Şimdi Ara

accent era 2. vitese düşürürken çıkan cırtlama problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, bir yakınımda accent era 2010 1.4 araç var. Araçta 3. vitesten 2.vitese geçirme esnasında cırrrt diye bir ses çıkıyor, ve geçiyor. Diğer viteslerde sorun yok. Ustaya danıştığımızda senkrmenç kaynaklı olduğunu söylüyor. Nette yaptığım araştırmalarda bu sorunu yaşayanlar var, fakat tam olarak bir sonuç bulamadım.

Bir kullanıcı "acaba devir düşmeden mi vites değiştiriyorsunuz..devir düşmeden vites küçültürseniz cırtlama yapacaktır..ki sizin asıl probleminiz bu gibi..yani sizin kullanımınızdan kaynaklanan bir sorun :) devir düşmeden vites değiştirmeyin..mesela 60 km/s hızın üstünde 4 den 3e geçirmeyin vitesi ozaman cırtlar :)) demiş. Sizce bu kronikmi hyundai era araçlarda. Yoksa tamirmi istiyor şanzıman?

Teşekkürler.

• Tek bir vites seviyesinde yapiyorsa kesin senkromeçtir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir süre era kullandım bizde de ikinci vitese zor geçiyordu ama sadece 2. viteste bu durum.Sizin gibi bir ses duymadım
  • Valla 2001 Corolla mı 80 de 5 ten 3 e çekiyorum tık ses yok.
  • teşekkürler cevaplarınız için, Hyundai'lerin bu kadar hassas şanzumanı olduğunu bilmezdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tesadufi

teşekkürler cevaplarınız için, Hyundai'lerin bu kadar hassas şanzumanı olduğunu bilmezdim.
    Hyundailerin hem otomatik şanzumanları hem de manuel şanzumanları, tabiri caizse taş gibi sağlamdır. Eğer araç sürücüsü şanzuman yağını hiç değiştirmemişse, vitesleri yarım debriyajla geçiriyorsa veya aşırı derece de devirli kullanıyorsa, arıza yapmasında ne yapsın??? Muhtemelen arıza 2. vites senkromençi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.