Yarbay
16 Eylül 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 59 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar. Hem aile arabası şeklinde hem de bagaj kısmında büyük olan 2. el az yakan dizel ya da benzinli düşük km sorunsuz marka ve modeller hakında tavsiye rica edicektim.
Aslında ilk önce fiat fiorino tarzı araçlara baktım ama görünüş tamamen ticari araç gibi bir de çoğu kamyonet olarak geçiyor ruhsatta.Ben binek araç olarak arıyorum.
Arkadaşlar selamlar.. Maksimum 1400,1500 tl ye kadar öneriye ihtiyacım var.Sadece pc kasası olacak monıtorum var

PC de pek oyun oynamam olur da bu sıstemı alırsam belkı arada tek tuk bazı stratejı oyunlarına bakarım bır de oynasam oynasam en fazla FM 2014 oynarım aynı anda 3,4 lıgı sorunsuz oynatsın yeter

Asıl kullanım amacım adobe light room , photoshop gıbı programları kasmadan calıstırsın hızlıca fotograf duzenleyebılıyım lıghtroom da falan karttan pc ye fotograf aktarırken hızlı olsun.

Bu amaclarla sorunsuzza kullanabılecegım 1400,1500 e kadar sıstem onerısı ıstıyorum.Hazırda ınternet uzerınden hazırlanmıs halıyle alabılecegım adresler mevcut olursa cok sevınırım dırek sıparıs edebılecegım,ayrıca evıme vatan computer de yakın ordan da uyguna oluyorsa bugun alabılırım

Tesekkurler
Arkadaşlar selamlar. Uydu işinden pek anlamıyorum onun ıcın de forumlarda yazılan şeylerı bır turlu cozemedım yardımcı olursanız sevınırım

Hiremco Minibox-Gold uydu alıcısı aldım kurulumu yaptım sorunsuz sekılde bütün kanallar mevcut ki bunların ıcınde trt spor ,ntv spor ve bi kaç tane azeri kanalı gürcü kanalı rustavi 2 diye bir kanal vs mevcut.
Az TV yi eklemek ıstıyorum fakat onun ustune geldıgı zaman sinyal yok dıyor.

Sorum şu..

Sinyal yok denılen kanal ıcın biss gırılırse sorun cozulur mu ? yoksa sınyal yok dıyorsa once kanalın frekanslarıyla bulup ekleyıp sonra mı bıss gırmek gerekır ?
Sonuc olarak bu Az tv yı nasıl ızleyebılırım ?

Az tv frekans dıye bırsey buldum bı forumdan 10964 H 12800
Bu ne oluyor ? Bu kanalın sınyalını almak ıcın once uydu alıcımda bu degerlerı mı gırmem gerekır
Merhaba dostlar.Deneyım ve onerılerınıze guvendıgım ıcın burda sormayı uygun gordum.
Bı arkadasım fotografrcılıga heves etmıs durumda ama butcesını de cok asmadan bı DSLR makıne almak ıstıyoruz.
2. el ve lensıyle bırlıkte 600 Tl yı gecmıcek dslr makıne onerılerınızı rıca edıyorum sızden. Hatta dırek satış lınklerı de olursa guzel olur cunku hemen alıcak kendısı.

Hepınıze sımdıden tesekkurler.
Arkadaşlar son çare bu başlığı açtım artık.

Uzun süredir Google chrome tarayıcı kullanıyorum (diğer 3 pc de de aynı sekılde).
1 hafta öncesine kadar hiçbir sorunum yoktu fakat normalde chrome ana sayfasını bos kullandıgım halde goooglesayfa.com (3 o var dikkat edin) diye bir sayfa yerleşti ana sayfaya ve her yenı actıgım sekmeye de o sayfa acılıyor ayrıca normalde adres cubugundan arama yapabılırken artık bu sayfa yuzunden adres cubugunda da arama yapmıyor. Bılgısayarımdan ınternet ozellıklerıne gırdım orda ana sayfa olarak da goooglesayfa.com yazıyordu ve nedense ordan degıstırme ımkanı yoktu ben de regedıtten gıdıp Internet expo nun butun dosyalarını sildim. Ben bunu yaptıktan sonra sorun ortadan kalktı fakat pc yı kapatıp ertesı gun actıgımda yenıden başa dondum.Sureklı olarak chrome ana sayfası goooglsayfa.com dıye 3 o lu bı google sayfası acıyor.Bı de bazen o sayfayı acıp hemen ardından google turkıye arama motoru sayfası acılıyor ama yıne adres cubugundan arama yapılmıyor. Her seferınde chrome arama motorları duzenleme menusune gırıp o sacma goooglesayfa.com arama motorunu kaldırıp duzgun olanını eklıyorum ve varsayılan yapıyorum ama pc her acılıp kapagında hersey basa donuyor.

