Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.963
Cevap
38
Favori
445.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o zaman ben değiştireyim yaklaşık 100.000 km dir aynı kablolar duruyor.
  • 100.000 km olmuş, değişimde fayda vardır. yüksek devirde tam ateşleme yapamayabilir.
    Açıkçaksı bende tavsiye ederim.

Kazasız ve iyi seyirler dilerim.
  • s.a
    arkadaslar 99 model accent 13 ls arabam var vitesler bıraz zor gecıyo.sanzımandakı senkromenclerden oldugunu soyledıler servisten.bu arızayla karsılasan varmı cevaplarınızı beklıyorum
    tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alapslan -- 27 Haziran 2008; 16:56:32 >
  • Vites zor gecmesi nezamandan beri ve ne şekilde gerçekleşiyor.

Araç soğukken ilk hareketlerde mi, Isındıktan sonraki hareketlerde mi , geçerken ses geliyormu,
    yada hangi dişlilerde bunu yapıyor.

Cevaplarına göre karşında 3 seçenek çıkacaktır.
  • arkadaslar 1.5 99 model accent gls klimalı kullanıorum polen filtresi var mı bu arabada yardımcı olursanız sevınırım
  • Yumurta kasa klimalı accentlerin hepsinde polen filtresi bulunur.
    Torpido gözünün altında filtre yuvası bulunur.

quote:

Orjinalden alıntı: enico

arkadaslar 1.5 99 model accent gls klimalı kullanıorum polen filtresi var mı bu arabada yardımcı olursanız sevınırım
  • arkadaşlar, biliyorsunuz benim araç 98 accent gls. otomatik radyo anteni var.radyo anteni açılıp kapanırken takılıyor.bu zımbırtıyı nasıl çıkarırım ve nasıl tamir ederim.resimli anlatırsanız sevinirim.

ne demişler,Okursam unuturum, görürsem hatırlarım, yaparsam bilirim...

emeği geçenlere şimdiden teşekkürler...

bu arada kocaelinde yarımca sanayi sitesinde (reklam yasaktır sanırım.)...... oto tamircisine aracımın triger kayış seti (triger kayışı ve kayış gergisi) 70 tl, klima kayışı 13 tl, direksiyon kayışı 12 tl, buji 23 tl, V kayışı 14 tl, motor üst contası 13 tl, işcilik 60 tl toplam 205 tl ben 200 tl bayıldım.

bu bilgileri diğer arkadaşlara bilgi olsun diye yazdım.

bu arada aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum, bu şekilde kullanmak artık zorlama başladı.
  • ben geçen torpido kutusunun arkasını görmek için uğraştım. fakat zorlamak istemedim. çümkü torpido kutusunu, torpido kutusunun arkasında 2 tane sağda ve solda 1 tane olmak üzere ayakçık tuıtuyor.

torpido kutusunu eğerek ve bükerek çıkarabilirmiyim..

birde benzin filtresi nerede? ben uğraşşam değiştirebilirmiyim. galiba arka koltuğun arkasında bir yerde ama dedimya okursam unuturum,görürsem hatırlarım... diye

hadi kolay gelsin teşekkürler.

quote:

Orjinalden alıntı: ogunmas

Yumurta kasa klimalı accentlerin hepsinde polen filtresi bulunur.
    Torpido gözünün altında filtre yuvası bulunur.

quote:

Orjinalden alıntı: enico

arkadaslar 1.5 99 model accent gls klimalı kullanıorum polen filtresi var mı bu arabada yardımcı olursanız sevınırım

• İlk Önce anten konusunu aydınlatalım. Antenin açılıp kapanmasında mekanik sorun yo ise, alet kapanıp açılırken takılma yapıyorsa, sökmeden Kontakspreyi ile (WD 40 Benzeri) kaydırma, paslanma ve krozyonu temizleyip denemende fayda var.

İik önce bu aşayaı denemende fayda bulunuyor.

Torpido altındaki kapak için, tırnaktan ziyade illaki bir tutan ve çıkışı kolaylaştıracak bir noktası vardır.
    Bende yeri var fakat boş. (Klima olmadığı için)
    Ancak sistem tırnak sistemi çalışıyor. İç kapı korumalarında olduğu gibi Geçme tırnak sistemi

Eğer extradan vida yuvası yada gizlenmiş vida yuva yeri sende yoksa zorlamadan tırnaklardan çıkartmayı denemek gerekir.

