Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (143. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.962
Cevap
38
Favori
445.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam benim 1.5 GLS 1999 model yumurta kasamda ön camlarda sorun var cam tam kapanmıyor sağ ön fitille arasında boşluk kalıyor iyi bir usta varmı ankarada bildiginiz 3 4 ustaya gittim düzelmedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MadEagle06

Hocam benim 1.5 GLS 1999 model yumurta kasamda ön camlarda sorun var cam tam kapanmıyor sağ ön fitille arasında boşluk kalıyor iyi bir usta varmı ankarada bildiginiz 3 4 ustaya gittim düzelmedi

Kuru bir havada Silikonlu sprey ile fitil içlerini silikonkayıp camı çalıştırın.

Daha rahat çalıştığını göreceksiniz.

Tam kapanmaması muhtemelen kirkoda Oturduğu takozda boşluk yaptı.
    HErkez onunla uğraşmak istemez. basit tir ama doğru yapmak gerekir.
  • ogunmas kullanıcısına yanıt
    Kirko ayaklarında falan sa sol tarafı kendin düzeltip ayaklarını sıkıp düzeltmiştüm elümden gelir az bucuk dilokon spreyi nereden bulabiliriz

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-emsalsiz-full-orjinal-1998-model-hyundai-accent-benzin-pluslpg-li-362171626/detay

Arkadaslar bugun almayi dusundugum arabanin linki bu 12,000 e almayi dusunuyorum fiyat iyimi ? ilk aracim olacak acaba dikkat etmem gerekenler nelerdir cokmu yakar vergisi sanirim 1.5 lerle ayniymis masraf cok cikartirmi bakimlari pahalimidir hidrolik direksiyon yok sanirim cok agirmidir uzun yola gidermi, kronik sorun yada ozellikle bunada baktir dediginiz neler vardir sanayiye ustaya goturdugumuzde cevaplarsaniz cok memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derhce -- 13 Kasım 2016; 10:43:56 >

• 98 accent aracımın ön tamponu kırıldı araç koyu yeşil, çıkma yada boyalı halde sıfır bulabileceğim bir yer varmı?
    sakaryada oturuyorum. interneti aradım hep aynı ilan çıkıyor karşıma (bağlantı parçaları kırık yazıyor)
  • mrb arkadaşalar benim 1998 model 1.5 gls hyundai accent arabam var. aracı ilk çalıştırmada sanzuman veya kavramadan kısa süreli gelen kesik kesik uğultu- sürtme sesi geliyor, 30-40 sn kadar; ilginç olan sesin gelmesi için motor soğuk olacak (araca 5-6 saat binilmeyince) ve hava sıcaklığı 20 derecenin üzerinde olduğu zamanlar kesik kesik uğultu sesi geliyor, usta baskı balata bilyesinden dedi ve gecen ay baskı balata değiştirdim fakat sorun çözülmedi, kış döneminde olduğumuz için bu aralar ses olmuyor. ama eminim nisan aylarında tekrar başlayacak ses. debriyaja bassamda basmasamda değişmiyor araç hareket etsin yada etmesin ses geliyor ve sadece 30-40 sn sürüyor neden olabiliryorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.
  • Rölantede yapıyorsa,

balata değişirken takım (baskı-balata-bilye ) değişmiş ise,
    Volanında kontrol edilmesi gerekirdi.

İz yapmış olabilir.

HAreket halinde soğuk/sıcak iken yapıyorsa balata ihtimali de olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: MadEagle06

Kirko ayaklarında falan sa sol tarafı kendin düzeltip ayaklarını sıkıp düzeltmiştüm elümden gelir az bucuk dilokon spreyi nereden bulabiliriz

Tüm parcacılarsa satılır. SİLIKONLU sprey
    Yada internet,

Örnek
    http://urun.n11.com/bakim-spreyleri/motip-silikon-spreyi-400-ml-P30344992?cid=604001&gclid=CIbxz4zKwdACFS0z0wodWOoM9A&gclsrc=aw.ds

• quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

Rölantede yapıyorsa,

balata değişirken takım (baskı-balata-bilye ) değişmiş ise,
    Volanında kontrol edilmesi gerekirdi.

İz yapmış olabilir.

HAreket halinde soğuk/sıcak iken yapıyorsa balata ihtimali de olabilir

Rölanti veya hareket halinde farketmiyor , baskı balata takımı komple değişti havalar soğuk olduğu için bu aralar ses yapmıyor , baharda servise gosterecegim teşekkürler ogunmas hocam

• Şuan kafamdaki gostergeleri beyaz lede cevirmek nasil yapmaliyim

• gösterge panelini sök
    5 dipsiz ampul vardır
    dipsiz 4 led ampul işini çözer
  • arkadaşlar bende yeni aldım 1997 1.3 motor bursada oturan varsa buluşmak isterim bazı yerleri sormak için
  • ogunmas kullanıcısına yanıt
    Hocam bu dipsiz ampul dedigin t5 t10 fln ampuller var hangisi oluyor

