Şimdi Ara

ACCENT YUMURTA / 1994-2000 (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.962
Cevap
38
Favori
445.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yahoslmn

arkadaşlar benim 2000 lx yumurtamın ön takımlardan bildiğiniz karyola gibi gıcırtı geliyor, sprey yağlayıcı ile yağlıyorum birgün sonra yine aynı,bu gıcırtı beni arabadan soğuttu valla. gıcırtı tekerleğin arkasına baktğımda görülen pilastiklerden geliyor,eskimişler. dün internette gezerken bir yedek parça sitesinde salıncak burçlarının ucuna takılan lastiklere rastladım sipariş verdim(inşallah doğru parçadır) gelince inşallah taktıracam ve kurtulacam bu gıcırtıdan, yoksa kafayı yicem

arkadaşlar bugün itibariyle öntakımlardan gelen gıcırtıdan kurtuldum.sol ön tekerden de tiz bir ses geliyordu, meğersem balatalar bitmiş, onlarda değişti kafam rahatladı

• Ogunmas hocam uzun zamandir gelemedim gec yaziyorum ama arkadaslara yardimci olurum belki sorunu ve cozumunu yazayim.. Motor isindiginda stop etme bazen surekli stop ediyordu, gaz yemiyor arada silkeliyordu bu sorunlarin sebebi Gaz kelebegi sensoruymus. Rolanti dalgalanmasi, ani veya yavas yavas yukselip dusmesi. Bunun sebebide Hava akis sensoruymus.
    Gaz kelebegi sensoru 55 tl
    hava akis sensoru 400 tl
    orjinal fiyatlari.. Yan sanayi kore olanlari var toplamda 120 tl gibi ama duzen tutmayacagi soyleniyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HYUNDAI ACCENT 1999 MODEL 1.5 GLS HAVA FİLTRESİ DEĞİŞİMİ (RESİMLİ ANLATIM)

İhtiyacınız olanlar:
    Yıldız Tornavida
    Düz Tornavida
    Temizlik bezi ya da peçete

Aracınızı güvenlikli bir yere park edin.
    Yalnızca fotoğrafta sarı renkle çerçeveye alınmış bölgede işlem yapacağız.

ACCENT YUMURTA / 1994-2000

Oklar dört adet düz vidanın yerlerini işaret etmektedir.
    Filtremiz bu kapağın hemen altında sarı renkte.
    Kapağı sökmek için okla işaretlenmiş klipsi gevşetmemiz yeterli.

Vidalar söküldükten ve klips gevşetildikten sonra kapağı çekip çıkarıyoruz.

• BUJİ SIRALAMA (EŞLEŞTİRME)
    Birilerinin işine yarayabileceğini düşündüğüm için alttaki fotoyu hazırladım.

Bu benim aracımdaki diziliş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srdrerkoc -- 29 Mart 2013; 22:13:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdrerkoc

BUJİ SIRALAMA (EŞLEŞTİRME)
    Birilerinin işine yarayabileceğini düşündüğüm için alttaki fotoyu hazırladım.

güzel paylaşım saygılar...

• http://www.youtube.com/watch?v=XjM3__b_QZU

arkadaşlar aracımdaki bahsettiğim sorunun videosunu aldım. benzinden gaza geçinceye kadar böyle yapıyor. ama ilk çalıştırmada değil tabi o zaman motor soğuk olduu için rolanti yüksek bu ikinci üçüncü çalıştırmada böyle oluyor.
    nedir bu sorun ya kafayı yiyecem?
  • arkadaşlar benim araba gene arıza yaptı :) arabanın ana sigortası atmış durdugu yerde nasıl arıza yapıyor anlamıyorum neyse elektriköçi sigorta biraz acemi sigortayıda yerinden çıkaramadı pense ile çekti gene çıkmadı oda tel ile birbirine bağladı sigortayı bişey olmaz böyle kullan dedi bilgisi tecrübesi fikri olan lütfen paylaşırsa sevinirim bu arada sigortayıı usta çıkaramadı ama ben alsam degiştireblirmiyim püf noktası varmı acaba araba 98 1,5 gls saygılar...
  • Motor kaput altındaki Sigorta kutusunda ki ana sigortan atmış olabilir.

O atık sigortayı şiddetle çıkarttırıp ORG sigorta taktırmanı öneririm.

O tamirci bozuntusunun! atık sigortaya sardığı bakır tel Kaç Amp e kadar çekiyor! belli değil.
    Ortalama değerlerle bu iş olmaz. MAX: 15 A çekecek sigortaya 25A lik bakır tel sarılırsa tesisat fazla akım çektiğinden tssisat yanabilir !
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogunmas

Motor kaput altındaki Sigorta kutusunda ki ana sigortan atmış olabilir.

O atık sigortayı şiddetle çıkarttırıp ORG sigorta taktırmanı öneririm.

