Şimdi Ara

Acer 3820TG Kutu İçeriği ve İnceleme (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
971
Cevap
6
Favori
73.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ram ve hdd yuvasını açınca garanti bozulmuyor dimi
  • Bozulmuyor bildiğim kadarıyla. Zaten kapağı açınca sadece ram ve hdd'ye ulaşılabiliyor, diğer donanımlar için kasanın altını komple sökmek gerekiyor. Bundan önceki laptoplarıma da ram ve hdd takviyesi yaptım, garantiden servise gidenler de oldu, hiç sorun çıkarmadılar. Zaten garantiyi bozacak olsa vatan felan ram hdd satamaz
  • ürünü henüz 1-2 saat önce aldım ve win7 ultimate yükledim tüm driverları kurdum fakat klavyenin sol üstünde yanında p yazan tuş çalışmıyor.home premium varken ekran kartları arasında geçiş yapmaya yarıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genmex -- 2 Aralık 2010; 18:49:49 >
  • ePower ve Launch Managerı yüklediniz mi? Ben de alır almaz ultimate yükledim ve sorunsuz kullanıyorum
  • teşekkür ederim.başta yüklemiştim sorun çıktı galiba tekrar yükleyince düzeldi.
  • Dün 3820TG-5464G64NKS modelini (i5 460m CPUlu olan) alarak ben de aranıza katılmış bulunmaktayım Zaten 1-2 aydır almayı düşündüğümden derince araştırmıştım, ve önceki laptopum (Acer 6530G)den (ağırlığı hariç) memnun kaldığımdan Acer markasına güveniyordum. Laptopta tek beğenmediğim şey klavyenin ve ekranın etrafında kullanılan parlak plastik çerçeve, zira daha aldığım gün bilgisayarı açıp jelatinleri çıkartırken klavye çerçevesi iki taraftan çizildi. Bu biraz şevkimi kırdı tabii, ama bu fiyata, bu hafiflikte ve küçüklükte böyle donanıma sahip başka hiç bir notebook yok, yani taşınabilir bir oyun canavarı arıyorsanız şiddetle tavsiye edebileceğim bir model.

İçimi döktüğüme göre bir soru sorabilirim artık Vista'nın kötü optimizasyonu nedeniyle benim 6530G'ye aldığım hafta içerisinde format atıp W7 kurmuştum (o zamanlar betaydı). 3820TG bildiğiniz üzere W7 Home Premium ile geliyor, buna format atıp Ultimate kursam mı acaba? Bilgisayarla gelen yazılımların çoğunu kullanmıyorum. Ayrıca iki HDDye de format atsam gerektiğinde Home Premium ile bootlayabilir miyim? Kısacası recovery disk yaratmam gerekiyor mu, yoksa HDDlerden birinde gizli partitionda W7 Home Premium'un installerı duruyor mu?
  • Hdd'nin içinde gizli bir bölüm var kurtarma için. Benim aletin orjinal yazılımı w7 basic oldugundan hemen ultimate'e geçtim ve performans farkı hissedilir derecede mevcut. Fakat premium ile ultimate arasında bariz fark Yok, kullandım ikisine de aynı makinede. Bana kalırsa boş yere uğraşmayin. Bu arada benim bildiğim bu aletlerde tek hdd var. Emin misiniz 2 hdd olduğuna?
  • benim sormak istediğim bir şey var.ben i5 460m li modeli aldım dün ve kutusunun üzerinde bluetooth 3.0 olduğu yazıyordu.bunu görünce ultimate'e çevirirken bluetooth 3.0'ın driverını kurdum sorun çıkmadı:D sorun nerde diyeceksiniz,sorun şu ki ben bu bilgisayarı araştırırken hiçbir yerde bluetooth 3.0 özelliği olduğunu duymamıştım her ne kadar bluetooth 3.0'ın driver'ı kurulmuş olsa bile merak ediyorum acaba bilgisayarda bluetooth 2.1 olsa bile 3.0'ın driverı kurulabilir mi? (yani hala bluetooth 3.0 olmayabileceğini düşünüyorum bu özellikle ilgili)

edit:bazı siteler 3.0 demiş bazıları 2.1
  • makinede bluetooth 3.0 var. Deneme amaçlı bluetooth 2.1 kullanan cep telefonumdan veri transferi yaptım ve sorun çıkmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxl567 -- 3 Aralık 2010; 23:40:35 >
  • Bende 3820 tg i3 ati 5650 ekran kartlı modelini aldım. pc nin 3 gb ram olmasına rağmen kullanılabilir ram 2.30 görünüyor, sanırım dahili ekran kartı tarafından paylaşılıdığından böyle, merak ettiğim pc nin 2.30 olan kullanılabilir ram tutarını arttırma imkanı varmı ekran kartının kullandığı ram düşürüp..bunu nasıl yaparım ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serkaner7

