Şimdi Ara

AC Odyssey Düşük GPU Kullanımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçtiğimiz gün AC Odyssey kurdum. Oyunda tüm ayarlar sonda, çözünürlük de 1080P'de oynuyorum. Ancak şöyle bir sıkıntım var, oyun GPU'yu %50-60 civarlarında kullanıyor. Bir çok yerde 40-50'lere kadar bir düşüş yaşıyorum ve bu çok can sıkıcı oluyor. Ekran kartının gücü yetmese anlayacağım ancak öyle bir durum da söz konusu değil. Ayarları düşürmek, yükseltmek de bir şey ifade etmiyor. Başka hiçbir oyunda böyle bir sıkıntıyla karşılaşmadım. Siz sormadan söyleyeyim, VYSNC kapalı ve işlemci de %30-40 kullanımda oluyor. Yani herhangi bir darboğaz olduğunu da düşünmüyorum. Sistemim de şu şekilde:

Ekran Kartı: RX 5700 XT
    İşlemci: R7 2700X
    RAM: 16 GB
    PSU: 600 Watt 80+ Bronze

AC Odyssey Düşük GPU Kullanımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a.memo -- 14 Haziran 2020; 19:52:57 >

• Aynı sıkıntıyı yaşıyorum Ryzen 5 2600 RTX 2060 ile. Oyun içi gpu %50-60 arası kullanıyor. Anlamadığım yer misal benchmark yapacağım benchmark yüklenirken %80-90 ları görüp yükleme ekranında +100 fps alıyorum fakat benchmarkta da oyun içinde olduğu gibi %50-60 kullanımda. Halledebildiniz mi?
  • Maalesef ben de bir çözüm bulamadım ve bıraktım oynamayı. O kadar para verip sistem kurdum istediğim oyunları sıkıntısız oynayayım diye ancak sıkıntı bitmiyor nedense.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.