Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.962
Cevap
38
Favori
445.706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: birol özsoy

quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

quote:

cevaplar için teşekkürler,
    geçen hafta muayeneden geçtim, hiç ustaya falan uğramdan girdim bir tek kafama takılan '' toz körükleri hasarlı'' hafif kusur yazan yer nedir toz körükleri baktırılmalımı maliyet ne olabilir?

yazmış adam; plaka lambası yanmıyor; halbuki evin odasındaki ışıktan çok yanan led takılı :)
    yazmış adam;onaysız parça takılı lpg sızdırmazlık raporu ve montaj belgesi v.b ruhsattaydı, kimse istemediki :)
    yazmış adam; yangın tüpü tarihi geçmiş, çantasından bile çıkarmadı tarihi nerden gördü, hafif kusur yazmış bunlara, geçtiya sorun etmedim :)

Hafif kusur adı üstünde,

Zararı yok.
    Gittiği kadar

** Toz körükleri Amortisör mü AKS mı?
    Aks ise fazla uzatma , amortisör ise gittiğ kadar

tahrik mili toz körüğü , yazıyor hangisi tahrik mili aks mi amortisörmü?

Aks, değiştir derim işçilikte parçada ucuz. değişezse aks lara toz kaçıyor. İyi değil

• yumurta kasa klima kayış numarası acil lazım arkadaşlar . lütfen kayış üzerinde yazan numarayı bir arkadaşımız paylaşsın aciliyeti var konuyu takipteyim .
  • quote:

quote:

quote:

quote:

geçen hafta muayeneden geçtim, hiç ustaya falan uğramdan girdim bir tek kafama takılan '' toz körükleri hasarlı'' hafif kusur yazan yer nedir toz körükleri baktırılmalımı maliyet ne olabilir?

yazmış adam; plaka lambası yanmıyor; halbuki evin odasındaki ışıktan çok yanan led takılı :)
    yazmış adam;onaysız parça takılı lpg sızdırmazlık raporu ve montaj belgesi v.b ruhsattaydı, kimse istemediki :)
    yazmış adam; yangın tüpü tarihi geçmiş, çantasından bile çıkarmadı tarihi nerden gördü, hafif kusur yazmış bunlara, geçtiya sorun etmedim :)

Hafif kusur adı üstünde,

Zararı yok.
    Gittiği kadar

Aks, değiştir derim işçilikte parçada ucuz. değişezse aks lara toz kaçıyor. İyi değil

aks ve rot başlarını daha 1 sene olmadı boşluk var dediler değiştirmiştim 220 tl vermiştim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hafif kusur adı üstünde,

Zararı yok.
    Gittiği kadar

aks ve rot başlarını daha 1 sene olmadı boşluk var dediler değiştirmiştim 220 tl vermiştim.

HYUNDAİ ACCENT LS 98 aracım 2015 şubat ayında tüm yağları ve filtresi değişmişti,
    6.000 km geçti, sadece motor yağı full çizgisinin yarım santim altına inmiş, problem olurmu?
    motor yağının üstünemi eklenmeli yoksa tümü boşaltılıpmı doldurulmalı?
    diğer yağ ve soğutucu suyu hiç eklemedim 2015 şubat ayındaki gibi full çizgisinde duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birol özsoy -- 10 Mayıs 2016; 16:35:12 >

• birol özsoy kullanıcısına yanıt
    Yağlar genelde 10.000 km de değiştirilir. Yeni eklenecek yağın rengi mevcut olandan farklıdır biraz. Bence yağı değiştirin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @cehennemtr1 ve @ogunmas arkadaşlarımı tenzih ederim, onlara tek kelime sözüm yok.

