Şimdi Ara

Acemi askere yapılan eziyet (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
599
Cevap
3
Favori
40.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
432 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu hayatta bazı insanlar vardır haksızlığa asla göz yummaz,haksızlığa gelemez,haksızlığa uğrayanı gördüğü anda onu sarar sarmalar,mazlumun yanında olur
    İsterse padişahı gelsin tavrı değişmeyen insanlar vardır bunlara hiç rastladın mı sadece askeriye olarak düşünme bunu,ben bu insanlardanım güçlünün yanında asla olmam her zaman düşene yardım ederim ki askerde böyle bir olaya şahit olsaydım dayak yiyeceğimi bilseydim,askerliğimin uzayacağını bilseydim bile orada ölümüne dalardım,dalardım ki diğerlerinden bir farkım olsun en azından başımı yastığa koyduğumda kendimle gurur duyardım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aeson01 kullanıcısına yanıt
    Bunlar askerin askere yaptıkları ya rütbelinin askere yaptığını kime şikayet edecekler.

Ulkede batıda da askerlik yapsaniz bir dert doğuda da yapsaniz dert

• Trakyaali Benim gibi okuyan insanlara kurban ol sen bizim gibiler dağa çıkmaz ama senin gibi terörist kılıklılarada saygı asla duymaz.Senin gibiler yüzünden ne askere ne polise saygımız kaldı,insan diye yüzünüze bakacak değil hiçbirinizin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-89183934B

Videoyu savunanlar bile olmuş neredeyse

Bunların askerlikten soğutma suçundan cimere bildiriniz

Alıntıları Göster
    komiksiniz komik.

Başka ülkede mi yaşıyorsunuz acaba.

Sanki ilk defa görüyor gibisiniz.

Birde alışkanlık oldu cimere şikayet edin lafı.

• Boş yapma tıpası yiyen devrecilik yapar sende yapmışsın belli

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Türk Ceza Kanunu'ndaki bu madde gereğince yargılanmalı. Devletin hiçbir kurumu itin kopuğun davranışlarıyla zedelenemez. Özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri.

Madde 318 - (1) Askerlik hizmetini yapanları firara sevk edecek veya askerlik hizmetine katılacak olanları bu hizmeti yapmaktan vazgeçirecek şekilde teşvik veya telkinde bulunanlara altı aydan iki yıla kadar hapis cezası verilir.
  • Okadar koğuşta bağırış oluyor da hiç bir rütbeli nöbetçi subay duymuyor mu sanıyorsunuz eyyy hümanist şahsiyetler.

Askerlikte ast üst ilişkisi var. Rutbelisi de eri de ast üst ilişkisine tabi.

Acemilikten başlayarak eger ki şans yaver gidip devrecilik yapılmayan bir yere düşmüş iseniz işiniz iyi.

Ama ağır devrecilik yapılan yere düşmüş iseniz buyrun cenaze namazına.

Gece yarısı koğuşa su basıp paspas yaptıran mi
    Çamaşırını yikatan mi
    Yerlere talaş döküp temizleten mi
    Başta biri böyle birşey yapmış artık geleneksel olmuş.
    Ben ve arkadaşlarım devrecilik yapmadık çünkü üstlerimiz de bize yapmadı.
    Ufak tefek sürtüşme olurdu ama böyle bir olay yapılmadı.

Ha yapılsaydı hiç bir rütbeli laf etmezdi. Askerde dayak yoktur ama o konuda sıkı önlem var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Knights of Cydonia

Türk Ceza Kanunu'ndaki bu madde gereğince yargılanmalı. Devletin hiçbir kurumu itin kopuğun davranışlarıyla zedelenemez. Özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri.

Madde 318 - (1) Askerlik hizmetini yapanları firara sevk edecek veya askerlik hizmetine katılacak olanları bu hizmeti yapmaktan vazgeçirecek şekilde teşvik veya telkinde bulunanlara altı aydan iki yıla kadar hapis cezası verilir.
    Peki birşey sormak istiyorum..

Çevrede askerlik yapmış kişiler hiç anlatıyor mu söyle alt devre ezdik şöyle yaptık böyle ettik diye.

Bu video çıkmasa haberiniz olacak miydi? Yada herkesin haberinin olduğu şeyin videosu çıkınca mi olay olması gerekiyor.

Ya bu askerliğin çok öncesinden beri olan şey devrecilik.

• NadirŞah kullanıcısına yanıt
    Biliyor olmak yapmış olmak demek mi?

Tipasi yiyen diyorsunuz da acemilikte iç güvenlik eğitimi almamış haliyle 22 kişilik ekip olarak gitmemiş iseniz usta birliğinde tek kişi ne yapabilirsiniz?

• Şu konudaki yazan hümanistler kimse bu olayı desteklemiyor bir yerinizde uydurmayın.

Ama bu olan sey askerlikte var olan şey.

Adam sivilde hapci balici sağda solda gaspçı gidiyor askere aynı çetecilik devam ediyor.

Askerlik TV de izlediğiniz Afrika hayvan belgeseli gibi gücü yeten sakin kalana baskı yapıyor.

Aynı bir birinin gücünü deneyen hayvanlar gibi bakıyor dış geçirecek kim var ona yükleniyor.

