Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.963
Cevap
38
Favori
445.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: onur-d

arkadaslar yumurta kasalardan az cok anlarım sorunlarınız olursa sorabılırsınız oyuncak gıbı hergun bıyerını sokup takardım aracımıda 2007 aralıkta sattım askere gıdıyorum dıye
     ACCENT YUMURTA / 1994-2000

Bende de 99 1.5 var. Bu araçla ilgili verebileceğin tüyolar varmı? Bir de ben 97 oktan kullanıyorum ve memnunum ancak alt devirlerde (2500 altı) araç normal iken devir arttıkça kasıyor performans düşüyor her şeyi normal sadece son susturucu içi dağılmış ses anlamında 2500 devir üstü artıyor performans düşüşü doğrudan bununla ilgili olabilirmi?

• Polimik yaratmak istemem ancak. Samara ile Solenza aynı kefeye konacak durumda değil derim.
    Samara nın S ( Karbürütörlü) serisi bile Solenzayı mekanik ve motor aksamı bilhassa yakıt aksamında yatırır kaldırır. Ki S ve İ serisi (Injection) SAMARA modeli olarak LADA nın yükakları. Ekonomi, Sürat, Dayanıklılık,Güvenlik (İskelet olarak)

Logan ile Admira kıyaslaması evet mantıklı. Ancak insanlar Logan ı alırken Renault ve servislerine ve fiyat aralığına güvenerek alıyorlar. Ayrıca Logan ın yukarıda belirttiğim gibi binilecek modeli 1.6 MPI Ambinace serisi( Full paket)

Admira tarafına baktıpında 1.6 16 Valve ile başlayıp Lüx donanımı standart sunmakta.
    opsiyonel olanlar Airbag+ABS + KLİMA

Logan 1.4 ve 1.6 serilerinde hepsi opsiyonel otomatik camından tut, Eletrikli camına Oto teybine kadar.
    Avrupada düz 1.4 standar pakesi 5000€ gibi bir rakam ile satışta.

quote:

dostum o aracın suan ıkıncı elı pıyasası varmı bı baksana logan cıktı onun satısları bıttı kımse onun yuzune bakmıyor bence burda kıyaslama yapılacaksa logan la admıre yapılmalı ben solenzoyu lada samarayla karsılastırmaya uygun goruyorum

• Israrla şunuda belirtmek isterim.
    Kesinlikler bu araç iyidir bu araç kötüdür demiyorum.

Marka takıntım yoktur. Çok araç kullandım. Teknik inceleme ve kullanıcılardan bilgi almasını da severim.
    Rencide edici , kırıcı bir yazı algılanırsa kusura bakmayınız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: H-WALKER

quote:

arkadaslar yumurta kasalardan az cok anlarım sorunlarınız olursa sorabılırsınız oyuncak gıbı hergun bıyerını sokup takardım aracımıda 2007 aralıkta sattım askere gıdıyorum dıye

Bende de 99 1.5 var. Bu araçla ilgili verebileceğin tüyolar varmı? Bir de ben 97 oktan kullanıyorum ve memnunum ancak alt devirlerde (2500 altı) araç normal iken devir arttıkça kasıyor performans düşüyor her şeyi normal sadece son susturucu içi dağılmış ses anlamında 2500 devir üstü artıyor performans düşüşü doğrudan bununla ilgili olabilirmi?

arabaya gaz verdıgınde arac hızlanıcagına kendını kasıyorsa bu benzın otomatıgınden olabılır yetrlı benzın pompalayamamasından arac kasabılır yada fıltreler tıkalı olabılır

• arkadaslar hepınızı gercek sıtemız olan hyundal club tr ye de beklerım daha detaylı konuları orda bulabılırsınızhttp://www.hyundaiclubtr.com sımdı benı banlarlar valla olsun ne yapalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur-d -- 4 Temmuz 2008; 12:02:28 >
  • Kullandığın benzini 97 oktandan 95 oktana düşür. Tavsiyem PO yata TOtal benzinidir.
    mümkün ise yarım depoya bir Enjektör temizleyici at. ve depoyu lamba yanana kadar devam et.
    Sonraki aşamalarda kesinlikle boş çizgisinden aşağıya düşürme.