Belkı tam anlatamadım ama sorunum buyuk cunku google da yaptıgım aramada buna benzer sorunu yasayan sadece 1 kişi gordum onun da cozum bulup bulmadıgım mechul.

Ne yapmam lazım ?

işletım sıstemım W7
comboFix ındırdım calıstırdım faydası olması
Format harıc onerılerı rıca edıyorum ben.
Yeni ve muhteşem stadımızda bize lazım olan şey kesinlikle taraftar bandosudur.
Aynen EsEs bandosu gibi ya da diğer avrupa takımlarında olduğu gibi. Stadyumdaki ambiyansı ve atmosferi kesinlikle şölen havasına çeviren organize ve ateşleyici bi bando lazım bize.Her maçta yerini almalı ve maçın belli zamanlarında devreye girerek adeta takımın temposunu yukseltmeli rakip takım üstündeki seyirci baskısını arttırmalı.Yani kısacası nasıl ki sahada tempoyu kaliteli ve yetenekli takım belirliyorsa stadyumunun atmosferine de direk müdehalede bulunan bi bando lazım bize.

Bunu bi şekilde yönetime iletmeliyiz.Böyle şahane bir yapıya daha hala Saldır Galatasaaaray saldır Galatasaaaray gibi artık duyanları hayattan bezdiren ve hem sahadakılerı hem trıbunlerdekı ınsanları uyutan tezahuratlar yakışmıyor.

Bu bando işi için bi örgütlensek te yonetım taraftarın bu ıstegıne kulak assa.Tribünlerimizin bambaska bır havası olmaz mı sızce de?
Bu isteğimizi nasıl duyurabılırız acaba?

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard'ın geçen seneki İBB maçının ardından yaptığı açıklama..
"Geçen sezon ligi beşinci bitiren takım bu sezon üçüncü konumda, bu bir başarı sayılır"

Herkesin 7 tane yerler dediği Kadıköydeki Fenerbahçe maçı sonrası Hagi nin maç sonu basın açıklaması..
''Buraya 3 puan ve maçı kazanmak için geldik çünkü biz GALATASARAYIZ''

Herşeyi geç sadece şu mantalite ve ruh için bile sana saygı duyulur...

Hoşgeldin Gheorghe Hagi
Pes 2011 W.E.N.B option file çıktı!

Resmi Konami DLC (Transfer ve bazı formalar ıcın yama) ayın 12 sinde gelecek.O yama bu yamayı silmez rahat olun

Yama kurulumu anlatım
1) Dosyayı bilgisayarınıza indirin
2) Bilgisayarınıza indirdiğiniz zipli dosyayı açın ve USB Flash belleğinizi Pc ye takıp
çıkarmış oldugunuz İndirilen dosya>>SAVEDATA dosyasını USB Flash Bellekte oluşturduğunuz PS3 klasorune atın
3) USB Flash belleği PS3 e takın. PS3 menusunde Game>>Save Data Utulity kısmına gelın. USB Flash bellegı secın ve az once
USB ye atmış oldugunuz oyunla alakalı bütün dosyaları tek tek ucgene basıp kopyalayın.
4) Kopyalama işlemini bitirdikten sonra Pes 2011 oyununuza girin ve işlem tamam

Download

http://r.a.p.i.d.s.h.a.r.e.com/#!download|419|423747033|WENB_PES_2011_Option_File.zip|27572
Direk yazınca site engelliyor.Siz tarayıcınıza üstteki adresi yapıştırıp kırmızı alanda aralarda bulunan noktaları kaldırın