15 gündür kıvranıyorum resmen, şurada 1 tane klimalı yumurta kasa araç kullanan birisi yokmuydu arkadaş günlerdir göbeğimiz çatladı altı üstü bir kayış numarası söyleyecektiniz. Allah yüzümüze baktıda denk geldi dışarıda birisi hemen açtık kaputu öğrendik.

klima kayış numarasını bilmeyenler yada google amcada aratıp burayı okuyanlar için yazıyorum,

hyundai accent yumurta kasa klima kayış numarası 4pk 875 dir.

kayışı değiştirmek içinde gergiyi gevşeşip eski kayışı çıkarıp yeni kayışı taktından sonra gergiyi ayarlayıp sıkmak kafi. 15 liralık parça ve 5 dakikalık iş için dünyanın parasını vermeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknokolik71

Yağlar genelde 10.000 km de değiştirilir. Yeni eklenecek yağın rengi mevcut olandan farklıdır biraz. Bence yağı değiştirin

yanlış hesaplamışım 6.000 km yapmış yağ değişimden sonra, full çizgiden yarım santim azalmış üstemi eklenmeli tümü değişmeli, hiç eklemesem bu seviye tehlike oluşturumu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: newrophat

@cehennemtr1 ve @ogunmas arkadaşlarımı tenzih ederim, onlara tek kelime sözüm yok.

15 gündür kıvranıyorum resmen, şurada 1 tane klimalı yumurta kasa araç kullanan birisi yokmuydu arkadaş günlerdir göbeğimiz çatladı altı üstü bir kayış numarası söyleyecektiniz. Allah yüzümüze baktıda denk geldi dışarıda birisi hemen açtık kaputu öğrendik.

klima kayış numarasını bilmeyenler yada google amcada aratıp burayı okuyanlar için yazıyorum,

kayışı değiştirmek içinde gergiyi gevşeşip eski kayışı çıkarıp yeni kayışı taktından sonra gergiyi ayarlayıp sıkmak kafi. 15 liralık parça ve 5 dakikalık iş için dünyanın parasını vermeyin.

Sorununuzu cozmenize ve bu bilgiyide baska birikerinin faydalanmasi icin burada paylasmanize sevindim hocam. Kazasiz belasiz surusler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CEHENNEMTR1 -- 10 Mayıs 2016; 21:16:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CEHENNEMTR1

quote:

@cehennemtr1 ve @ogunmas arkadaşlarımı tenzih ederim, onlara tek kelime sözüm yok.

Sorununuzu cozmenize ve bu bilgiyide baska birikerinin faydalanmasi icin burada paylasmanize sevindim hocam. Kazasiz belasiz surusler...

amin hocam cümlemize kazasız belasız araç sürmek nasip olsun . forumun amacı paylaşmak , bildiğimizi paylaşmadıktan , birbirimize yardımcı olmadıktan sonra buraların bir anlamı kalmıyor zaten . birilerinin işine yararsa ne mutlu bize .

Bence haftalık kontrol edin yağ seviyesini zira bu araçlarda az da olsa yağ yakma durumu oluyor eğer araç LPGli ise.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hafif kusur adı üstünde,

Zararı yok.
    Gittiği kadar

HYUNDAİ ACCENT LS 98 aracım 2015 şubat ayında tüm yağları ve filtresi değişmişti,
    6.000 km geçti, sadece motor yağı full çizgisinin yarım santim altına inmiş, problem olurmu?
    motor yağının üstünemi eklenmeli yoksa tümü boşaltılıpmı doldurulmalı?
    diğer yağ ve soğutucu suyu hiç eklemedim 2015 şubat ayındaki gibi full çizgisinde duruyor.

Aks ı değil,

aks toz korumalarını !

İfaden den onu anladım

• quote:

bir yağ değişim aralığında çubukta iki çizgi arası kabul edilebilir eksiltme sınırıdır.

Eksiltmemesi tercihtir.

2. çizgiye gelmeden eklemenin anlamı olmaz.

Tamamlamada aynı numara ve aynı marka olmakla birlikte,
    Olmazsa olmaz, AYNI NUMARA OLMASI ŞARTTIR.
    ZOR durumlarda farklı marka 1 veya 1/2 LT ye kadar kabul edilebilir.
  • quote:

quote:

bir yağ değişim aralığında çubukta iki çizgi arası kabul edilebilir eksiltme sınırıdır.

Eksiltmemesi tercihtir.

2. çizgiye gelmeden eklemenin anlamı olmaz.

