Şimdi Ara

ABD'den iPhone 11 & 11 Pro alacaklar! Uluslararası garanti konusuna dikkat! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
367
Cevap
16
Favori
79.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Evet gecerli model numarasi 2097-2101 olmasi lazim..
    Teşekkürler hocam..15 Kasım'da elimde inşallah.
  • ecay kullanıcısına yanıt
    Fiyat nedir.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Cin'den alinacak iPhone Xs Max A2104 icin "facetime audio calismaz" bilgisi eksik gibi.

https://www.apple.com/hk/en/iphone-xs/specs/ uzerinden bakilirsa cihaz uzerinde Facetime Audio calisiyor. Sorun yok gibi gozukuyor.

Sadece Cin operatorleri bunun GSM Sebekesi uzerinden calismasina izin vermiyor.Ayrica, Cin sim karti takili iken WiFi uzerinden calismasinda sorun yok. Yine bolgesel olarak engel olmayacak baska bir provider ile sorun olmayacak diye anliyorum.
    En azindan aksini bulamadim.

Konuyu satin alacagim yere sorarak ve orada deniyerek cozmeyi umuyorum. Amacim Fiziki CIFT Sim kartli bir Xs Max ya da Xr almak.

China Mobile
    FaceTime over Cellular1
    LTE
    Personal Hotspot2

China Telecom
    FaceTime over Cellular1
    Personal Hotspot2

China Unicom
    FaceTime over Cellular1
    LTE
    Personal Hotspot2

Facetime Audio is not supported in this Country

• s.cimen S kullanıcısına yanıt
    İlk mesajdan beri Çin cihazları diye belirtiliyor başlıkta zaten. FaceTime audio engeli sadece Çin cihazlarında (CH/A) mevcut. Aynı koda sahip Hong Kong ve Makau cihazlarında o engelleme yok. Bu ayrım için part no.nun sonundaki ülke koduna bakman gerekiyor. Örneğin iPhone XR 64GB Siyah cihaz için:

A2108 - MT122CH/A - Çin cihazı (FaceTime audio kısıtlı) - Çift SIM
    A2108 - MT122ZA/A - Hong Kong cihazı - Çift SIM
    A2108 - MT122MA/A - Makau cihazı - Çift SIM
    A2105 - MT122TU/A - Türkiye cihazı - Tek SIM (eSIM mevzuatı bizde asla geçmez)

Sadece model koduna bakarsan üçü de A2108 diye geçer. Ama asıl önemli olan öncelikle ülke koduna bakmak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihazımın kodu MT5A2LL/A sanırım A1921 oluyor. New Yorktan aldım ve Apple'ın Türkiye sayfasından garanti sorgulattığımda var olarak gözüküyor. Bu bilgi kirliliğinin biraz olsun önüne geçmiş oldum sanırım.

ABD'den iPhone 11 & 11 Pro alacaklar! Uluslararası garanti konusuna dikkat!
  • iPhone'u ister Somali'den ister Los Angeles'dan, dunyanin neresinden alirsan al o sayfada 1 yil garantili gorunur. Apple'in kuresel bir yillik uluslararasi garanti politikasi o.https://checkcoverage.apple.com adresinden seri no girersin ve cihazinin bir yillik (teorik) garantisini gorursun. Ama pratikte oyle olmaz, ulke bazli yasal durumlar ve mevzuatlardan kaynaklanan durumlar nedeniyle Apple garanti hizmeti vermeyi reddedebilir. Ki ediyor zaten. Sadece Turkiye'de de degil. Hong Kong, Tokyo ya da Cin'den cihaz alip New York'daki Apple Store'dan garanti hizmeti alamayan cok insan var.

