Şimdi Ara

ABD’den geri adım: S400 anlaşması ABD’yi Patriot satışı için masaya oturttu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
2.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • S400'ü ABD ve müttefiklerine karşı Patriotu da doğu bloğu ülkelerine karşı kullanırsın işte. Birinden vazgeçip diğerini almak saçma olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar zaten sattıkları füzeyi allem kallem edip türkiyeye kitledi burada hala büyük başarı diyenler var.
    Bunlar zaten satıyordu ki. Sen almak istemiyordun. Geliştirici olmak istiyordun.
    Bu ülke bazı tavizler için suudi arabistan gibi amerikaya rüşvet veriyor bence. Onlara da işlerine yaramayacak silahları satıp duruyorlar.
  • Eğer ki bu saçma sistemler için bu kadar para verilirse yazıklar olsun. Patriot füzeleri ile S-400'ü karşılaştırmak apayrı bir saçmalık zaten. Patriotlar, geneli değil özneli savunurlar ve menzilleri inanılmaz azdır. Orta irtifa diyebileceğimiz küçük çaplı sistemlerdir. Ancak S-400 Sistemleri, yüksek irtifa hava savunma sistemleridir. 60 Yıllık bir tecrübenin eseridir. 180 KM irtifaya çıkabilmektedir. Peki Patriot füzeleri ? 20 KM irtifa ve en yükseği 70 KM menzil... Atış hızı S-400'de 0.5 saniye iken, yani yarım dakika da lançerlerdeki bütün füzeleri 150'den fazla hedefe kitlerken, Patriot sistemleri bunun neredeyse 3-4 katı az bir sayıya ancak ulaşabiliyor.

Bu kadar teknik özellik farkı varken, gidip Patriotlara, S-400'den daha fazla para verilip alınırsa, kimse kusura bakmasın da bu yola getirmek değildir. Adamlar bizi kazığın alasını atıyor demektir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zero Degrees

Eğer ki bu saçma sistemler için bu kadar para verilirse yazıklar olsun. Patriot füzeleri ile S-400'ü karşılaştırmak apayrı bir saçmalık zaten. Patriotlar, geneli değil özneli savunurlar ve menzilleri inanılmaz azdır. Orta irtifa diyebileceğimiz küçük çaplı sistemlerdir. Ancak S-400 Sistemleri, yüksek irtifa hava savunma sistemleridir. 60 Yıllık bir tecrübenin eseridir. 180 KM irtifaya çıkabilmektedir. Peki Patriot füzeleri ? 20 KM irtifa ve en yükseği 70 KM menzil... Atış hızı S-400'de 0.5 saniye iken, yani yarım dakika da lançerlerdeki bütün füzeleri 150'den fazla hedefe kitlerken, Patriot sistemleri bunun neredeyse 3-4 katı az bir sayıya ancak ulaşabiliyor.

Bu kadar teknik özellik farkı varken, gidip Patriotlara, S-400'den daha fazla para verilip alınırsa, kimse kusura bakmasın da bu yola getirmek değildir. Adamlar bizi kazığın alasını atıyor demektir..
    PAC-3, hit-to-kill prensibi ile çalışan bir ABM sistemidir. PAC-3 yani (MIM-104F) füzesi aktif güdümlü bir füze olup bu füzenin S-400 sistemindeki muadili 9M96E2 füzesidir. 9M96E2'nin balistik hedeflere karşı menzili yine 40-60 km olup angajman irtifası 20 km'dir. Ek olarak "9M96E2", Patriot gibi hit-to-kill teknolojisi ile değil konvansiyonel savaş başlığına sahiptir. Yani elma ile armutu kıyas etmeyeceksiniz.

Ayrıca S-400 sisteminin kullandığı ve henüz Rusya'da dahi operasyonel olmayan 40N6 füzesinin 180 km irtifaya ulaştığı iddiası şehir efsanesidir. 40N6 izlediği balistik rota ve gövde kabiliyeti göz önünde bulundurulduğunda azami irtifasının yaklaşık 25-35 km olduğu tahmin edilmektedir. Günümüzde exo-atmospheric diye tabir ettiğimiz ve 60 km irtifa engelini sadece Arrow-2/3, THAAD, SM-3BIA/II, GBI ve geliştirilmekte olan Aster-30B2, S-500 gibi füzeler aşabilmektedir.