Tamamlamada aynı numara ve aynı marka olmakla birlikte,
    Olmazsa olmaz, AYNI NUMARA OLMASI ŞARTTIR.
    ZOR durumlarda farklı marka 1 veya 1/2 LT ye kadar kabul edilebilir.

cevaplar için herkese teşekkür, yağı bi süre takip edeceğim eksiltme var ise tümden değiştireceğim .
    ogunmas usta kusura bakma kaset takıldı, :) tam anlamadım.
    aks tümdenmi değiştireyim yoksa aks toz koruma plastiklerinimi değiştireyim?

• hyundai accent iç kapı kolu alabileceğim ucuz bir site varsa linki verirmisiniz?
  • quote:

hyundai accent iç kapı kolu alabileceğim ucuz bir site varsa linki verirmisiniz?

kapıyı açtığın plastik parça ise aradığın şey, sanayide 10 lira. yok eğer iç kapıdaki tutup çektiğin yeri arıyorsan onuda 20 liraya değiştirdim(her iki parçada yan sanayi fiyatı)

• quote:

quote:

hyundai accent iç kapı kolu alabileceğim ucuz bir site varsa linki verirmisiniz?

kapıyı açtığın plastik parça ise aradığın şey, sanayide 10 lira. yok eğer iç kapıdaki tutup çektiğin yeri arıyorsan onuda 20 liraya değiştirdim(her iki parçada yan sanayi fiyatı)

ilçede oturuyorum burdaki sanayide yok, başka en yakın sanayi 80 km.
    kapıyı açarken tık dedi yay falan fırladı parçalanmış :(
    sanal pazar falan baktımda ortalama 30 tl teki kargo falan.
    balki dedim arkadaşlar daha uygun bir yer biliyordur diye danıştım.

• quote:

quote:

quote:

ilçede oturuyorum burdaki sanayide yok, başka en yakın sanayi 80 km.
    kapıyı açarken tık dedi yay falan fırladı parçalanmış :(
    sanal pazar falan baktımda ortalama 30 tl teki kargo falan.
    balki dedim arkadaşlar daha uygun bir yer biliyordur diye danıştım.

hocam o parça kronik sıkıntılı, kışın soğuklarda yazın sıcaklarda tık diye elinde kalıyor. ben internetten akparça sitesinden birkaç ürün için firma ile görüştüm geçen ay, çok yardımcı oldular. fiyatları da bana uygun gelmişti, bir bakın isterseniz.

• arkadaşlar acil tecrübeleriniz lazım,
    iş çıkışı aldım aracı gideyim kapı kolu bakayım dedim3-5 km gittim araçta gaza yükleniyorum gaz bitiyormuş gibi hopluyor araç
    çektim kenara yarım depo benzin var aldım benzin men çalışıyor yükleniyorum gaza köpek gibi gidiyor.
    gene gaza alıyorum çalıştırmaya çalışıyorum zorla çalışıyor çalışınca devir yükselmiyor durduğum yerde gaza yükleniyorum 3 bin devir sıralarında durduğu yerde tekleye tekleye gazı stop ediyor, çalıştırıyorum aracı 40-50 km hızla gidiyorum azıcık hızlanayım diye basıyorum lop lop hopluyor araç sorunum ne olabilir?
    depoda lpg de benzinde var.
    Hocam bence lpg ustasina gitmelisiniz

- buji ve buji kabloları , dinamo yada distribütör kaynaklı olabilir .

- lpg hava yapmış olabilir .

arıza tespiti için sanayiye gitmeden önce kendin ne yapabilirsin ?

lpg ile alakası olduğunu anlamak için , distribütöre gelen lpg avans hortumunu çıkarıp , hortumun ucunu bir vida ile kapatabilirsin . bu şekilde bir 10-15 dakika kullan bakalım sarsıntılarda azalma olacak mı . ona göre yaptırabileceğin işlemleri söyleyebilirim sana .

yukarıda söylediğim işlemden herhangi bir sonuç alamazsan , elektrik aksamında sıkıntı olduğunu anlamak için öncelikle bujileri ve buji kablosunu kontrol et , sonuç alamazsan ondan sonraki aşamaları da söylerim . ama önceliğin yukarıda söylediğim şeyi yapmak olsun , avansı çıkarıp hortumun ucunu kapatmak yüzde 90 ihtimalle sarsıntılarını azaltacaktır .
  • 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.