DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
ACCENT YUMURTA / 1994-2000
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
2.898
Cevap
40
Favori
300.579
Tıklama
Giriş
      749 Mesaj
      11 Şubat 2013 21:34:26
      quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

Klima gücünü kayıştan, kayışta gücünü motordan alır.
      Dolayısı ile kayış motor çalıştığı sürece devamlı döner (Klima motoru da çalışır, ama kompresör çalışmaz.)

KLİMA (Kompresör) açılmadığı sürece motora YÜK BİNMEZ

Klima açıldığında , gaz devir daim etmeye başladığında ve bunu klima kompresörü bastığından oluşan basınç , motorun 3-5 beygirini alır.

Mantıken , Klima açılmadan ses yapıyorsa , açıldığında da ses devam edecektir.

Ben yine sorunun klimadan olduğunu düşünmüyorum. Klima çalışırken sadece hafif bir vınlama yapabilir. Boşta iken bu olmaz.

HArici ciyaklama, şu bu , farklı olabilir. İlk akla gelen CIYAKLAMA... sözünden şarj dinamo kömürleri azalmış ise bunu yapabilir.
      Araç gece farları düşük yanıyor ve gaza basınca canlanıyorsa bu kömürlerin kontrol edilemesi gerektiğini gösterir.

Diye düşünüyorum...

ogünmas hocam ilk defa klimalı aracım oldu açıkcası çok zayıfım bu konuda şimdi sorunu şöyle anlatmaya çalışayım arabada3 tane kayış var biri tiriger onu hiç saymıyorum biri v kauışı denilen vantilatörün baglı oldugu digeri ise motorun yanında olan direksiyon powerininde baglı oldugu kayış.ses bu üstteki kayışın oldugu yerden geliyor yani direksiyon poerinin alt taraflarından gibi ses tam anlamıyla ciyk ciyk diye geliyor sohukken daha fazla ısının ca azalıyo ama tam olarak hiç kesilmiyor arabanın içinde ilk etapta çok rahatsız ediyor . kilima açıken ve ya kapalı iken fark varmı bilemyom klimayı açmadım hiç şimdi benim aklımada şu geldi bu kayışın baglı oldugu bir klima rulmanı varsa boşta dönen kayışın hareketine baglı dönen demek istiyorum bu ötermi şimdi usta 250/350 arsası bir rakamdan bahsedince açıkcası bir bilya okadar tutarmı die düşünüyorum başka ustalarda gösterecem ama en çok aklıma takılan olay şu:şimdi sıcaklarda bu ses hiç yoktu hava sogudu öyle başladı bilya ötmesinin hava sıcaklıgı ile bir alakası olurmu eger olmaz ise araba ısnınca ses neden azalıyor alakası varsa başka tabii.

not:şarj dinamosunu yeni yaptırdım yolda kaldım komple bakımı yapıldı içindeki bilyalar ve bir parça degişti(konjöktömüydü neydi) bu ses şarj dinamosu arıza yapmasından evvelde vardı sonrasında da var saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalacar -- 11 Şubat 2013; 21:38:32 >

• Binbaşı
      1297 Mesaj
      11 Şubat 2013 22:43:42 Konu Sahibi
      Hd yagini hic kontrol ettirdin mi?
      Hidrolik direksiyon yagi
      soguk ken kalin usininca incelir
      genelde donuslerde ciyaklar.

Ben klimadan ilmayacagina israr etmek isterim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2 Japon yanyana gelse, 1 Türk' ü,
      2 Türk yanyana gelse, 1 Japon' u alt edemez.
    • Yüzbaşı
      749 Mesaj
      11 Şubat 2013 22:49:20
      quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

Hd yagini hic kontrol ettirdin mi?
      Hidrolik direksiyon yagi
      soguk ken kalin usininca incelir
      genelde donuslerde ciyaklar.

Ben klimadan ilmayacagina israr etmek isterim.

ogünmas arkadaşım direksiyon yagı vs herşey normal inşallah klima da sıkıntı çıkmaz birde krank kasnagından bahsediyorlar belkide o ötüyodur bir iki ustaya sormadan söktürmeyecem saygılar...

• Yüzbaşı
      494 Mesaj
      11 Şubat 2013 23:16:43
      Accent 1999 Model 1.5 Gls Araçların Yağ Değişimleri Markaları ve Özellikleri Nelerdir???

Asıl sorum en altta ama diğer arkadaşların da işine yaraması için aşağıda sıraladığım sorulara uzmanlardan cevap bekliyorum...
      Ben kullanma klavuzunda yazanları Parantez içinde belirttim.

