selamlar bende gecen hafta 3820tg aldım bilgisayardan oldukca memnunum pil performansı olsun hafifligi ergonomisi olsun cok basarılı..Benim sizlere bir sorum olucak 3820tg kullanıcılarına..Kafama takılan bir durum var bilgisayardan bir ses geliyor fan sesi haricinde islemci yada hdd den olabilir ya ben kafaya taktıgım icin bana cok rahatsız ediciymis gibi geliyor yada bir problem var anlayamadım baska 3820tg kullanıcılarına sorarak bu merakımı gidermek istedim..
    "click" gibi bi ses geliyo tabi sesi tam olarak tarif edemiyorum sanki pili yuvasına oturturkenki gibi gelen ses tabi daha hafif tonda..yada harici 1tb 3.5" harddisk sahipleri bilir usb ye takılınca o cihazdan fanla birlikte bi ses gelir o sesden geliyor ve baya bi sıklıkla oluyor bu(bazen 5dkkada 1 bazen 30snde 1)..bilgisayrda herhangi bi donanımsal prblem gozukmuyor yazılımsal kontrol ettigimde..Sizce bu normalmi?bole tarzda ses geliyormu sizin cihazlarınızdan?ben daha oncesinde sony kullanıyordum ondan hic bu tarzda bir ses gelmiyordu..ilk kez acer kullanıyorum belkide bana abartı geliyordur..Sizlerden merakımı giderecek cevapları sabırsızlıkla bekliyorum..İyi aksamlar..

• Bir sıkıntı var sanırım, bende fişe takıldığı zaman 5650'e geçiyor, fişten çekildiği zaman Intel'e geçiyor. "P" tuşu aynen dediğiniz gibi tasarruf modu ve yüksek performans modları arasında geçiş sağlıyor. Başlat->Çalıştır yolundan services.msc yazarak çıkan servisler arasından "AMD External Events Utility" servisinin çalıştığını ve başlangıç türünün de otomatik olduğunu kontrol edebilir misiniz?

quote:

Orijinalden alıntı: genmex

Ekran kartı geçişleri ile ilgili sorunlarım var. Pilde çalışırken klavyenin sol üst köşesinde yer alan "P" tuşu ekran kartları arasında geçiş yapmayı mı sağlıyor yoksa sadece yüksek performans ile dengeli modları arasında geçiş yapmayı mı? Bir de bilgisayarı fişten çekip pilde kullanmaya başladığım zaman otomatik olarak intel hd graphics'e geçerken aynı şekilde fişe taktığımda 5650'ye geçmiyor. Oysa öyle olması gerekmez mi? Son olarak masaüstünde sağ tık yapıp değiştirilebilir grafik seçeneklerinden kendim intel hd graphics'e geçip tekrar sağ tık yaptığımda "değiştirilebilir grafik seçenekleri" seçeneği kayboluyor, bende 5650'ye geri dönebilmek için aygıt yöneticisini açıyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler

• quote:

herkese selamlar bende gecen hafta 3820tg aldım bilgisayardan oldukca memnunum pil performansı olsun hafifligi ergonomisi olsun cok basarılı..Benim sizlere bir sorum olucak 3820tg kullanıcılarına..Kafama takılan bir durum var bilgisayardan bir ses geliyor fan sesi haricinde islemci yada hdd den olabilir ya ben kafaya taktıgım icin bana cok rahatsız ediciymis gibi geliyor yada bir problem var anlayamadım baska 3820tg kullanıcılarına sorarak bu merakımı gidermek istedim..
    "click" gibi bi ses geliyo tabi sesi tam olarak tarif edemiyorum sanki pili yuvasına oturturkenki gibi gelen ses tabi daha hafif tonda..yada harici 1tb 3.5" harddisk sahipleri bilir usb ye takılınca o cihazdan fanla birlikte bi ses gelir o sesden geliyor ve baya bi sıklıkla oluyor bu(bazen 5dkkada 1 bazen 30snde 1)..bilgisayrda herhangi bi donanımsal prblem gozukmuyor yazılımsal kontrol ettigimde..Sizce bu normalmi?bole tarzda ses geliyormu sizin cihazlarınızdan?ben daha oncesinde sony kullanıyordum ondan hic bu tarzda bir ses gelmiyordu..ilk kez acer kullanıyorum belkide bana abartı geliyordur..Sizlerden merakımı giderecek cevapları sabırsızlıkla bekliyorum..İyi aksamlar..