• -Merhabalar cümleten
    Benim 1.5gls 96 model sıralı sistem accent yumurta kasam var.Kışın gelmesiyle birlikte çalışması iyice zorlaştı.
    -Günün ilk çalışmasında zorluk yaşıyordum ama kışın daha bir zorlaştı.Biraz mesafe yaptıktan sonra hiç bir şekilde çalışmada problem olmuyor fakat sabahları çalıştırdığımda ; gaz vermezsem hemen stop ediyor. gazı pedalla sabit devirde tutamıyorum kendiliğinden devri düşürüyor daha fazla basmasam stop ediyor cok basıncada 3000 de bağırmaya başlıyor.Isınana kadar gazı pompalar gibi bi basıp bi çekiyorum deviri 2 civarında tutup ısınmasını beklemek için acaba problem neden kaynaklıdır.
    -Benzin pompası dediler baktırdım iyi durumda dedi usta. Öğrenci olduğumdan sorunu çözmeyecek parçaya da para vermek istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: counter38

-Merhabalar cümleten
    Benim 1.5gls 96 model sıralı sistem accent yumurta kasam var.Kışın gelmesiyle birlikte çalışması iyice zorlaştı.
    -Günün ilk çalışmasında zorluk yaşıyordum ama kışın daha bir zorlaştı.Biraz mesafe yaptıktan sonra hiç bir şekilde çalışmada problem olmuyor fakat sabahları çalıştırdığımda ; gaz vermezsem hemen stop ediyor. gazı pedalla sabit devirde tutamıyorum kendiliğinden devri düşürüyor daha fazla basmasam stop ediyor cok basıncada 3000 de bağırmaya başlıyor.Isınana kadar gazı pompalar gibi bi basıp bi çekiyorum deviri 2 civarında tutup ısınmasını beklemek için acaba problem neden kaynaklıdır.
    -Benzin pompası dediler baktırdım iyi durumda dedi usta. Öğrenci olduğumdan sorunu çözmeyecek parçaya da para vermek istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

selam aynı araçtan bende de var sabahları zor çalışma problemini bende de yaşattı geçen günlerde. Benzin katkısı enjektör temizleyici aldım. Bunla rahatlama sağladı sabahları artık çok daha kolay çalışıyor.

Lakin aldığın benzin 97 oktan olmasın yaptığım araştırmalarda bu aracın daha çok 95 oktan benzin sevdiğini öğrendim. Benzin bitince 95 benzinle ilk önce bu problemini dene derim.

Bunun dışında madem aynı araçtan sende de var şunu sormak isterim rampa yada bayır çıkarken senin aracında da bayılmalar çekiş düşüklükleri de oluyor mu?

• Cevabin icin tesekkur ederim. Dedigini deniyecegim ama sanki problem bu kadar basit degil gibi ins olur genede.
    Bayir da aracimin cekisi dusuk 40 la fln cikiyorum pek memnun degilim arac zorlaniyor ama genelde sehir ici kullandigim icin duz yolda sikintisiz cabuk hizlaniyor sehir ici duz yol icin gayet uygun bir arac

• kötü şahin doğan bile 15 bin lira olmuş arkadaş, yumurta kasaya bakımını yapıp çiçek gibi bakarsan asla yarı yolda bırakmaz seni, hem daha rahat hem daha güvenli. şu paraya buldum diye sormanıza gerek yok, temiz bulursan kaçırma.

• quote:

-Merhabalar cümleten

hemen hemen buna benzer bir durum bende yaşadım, benzinde tıkır tıkır çalışıyordu, lpg de çok zor çalışıyor, çalıştıktan sonra 20-25 km yol gidince (heralde moto ısınınca) teklemeye başlıyor gazı almıyor devri bir bölgede tutunca çalışıyordu ama gazı bırakınca stop ediyordu, ışıklarda falan kalkamıyor bir kaç kez stop etmişti, önce yağ,filtre, buji ve buji kabloları değiştim,tekleme gaz yememe zamanla gitti, ama hala çok zor çalışıyordu çok uzun marşta alıyordu, yukarda da yazdım bir ustaya gittim, bzaı yapılacaklar vardı, zor çalışmayıda söyledim kendisi bir lpg ciye götürmüş, bir valf değiştirmiş 25 tl, şimdi sıfı araba gibi kontağı çaviri çavirmez çalışıyor, inşallah bulursun çözümü.

• quote:

Orijinalden alıntı: CEHENNEMTR1

Hocam bu dipsiz ampul dedigin t5 t10 fln ampuller var hangisi oluyor

T10
  • quote:

-Merhabalar cümleten

Araç lpgli ise,
    ilk önce LPG sistemini kontrol ettirin.

Muhtemelen, Aracınzıda sıralı sistem lpg değil, düz sistem takılı buda ilk çalışmayı benzin değil LPG ile yapabilir.
    YAda lpg benzin ayrımında tam kapanamadığından benzin gaz karışımı olur ve araç rahat çalışamaz.

• 
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.