1-Motor soğutucu suyuna hangi marka ve özellikte antifiriz?
      2-Motor yağı olarak hangi marka ve özellikte yağ? (SG ya da üstü çoklu grad ve yakıt randımanlı yağ)
      3-Fren hidroliği? (Yalnızca Dot3)
      4-Debriyaj hidroliği? (Dot3)
      5-Hidrolik direksiyon yağı için hangi markaları önerirsiniz. (ATF Dexron II)
      6-Cam silecek suyu?
      7-Manuel Şanzıman yağı? (Automatic Transmission Fluid, Autran MMSP-II, Diamond ATF SP-II, API GL-4 SAE 75W- 85W)
      8-Buji?
      9-Akü?
      10-Triger Kayışı?

Aracın Hidrolik direksiyon yağı hangi marka konuluyor?
      Ayrıca mevcut Kırmızı olan yağ yerine yeşil renkli olan konulur mu?

Hyundai Accent 1999 Model 1.5 GLS Gri Renk Samsung Galaxy Wonder
    • Binbaşı
      1297 Mesaj
      13 Şubat 2013 10:39:09 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: srdrerkoc

Accent 1999 Model 1.5 Gls Araçların Yağ Değişimleri Markaları ve Özellikleri Nelerdir???

Asıl sorum en altta ama diğer arkadaşların da işine yaraması için aşağıda sıraladığım sorulara uzmanlardan cevap bekliyorum...
      Ben kullanma klavuzunda yazanları Parantez içinde belirttim.

1-Motor soğutucu suyuna hangi marka ve özellikte antifiriz?
      2-Motor yağı olarak hangi marka ve özellikte yağ? (SG ya da üstü çoklu grad ve yakıt randımanlı yağ)
      3-Fren hidroliği? (Yalnızca Dot3)
      4-Debriyaj hidroliği? (Dot3)
      5-Hidrolik direksiyon yağı için hangi markaları önerirsiniz. (ATF Dexron II)
      6-Cam silecek suyu?
      7-Manuel Şanzıman yağı? (Automatic Transmission Fluid, Autran MMSP-II, Diamond ATF SP-II, API GL-4 SAE 75W- 85W)
      8-Buji?
      9-Akü?
      10-Triger Kayışı?

Aracın Hidrolik direksiyon yağı hangi marka konuluyor?
      Ayrıca mevcut Kırmızı olan yağ yerine yeşil renkli olan konulur mu?

1-5 arası +7,8 cevapları fotoda

6-Cam silecek suyu FARK ETMEZ
      9-Akü 60 A petekleri kalın olmalı
      10 - Triger Kayışı 60000 km de bir

** Hidrolik fren yağının markalarını değiştirmeyin. mümkün mertebe aynı seri ve yağı kullanın.

• Binbaşı
      1297 Mesaj
      14 Şubat 2013 09:47:43 Konu Sahibi
      Türkçesi için http://www.hyundaiclubt...d/pdf/accent_yumurta.pdf kullnılabilir.

• Binbaşı
      1732 Mesaj
      14 Şubat 2013 17:44:25
      babamda 98 model accent var.cam ve bagaj fitillerinin arasından su giriyor,durduk yere arabanın çürümemesi için sanırım bütün fitillerin değişmesi gerekiyor.bu işlemi bostancı sanayi veya kadıköy tarafında adam gibi yapabilecek ve de çok tuzlu bir fiyat çekmeyecek bir yer biliyor musunuz acaba.

Edit:alıntılayarak cevaplarsanız çok iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gewa -- 14 Şubat 2013; 17:45:44 >

• Onbaşı
      19 Mesaj
      15 Şubat 2013 01:05:19
      quote:

Orijinalden alıntı: selmand

arkadaşlar hyundai accent 1,5 gl model aracımda milano sıralı sistem gaz var.

arabam daki sıkıntı şu: benzinde ve lpgde rolanti oynaması çekiş düşüklüğü, gaza abanınca zor gaz yeme, gazda silkeleme, benzinde ise daha hafif silkeleme. motor soğukken bu sorunları neredeyse hiç yapmıyor ama motor ısındıkça daha fazla yapıyor. debriyaja bastığım anda silkelemeyi kesiyor.

araç sabahları zor çalışmıyor, yağ ve su eksiltmiyor.

yapılan işlemler:
      bobin , buji , buji kablosu, gaz filtreleri, hava filtresi , yağ değişimi, gaz beyni değişimi (regulatör)

hava ısı sensörü ve maf sensörü temizliği. genel olarak hava alan yer olmadığı düşünüldü. ateşleme sensörü motorun içinden öktü başka bir aracınkiyle değiştirdi ondada aynı sorun devam etti, ama zaten değiştirdiği parçada bozukmuş. adamın ateşleme sensörü dediği sanırım krank mili pozisyon sensörü olsa gerek.