Ancak her şeyin bir riski olduğunu da unutmamak lağzım.
  • Arkadaşlar 2000 model Accent mi (yumurta kasa), yoksa 2004 Dacia Solenzamı almalı? Neden?
  • Öncelikle foruma ve aranıza sırf hyundai araması yaptırırken sizlerin yazılarını okudukdan sonra katıldım. Hepinize paylaşımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.
    Ben de Ocak 2008 de Orjinal Kore imalatı 1996 Accent 1.5 GLS AC ABS alarak katılmış oldum.
    İlk otom 2000 de 96 Orjinal fransız Europa 1.4 rni idi. Şuan ikisini karşılaştırdığımda Accenti iyiki almışım diyorum. (Birader Kamyona arkadan girdi pelt gitti.Birader sadece kolunu kırdı.)
    Acentimi ilk elden mimardan aldım. Araba servis dışında hiç bir yere götürülmemiş. Sanki sıfır gibi. 170.000 de aldım. 7 ayda sadece 1000 km yapabildim istanbul içinde. Aldığımda 40 günlük triger falan tüm bakımları yapılmış, lastikler 1 haftalıktı. Yani şu ana kadar sadece alarm taktırdım. Aracım beyaz metalik boya. Tam bir fabrika çıkışı, kime götürsem süper diyor.
    Benim İki sorum olacak
    1. O kadar trafikte dikkat ettim. Bu derece fullünü göremedim. Ruhsatta da kullanım fabrika kağıtlarında da ACCENT GLS SEDAN KLM ABS yazıyor. Hiç karşılaşanınız veya böyle fullünün olduğunu bilen varmı.
    2. Araba dediğim kadar temiz ve bakımlı. Sırf ikinci eli, kuvvetli ve yedek parçası uygun olarak tanıdık galeri ve oto kiralamacı arkadaşlarıma arattırdım. Onlarında cevabı Türkiye için bu iki şartın sadece hyundai yada renault da olduğu ama hyundain yedek parçasının daha uygun olduğu olarak birleştiler. Yoksa ben hiç bilmem. Hatta kullanma klavuzunuda verdi ilk sahibi. Oradan bir çok özelliğini öğrendim. Pardon lafı uzattım galiba . Sorumu soracaktım: Ben yatırım amaçlı almıştım. Bir iki yıl kullanır elden çıkarırım diyordum. Ama şimdilik düşünmüyorum. Acaba Lpg ye geçsem mi. Araba yokken yakıt parası yoktu. Şimdi tabi biraz zorluyo. Kazançlı olurmuyum.

Bu arada Europa, Kia cerato,megane de kullandım. Ama hiçbiri Accent kadar seri gelmedi bana. Ama yan rüzgar konusu biraz sıkıntılı

Unutmadan arkadaşlar fabrika vites değerlerini sizlerle paylaşmak isterim:
    1-2 ye yada 2-1 e 20 km/s
    2-3 e yada 3-2 ye 40 km/s
    3-4 e yada 4-3 e 55 km/s
    4-5 e yada 5-4 e 75 km/s olarak verilmiş fabrika çıkışında.

Bu duruma uyulmadığında zannımca araç gereğinden fazla devirlenecek ve titreme veya bağırmaya uğrayacak diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi watsen -- 3 Temmuz 2008; 4:27:35 >

• Bakış açınıza bağlı,

Solenza derseniz kesinlikle hayır. Logan derseniz düşünülebilir.
    Hyundai mi Solenza mı ? Kesinlikle hyundai
    Hyundai mi Logan mı ? Logan 1.4 lerde acaba diye düşünürüm. Logan 1.6 ambians (full paket) olursa Logan derim.

quote:

Orjinalden alıntı: erhanbaba62

Arkadaşlar 2000 model Accent mi (yumurta kasa), yoksa 2004 Dacia Solenzamı almalı? Neden?
  • Aramıza hoşgeldin arkadaşım.

1. Zaten Accent yumurtalarda bildiğim full paket elindekidir.Sis far+ GLS(Direksiyon hd, ayar,+depo,bagaj içten+Oto öncam+mer.kilit+Klima+katlanabilir arka koltuk+elektirk ayarlı dikiz ayna+Abs+Zaman ayarlı silecek+ayarlanabilir sürücü koltuğu+bel destekli sürücü koltuğu+ön farlar açık uyarısı+Em. Kemeritakınız uyarısı.)
    HAYIRLI OLSUN KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER.