dostum aynı sorun bende de var... arasıra da olsa insanı gıcık eden bi ses dikkat ettiğin zaman.. ama alışmaya çalışıyorum.. çünkü performansında falan bi sorun görünmüyor.. gayet memmunum bilgisayardan bunun dışında.. muhtemelen harddiskten geliyo olabilir... ayrıca ben harddiskimi böldüm arkadaşlar.. partition magic falan çalışmıyor win 7 de.. başka bi programla böldüm.. isteyen varsa yardımcı olmaya çalışırım...

ayrıca hala basic kullanıyorum... ama yakında sanırım ultimate e geçerim gibi... yalnız bu acer ın backup manager falan var sistemi geri yüklememizi sağlayan.. bunları falan nerden bulabiliriz arkadaşlar.. mesela ben şimdi yedeğini DVD ye yazdırsam nasıl tekrar yükleyebilirim? direk DVD yi taksam yükler mi açılışta? (harici DVD var...)

• Uzunca bir süre sonra ancak yazabiliyorum. Bilgisayarı ilk gönderdikten 10 gün sonra tekrar elime geçti ancak teknik servis bilgisayarda bir problem bulamamış ve sadece formatlayıp göndermiş, bunun üzerine ben tekrar gönderdim ve bu sefer müşteri hizmetlerine de daha ilgili davranmaları gerektiği yönünde bir e-mail attım. Bu sefer harddiski değiştirmişler ve eski WD scorpio blue yerine Hitachi takmışlar (500GB, 5400 rpm). Hitachi ile şu anda windows puanı olarak 5.9 alıyor, WD ile bu değer 5.7 idi. Sanırım tekrardan problem çıkarsa, 3. defa aynı sebepten servise göndermiyim diye hitachi taktılar. Herneyse ikinci gönderdiğimde ise 8 gün gibi bir sürede bilgisayar elime ulaştı. Şu anda bir sıkıntım daha var, yeni harddisk takıldıktan sonra bilgisayara windows 7 home basic kurulmuş halbuki home premium kurulması gerekiyordu. Şimdi sırf bunun için tekrar göndermeli miyim diye düşünüyorum. Nasıl böyle bir yanlışlık yapmışlar anlamadım.

Son olarak Acer'ın servisi daha önce bahsettiğim gibi sadece İstanbul'da var ve İstanbul dışında yaşıyorsanız anlaşmalı olarak UPS kargoyla sizden cihazı alıp işi bittiğinde de tekrar UPS ile gönderiyorlar. Şimdi durum bu olunca ve de benim harddiskim bozuk olunca hd içindeki dosyalarımı yedeklemem mümkün olmadı. Acer servise gönderirken de bu eski dosyaların sorumluluğundan kurtulmak için veri silme yetkisi diye bir form doldurup imzalamanızı ve bilgisayarla birlikte göndermenizi istiyor. Bu formda yazanlara göre yetkili servis bilgisayarınızı formatlar ya da benim durumdaki gibi harddiskini değiştirirse dosyaları kurtarma yükümlülüğünden kurtulmuş oluyor. Bilgisayarın içini açıp harddiski çıkarmak da garanti şartlarını bozduğu için biraz elimiz kolumuz bağlanıyor. Allahtan ben dosyalarımı daha önce başka yere yedeklemiştim de kaybetmedim. Ama aklınızda bulunsun, eğer herhangi bir sebepten bilgisayarınızı servise gönderecek olursanız Acer'ın işgüzarlığı sebebiyle yedeklemeyi kendiniz yapmanız gerekiyor.

quote:

Orijinalden alıntı: fkay

Evet arkadaşlar dün itibarıyla kargoyu gönderdim, bugün teslim edilmiş bakalım, garanti macerası ne kadar sürecek. Gelişmeleri yine yazacağım buradan.

• Partition magic aslında win7'de çalışır da 32 bitlik win7 olması gerekir. Partition magic'in derdi bizim 64 bitlik windows kullanıyor olmamız.