• Bu çocuğun psikolojik tramvası ne olacak ?
    Kimse darılmasın Malum *** diyince linç yiyoruz.
    Ulan eli yüzü düzgün temiz çocuk , 3 tane şerefsiz vatan haini sıkıştırmışlar.

• trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Sürekli yapılan bir şey olması yapılanı doğru kılmaz. Üstelik insan onurunu kırıcı, ordunun itibarını zedeleyici bir şekilde bu videoyu paylaştılarsa haklarında yasal işlem başlatılmalıdır.
  • trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    O kadar kişi sana atılacak sonucunda onlara hiçbişey olmayacak ben öleceğimi bilsem bu duruma düşmem hala devreciliği savunma askerin askere bunu yapma yetkisi yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konuda bu mahlukların yaptığını savunan olmuş, şaka gibi. Üstüne üstlük diş hekimi arkadaşımızı teröristlikle suçlamışlar. Adam olmazsınız adi herifler. Ast-üst ilişkisi yoktur demiyor kimse zaten. Ama videodakiler ast-üst ilişkisi gibi mi gözüküyor? Resmen eziyet ediyorlar! İlk okuldan askerliğe hayatı boyunca akranlarından bu tarz fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kalan insanlar ne psikolojik sıkıntılar yaşıyor biliyor musunuz? Kaç kişi bu sebepten intihara meyilleniyor biliyor musunuz?

edit: sizin gibi bi bok olmamamış, sosyal hayatında statü elde edememiş caiz insanların yapacağı şeydir askerde alt rütbeye eziyet etmek. kendinizi anca böyle tatmin edersiniz. sokakta görülse yüzüne bakılmayacak insanlar askerde adam oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pweck5 -- 5 Haziran 2020; 2:9:6 >
  • O iş birlikten birliğe ve kişilerin tutumuna göre değişir gülüm

Ben kısa dönem yaptım askerliği.

Uzunlar ile aramız çok iyiydi... Hala bayramlarda arayıp hal hatır sorarlar.. devreciliği ne kendi aralarında yapabildiler ne bize yapabildiler ne de biz yeni gelen uzun ve kısa dönemlere yaptık.

Her zaman kardeşlik vurgusu yaptık. Rütbe aldığımızda bile suistimal etmedik. He illaki birkaç arıza bizde de vardı tabi ama sayıları azdı ve bir şekilde kontrolü dengede tuttuk.

Şimdi aklıma geldi bak
    Yeni bir binbaşı bizim birliğe tayin olmuştu. Uzunlar dan bi tanesi çıktı dedi ki ben binbaşıyı dinlenem o yokken ben vardım bu birlikte benim kıdemim var diye dolanıyordu

Birliğe gelen her asker vatan evladı ve hiçbir askerin ahını bedduasını almayın diye her zaman tembihlemişimdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 5 Haziran 2020; 2:14:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Knights of Cydonia

Sürekli yapılan bir şey olması yapılanı doğru kılmaz. Üstelik insan onurunu kırıcı, ordunun itibarını zedeleyici bir şekilde bu videoyu paylaştılarsa haklarında yasal işlem başlatılmalıdır.
    Doğru diyen oldu mu?

Sanki böyle birşey yokmuş gibi şaşıranlar var konuda.

Videosu çıkmasa olmaya devam edecekti hala da bir yerlerde ediyor .

Boşuna mi profesyonel orduya geçmek isteniyor. Böyle saçma sapan şeyler olmasın iş gibi görülsün.

• Video'ya şimdi kan kusacak yapan askerleri bela yağmuruna tutacaksınız.Askerliğini yapmayan kardeşlerim için söyleyeyim askerliğin doğasında vardır devrecilik tertipcilik.Subaylar arasındaki hatta subaylığı bırakın subay eşleri arasındaki devreciliği görseniz bu video size devede kulak kalır.

Hatta size bir örnek vereyim, subay eşlerinin dahil olduğu bir para gün gibi birşey organize etmişler.Yeni kurmay olan subayın karısına gidilmiş ilk olarak.Subay eşi yeni evli kuralları bilmiyor tabi, hoşgeldiniz kahvesi ikram ederken protokol sırası takip etmemiş tabi ne bilsin herhangi bir kitapta da yazmıyor.Kadını yüksek rütbelilerin eşleri protesto edip günü terketmiş üstüne de lojmanda selam bile vermemişler daha.Komik ama gerçek bir hikaye.

Şimdi üzerime geleceksiniz tasvip mi ediyorsun diye etmiyorum ama bunu değiştiremeyeceğimizi iyi biliyorum.
  • lazer__ kullanıcısına yanıt
    Şanslı yere denk gelmişsin ciğerim.

Herkes sizin gibi şanslı olmuyor. Genelde tahsili olanların çoğunlukta olduğu bölgelerde böyle olaylar olmaz.

Ama tirreklerin çoğunlukta olduğu yerler de bunun daha mislisi oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Doğru diyen oldu mu?

Sanki böyle birşey yokmuş gibi şaşıranlar var konuda.

Videosu çıkmasa olmaya devam edecekti hala da bir yerlerde ediyor .

Boşuna mi profesyonel orduya geçmek isteniyor. Böyle saçma sapan şeyler olmasın iş gibi görülsün.

Alıntıları Göster
    Profesyonel ordu konusunda katılıyorum. Böyle tiplerin asker olması orduya zarar veriyor. Hem maliyet hem de itibar açısından.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.