Alternatif link
http://s1.dosya.tc/file/WGkfFw/WENB_PES_2011_Option_File.zip.html

Bu yamayla neler geliyor

-İngiltere Premier Ligi bütün takımları ve formaları ile full lisans
-La Liga da lisanssız olan takımlar lisanslı oldu
-Serie A da lisanssız olan takımlar lisanslı oldu
-Lisanssız olan popüler Milli takımların hepsi lisanslı oldu
-Lig ve kupa amblem/logoları eklendi
-Formasyon ve kadro numaraları güncellendi
-Birçok transfer güncellendi
-Oyuncuların krampon/ forma şekilleri güncellendi
-Lisanssız milli takımlardaki fake isimler düzeltildi
-Klasik Arjantin,Brezilya,Hollanda,İtalya nın isimleri düzeltildi (Artık unlock etmek zorunda değilsiniz)
-11 yeni stadyum eklendi (Craven Cottage, Reebok, Anfield, St James Park, Stamford Bridge, Upton Park, White Hart Lane, Villa Park, Goodison, St. Andrews and Estadio Mestalla) ve hepsi orjinal reklam panolarıyla.

Dikkat
Aksini belirtmedikçe bu ve bundan sonra paylaşacağım yamalar UK versiyon Bles 01021 kodlu oyunlar içindir.
Türkiye den aldığınız Türkçe kitapçıklı ve kutulu oyun bu yama içindir.Sorunsuzca kurabilirsiniz.

Tezahuratlar için

1) Arastırıp buldugunuz ya da kendınız hazırladıgınız mp3 formatındakı tezahurat dosyalarını USB Flash Bellege atın
2) PS3 e USB Flash bellegı takıp dosyaları Music kısmına kopyalayın.
3) Music kısmında KONAMI_PES adında bır Playlıst olusturun
4) Ps3 e attıgınız ses dosyalarını olusturdugunuz KONAMI_PES Playlıstıne ekleyın
5) Pes 2011 oyununa girin , düzenle menusune gelın ordan Takım düzenle >Tezahurat kısmına gelıp olusturdugunuz KONAMI_PES playlıst ten ıstedıgınız
tezahuratı ıstedıgınız takıma ayarlayın. (Bu kısmı bırısı tam olarak Türkçe oyundaki haliyle tarıf ederse onu yazıcam.Ben Ingılızce oyuna gore yazdıgım yerden cevırdım)

Aradıgınız tezahuratları bulamıyorsanız ve Youtube dan buldugunuz tezahuratları da mp3 formatına cevırmek ıstıyorsanız alttakı lınkten programı ındırın.Kurduktan sonra guncelleme yapmanız ıstenırse yapın ve sonra programı acınca YOUTUBE MP3 CONVERTER menunu secıp ıstedıgınız youtube lınkını programa yapıstırıp DOWNLOAD tusuna basın. Istedıgınız butun youtube vıdeolarını cok kısa surede mp3 e cevırebılırsınız

Youtube >> Mp3 cevırıcı

Hazırda bulunan tezahuratlar (Kaliteleri konusunda hepsi için iyi diyemem)
http://www.4shared.com/dir/ZokOwM4K/FIFA11_-_Zip_Files.html

WENB Yama Güncelleme çıktı
Bundesliga + Bursaspor eklentisi

Bu guncelleme sonucu eklenen Bundesliga onlıne da kullanılmıyor bılgınıze

Download link
http://www.multiupload.com/N851VXCM99 (rapid den indirmeniz tavsiye edilir)

Bu güncellemeyle neler ekleniyor?
Full lisans forma,kadro,takım-lig-kupa logolarıyla Bundesliga Ligi
Partizan ve Bursaspor takımları (Bursaspor da bütün faceler benzemiyor belirtiyim)
Bütün kulüp ve milli takımların formaları tekrar elden geçirildi düzeltildi
Sadece Asya dan 10 milli takım ve bi kaç kaleci forması dışında oyundaki bütün kulup ve milli takım formalarının hepsi lisanslı hale getirildi.