Her sene senin gibiler ekran goruntusu alip bir seyler ispatladigini saniyor. Sonra Apple Store'a gidip gozyaslari icinde geri donuyorlar. Yillardir senin gibi yuzlerce insan baslik acti bu forumda. Cihaz almadan once Apple'in Turkiye'deki garanti politikasini ve yasadigin ulkenin GSM olmayan cihazlarlarla ilgili mevzuatini takip etsen, garantisiz (Turkiye'de) cihaz kullaniyor olmazdin. Ama cihazini her zaman avrupa ulkelerine ya da Apple Store bulunan en yakin ulkeye (Dubai) goturerek servis hizmeti alabilirsin. Sadece Turkiye'de bakmiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 19 Kasım 2018; 0:36:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

iPhone'u ister Somali'den ister Los Angeles'dan, dunyanin neresinden alirsan al o sayfada 1 yil garantili gorunur. Apple'in kuresel bir yillik uluslararasi garanti politikasi o.https://checkcoverage.apple.com adresinden seri no girersin ve cihazinin bir yillik (teorik) garantisini gorursun. Ama pratikte oyle olmaz, ulke bazli yasal durumlar ve mevzuatlardan kaynaklanan durumlar nedeniyle Apple garanti hizmeti vermeyi reddedebilir. Ki ediyor zaten. Sadece Turkiye'de de degil. Hong Kong, Tokyo ya da Cin'den cihaz alip New York'daki Apple Store'dan garanti hizmeti alamayan cok insan var.

Her sene senin gibiler ekran goruntusu alip bir seyler ispatladigini saniyor. Sonra Apple Store'a gidip gozyaslari icinde geri donuyorlar. Yillardir senin gibi yuzlerce insan baslik acti bu forumda. Cihaz almadan once Apple'in Turkiye'deki garanti politikasini ve yasadigin ulkenin GSM olmayan cihazlarlarla ilgili mevzuatini takip etsen, garantisiz (Turkiye'de) cihaz kullaniyor olmazdin. Ama cihazini her zaman avrupa ulkelerine ya da Apple Store bulunan en yakin ulkeye (Dubai) goturerek servis hizmeti alabilirsin. Sadece Turkiye'de bakmiyorlar.
    Peki Dubaiden gelen A2101 model ( Apple Store'den alınma, faturalı ) telefonun garantisinde sıkıntı olur mu ? 1 yıllık garantisinde sıkıntı yok diye söylendi bana ama daha sonra apple çalışanları reddeder mi bunu ?

• Hexaeba H kullanıcısına yanıt
    Resmi Dubai/Arabistan cihazlarinda (AE/A) ve Katar, Kuveyt, Bahreyn (AH/A) cihazlarinda garanti problemi yok, hicbir zaman da olmadi. Avrupa ve ortadogu ulkelerinin cihazlari her zaman GSM modemlidir, dolayisiyla garantileri Turkiye’de gecerli. Gozu kapali alabilirsin. Ama Dubai’de de spot olarak ABD cihazlari (LL/A), Hong Kong cihazlari (ZA/A) vb. de satiliyor. O cihazlardan alirsan TR’de garanti olmaz. Bu durum 2018 modelleri icin gecerli.

• quote:

Resmi Dubai/Arabistan cihazlarinda (AE/A) ve Katar, Kuveyt, Bahreyn (AH/A) cihazlarinda garanti problemi yok, hicbir zaman da olmadi. Avrupa ve ortadogu ulkelerinin cihazlari her zaman GSM modemlidir, dolayisiyla garantileri Turkiye’de gecerli. Gozu kapali alabilirsin. Ama Dubai’de de spot olarak ABD cihazlari (LL/A), Hong Kong cihazlari (ZA/A) vb. de satiliyor. O cihazlardan alirsan TR’de garanti olmaz. Bu durum 2018 modelleri icin gecerli.

İngiltere cihazlarının uzantıları nedir dostum? Mesela Amerika cihazlarının LL veya Türkiye cihazları TU, İngilizlerin UK mi?