Çözümü bulacaksın. Aynı sıkıntı bende de vardı. 95 e dönünce durum değişti.
    Accentler 94-200 arası yüksek ontan benzini sevmiyorç :)

quote:

arkadaslar hepınızı gercek sıtemız olan hyundal club tr ye de beklerım daha detaylı konuları orda bulabılırsınızhttp://www.hyundaiclubtr.com sımdı benı banlarlar valla olsun ne yapalım

• quote:

quote:

quote:

arabaya gaz verdıgınde arac hızlanıcagına kendını kasıyorsa bu benzın otomatıgınden olabılır yetrlı benzın pompalayamamasından arac kasabılır yada fıltreler tıkalı olabılır

Filtrelere her zaman dikkat ederim, onlardan sorun olacağını sanmıyorum. Benzin otomatiğinden olup olmadığı kesin anlaşılırmı? Pahalı bir parçamı, değiştirilmesi kaça mal olur?

• Orjinalden alıntı: ogunmas

Kullandığın benzini 97 oktandan 95 oktana düşür. Tavsiyem PO yata TOtal benzinidir.
    mümkün ise yarım depoya bir Enjektör temizleyici at. ve depoyu lamba yanana kadar devam et.
    Sonraki aşamalarda kesinlikle boş çizgisinden aşağıya düşürme.

Çözümü bulacaksın. Aynı sıkıntı bende de vardı. 95 e dönünce durum değişti.
    Accentler 94-200 arası yüksek ontan benzini sevmiyorç :)

Aslına bakarsan ben 97'den memnunum. Performans daha iyi oluyor. Bunu özellikle rampalarda fark ediyorum. Kullanmaya devam etsem ne gibi bir zararı olabilir. Bir de Enjektör temizleyici olarak uzun süre würth kullandım. Fark ettiriyor, ama sık kullanmak lazım. BU da maliyetli oluyor. Ucuz yollu önerebileceğin bir marka varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkngzr -- 4 Temmuz 2008; 17:01:19 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Filtrelere her zaman dikkat ederim, onlardan sorun olacağını sanmıyorum. Benzin otomatiğinden olup olmadığı kesin anlaşılırmı? Pahalı bir parçamı, değiştirilmesi kaça mal olur?

fıyatı 50 ytl ama kesın bundandır demek guc tabı belkı arkadasın dedıgı gıbı 97 oktanda yapabılır
    http://www.parcatreni.com/index.php?p=show&k_id=318&kn=Elektrik+Is%FDtma+Sogutma&pid=5579

• quote:

Orjinalden alıntı: drahmy

Merhabalar arkadaşlar aranıza yeni katıldım 4 yıldır Accent(99 1.5 GLS AC) kullanıcısıyım(hastası da diyebiliriz)Aracımı çok severek kullanıyorum.Alırken tek amacım ucuz ve temiz bi araç almaktı kaygılarım olmasına rağmen bu aracı aldım aldığımda 50000 deydi şimdi ise 105000 de.Bu sürede kaygılarımın hepsini boşa çıkardı.Aynı dönem araba alan bi çok arkadaşım araçlarını değiştirirken ben keyifle biniyorum.rutin kontrolleri ve de cam motorları(2 kez değişti) dışında sorunsuz bi araç.Tavsiye ederim.Sıralı sistem BRC marka LPG taktırdım 2 yıl oldu hiç bi problem yaşamadım ve inanın en az benzinli kadar performanslı çalışıyo.Bu aracı(bu kasasını) kesinlikle öneririm.Ben araç iflas edene dek satmayı düşünmüyorum.İlk arabam ve çok keyifli.Yakın bi zamanda kaza geçirdim ehliyetsiz mühendisin biri ara sokaktan 80 km hızla sol 2 kapı arasından bana çarptı bende başka bi arabaya.Çarpan araba 307 ydi.13000 nytl hasar çıkarmışlar benim önden çarptığım araba(megan) ise pert oldu(çok kalitesizmiş) benim aracım ise 5000 ytl harcama sonunda tekrar yollara döndü.Tüm bunları çarpan ödedi tabi.Yalnız kafama takılan bişey var.Kaza sonrası arabamdaki tek fark direksiyonun biraz sertleşmesi bunun nedeni ne olabilir...

