Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.962
Cevap
38
Favori
445.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kartalado

sizin arabalar çok yakıyormuş .
    ben benzinli şehiriçi 40 kr yakıyor ona çok diyordum.
    benzinde 100km 8-9 lt yakıyor.

arkadaşım daha dün tekrar ölçtüm gaz tamanen bittigi zaman 10 tl lik gaz aldım(gaz2,25) 40 km otoban 10 km şehir içi kullandım gaz bitmedi lakin bitmek üzeredir bu hesapta 200krş altında gibi görünüyor ama şehir içi oldummu 300 krş civarı yakyor trafik vs çok önemli bence saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: kartalacar

quote:

Orijinalden alıntı: kartalado

sizin arabalar çok yakıyormuş .
    ben benzinli şehiriçi 40 kr yakıyor ona çok diyordum.
    benzinde 100km 8-9 lt yakıyor.

arkadaşım daha dün tekrar ölçtüm gaz tamanen bittigi zaman 10 tl lik gaz aldım(gaz2,25) 40 km otoban 10 km şehir içi kullandım gaz bitmedi lakin bitmek üzeredir bu hesapta 200krş altında gibi görünüyor ama şehir içi oldummu 300 krş civarı yakyor trafik vs çok önemli bence saygılar...

10 tl ye 50km süper birşey

• dostum senin değerler çok iyi maşallah. benimki de o kadar yaksa ne güzel olur ama yapacak bişey yok galiba yaptırmadığım bakım kalmadı bujilerden buji kablolarına hava filtresinden egzoza kadar ne gerekiyorsa yaptırdım ama düşmüyor yakıt. son bir umudum yakında yağ değiştireceğim 3. sefer olacak motor bakımından sonra motor bakımından sonra 5 bin de bir değiştirin dediler son 5 bini doldurmak üzereyim tek umudum bu inşallah ondan sonra bir düzelme olur. olmassada yapacağım pek bişey kalmıyor hayırlısı demekten başka. sizinki sadece uzun yolda demek ki 170-180 kr yakar galiba benimki de 200-230 falan yakıyor bu arada sizin tüp markası nedir? tüp ayarında da sorun çıkmıyor ama benim şehir içi çok durkalklarım ve biraz rampam var inşallah biraz daha düşer kazasız belasız sürüşler herkeze..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan80001

dostum senin değerler çok iyi maşallah. benimki de o kadar yaksa ne güzel olur ama yapacak bişey yok galiba yaptırmadığım bakım kalmadı bujilerden buji kablolarına hava filtresinden egzoza kadar ne gerekiyorsa yaptırdım ama düşmüyor yakıt. son bir umudum yakında yağ değiştireceğim 3. sefer olacak motor bakımından sonra motor bakımından sonra 5 bin de bir değiştirin dediler son 5 bini doldurmak üzereyim tek umudum bu inşallah ondan sonra bir düzelme olur. olmassada yapacağım pek bişey kalmıyor hayırlısı demekten başka. sizinki sadece uzun yolda demek ki 170-180 kr yakar galiba benimki de 200-230 falan yakıyor bu arada sizin tüp markası nedir? tüp ayarında da sorun çıkmıyor ama benim şehir içi çok durkalklarım ve biraz rampam var inşallah biraz daha düşer kazasız belasız sürüşler herkeze..

arkadaşım bence senin uzun yol degerlerin normal ben arabanın ne kadar yaktıgını ölçmek için neredeyse gaza okşar gibi bastım bir kısmöınıda neredeyse gaz basmadan indim bence bu arabalar şehirler arası 200-250 şehir içinde de 275-350 arası yakar abartılı rakamlara inanmayın derim birde bildigim akdarı ile sıfır motorlar fazla yakar senin motorda rektefiye yapımış bence belli süre sonra az bişi daha düşer ama çokta bişi bekleme neticede trafikte araba çok yakıyor saygılar...

• eyvallah sağolasın dediğin gibi çok ta takmamak lazım. herkez bişeyler söylüyor belki doğru belki yanlış allah kaza bela vermesin idare ediyoruz çok şükür. hayırlı yolculuklar...
  • arkadaşlar 1999 çıkışlı lx yumurtam aynı gün içindeki marşları hemen almasına rağmen 1-2 gün çalıştırmayıp sonra marşa bastığımda 3-4 uzun marşta almıyor. bende benzine geçiyorum, ikinci uzun marşta alıyor, fikri olan arkadaş var mı iii geceler
  • yahoslmn kullanıcısına yanıt
    İlk önce aracı mutlaka benzinde çalıştırmalısınız.
    Direkt tüpte çalıştırmak sıralı mtorlarda pek doğru değil.
    İkincisi direkt tüpte de çalıştırsanız ilk ateşlemeyi benzinle yapar buda benzininiz yetersiz olursa çalışmada zorlanır
    yada enjektörler kirlenmiştir. bir enjektör temizleyicisi alın ve aracı bir süre benzinde kullanın bu şekilde çözülmezse parça arızasında şüphelenmeye başlaya bilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pazarbey46

İlk önce aracı mutlaka benzinde çalıştırmalısınız.
    Direkt tüpte çalıştırmak sıralı mtorlarda pek doğru değil.
    İkincisi direkt tüpte de çalıştırsanız ilk ateşlemeyi benzinle yapar buda benzininiz yetersiz olursa çalışmada zorlanır
    yada enjektörler kirlenmiştir. bir enjektör temizleyicisi alın ve aracı bir süre benzinde kullanın bu şekilde çözülmezse parça arızasında şüphelenmeye başlaya bilirsiniz.

bildigim kadarıyla 99 lx ler sıralı sistem degil karbüratörlü araç oldugu için normal tüp takılıyor diye biliyorum saygılar...