• Biliyorum çok sormuş oldum ancak İngiltere Stansted havalimanından Tax Free yapmak baya bi meşakatli. Dediğiniz Global Blue’nun şehir içindeki ofislerinden vergi iadesi alsam bile hava limanından gümrük memurlarına faturaları ülkeden çıkış yaptığıma dair kaşeletip yine Global blue ofisine teslim etmem gerekliymiş ( Global blue ofisini aradım bu bilgiyi direk onlardan aldım) . Bu evraklar 21 gün içinde Slovakya’daki Global blue merkezine gitmez ise iki katı rakkam kredi kartından tahsil ediliyormuş.

Diğer seçenek tüm evrakları tamamlayıp Stansted deki posta kutusu şeklindeki boxlara zarf içinde belgeleri bırakmak, ancak bunun için de olumsuz yazılar okudum. Aylarca bekleyen veya hiç alamayan, son olarak komisyon ile Moneycorp firmasının yeri varmış Stansted de oradan yapın diyorlar ama bilemdim.
    Sanki Stansted bu konuda negatif bir havalimanı, bu konu için gümrük memuru dahi bulunmuyor diyorlar.

Galiba tax free yapamadan döneceğiz Londra’dan.

• step-team kullanıcısına yanıt
    Ingiltere cihazlarinda part no B/A biter, onlar da avrupa grubu GSM cihazlara dahil. iPhone (ya da diger Apple cihazlari) nereden alinirsa alinsin kutunun altindaki part noya bakarak ulkesini tespit etmek mumkun. Her cihazin, model, renk, kapasite bazli bir kodu var. Mesela iPhone XR 128GB Beyaz icin part nolar:

MRYD2B/A - Ingiltere cihazi
    MRYD2LL/A - ABD cihazi
    MRYD2TU/A - TR cihazi
    MRYD2AE/A - Dubai/Arabistan cihazi (Facetime yok)
    MRYD2AH/A - Katar/Kuveyt/Bahreyn cihazi (Facetime var)
    MRYD2ZD/A - Almanya/Fransa cihazi
    MRYD2ZP/A - Singapur cihazi
    MRYD2CH/A - Cin cihazi (fiziki cift SIM)
    MRYD2ZA/A - Hong Kong cihazi (fiziki cift SIM)

Liste boyle gider. Her ulkenin ya da ulkeler grubunun boyle kodlari var. iPhone alirken model no yerine direk part noya bakarak cihazin modemini, garantisini, Facetime durumunu, cift SIM durumunu vs. bu yontemle anlamak mumkun.

• hocam yok mu iphone'unu eline alıp apple store'a gidip ben bunu şurdan aldım model numarası da aha bu, bunun garantisi geçiyor mu geçmiyor mu diye soran arkadaş? :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcsntrk -- 20 Kasım 2018; 10:41:26 >
  • Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • quote:

iPhone'u ister Somali'den ister Los Angeles'dan, dunyanin neresinden alirsan al o sayfada 1 yil garantili gorunur. Apple'in kuresel bir yillik uluslararasi garanti politikasi o.https://checkcoverage.apple.com adresinden seri no girersin ve cihazinin bir yillik (teorik) garantisini gorursun. Ama pratikte oyle olmaz, ulke bazli yasal durumlar ve mevzuatlardan kaynaklanan durumlar nedeniyle Apple garanti hizmeti vermeyi reddedebilir. Ki ediyor zaten. Sadece Turkiye'de de degil. Hong Kong, Tokyo ya da Cin'den cihaz alip New York'daki Apple Store'dan garanti hizmeti alamayan cok insan var.

Merhaba

Bu işin böyle olduğundan eminmisiniz?

Ben yaklaşık her iphone modelinden sayısını hatırlamadığım kadar kullandım fakat TR de garantisi olmayan modellerde sizin dediğiniz gibi garanti süresi tarihi falan çıkmaz çıkmadıda..

Şu ibare çıkar

Lütfen ürününüzü satın aldığınız tarihini doğrulayın

Benmi yanlış biliyorum diyeceğim ama garantisi TR de geçmeyen 6s plus modeline baktım garanti sorgulamada cihazı kullanalı 1 yıl dahi olmadı yukardaki ibare çıktı bilginize

• Arkadaşlar Amerika dan A1921 kodlu XS Max cihaz alındı bir arkadaşım için. Arkadaşım içindeki AT&T sim kartla açmış telefonu. Şimdi Turkcell hattıyla kullanamıyoruz telefonu.