bunlardan sonra sorun devam edince usta bana lpg enjektörünü sökelim gazı devre dışı bırakalım bi süre kullan bakalım yapacakmı dedi bende tamam dedim. gazı tamamen söktük ben benzinde bindim. ilk başta araba yağ gibi kayıyordu ama süre kullandıkça yine sorunlar baş gösterdi, rolanti dengesizliği ve araba çekmemeye başladı. hafif hafif sarsıntı başladı. bende lpg hortumunu tekrar enjektöre bağlayıp lpgnin soketini bağlayıp tekrar lpgye alıp denedim aracı. yine arada bir aşırı silkeleme yapmaya başladı. araba kullanıldıkça motor ısındıkça sorunlar daha belirgin hale geliyor.

usta ateşleme sensörü (krank mili pozisyon sensörü) değişecek dedi, ondanda değilse beyin beyinciye gidecek dedi.

arkadaşlar ben zengin bir insan değilim yukarıdaki saydıgım işlemler için 600 liradan fazla param gitti ve dahada nereye kadar gideceği belli değil, sıkıntının ne olduğuda belli değil. arabayı satıyım desem, benden sonra alan adama yazık yaptırmadan bu şekilde satmakda istemiyorum. yardımcı olabilecek yada ankarada hyundai accen 1,5 lerden gerçekdende iyi anlayan bir ustaya yönlendirebilecek birisi varsa aranızda bana yardımcı olursa çok sevinirim.

kardeş ankarada çevik kuvvetin arkasındaki yani isksitlerdeki hyundai servisinde ibrahim usta vardı ona göster gerçekten memnun kalacağını düşünüyorum tabi hala orada ise orada ise banada msaj atarsan sevinirim

• Yarbay
      7128 Mesaj
      15 Şubat 2013 07:10:34
      quote:

Orijinalden alıntı: sadikdurak

Alıntıları Göster

kardeş ankarada çevik kuvvetin arkasındaki yani isksitlerdeki hyundai servisinde ibrahim usta vardı ona göster gerçekten memnun kalacağını düşünüyorum tabi hala orada ise orada ise banada msaj atarsan sevinirim

dostum ben arabayı sattım, uğraşılmıyor eskiyle.

Bu hayat sizin hayatınız, çocuklarınızın, sevdiklerinizin hayatı. Gıda firmalarının onu elinizden almasına izin vermeyin. 4 yaşında çocukların lösemi olduğu şu günlerde, daha fazla geç kalmadan bilinçlenmek lazım

Halk Sağlığı Grubu

• Onbaşı
      19 Mesaj
      15 Şubat 2013 20:48:46
      valla kardeş bende bıktım yaza doğru satıp sıfır alacam artık bu arada sen naptın dediğin sorunları çözebilmişmiydin

• Onbaşı
      19 Mesaj
      15 Şubat 2013 20:56:05
      kardeş senin yazıyı şimdi okuyunca tam anladım önce dikkatli okuyamamıştım lpg sorunu diyon sanmıştım şuan benim araba dada aynı sorun var kaç gündür uğraşıyom hala aynı daha bugun segman atıldı siboplar yapılsı hala aynı araba en soğuk havada dahi gazet güzel çalışıyor ama motor normal ısısını alınca gaz yememeye başlıyor par par ediyor soğukken okadar belli olmuyor ama ısınınca tamamen ortaya çıkı0yor

Kardeş sen çözüm bulabildinmi sorun neymiş slm

• Onbaşı
      19 Mesaj
      16 Şubat 2013 02:26:55
      quote:

Orijinalden alıntı: onur-d

arkadaslar yumurta kasalardan az cok anlarım sorunlarınız olursa sorabılırsınız oyuncak gıbı hergun bıyerını sokup takardım aracımıda 2007 aralıkta sattım askere gıdıyorum dıye

kardeş benim araba 99 gls klimalı araba çalışırken gayet rahat çalışıyor ancak motor ısındıktan sonra gaza yüklenirken pır pır bırbır ediyor acaba neden sende böyle bir sorun oldumu hiç
      slm

• Yüzbaşı
      749 Mesaj
      17 Şubat 2013 05:48:02
      quote:

kardeş senin yazıyı şimdi okuyunca tam anladım önce dikkatli okuyamamıştım lpg sorunu diyon sanmıştım şuan benim araba dada aynı sorun var kaç gündür uğraşıyom hala aynı daha bugun segman atıldı siboplar yapılsı hala aynı araba en soğuk havada dahi gazet güzel çalışıyor ama motor normal ısısını alınca gaz yememeye başlıyor par par ediyor soğukken okadar belli olmuyor ama ısınınca tamamen ortaya çıkı0yor

Kardeş sen çözüm bulabildinmi sorun neymiş slm

kardeş sekman subab işçilik vs ne tutu acaba saygılar...