2. Bunun kararınız yine siz vereceksiniz. LPG taktırdığınızda diğer lpg li otolara nazaran yakıt masrafınızın %10-15 daha düşük olduğunu göreceksiniz.

Genelde bu şekilde tüm hyundai kullanıcıları belirtmektedir. Ama nazire ama gerçek. :)

quote:

Orjinalden alıntı: watsen

Öncelikle foruma ve aranıza sırf hyundai araması yaptırırken.....
    Ben de Ocak 2008 de Orjinal Kore imalatı 1996 Accent 1.5 GLS AC ABS alarak katılmış oldum.

1. O kadar trafikte dikkat ettim. Bu derece fullünü göremedim. Ruhsatta da kullanım fabrika kağıtlarında da ACCENT GLS SEDAN KLM ABS yazıyor. Hiç karşılaşanınız veya böyle fullünün olduğunu bilen varmı.

2. Araba ...... Acaba Lpg ye geçsem mi. Araba yokken yakıt parası yoktu. Şimdi tabi biraz zorluyo. Kazançlı olurmuyum.

Unutmadan arkadaşlar fabrika vites değerlerini sizlerle paylaşmak isterim:
    1-2 ye yada 2-1 e 20 km/s
    2-3 e yada 3-2 ye 40 km/s
    3-4 e yada 4-3 e 55 km/s
    4-5 e yada 5-4 e 75 km/s olarak verilmiş fabrika çıkışında.

Bu duruma uyulmadığında zannımca araç gereğinden fazla devirlenecek ve titreme veya bağırmaya uğrayacak diye düşünüyorum.

• arkadaslar yumurta kasalardan az cok anlarım sorunlarınız olursa sorabılırsınız oyuncak gıbı hergun bıyerını sokup takardım aracımıda 2007 aralıkta sattım askere gıdıyorum dıye
     ACCENT YUMURTA / 1994-2000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur-d -- 3 Temmuz 2008; 14:39:47 >
  • Solenza yerine neden Hyundai.

1. a) Solenza mekanik aksam yönünden tamamı ile romen üretimi.
    --Hyundai ise tamami ile Kore üretimi olup mitsubishi teknolojisi kullnılmış.

b) motor ve şanzuman Renault Clio üzerine kurulu olmasına karşılık yürür aksamında sorunların olduğu
    kullnıcılar tarafından beyan edilmektedir.
    --Hyundai de sürücülerin agresif ve dengesiz kullanımlar haricinde fabrikasyon yada hastalık sorunları
    bildirmemişlerdir.

c) Bazı parçaları maliyeti ucuz olması için simetri kullnılmış (Sağ dış ayna sola uyabilecek gibi). Bu da
    işçilik konusunda yeterli olmadığını göstermektedir.
    --Hyundai de kullanılan malzeme ve işçiliği konusunda iyi şeyler söylenmemesine rağmen Dacia dan
    çok daha iyi olduğu aşikardır.

d) Motor aksamında 1.4 Mpi görünen motor 8valve düz elektronik ateşleme ile çalışmaktadır.
    Buda yakıt konusunda Clio 1.4 gibi cimrilik yapamadığını gösteriyor.
    --Hyundai standart accent 1.5i 12 Valve Elekronik ateşleme sistemine sahiptir. Ekonomi konusunda
    Dacia Solenzo dan daha cimri olduğunu kesinlikle garantidir.

e) Zengin aksesuar seçenekleri bulunmamaktadır. MEr.kilit-oto-cam-elekayna, Abs-Klima gibi
    -- Hyundainin özelliklerini yukarıda belirtmiştim.

quote:

Orjinalden alıntı: erhanbaba62

Arkadaşlar 2000 model Accent mi (yumurta kasa), yoksa 2004 Dacia Solenzamı almalı? Neden?