Harici DVD-ROM'u yeni aldım, hatta bugün geldi. Birkaç DVD yazdım, bootable bir disklede açtım sıkıntısı yok. Yalnız bir tek ayar yapılması gerekiyor, o da BIOS'tan (bilgisayar ilk açıldığında F2 ile girerek) boot sıralamasında USB CD seçeneğini Harddisk seçeneğinden daha önceye almak gerekiyor. (Eğer zaten öyle değilse.)

quote:

Orijinalden alıntı: guvennet

quote:

dostum aynı sorun bende de var... arasıra da olsa insanı gıcık eden bi ses dikkat ettiğin zaman.. ama alışmaya çalışıyorum.. çünkü performansında falan bi sorun görünmüyor.. gayet memmunum bilgisayardan bunun dışında.. muhtemelen harddiskten geliyo olabilir... ayrıca ben harddiskimi böldüm arkadaşlar.. partition magic falan çalışmıyor win 7 de.. başka bi programla böldüm.. isteyen varsa yardımcı olmaya çalışırım...

ayrıca hala basic kullanıyorum... ama yakında sanırım ultimate e geçerim gibi... yalnız bu acer ın backup manager falan var sistemi geri yüklememizi sağlayan.. bunları falan nerden bulabiliriz arkadaşlar.. mesela ben şimdi yedeğini DVD ye yazdırsam nasıl tekrar yükleyebilirim? direk DVD yi taksam yükler mi açılışta? (harici DVD var...)

• quote:

Bir sıkıntı var sanırım, bende fişe takıldığı zaman 5650'e geçiyor, fişten çekildiği zaman Intel'e geçiyor. "P" tuşu aynen dediğiniz gibi tasarruf modu ve yüksek performans modları arasında geçiş sağlıyor. Başlat->Çalıştır yolundan services.msc yazarak çıkan servisler arasından "AMD External Events Utility" servisinin çalıştığını ve başlangıç türünün de otomatik olduğunu kontrol edebilir misiniz?

quote:

Ekran kartı geçişleri ile ilgili sorunlarım var. Pilde çalışırken klavyenin sol üst köşesinde yer alan "P" tuşu ekran kartları arasında geçiş yapmayı mı sağlıyor yoksa sadece yüksek performans ile dengeli modları arasında geçiş yapmayı mı? Bir de bilgisayarı fişten çekip pilde kullanmaya başladığım zaman otomatik olarak intel hd graphics'e geçerken aynı şekilde fişe taktığımda 5650'ye geçmiyor. Oysa öyle olması gerekmez mi? Son olarak masaüstünde sağ tık yapıp değiştirilebilir grafik seçeneklerinden kendim intel hd graphics'e geçip tekrar sağ tık yaptığımda "değiştirilebilir grafik seçenekleri" seçeneği kayboluyor, bende 5650'ye geri dönebilmek için aygıt yöneticisini açıyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek herkese şimdiden teşekkürler

kontrol ettim servis çalışıyor ve türü otomatik olarak görünüyor.

• Eğer açıldığında yırtılacak bandrol yoksa bozulmuyor, varsa bozuluyor dediler bana teknik servisten. Yani çaktırmadan açabiliyorsanız bozulmuyor, demek oluyor bu.

quote:

Orijinalden alıntı: xyslecs

ram ve hdd yuvasını açınca garanti bozulmuyor dimi
  • Kullandığınız yazılımların versiyonları ile ilgili bir uyumsuzluk olabilir belki, bir önceki sayfada bahsedilmişti. Bunların dışında aklıma birşey gelmiyor maalesef.

quote:

quote:

Bir sıkıntı var sanırım, bende fişe takıldığı zaman 5650'e geçiyor, fişten çekildiği zaman Intel'e geçiyor. "P" tuşu aynen dediğiniz gibi tasarruf modu ve yüksek performans modları arasında geçiş sağlıyor. Başlat->Çalıştır yolundan services.msc yazarak çıkan servisler arasından "AMD External Events Utility" servisinin çalıştığını ve başlangıç türünün de otomatik olduğunu kontrol edebilir misiniz?

quote:

kontrol ettim servis çalışıyor ve türü otomatik olarak görünüyor.