Bende 3820 tg i3 ati 5650 ekran kartlı modelini aldım. pc nin 3 gb ram olmasına rağmen kullanılabilir ram 2.30 görünüyor, sanırım dahili ekran kartı tarafından paylaşılıdığından böyle, merak ettiğim pc nin 2.30 olan kullanılabilir ram tutarını arttırma imkanı varmı ekran kartının kullandığı ram düşürüp..bunu nasıl yaparım ??

bende i5 ati 5650 modeli var.aynı şekilde 3gb ram var ama kullanılabilir ram 2.74 olarak görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: genmex

quote:

Bende 3820 tg i3 ati 5650 ekran kartlı modelini aldım. pc nin 3 gb ram olmasına rağmen kullanılabilir ram 2.30 görünüyor, sanırım dahili ekran kartı tarafından paylaşılıdığından böyle, merak ettiğim pc nin 2.30 olan kullanılabilir ram tutarını arttırma imkanı varmı ekran kartının kullandığı ram düşürüp..bunu nasıl yaparım ??

bende i5 ati 5650 modeli var.aynı şekilde 3gb ram var ama kullanılabilir ram 2.74 olarak görünüyor.

Peki bu ram miktarını ayarlama imkanı yokmu bana çok saçma geliyo 3 gb ram var diye düşünüyom ama ram 2 gb nerdeyse... ne anladım ben bu işten ???
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: genmex

quote:

Peki bu ram miktarını ayarlama imkanı yokmu bana çok saçma geliyo 3 gb ram var diye düşünüyom ama ram 2 gb nerdeyse... ne anladım ben bu işten ???

ram miktarını ayarlama imkanı sanırım yok.ama forumda bu konuda kesin cevap verecek birileri vardır herhalde :D
  • arkadaşlar atinin son versiyonu yükleyebilen oldumu acaba intel ve ati olduğu için arıza çıkarıyor son sürümü yüklenmiyor bunun yolu nedir ?
  • Arkadaşlar ultimate performansta çok farkettiriyor mu? home basic de iyi çalışıyor gibi geldi bana.. şu an format atmadım hiç ve acer ın programları falan da full kurulu.. o yüzden biraz geç açılıyor onun dışında performans gayet güzel gibi.. ısı daha hiç 75 i geçmedi..

bir de harddiski format atmadan nasıl böldünüz arkadaşlar? bölenler yardımcı olursa sevinirim...
  • Home premium ile ultimate arasında bariz bi fark yom ancak basic kullanıcıları kesinlikle ultimate'e geçmeli. Acer programları gereksiz yere bilgisayarı kasıyor, launch manager ve ePower dışındakileri kullanmıyorum ben. Ayrıca msconfig yazıp açılış programlarını minimum düzeyde tutmanız sa aletin açılış sürsini kısaltacaktır. Ayrıca yine msconfig-önyükleme- gelişmiş seçenekler yaparak çekirdek sayısını da 4 yaparsanız aletin açılışında hızlanma olacaktır.

Not: Özelden de yazmışsınız ama yeni gördüm epeydir cepten girdiğimden, umarım cevap olmuştur
  • Yönetimsel araçlar-disk yönetimi bölümünden hdd boyutları ile oynanabiliyor sanırım ama bilgilerinizi de yedeklemenizde fayda var. Ayrıca eğer ultimate yüklemek için format atarsanız kurulum esnasında hdd bölme için de bir proses var, kolaylıkla istediğiniz boyutlara ayarlayabilirsiniz
  • Bu bilgisayara sdd harddisklerden takılabilir mi?
  • Tabiki takılabilir
  • herkese selamlar bende gecen hafta 3820tg aldım bilgisayardan oldukca memnunum pil performansı olsun hafifligi ergonomisi olsun cok basarılı..Benim sizlere bir sorum olucak 3820tg kullanıcılarına..Kafama takılan bir durum var bilgisayardan bir ses geliyor fan sesi haricinde islemci yada hdd den olabilir ya ben kafaya taktıgım icin bana cok rahatsız ediciymis gibi geliyor yada bir problem var anlayamadım baska 3820tg kullanıcılarına sorarak bu merakımı gidermek istedim..
    "click" gibi bi ses geliyo tabi sesi tam olarak tarif edemiyorum sanki pili yuvasına oturturkenki gibi gelen ses tabi daha hafif tonda..yada harici 1tb 3.5" harddisk sahipleri bilir usb ye takılınca o cihazdan fanla birlikte bi ses gelir o sesden geliyor ve baya bi sıklıkla oluyor bu(bazen 5dkkada 1 bazen 30snde 1)..bilgisayrda herhangi bi donanımsal prblem gozukmuyor yazılımsal kontrol ettigimde..Sizce bu normalmi?bole tarzda ses geliyormu sizin cihazlarınızdan?ben daha oncesinde sony kullanıyordum ondan hic bu tarzda bir ses gelmiyordu..ilk kez acer kullanıyorum belkide bana abartı geliyordur..Sizlerden merakımı giderecek cevapları sabırsızlıkla bekliyorum..İyi aksamlar..
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.