• Bende de 99 1.5 var. Bu araçla ilgili verebileceğin tüyolar varmı? Bir de ben 97 oktan kullanıyorum ve memnunum ancak alt devirlerde (2500 altı) araç normal iken devir arttıkça kasıyor performans düşüyor her şeyi normal sadece son susturucu içi dağılmış ses anlamında 2500 devir üstü artıyor performans düşüşü doğrudan bununla ilgili olabilirmi?
  • AŞAĞIDAKİ YORUMLARIDA SOLENZA KULLANICILARI YAZMIŞ KİMSE YOĞURDUM EKŞİ DEMİYOR SANIRIM. KİME İNANACAZ

Tek sıkıntınız parça olsun
    şöyle bi örnek vereyim bahsettiğim halamlardaki accent ın sağ arka farı kırılmıştı sadece dış camı çatlaktı ama tüm far değişmesi gerekiyormuş 100ytl e değiştirdiler. Bende merak ettiğimden benim farı sormuştum ve arka çifti yani 2 far birden 25 ytl demişlerdi. Ayrıca arkadaşında dediği gibi clio ile btün parçaları aynı yani dış kaporta haricinde parça ihtiyacınız olursa hiç sorun olmaz. Ki ayrıca renault firması altındaki bir araçta parça sıkıntısı çekeceğinizi sanmam. en azından bir 10 yıl kafanız rahat olsun ki zaten daha sonrasında muhtemelen aracı değiştirirsiniz.

Valla accent ile bende arada kalmıştım..solenzayı almadan önce..Ama sana şunu söyleyeyim;hundai servsileri acayip Kazık!!.1'e 5 istiyor.bilgin olsun.;Ayrıca ben gaza basmıyorum pek.,ama bi arkadaşımda var solenza ,Adaam sürat hastası hiç acımıyor arabaya köklüyor gazı ve 1.5 motor accentleri geçiyor ( bir dipnot ).Ben avrupa araba kullanıcısı oldugum için solenzayı kullanırken kendimi balina kasa mercedes kullanıyor gibi hissediyorum vallahi:).Oyüzden benim Mercedes Pppppardon SOLENZA çok konforlu :)))

Yani sonuçta sen büyük miktarda para vereceksin ve bunu yaparken dogru seçimi yapmak istemen en doğal hakkın. Sonuçta bu forumların amacı birbirimizden bilgi alışverişi yapmak. Sana şöyle yardımcı olayım. Benım yukarıdaki gördüğün 2004 model solenzam var. Halamlada da accent var 2000 veya 2001 model tam hatırlamıyorum sana aralarındaki farkları anlatayım. >Dacia daha yeni bir arac oldugu için konfor olarak daha iyi klima olsun hidrolik direksion olsun elektrikli camlar olsun ve daha su an aklıma gelmeyen birçok konuda donanım olarak daha üstün. Accent a geldiğiizde accent da cidden güzel arac dacia kadar elektronik olarak donanımlı olmasada onunda artı yönü bagajının solenzadan daha büyük olması ve arka koltuk bölümünün daha geniş olması. Şimdi öncelikli olan senin tercihin geniş alan mı istiyorsun yoksa daha konforlu bir araç mı? İki aracda seni üzmez fakat eğer marka takıntın yoksa ben daciayı tavsiye ederim servis ve yedekparça olarak renaulta ait oldugundan daha ulaşılabilir ve daha ucuz. Ekonomik bir aile aracı ayrıca daha az yaktıgınada eminim bizzat test ettik. Sana son tavsiyem 2 aracıda kullan ve karar ver ama şuna eminim accenta bulabileceğin tek artı daha geniş iç mekanı olması ( Yani solenzaya kıyasla) Görüşlerim tarafsız diyemem sonuçta bu aracı kullanıyor ve memnunum o yüzden kendi zevkin ve değerlendirmen en doğrusu olacaktır.

• yav solenza hala uretılıyormu bole oktan bı araba olmaz yav bıde bunu accentlemı kıyaslıyolar pes dıyorum baska da bıse demıyom accentı gececegını soyluyen arkadasta cok need for speet oynamıs etkısınde kalmıs herhalde
  • onur d

kime inanacağımızı şaşırdık be kardeş
  • dostum o aracın suan ıkıncı elı pıyasası varmı bı baksana logan cıktı onun satısları bıttı kımse onun yuzune bakmıyor bence burda kıyaslama yapılacaksa logan la admıre yapılmalı ben solenzoyu lada samarayla karsılastırmaya uygun goruyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur-d -- 3 Temmuz 2008; 23:11:33 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.