Bunun için nasıl bir çözüm önerirsiniz?

ABD'den iPhone 11 & 11 Pro alacaklar! Uluslararası garanti konusuna dikkat!

• quote:

Orijinalden alıntı: tehos74

Arkadaşlar Amerika dan A1921 kodlu XS Max cihaz alındı bir arkadaşım için. Arkadaşım içindeki AT&T sim kartla açmış telefonu. Şimdi Turkcell hattıyla kullanamıyoruz telefonu.

Bunun için nasıl bir çözüm önerirsiniz?

https://www.att.com/prepaid/index.html
    Buradan bi iletişim kurun , şu an bulamadım ancak ben Amerikan hattım için birkaç kez canlı chat yapmıştım. Yardımcı olurlar tahminim.

• Amerikadan A1921 kodlu XS Max kullanan var ise rica etsem apple garanti sorgulamadan kontrol edebilirmi acaba garanti gözüküyormu?

Teşekkürler

• orkan_pp.1 kullanıcısına yanıt
    "Lütfen ürününüzü satın aldığınız tarihini doğrulayın" mesajinin konuyla ilgisi yok. Apple'in cihaz aktivasyon-garanti eslestirmesi o kadar kusursuz islemiyor, sistemde hatalar oluyor. Turkiye'den aldigin 24 ay garantili TU/A iPad, MacBook vb. cihazlarda da ayni mesaji gorebilirsin. Ornegin ben de gecen yil MacBook almistim, ayni mesaj cikiyordu. Apple Destek'e Teknosa faturanin ornegini gonderdim ve garanti bilgisini duzelttiler.

iPhone cihazlarinin Turkiye'de garantili olup olmamasiyla chechcoverage.apple.com sorgulamasinda cikan sonuc arasinda hicbir baglanti yok. Bu durum yillardir boyle, Apple Turkiye kuruldugundan beri GSM-only modemli olmayan iPhone cihazlar hakkinda cihaz sahipleri ayni mesajlari gonderip duruyor. iPhone icin garanti sorgulamasi Turkiye garantisi icin kanit degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 21 Kasım 2018; 19:05:03 >
  • tehos74 T kullanıcısına yanıt
    ABD'den full price olarak alinan ve icinde SIM kart ile gelen cihazlarda bu hata hep yapiliyor. Cihaz icindeki SIM kartla acilirsa, otomatik olarak o sebekeye kilitlenir (tek istisna Verizon). Cihazi icin AT&T'den unlock talebi olusturmaniz gerek. Bir prosedur var, IMEI girip talep yapiyorsun ve birkac gun suruyor.

Bu siteden islemlere baslayin: https://www.att.com/deviceunlock/

Bu baslikta da ayrintili bilgiler mevcut:https://forums.att.com/t5/Windows-Phone/Unlock-Phone-Things-To-Know-From-AT-amp-T/td-p/5330376

• quote:

Orijinalden alıntı: orkan_pp.1

Amerikadan A1921 kodlu XS Max kullanan var ise rica etsem apple garanti sorgulamadan kontrol edebilirmi acaba garanti gözüküyormu?

Teşekkürler

Hepsi teorik olarak garantili gorunuyor. Ama iPhone Xs/XR modellerinin Turkiye'deki garanti durumu resmi olarak aciklanmadi. Garanti sorgulama sayfasiyla Turkiye garantisi arasindaki baglanti icin saglama yapmak istiyorsan o soruyu gecen yilin cihazlari olan iPhone X (A1865) ya da iPhone 8 (A1863/64) kullanicilarina sormalisin. Bizde bir adet A1865 cihaz var ve garantili gorunuyor. Ama servis icin Almanya'da gondermek zorunda kaldik, cunku Turkiye'de bakmiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 21 Kasım 2018; 19:24:56 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.