• arkadaşlar benim anten çubuğu bağımsızlığını ilan etti teyp açıkkende kapanıp açılıyor sürekli trafikte dikkat çeker oldum sürekli inip çıkıp duruyor neden olabilir acaba ?
  • arkadaşlar arabamın sag ön cam halatı koptu(araç 15 gls 98 model) acaba sadece halatımı alacaz yoksa komple mekanizmamı bilgisi olan varsa acill yardım lütfen
  • HALATlar değişiyor
  • zafer1981 Z kullanıcısına yanıt
    direksiyon kutusunu komple değişmeye gerek yok. içinde iki tane tıkırtı hurcu denen hurç var tanesi 10tl yada 15tl onları değiştir. çık yola araba komple değişti sanacaksın. @zafer1981
  • arkadaşlar, bir hafta önce lpg tankının ömrü dolduğu için değiştirdim. ustaya muayeneye gireceğim ne yapmam gerek dedim, sen gir, sızdırmazlık sorarlarsa bizde proje yaparız, mak. müh. odasından bilmem ne alacaksın sonra sızdırmazlığa girersin dediler, gözüm korktu.bende direk muayeneye girdim üç gün önce , lpg tankı ile bişey söylemediler allaha şükür, sorunsuz geçtim, kafam rahatladı.
  • arkadaşlar halatı yaptırdım komple mekanizma yan sanayii 60tl+30 tl gibi bir işçilik dediler bir usta halatı degştirdi 2 yılda garanti verdi 50 tl ye hallettik. bu arda geçenler de muayeneye gittim ankara ivedik istsayonuna lpg tankımın tarih hanesi 4 rakamlı olması halde(06/08)sızdırmazlık istemediler kendileri kontrol edip kabul ettiler saygılar...
  • Merhabalar,
    98 model 1.5 GLS aracımla geçen gün görmediğim bir metal çıkıntısına park halinden çıkarken sürttüm. Tamponun sağ tarafı vida yerinden kırıldı, davlumbaz par.çalandı ve tamponun sağ tarafı düştü. Sağ ön kapı da da hafif bir çizik var.

Sizlere sorum şu yönde aracım kaskolu sizce kaskoyu bozdurup tamiratını yaptırmalı mıyım yoksa sanayiye gidip ustama mı yaptırmalıyım. Zira aracımı malum ramazandan önce almam gerek. Burada diğer sorum da şu yönde sanayide yaptırırsam ne kadara mal olur?

İlginize şimdiden teşekkürler...
  • KAskonu bozmaya değmez.
    Adam gibi iyi bir usta 200-300 e onu halleder. Boya dahil.
  • ogunmas kullanıcısına yanıt
    slm ogunmas hocam size bir iki sorum olacak cevaplarsanız çoks evinirim:benim accent yumurta kasa 98 model 13 jant lastık kulanıyom sanırım 170*65*13 markası mıchelın ömrünün sonlarına yaklaşmış lastıkçi bu sende idare eder dedi ama 5 yıl olmuş lastık alınalı sizce bir lastıgın ömrü en fazla kaç yıldır 5 yıllık bir lastık hala iyi dorumda olablirmi,Bir diger sorum ise benlastıklere kaç bar hava basmalıyım çokda bilmedigimden şimdi önlerede arkayada 32 hava bastım (arabada hava oranlarını yazan et,kert yok bende) bir de kısmet olursa bir uzun yola çıkmayı planlıyorum uzun yola çıkarken lastık hava basınçlarında bir degişim yapmalımıyım saygılar...

• kartalacar K kullanıcısına yanıt
    orj lastik 175 70 13 ebatları

50000-60000 veya 5 yıl
    std hava 30 yaz 32 kış

Yazın uzun yolda 29 , 175 70 13 için tavsiyemdir.
  • arkadaşlar, biraz saçma olacak ama, 1999 lx yumurtama teyib taktıktan sonra teyb ve klima düğmelerini çevreleyen siyah çerçevenin tırnaklarının yerine oturması ve sabit kalması için kabaca v harfine benzeyen metal parçaların eksik olduğunu farkettik, bizde oraya bişeyler uydurduk ama haliyle tam oturmadı, şimdi bu küçük ama önemli parçayı nasıl bulabilirim, fikri olan var mı acaba, herkese iyi geceler
  • ogunmas kullanıcısına yanıt
    klima olmayan araçta polen filtreside olmaz. teknik olarak.
  • 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.