dostum senın aracın muhakkak saselerde yamukluk olmustur bı nevze duzeltılmıstır bence senın arac bu saatten sonra randıman vermez aynı olay bızım basımıza geldı e-5 de kaza yaptık 1m kaldırıma cıktı arac sag taraf boydan boya ezıldı o zaman yaptırdık 3000ytl masraf ama gel gelelım sasler yamuldu kestıler kaynattılaar bıseler yaptılar ama arac eskısı gıbı olmadı rot balans tutmuyodu ufak bı cukura dussen hemen ayarı kacıyodu sozun kısası resımde gorunen arac ıste askere gıder ken sattım 2007 aralıkta 5,500 ytl ye bence sende cıkar onu elden temız bısey al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur-d -- 4 Temmuz 2008; 20:03:55 >

• quote:

Orjinalden alıntı: pasha74

arkadaşlar bende 98 model accent lx var ön göğüs bölgesinde kırık var bu yüzden bozuk yollarda ses yapıyor . ön göğüsü değiştirsem kaç paradır.

250 tyl parca fıyatı ıscılık dahıl degıl ama cıkma temız bısey bulabılırsen taktırabılırsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: cellatursica

ben geçen torpido kutusunun arkasını görmek için uğraştım. fakat zorlamak istemedim. çümkü torpido kutusunu, torpido kutusunun arkasında 2 tane sağda ve solda 1 tane olmak üzere ayakçık tuıtuyor.

torpido kutusunu eğerek ve bükerek çıkarabilirmiyim..

birde benzin filtresi nerede? ben uğraşşam değiştirebilirmiyim. galiba arka koltuğun arkasında bir yerde ama dedimya okursam unuturum,görürsem hatırlarım... diye

benzın fıltresını kendın degıstırmen mumkun degıl kputun ıcınde ben kendımınkını degıstırtmek ıstedım usta ugrastı sokemedeı yav uretıldıgınden berı hıc degısmemısmı dedı kaynamıs buraya felan dedım bırazk kalsın ne yapalım elımdekı sıfır fıltree oylece kaldıhadi kolay gelsin teşekkürler.

quote:

Orjinalden alıntı: ogunmas

Yumurta kasa klimalı accentlerin hepsinde polen filtresi bulunur.
    Torpido gözünün altında filtre yuvası bulunur.

quote:

Orjinalden alıntı: enico

arkadaslar 1.5 99 model accent gls klimalı kullanıorum polen filtresi var mı bu arabada yardımcı olursanız sevınırım

• quote:

Orjinalden alıntı: watsen

Öncelikle foruma ve aranıza sırf hyundai araması yaptırırken sizlerin yazılarını okudukdan sonra katıldım. Hepinize paylaşımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.
    Ben de Ocak 2008 de Orjinal Kore imalatı 1996 Accent 1.5 GLS AC ABS alarak katılmış oldum.
    İlk otom 2000 de 96 Orjinal fransız Europa 1.4 rni idi. Şuan ikisini karşılaştırdığımda Accenti iyiki almışım diyorum. (Birader Kamyona arkadan girdi pelt gitti.Birader sadece kolunu kırdı.)
    Acentimi ilk elden mimardan aldım. Araba servis dışında hiç bir yere götürülmemiş. Sanki sıfır gibi. 170.000 de aldım. 7 ayda sadece 1000 km yapabildim istanbul içinde. Aldığımda 40 günlük triger falan tüm bakımları yapılmış, lastikler 1 haftalıktı. Yani şu ana kadar sadece alarm taktırdım. Aracım beyaz metalik boya. Tam bir fabrika çıkışı, kime götürsem süper diyor.
    Benim İki sorum olacak
    1. O kadar trafikte dikkat ettim. Bu derece fullünü göremedim. Ruhsatta da kullanım fabrika kağıtlarında da ACCENT GLS SEDAN KLM ABS yazıyor. Hiç karşılaşanınız veya böyle fullünün olduğunu bilen varmı.
    2. Araba dediğim kadar temiz ve bakımlı. Sırf ikinci eli, kuvvetli ve yedek parçası uygun olarak tanıdık galeri ve oto kiralamacı arkadaşlarıma arattırdım. Onlarında cevabı Türkiye için bu iki şartın sadece hyundai yada renault da olduğu ama hyundain yedek parçasının daha uygun olduğu olarak birleştiler. Yoksa ben hiç bilmem. Hatta kullanma klavuzunuda verdi ilk sahibi. Oradan bir çok özelliğini öğrendim. Pardon lafı uzattım galiba . Sorumu soracaktım: Ben yatırım amaçlı almıştım. Bir iki yıl kullanır elden çıkarırım diyordum. Ama şimdilik düşünmüyorum. Acaba Lpg ye geçsem mi. Araba yokken yakıt parası yoktu. Şimdi tabi biraz zorluyo. Kazançlı olurmuyum.