• olabilir sorun olduğu söylenen 10.11 sürümü kurmuştum.bir önceki sürümünü deneyeyim tekrar.
  • quote:

olabilir sorun olduğu söylenen 10.11 sürümü kurmuştum.bir önceki sürümünü deneyeyim tekrar.

edit:bu arada acer'ın sitesinde iki vga driverı var. biri ati biri amd olarak geçiyor hangisini yüklemem gerekir
  • ati de amd'ye ait bir firma ve bundan sonra ati markası kalkacak, amd markasıyla çıkacak yeni ekran kartları diye duymuştum geçmiş zaman. Belki yeni sürücüyü amd markasıyla yayımlamislardir. Yada o başka birseyin sürücüsüdür o :)
  • ati'nin amd'ye ait olduğunu biliyorum zaten. sanırım tüm ati ekran kartlarının driverları artık amd ismiyle yayınlanıyor. herneyse bende acer'ın sitesinden,yayınlanma tarihi 9 kasım olarak görünen ve marka olarak amd yazan driverı indirdim. pildeyken fişe taktığımda intel hd graphics'ten 5650ye otomatik geçmiyordu bu düzelmiş. ayrıca ister pilde ister fişte elle intel hd graphics'e geçsem, sağ tık yapıp girdiğim "değiştirilebilir grafik seçenekleri" ortadan kayboluyordu bu da düzelmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxl567

Home premium ile ultimate arasında bariz bi fark yom ancak basic kullanıcıları kesinlikle ultimate'e geçmeli. Acer programları gereksiz yere bilgisayarı kasıyor, launch manager ve ePower dışındakileri kullanmıyorum ben. Ayrıca msconfig yazıp açılış programlarını minimum düzeyde tutmanız sa aletin açılış sürsini kısaltacaktır. Ayrıca yine msconfig-önyükleme- gelişmiş seçenekler yaparak çekirdek sayısını da 4 yaparsanız aletin açılışında hızlanma olacaktır.

Not: Özelden de yazmışsınız ama yeni gördüm epeydir cepten girdiğimden, umarım cevap olmuştur

dostum ben hala home basic kullanıyorum... basic le çok farkeder diyosun yani ultimate öyle mi?

bir de benim de sanırım harddiskten yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi bi ses geliyo arada... çok sessiz bi ortam olduğunda insanın kulağını tırmalıyo yaa resmen.. çok güçlü bi ses değil ama rahatsız edici.. sizlerde de var mı arkadaşlar bu ses? yukarda bi arkadaş harddiskin fanının çalışma sesidir demiş.. böyle midir acep?

bir de son olarak hangi notebook çantsını aldınız ve tavsiye edersiniz? çok pahalı olmasa iyi olur :) ama çok fonksiyonlu olanlardan.. :) ne de çok şey istiyorum.. yaw anladık pc çok hoş da bu adaptör resmen pc den ağır nerdeyse yaa.. insan bunu da bi düşünür di mi? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvennet -- 7 Aralık 2010; 16:35:24 >

• herkese merhabalar bu ses olayını arkadasa sordum harddsıkler klavyenin hemen altında yer aldıgı icin sesler bize daha fazla geliyormus maalesef diger ses sorunu yasayan arkadas gibi bende alısma surecine girmeye basladım
    ayrıca yukarıda okudugum bir diger arkadas garantiyle ilgili birsey yazmıs soyle soyliyim genelde bu vidalar acıldıgında anlıyorlarmıs teknik servisler yani acıldıgında farkedilememe durumu biraz zor gibi garanti onemli degil diyosanız acın tabi ona bisi diyemem..
    cevaplar icin tesekkur ederim elimden geldigince buraya girip yeni bilgiler edinmeye ve bildigim sorunları cevaplamaya calısıcam..herkese iyi aksamlar..
  • Harddiskin içinde fan olmaz diskin okuyucu kafası diske temas ettiğinde çıkan ses o, ssd olmayan her harddiskte biraz vardır bu sesten.

Çanta olarak ben şunu kullanıyorum

http://www.vatanbilgisayar.com/case-logic-vna214fk-caselogic-vna214fk-notebook-cantasi-13-14,-siyah/productdetails.aspx?I_ID=46208

Vatan iki kat world puan kampanyasıyla 30 liralık puana almıştım.

quote:

quote:

Home premium ile ultimate arasında bariz bi fark yom ancak basic kullanıcıları kesinlikle ultimate'e geçmeli. Acer programları gereksiz yere bilgisayarı kasıyor, launch manager ve ePower dışındakileri kullanmıyorum ben. Ayrıca msconfig yazıp açılış programlarını minimum düzeyde tutmanız sa aletin açılış sürsini kısaltacaktır. Ayrıca yine msconfig-önyükleme- gelişmiş seçenekler yaparak çekirdek sayısını da 4 yaparsanız aletin açılışında hızlanma olacaktır.