• Er
      6 Mesaj
      17 Şubat 2013 13:11:47
      98 otomatik 1.5 accent gls bende de var alalı henüz bir hafta oldu. araba gaz yemiyor , gaza yükleniyorum kendini öne geriye atmaya başlıyor sanki ben ittirdikçe araba kendini durdurmaya çalışır gibi.
      makineye bağlatınca hava akış debimetresi arızası verdi gittim orjinalini aldım 192 tl ye araba biraz düzeldi ancak hala gaz yememe problemi var. yokuşlarda en sağ şeritler benim kısacası :) dün tekrar iyi bir ustaya götürdüm tekrar makineye bağlandı araba bu seferde emiş sensörü ve vuruntu sensörü arızası verdi. onları hallettikten sonra gerçek arızayı görebiliriz dedi.
      arabayı da satmak istemiyorum çünkü güzel bir araba. bu konuyla ilgili aynı sorunları yaşayan arkadaşlardan çözüm bulabilen varsa sevinirim. olmadı benim ki çözülürse zaten burda paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkositaner -- 17 Şubat 2013; 14:28:17 >

• Er
      6 Mesaj
      17 Şubat 2013 14:27:31
      quote:

Orijinalden alıntı: ABREC

Alıntıları Göster

servisden orjinalini taktırdım sorun çözüldü yan sanayi buji kablosu keskinlikle tavsiye etmiyorum

hocam öncelikle iyi günler dilerim. hemn üst tarafta sıkıntılarımı paylaştım sizinkilere benziyor mu? aracım gaz yemiyor ve patlatma yapıyor.

• Yüzbaşı
      461 Mesaj
      17 Şubat 2013 15:23:16
      quote:

Orijinalden alıntı: nkositaner

98 otomatik 1.5 accent gls bende de var alalı henüz bir hafta oldu. araba gaz yemiyor , gaza yükleniyorum kendini öne geriye atmaya başlıyor sanki ben ittirdikçe araba kendini durdurmaya çalışır gibi.
      makineye bağlatınca hava akış debimetresi arızası verdi gittim orjinalini aldım 192 tl ye araba biraz düzeldi ancak hala gaz yememe problemi var. yokuşlarda en sağ şeritler benim kısacası :) dün tekrar iyi bir ustaya götürdüm tekrar makineye bağlandı araba bu seferde emiş sensörü ve vuruntu sensörü arızası verdi. onları hallettikten sonra gerçek arızayı görebiliriz dedi.
      arabayı da satmak istemiyorum çünkü güzel bir araba. bu konuyla ilgili aynı sorunları yaşayan arkadaşlardan çözüm bulabilen varsa sevinirim. olmadı benim ki çözülürse zaten burda paylaşırım.

Bujileri buji kablolarını bir kontrol ettir istersen eğer değiştirecek olursan da mutlaka orjinal yada kalite bir marka ile değiştirin, Ben yan sanayi taktırdım ertesi gün sanayiye zor gittim orjinalini aldım ekstra masraf çıktı, arabayı ilk aldığımda hep tüpte hem benzinde çok güzel gidiyordu ama ben bütün kış sadece tüpte binince enjeksiyonlar kurum bağladı ondan sonra benzinde gaz yemez oldu ama şimdilik öyle idare ediyorum

Get up Stand up Don't give up the FIGHT
    • Onbaşı
      19 Mesaj
      17 Şubat 2013 22:26:46
      kardeş benim masraflar şöyle

segman takım=100
      conta=30
      ana kol yatak=30
      işçilik=150
      yağ+filtre=60
      toplam=370
      sen de 400 oldu

ama eğer süboplar değişir ve üst kapakçıya giderse 200 de o olur

• Yüzbaşı
      749 Mesaj
      17 Şubat 2013 22:34:48
      quote:

kardeş benim masraflar şöyle

segman takım=100
      conta=30
      ana kol yatak=30
      işçilik=150
      yağ+filtre=60
      toplam=370
      sen de 400 oldu

ama eğer süboplar değişir ve üst kapakçıya giderse 200 de o olur

400e motoru sıfırlamışsın bence gayet uygun saygılar...

• Onbaşı
      19 Mesaj
      18 Şubat 2013 20:15:07
      kardeş ben urfadayım görev gereği burası türkiyenin çini gibi

• Yüzbaşı
      749 Mesaj
      18 Şubat 2013 21:57:52
      quote:

kardeş ben urfadayım görev gereği burası türkiyenin çini gibi

türkiyenin çini güldüm saygılar...

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.