Bu arada Europa, Kia cerato,megane de kullandım. Ama hiçbiri Accent kadar seri gelmedi bana. Ama yan rüzgar konusu biraz sıkıntılı

Unutmadan arkadaşlar fabrika vites değerlerini sizlerle paylaşmak isterim:
    1-2 ye yada 2-1 e 20 km/s
    2-3 e yada 3-2 ye 40 km/s
    3-4 e yada 4-3 e 55 km/s
    4-5 e yada 5-4 e 75 km/s olarak verilmiş fabrika çıkışında.

Bu duruma uyulmadığında zannımca araç gereğinden fazla devirlenecek ve titreme veya bağırmaya uğrayacak diye düşünüyorum.

aracınız hayırlı olsun en fulunu almıssınız buna ayrıyeten otomatık vıteslılerıde var neyse bu donanımdakı accentler pıyasada fazla yok o yuzden rastalamamanız dogal lpg olayına gelınce 7 ayda 1000km yaptıgınıza gore fazla kullanmıyorsunuz bence lpg taktırmanıza gerek yok cunku bu kullanıda lpg nın parasını anca 3 4 senede cıkarırsınız belkıde o surede aracı satarsınız bosa yatırım olur boyle kullanmaya devam edın ama ılla taktırıcam dıyorsanız brc tavsıye ederım o fabrıka verılerıne takılmayın 5. vıteste 190 da basmısızdır

www.hyundaiclubtr.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur-d -- 4 Temmuz 2008; 21:02:59 >

• ordan üretilen yeni motor koruma ürününü şiddetle tavsiye edecem

Normal şartlarda 7-12 beygir kazandırıyor.
    selamlar.

---

H-WALKER

Aslına bakarsan ben 97'den memnunum. Performans daha iyi oluyor. ..........Ucuz yollu önerebileceğin bir marka varmı
  • ,

99-2000 model accentlerin kötü veya dikkat etmemeiz gereken özellikleri nelerdir ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: erhanbaba62

,

99-2000 model accentlerin kötü veya dikkat etmemeiz gereken özellikleri nelerdir ?

torpıdo catlagı meshurdur

sılecekler calısırken on camı acarsan ıcerı su gırer

on cam otomatıklerınde kronık sorun vardır plasstıklerı asınır ve arıza yapar
  • quote:

Orjinalden alıntı: bekirmutlu35

1998 accent 1.3 lx

LPG kaca takılır ruhsata işlemesi nekadar tutar

sol ön cam motoru ne kadardır

kaca kac motor yağı kullanmalıyım

yakıt olarak 95 oktan kurşunsuz kullanıyorum doğrumudur her hangi bir sıkıntı yasamıyorum

arkadasım bende 1.5 99 gls accent var sag on cam motorunu 45 ytl ye takdırdım orjınal sıfır bilgine sunarım ...
  • arkadaslar bennde 99 model accent 1.5 gls var radyator acayıp pas yapmıs durumda pastan gecilmio içi ..ust taraftadakı radyator kapagını gordum fakat bunun alltta radyatoru bosaltmak ıcın tapası varmıs tam olarak nerde acıkyabılırmısınız ..

mumkunse resımde gosterırsenız cok sevınırım saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enico -- 5 Temmuz 2008; 22:07:16 >
  • valla ben bılemıcem ıyıce baktınmı gozune carpar yav
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.