Şimdi Ara

Access Point ve Router Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evimde wireless modemim var. Salondaki Tv'min DLNA özelliğinden yararlanmak istiyorum. Fakat tv ye ethernet kablosu çekme imkanım yok..Buun için wireless adaptörü gerekiyormuş. O da baya maliyetli olacak... Bunun yerine Access point kullansam işimi görür mü?

Sorum şu ;

Access point , kablosuz ağı ,kabloluya çevireblir mi? Yoksa bunu Router mi yapar?
    Bu ethernet girişini Tv min yanısıra Digiturk receivemde de kulanmak istiyorum bunun için 2 ethernet çıkışlı mı almak zorundayım?

• Bu işlemi Router ile yapamazsınız gibime geliyor.Sonuç olarak Layer 3 katmanda çalışan Router Ip adresleri ile çalışıyor ama bunu nasıl kabloyu takıp kablosuz bağlantıya çeviriceksiniz.Wireless veya 3g destekliyen Routerlar var evet Örnek olarak Cisco 888g modelleri verilebilir ama bu işlem için kullanılamaz sadece üzerinde 3g çalıştırır.Turkcell veya Avea gibi bir firmanın MPLS bulutundan faydalanarak çalışır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sharp`

Merhaba arkadaşlar ;

Evimde wireless modemim var. Salondaki Tv'min DLNA özelliğinden yararlanmak istiyorum. Fakat tv ye ethernet kablosu çekme imkanım yok..Buun için wireless adaptörü gerekiyormuş. O da baya maliyetli olacak... Bunun yerine Access point kullansam işimi görür mü?

Sorum şu ;

Access point , kablosuz ağı ,kabloluya çevireblir mi? Yoksa bunu Router mi yapar?
    Bu ethernet girişini Tv min yanısıra Digiturk receivemde de kulanmak istiyorum bunun için 2 ethernet çıkışlı mı almak zorundayım?

tp-link 740n router alın. 40 liraya.
    cihaza dd-wrt kurar istediğinizi yaparsınız.
    hem kablosuz aldığını kablosuz yeniden verir hemde
    4 port kablo çıkışına aktarır.
    daha uygun fiyatlı cihazda yok.

• Cevalarınız için teşekkür ederim. Airties wireless modem kullanıyorum. Access pointin de aynı marka olması şart mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sharp` -- 15 Ocak 2013; 15:52:06 >
  • oyle bi zorunluluk yok.
    dediğim gibi 740n alır dd-wrt kurarsan her türlü modeme ap ye
    sorunsuz bağlanır ve istediğini yaparsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.