Önemli
Bu yama daha önce 1. versiyonunu kurdugunuz üstteki WENB yamasını güncellemek için kurulacaktır.Başka yapımcılara ait yamalarla uyumlu çalışmaz.
İndirdiğiniz dosya dan 1 adet pc için 1 adet te Mac. için yama çıkıyor siz Pc için olanı ps3 e atıcaksınız öbürü mac. için
Yamayı kurarken bazı dosyalarda ''bu isimde daha önceden kayıtlı bir dosya var'' dediği zaman kopyalamaya devam edin.Yani üstüne yazıcaz.
Sadece Stadyum edit dosyalatını tekrar kopyalamaya gerek yok onları atlıyoruz onun dısında bütün dosyaları tek tek kopyalıcaz forma,logo,amblem,lig ve kupa logoları vs.
Edit data dosyasını kopyalarken çıkan yazıya aldırmayın kopyalayın.

Yükleme bittikten sonra flashdiski çıkarmadan oyuna gırın oyunda Düzenle kısmında girince Lig/Kupa kısmına gırın orda 2 tane turnuvanın logosunun gozukmedıgını farkedeceksınız.Logolardan bırısı flashdıskımızde mevcut ( Copa America Logosu) onu yükle ye basıp çıkan logolardan Copa america logosunu bulup yukleyın.
Fifa world Club cups logosu malesef flashdıskımızde yok onna da UEFA logosunu yukleyelım flashdıskımızdekı logolardan.Böylece eksıgımız kalmıyor

Kolay gelsın

SüperToto Türkiye Süper Ligi Yaması Çıktı!

Dikkat! Buraya kadar üstteki bütün yamaları kurmussanız bu yamayı kurunca Bundesliga gidiyor onun yerine Türkiye Süper Ligi geliyor sonra Alman ligi nereye gitti demeyin. Birinden birini feda etmemız gerekıyor seçim size kalmış. Fakat böylelikle Master Ligi daha gerçeki oynayabilicez çünkü A2 liginden yükselecek takımların logolarını da edit kısmından Bank Asya takımları logoları yapınca son derece gerçekçi bir Master Lig oynamıs oluyoruz.

Sizler için Bank Asya lig logosu ve sene sonunda üst lige yükselen A2 ligi takımlarına Edit kısmından atayabileceğiniz Bank Asya Takımları logolarını png formatında hazırladım.Ps3 e atın oyun acıkken Edıt kısmından logoları yükleyebilirsiniz.

Logolar linki

http://hotfile.com/dl/94802757/788b8c2/PICTURE.rar.html
http://hotfile.com/dl/94422898/4d9ec52/BA1L.rar.html
İkisi de aynı paket.Alternatıf olsun dıye verıyorum

Spor Toto Süper Lig Yaması özellikleri

- Süper Lig Takımlarının 2010-2011 sezonu tüm kadroları
- Süper Lig Takımlarında yer alan tüm futbolcuların tektek uyrukları , yaşları , boyları , kiloları , güçleri , ten rengi , saç şekilleri düzenlenmiştir.
- Süper Lig Takımlarının Tamamının kadro dizilişi , taktik ayarları yapılmıştır.
- Ziraat Türkiye Kupası Eklenmiştir.
- Şükrü Saraçoğlu,Fiyapı İnönü Stadyumu , Ali Sami Yen stadyumu da eklenmiştir.

Süper Toto Süper Lig Yama linki
r.apidshare.com/files/434238838/PS3.rar
Adresin içindeki r den sonraki noktayı kaldırın öyle kopyalayın

Alıntıdır
Niyazi Anıl isimli Pes sevdalısı arkadaşımızın hazırladığı bir yamadır kendisine teşekkür eder yeni serilerde de devamını dileriz.