O tamirci bozuntusunun! atık sigortaya sardığı bakır tel Kaç Amp e kadar çekiyor! belli değil.
    Ortalama değerlerle bu iş olmaz. MAX: 15 A çekecek sigortaya 25A lik bakır tel sarılırsa tesisat fazla akım çektiğinden tssisat yanabilir !

ogünmas hocam bu gün yanan sigorta nın üzerinde 100A 32v yazıyor bu gün çok yakın olan bir parçacıdan 7 tl karşılıgında aldım ama marka yok bu aldıgım herhal yansanayi(üzerindeki rakamlar aynı ama yan sanayi oldugu belli) şimdi bu işimi görmezmi acaba en azından nisan 24 de muayene var bakıma gidecem ozamana kadar idare eder inşallah konu elektirik olunca çekinyom açıkcası saygılar...

• Görür.

Çıkan Sigorta 32 Volt 100Amper e kadar kontrol ediyormuş .ANA sigorta

Zaten piyasa malı kullnacaksın. Sorun çıkarmaz.
  • quote:

Görür.

Çıkan Sigorta 32 Volt 100Amper e kadar kontrol ediyormuş .ANA sigorta

Zaten piyasa malı kullnacaksın. Sorun çıkarmaz.

çok teşekrüler ogunmas hocam...
  • arkadaşlar benim arabanın bu sagtaraftaki kayışların ordan kayış sesi ile beraber bir bilya seside geliyor ses öyle bir geliyorki helede soguk havalarda yolda herkes benim araca bakıyor ısınınca nisbeten azalıyor daha önce yazmıştım ustanın biri klima göbeginden demişti neyse bu gün kafama tak etti gittim kilimacıya arabada ki ses gelmiyor dinliyo adam bunda ses yok abi diyor klimanın bilyası öttümmü hiç sesi kesmez devamlı öterdedi gerçi ses bendede herzaman geliyor ama ustaya gidene kadar kesildi ses sizdede bu gibi bilya sorunu oldumu yada öten bilyanın zaman zaman sesi kesileblirmi ses çok rahatsız edici saygılar...

• selam arkadaşlar ..
    yumurtamın şöför kasısı cam kriko teli sizlere ömür..

kopmamış ama bayaa bi deforme olmuş..
    kendim alsam değiştirebilirmiyim .. yada buna camcımı bakar acaba...
    tamda şöför kapısı aksilik ..

kolun olduğu yer sökebildim amma üsteki parça beceremedim..
  • elekrikçi değiştirir sanırım 75 tl cam krikosu
  • @ogunmas hocam geçen rolantideki dengesiz çalışmanın videosunu çektim. aracım benzindeyken bu halde.. gaza geçince titremeler biraz daha sakinleşiyor. servise gittim akışmetreye baktılar sorun bulamadılar. benzin pompası veya filtreden şüphelendiler. benzin filtresini değiştirdik hatta içinden simsiyah benzin çıktı filtrenin.. pompadan ses geliyordu zaten takır takır.. bozuk olduğunu biliyordum zaten ama aklıma gelmemişti.. ondan da yapabilir dediler... neyse filtre değişince biraz sakinledi arabam.. yalnız hala az da olsa sorun devam ediyor.. benzin pompasında olacağını sanmıyorum çünkü benzinde kullandım bi süre çekişte azalma falan hiç bişey yok..pompa görevini zorlansa da yerine getiriyor.. bi çıkmaza döndü bu sorun yahu.
    videosu burda
    http://www.youtube.com/watch?v=XjM3__b_QZU

• Benzin ve lpg de aynı sorun olması düşüncürücü.

Eski Bedfordlar gibi çaklışıyor
    1. Kanistere hava bastır ( Değiştirme maliyetlidir.) Giriş borusundan hava bastırıp çıkış borusundan havanın çıkmasını sağla.

2. Hava filtresini atlama, Bujiler Tek tırnak olmalı, çift tırnak kullanma. 20000 de bir değişim olmalı
  • hava filtresi değişti kardeşim.Vallaha ben de anlamış değilim nası bişey bu. kanister dediğin parça akış metrenin devamındaki ecfı yazan parça mı?
    Sabah ilk çalıştırmada değil ikinci üçüncü çalıştırmalarda oluyor böyle..
    benzinde kullanıyorum iki gündür hala bi değişme yok. benzin pompasından kaynaklanabilir mi bu sorun ?
  • quote:

Benzin ve lpg de aynı sorun olması düşüncürücü.

Eski Bedfordlar gibi çaklışıyor
    1. Kanistere hava bastır ( Değiştirme maliyetlidir.) Giriş borusundan hava bastırıp çıkış borusundan havanın çıkmasını sağla.

2. Hava filtresini atlama, Bujiler Tek tırnak olmalı, çift tırnak kullanma. 20000 de bir değişim olmalı

bujiler ve kabloları seviste değişti zaten
  • Kanisteride kontrol ettir derim. Benzinde bunu yapmasıbu konuyu açıkçası düşündürdü.
  • quote:

Kanisteride kontrol ettir derim. Benzinde bunu yapmasıbu konuyu açıkçası düşündürdü.

Ogün kardeşim sen bi düşün =) de bulalım bu sıkıntıyı ya.. ben kanistere de baktırırım. debryaj aksamından kaynaklanabilir mi? baskı balata debriyaj merkezi değişecek arabamın.
    ama şöle bişi sanki benzin filtresini değitirince araba rahatladı bi nebze.. bana pompa gibi geliyor hala ama hayırlısı bakalım.
  • 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.