Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.962
Cevap
38
Favori
445.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kontak acildiginda pompanin calusmasi belli olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.5 95 binde 97 model orjinal baskı balatalı aracımın debriyajı bana sert geliyor acaba baskı balata değişse yumuşar mı yoksa alt ve üst merkezler de değişmeli mi?
  • degisim zamani 60000 80000 araligidir.

yumusar

• arkadaşlar bir haftadır yeni bir problemle karşılaştım;araç soğukken ilk çalıştırdığımda gaz vermek istediğimde gaz pedalı sıkışmış gibi yada biryere takılmış gibi ben biraz yükleniyorum sanki takıldığı yerden kurtuluyor bidaha yapmıyor uzun süre aracı kullanmzsam yine aynı şey oluyor yüklenip gaz verince bir daha takılmıyor bilgisi olan varmı sorun gaz kelebeğindemi yoksa gaz kelebeğinin yanında bir sensör var onunlamı ilgili yardımcı olursanız sevinirim
  • arkadaşlar bugün 1.5 glsi 2000 model, beyaz accent aldım 12000 tl'ye. araçta aklıma takılan en önemli sıkıntı motor enjeksiyonlu olmasına rağmen takılan tüp sisteminin enjeksiyonlu değil de normal lpg beyinli olması. nedir ne değildir falan diye sorduk. 1000 tl civarında lavato sıralı lpg taktırabilirsiniz falan dediler. bu nasıl oluyor. yani motor enjeksiyonlu ama tüp enjeksiyona uygun tüp değil... biraz diğer sitelerden bilgi aldım ama bu arabalar için bu durum herhangi bir sıkıntı yaratıyor mu. yaratıytorsa ne tür sorunlar oluyor. bu tür aracı bulunanlardan yardım istiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratmat87 -- 15 Ağustos 2013; 0:35:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratmat87

arkadaşlar bugün 1.5 glsi 2000 model, beyaz accent aldım 12000 tl'ye. araçta aklıma takılan en önemli sıkıntı motor enjeksiyonlu olmasına rağmen takılan tüp sisteminin enjeksiyonlu değil de normal lpg beyinli olması. nedir ne değildir falan diye sorduk. 1000 tl civarında lavato sıralı lpg taktırabilirsiniz falan dediler. bu nasıl oluyor. yani motor enjeksiyonlu ama tüp enjeksiyona uygun tüp değil... biraz diğer sitelerden bilgi aldım ama bu arabalar için bu durum herhangi bir sıkıntı yaratıyor mu. yaratıytorsa ne tür sorunlar oluyor. bu tür aracı bulunanlardan yardım istiyorum...

manifolt patlama riski o yüzden benzinde yada sıralı sitem lpg taktırarak kullanmanızı tavsiye ederim.
  • 2.38den aldığım lpg ile 100 km/h ile 20 kmsi ş.içi 100 kmsi klimalı olarak araçta 2 kişi artı bavulla 16 kuruşluk değer yakaladım 370 kmlik mesafede.
    97 model 96binde accent gls
    atiker sıralı lpg
  • quote:

Orijinalden alıntı: ototube

2.38den aldığım lpg ile 100 km/h ile 20 kmsi ş.içi 100 kmsi klimalı olarak araçta 2 kişi artı bavulla 16 kuruşluk değer yakaladım 370 kmlik mesafede.
    97 model 96binde accent gls
    atiker sıralı lpg

bence mükemmel ötesi saygılar...
  • Selamlar iki sorum olacak. 97 - 1.3 karbüratörlü accentim var. 94 bin km aldım şu anda 148 binde. Son yağ değişimimi 2 bin km geciktim cumartesi günü değiştirmeye gideceğim. Her zaman en iyi yağı orjinal parçalar filitreler kullanmaya dikkat ederim.

1 - 3 gündür evin önünde yatıyordu aracım dün akşam geldim bir baktım yerde küçük bir yağ tabakası fakat motor bloğunun az ilersinde sanki şanzıman kaçıyor gibi geldi. Bununla ilgili fikriniz var mı?

İlk sorudan tamamen alakasız.
    2 - Motor bloğundan yağ sızması göremedim fakat bujileri ne kadar sıkarsam sıkayım buralardan yağ kaçırıyor gibi geliyor bana. Dün bi baktım minimum çizgisininde altında yağ. Resmen kalmamış. Aracın yağ yaktığını yada yağ kaçırdığını tam olarak nasıl anlarız? 12500 km oldu bu kadar yağ yok olması normal midir? Ayrıca yokuş çekişindede arabayı yüklemedikçe büyük çekiş problemleri yaşamıyorum.

Teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: covert

quote:

Orijinalden alıntı: muratmat87

arkadaşlar bugün 1.5 glsi 2000 model, beyaz accent aldım 12000 tl'ye. araçta aklıma takılan en önemli sıkıntı motor enjeksiyonlu olmasına rağmen takılan tüp sisteminin enjeksiyonlu değil de normal lpg beyinli olması. nedir ne değildir falan diye sorduk. 1000 tl civarında lavato sıralı lpg taktırabilirsiniz falan dediler. bu nasıl oluyor. yani motor enjeksiyonlu ama tüp enjeksiyona uygun tüp değil... biraz diğer sitelerden bilgi aldım ama bu arabalar için bu durum herhangi bir sıkıntı yaratıyor mu. yaratıytorsa ne tür sorunlar oluyor. bu tür aracı bulunanlardan yardım istiyorum...

manifolt patlama riski o yüzden benzinde yada sıralı sitem lpg taktırarak kullanmanızı tavsiye ederim.

Yardımınız için teşekkürler...

Arkadaşlar.. bugün 260 km yol yaptım. yola çıkmadan depoyu (lpg) doldurmuştum. pompa attığı anda bıraktım. zorlamadım hiç. döndüğümde aynı petrolden tekrar doldurdum. 18,57 TL'lik gaz aldı arabam. petroldeki adam da biz de anlamadık... nasıl oluyor böyle bir durum??? göstergede de full gözüküyordu

Bir de yazın lpg'yi tam doldurmamak gerekiyor gibi bir şeyler duydum. ne kadar doğrudur??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratmat87 -- 15 Ağustos 2013; 22:08:44 >

• merhaba arkadaşlar ben problemimi nihayet çözdüm problem yakıt basınç regülatöründeymiş şimdi ilk çalıştırmadada sıcakken çalıştırınca performans tam ne patırtı kaldı ne de benzin kokusu benzinde kullanmadığım halde ibrede düşme oluyordu şimdi oda halloldu
  • ogunmas kullanıcısına yanıt
    merhaba arkadaşlar ben problemimi nihayet çözdüm problem yakıt basınç regülatöründeymiş şimdi ilk çalıştırmadada sıcakken çalıştırınca performans tam ne patırtı kaldı ne de benzin kokusu benzinde kullanmadığım halde ibrede düşme oluyordu şimdi o @ogunmas
  • öncelikle herkese merhaba...

yaklaşık 3 ay önce Ankara da 1998 model 15.gls otomatik vites klimalı lpgli bir araç alarak Hyundai yumurta kasa ailesine katılmış oldum.

araç bıraz bakımsızdı 2 ay kadar masraf yapmadım. sabahları ilk çaliştirmada şıkır şıkır sübap sesi yapıyordu. ustaya sordum ince yag koymuşlardır dedi. arka tarafta çukurlara girince kütür kütür bir vuruntu vardı bunların hastalığı bu değişmesi gerek dediler. çekişte biraz zayıftı. yakıtta şehir içi son zamlarla 28-kuruş yakıyordu.

daha sonra sanayiye gittim yag -yag filtresi-hava filtresi-buji-arka amortisör bakımlarını yaptırdım. subap vurma sesi ve arkadaki ses kesildi. yakıtında düşmesini beklerken tam tersi yakıt inanılmaz şekilde arttı. şuan 35-kuruş yakıyor. aracımda atiker sirali sistem lpg mevcut. dün itibariylede lpg ciye gittim sorunumu anlattım lpg filtrelerini değiştirdi çok kirliymiş dedi birazda çekişi arttırayım dedi cihazdan ayar yaptı tekrar gidip gaz alıp ölçümü yapmadım ama göstergeye bakıp yine çok yaktığını duşunuyorum.

bu konuda sorun neden olabılır neyi yanlış yapıldı acaba bilgisi olan bana bu konuda yardımcı olabilir mi. şimdiden tşkler.

• Kullanma kılavuzu olan varsa paylaşabilir misiniz. Yumurta kasalar icin

• quote:

Orijinalden alıntı: blaster2005

Kullanma kılavuzu olan varsa paylaşabilir misiniz. Yumurta kasalar icin

ben de nette aradım ama bulamadım. 2003'ten sonrakiler var. bir de 2000 model yeni kasaların kılavuzu var.
    elinde olanlardan paylaşmalarını bekliyoruz
  • 3- 5 sayfa once yumurta kasalarin kullanma kilavuzu paylasilmisti arkadaslar...

• quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

Türkçesi için http://www.hyundaiclubtr.com/upload/pdf/accent_yumurta.pdf kullnılabilir.

teşekkürler...
  • ..................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi komando57 -- 28 Haziran 2014; 14:25:09 >
  • çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

aynen.

kontak acildiginda pompanin calusmasi belli olur.

Slm ogunmas hocam accent 1998 model yumurta kadanin motor kaputunu acinca sol tarafta direksiyonun oldugu tarafta mavi renkli bir yag var o ne yagi oluyor acaba su an min ve max cizgisinin arasinda lakin kısmet olursa bi uzun yol dusunuyoz yolda eksilmesinden cekiniyom bilgilenfirirseniz cok sevinirim saygilar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalacar -- 22 Ağustos 2013; 0:53:17 >

• 
Sayfa: önceki 105106107108109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.