Teşekkür
engincheats arkadasımız bu yamayı onceden paylasmıs kendısıne tesekkur edıyorum.
Ayrıca yıne kendısının onceden hazırladıgı ama sonradan ucan lınkın yerıne ben kendım yıne aynı mantıkta aynı ıslevde logo dosyaları hazırladım onu da ustte paylastım yıne de kendısıne bu emeklerınden dolayı tekrar tesekkur edıyorum. Pes sevgısı paylastıkca büyür

Pes 2011 deki eksiklikler ve sorunları tartışıp Pes 2012 için isteklerimizi belirliyoruz

Bu başlıktaki şikayet,istek ve öneriler İngilizceye çevrilip resmi Konami forumlarına taşınıp Pes 2012 nin geliştirilmesine yardımcı olacaktır

Konu içeriği ile alakasız ve konuyu baltalama amaçlı mesajlar itinayla şikayet edilecektir bilginize
Arkadaşlar merhaba.
Hepinizin bildiği gibi Pes 2011 in çıkış tarihi yaklaştı ve bu tarih yaklaştıkça acaba Türkiye satış fiyatı ne olacak? diye dedikodular dönmeye başladı.
Bu sene Pes 2011 de Türkçe dil seceçeği olacak ve bu Türkçe dil seçeneği olan oyun ne yazık ki shopto ve diğer muhtelif sitelerde satılmıyacak.Bu da bizler gibi kazık yemeden ps3 oyunu alma alışkanlığına sahip insanları tedirgin eden bir durum.

Pes 2011 Türkiye resmi satışları ARAL aracılığı ile olacak ve ARAL ın geçmiş dönemlerdeki fiyat politikası hepimizi yeterince düşündüren bir durum.
Biz diyoruz ki , Madem daha oyunun resmi olarak satışa çıkmasına zaman var.O halde bu kaygılarımızı burda birbimimizle paylaşacağımıza herzaman yaptığımız gibi toplanalım ve mailleri konuşturalım.

Faydası olur ya da olmaz onu zaman gösterir ama en azından kaderine mahkum şekilde hiçbir şey yapmadan oturup beklemekten iyidir.

Merhabalar..
Biz Türk oyun severler olarak, zamanında resmi Pro Evolution Soccer forumlarında yüzlerce arkadaşımızla birlikte istekte bulunduğumuz Türkçe dil seçeneğinin Pro Evolution Soccer 2011 e eklenmiş olmasından gurur ve mutluluk duymaktayız. Bu güzel gelişmede sizin firmanızın ve diğer faktörlerin katkısı olduğu kadar bizler gibi yüzlerce oyun sever insanın belli bir ogranizasyon eşliğinde bu isteklerimizi Konami ye belitmesinin de katkısı olduğunu düşünmekteyiz çünkü resmi Konami forumlarında aldığımız cevap bu yönde.

Oyunun çıkmasını sabırsızlıkla beklemekteyiz.Fakat Özellikle içinde bulunduğumuz forumlar ve diğer organizasyonlarda herkesin aklında olan soru oyunun satış fiyatının ne olacağı konusu ? Bugüne kadar haddinden fazla fiyatla satılan oyunların hepsini shopto,zavvi,theut vb. gibi yurt dışı sitelerinden temin ettiğimizi belirtmek isteriz. ARAL ın fiyat politikası bizim gibi binlerce Türk oyun severin oyunu ARAL dan mı yoksa Türkçe dil seçeneği olmasa da sırf haddinden fazla para ödememek için yurt dışından mı temin edeceğini belirleyecek.

Vereceğiniz cevabı bağlı olduğumuz forum siteleri ve diğer organizasyonlarda paylaşıp cevap bekleyen diğer Türk Ps3 kullanıcılarını da bilgilendireceğiz.

Şimdiden Teşekkürler.

info@aral.com.tr

Olay illa Pes 2011 konusu değil arkadaşlar.Türk oyun severlerın bulusması gereken bır konu.Onun için kimse üşenmesin ve üstteki metni belirtilen adrese göndersin.Ya da kendı dusuncelerınızı yazın gonderın , ben kolaylık olsun dıye yazdım onu.

Bunu facebook taki Türkçe Ps3 oyunları grubunda da paylasalım lutfen.Yüzlerce maıl gıderse emın olun oturup dunusurler.

Maıl gonderenler , başlığa +1 dıye mesaj gonderırse forumdakı tahmını katılımı da gormus oluruz
Hakkında
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.684
İkinci El Bölümü Mesajları: 99
Konularının görüntülenme sayısı: 258.793 (Bu ay: 0)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 30 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.