Not: Özelden de yazmışsınız ama yeni gördüm epeydir cepten girdiğimden, umarım cevap olmuştur

dostum ben hala home basic kullanıyorum... basic le çok farkeder diyosun yani ultimate öyle mi?

bir de benim de sanırım harddiskten yukarıdaki arkadaşın belirttiği gibi bi ses geliyo arada... çok sessiz bi ortam olduğunda insanın kulağını tırmalıyo yaa resmen.. çok güçlü bi ses değil ama rahatsız edici.. sizlerde de var mı arkadaşlar bu ses? yukarda bi arkadaş harddiskin fanının çalışma sesidir demiş.. böyle midir acep?

bir de son olarak hangi notebook çantsını aldınız ve tavsiye edersiniz? çok pahalı olmasa iyi olur :) ama çok fonksiyonlu olanlardan.. :) ne de çok şey istiyorum.. yaw anladık pc çok hoş da bu adaptör resmen pc den ağır nerdeyse yaa.. insan bunu da bi düşünür di mi? :)

• Müşteri hizmetlerinden bana eğer bandrol olmazsa sökebileceğimi sıkıntı olmayacağını söylediler. Ben de servisten aldığım bu yanıt üzerine ilk göndermeden önce açmıştım, geri geldiğinde bandrol yapıştırılmış olduğu için ikinci gönderiden önce açmadım.

Yani diyeceğim şu bu tarz sorunlar elbette ki oluyor eğer başınıza böyle bir durum gelirse yetkili servisten onay almadan bir işlem yapmayın.

quote:

herkese merhabalar bu ses olayını arkadasa sordum harddsıkler klavyenin hemen altında yer aldıgı icin sesler bize daha fazla geliyormus maalesef diger ses sorunu yasayan arkadas gibi bende alısma surecine girmeye basladım
    ayrıca yukarıda okudugum bir diger arkadas garantiyle ilgili birsey yazmıs soyle soyliyim genelde bu vidalar acıldıgında anlıyorlarmıs teknik servisler yani acıldıgında farkedilememe durumu biraz zor gibi garanti onemli degil diyosanız acın tabi ona bisi diyemem..
    cevaplar icin tesekkur ederim elimden geldigince buraya girip yeni bilgiler edinmeye ve bildigim sorunları cevaplamaya calısıcam..herkese iyi aksamlar..

• quote:

Harddiskin içinde fan olmaz diskin okuyucu kafası diske temas ettiğinde çıkan ses o, ssd olmayan her harddiskte biraz vardır bu sesten.

Çanta olarak ben şunu kullanıyorum

http://www.vatanbilgisayar.com/case-logic-vna214fk-caselogic-vna214fk-notebook-cantasi-13-14,-siyah/productdetails.aspx?I_ID=46208

Vatan iki kat world puan kampanyasıyla 30 liralık puana almıştım.

quote:

quote:

anladım dostum... bu çanta hep benim de aklımda ama bi 50 nin altına düşmedi yaw :( geçen % 25 olduğunda bile 52 tl idi.. inceledim de çok hoşuma gitti amma velakin biraz pahalı... artık alıcam gibi yavaştan.. bakalım..

• arkadaşlar şimdi bu aletin arkasını açabiliyor muyuz açamıyor muyuz ? bide zaten açılabilecek bölüm sadece hard disk ve bellek kısmıyla kısıtlı zaten yoksa komple altını sökmüyoruz niye garantiyi bozsun ki mantık olarak zaten öyle olsa bandrol olmaz mı ...
  • Oh bee başlık biraz canlandı :) canlı tutalım arkadaşlar şu başlığı biraz yaw :)

arkadaşlar bir de acer ın sitesindeki driverları indirdim.. tümünü indirdiktenten sonra bişey farkettim.. home premium 32 bit yazıyordu sitesinde indirdiğim sayfada.. sonra 64 bit lik ultimate i seçtim bi baktım dosya isimleri ve içerikleri birebir aynı... sanırım bi sıkıntı olmaz tekrar indirmeme gerek yok değil mi? çünkü aynı dosyalar?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.