S-400 sistemi "menzil-irtifa" denklem grafiği
    ABD’den geri adım: S400 anlaşması ABD’yi Patriot satışı için masaya oturttu

• Feint-TR kullanıcısına yanıt
    Adamlar atmosfer üstü giden kıtalararası balistik füzeleri nasıl vururuz diye proje geliştiriyorlar. Sen 180 km irtifaya çıkabilecek bir füzenin olmadığını iddia ediyorsun ve üstelik bunu kesin bir dille yalanlıyorsun ha ? Gerçekten çok ilginç..

Halbuki bunlarla alakalı izlediğim ve güvendiğim videolarda ve araştırdığım şekliyle, senin dediğinin tam tersini diyorlar. Nasıl olacak bu iş çok bilmiş kardeş ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CleanCoders

işte böyle hizaya sokarlar. satıcı sensin, müşteri biziz. Müşteri her zaman haklıdır.
    Katılıyorum dostum haklısın
  • quote:

Adamlar atmosfer üstü giden kıtalararası balistik füzeleri nasıl vururuz diye proje geliştiriyorlar. Sen 180 km irtifaya çıkabilecek bir füzenin olmadığını iddia ediyorsun ve üstelik bunu kesin bir dille yalanlıyorsun ha ? Gerçekten çok ilginç..

Halbuki bunlarla alakalı izlediğim ve güvendiğim videolarda ve araştırdığım şekliyle, senin dediğinin tam tersini diyorlar. Nasıl olacak bu iş çok bilmiş kardeş ?
    Çok okuyacaksın, araştıracaksın, öğreneceksin. İzlediğim, güvendiğim video diye bir şey yoktur. Doğru bilgi vardır. Elindeki klavyeyi iyi kullanırsan Almaz'ın data sheetlerine 30 saniyede ulaşabilirsin.

Öncelikle günümüz hava savunma sistemleri balistik füzeleri terminal fazda imha etmeyi amaçlamaktadır. Kıtalar-arası bir balistik füzeyi atmosfer üstünde mid-course fazda imha edebilmek için interceptor'un minimum 1000 km irtifaya ulaşması gerekmektedir. Ayrıca ben 180 km irtifaya çıkabilecek füze yok derken bu füze S-400 sistemi içerisinde yok diyorum okuma özürlü gibi davranmayalım lütfen. Buyrunuz güncel HSS sistemleri ve kabiliyetlerini analiz eden bir tablo.

ABD’den geri adım: S400 anlaşması ABD’yi Patriot satışı için masaya oturttu

• Feint-TR kullanıcısına yanıt
    Çok okuyorum merak etme. Mesele bu da değil aslında. Amaç; füze ilk ateşlendiğinde yok etmektir ancak bu şansı kaybedersen, sonrasında onu durdurabilmek için bir sistemde yok. Sadece bunun için çalışmalar var. Bu çalışmalar yapılıyorken, Rusya'nın özellikle bu çalışmalara çok fazla önem verdiği bir dönemde, S-400 sistemlerinin içinde 100 KM+ irtifaya çıkabilecek bir füzenin olmadığını kesin olarak iddia etmek, herhalde çok okumaktan kaynaklı değil mi ?

İsrailin, hiç bir şekilde operasyonel olarak kullanılmayıp, 60+ KM irtifaya çıktığı füzelerine inanıyorsun ancak, sadece füze işi için israilin ömrü kadar yıl harcamış Rusya'nın bu irtifalara çıkamadığını kesin bir dille söyleyebiliyorsun.. Çok ilginç gerçekten..

Şuanda dünya üzerinde kurulu olan hava savunma sistemlerinin neredeyse tamamı operasyonel düzeyde kullanılmamış. Bu kadar kesin konuşmak ve yazılanları yanlış anlayıp başkasına okuma özürlü demek, buda işin bir diğer ilginç kısmı.

Sana amerikancılık ve israilcilikte başarılar dileyeyim. Başka söze gerek yok.

• quote:

Çok okuyorum merak etme. Mesele bu da değil aslında. Amaç; füze ilk ateşlendiğinde yok etmektir ancak bu şansı kaybedersen, sonrasında onu durdurabilmek için bir sistemde yok. Sadece bunun için çalışmalar var. Bu çalışmalar yapılıyorken, Rusya'nın özellikle bu çalışmalara çok fazla önem verdiği bir dönemde, S-400 sistemlerinin içinde 100 KM+ irtifaya çıkabilecek bir füzenin olmadığını kesin olarak iddia etmek, herhalde çok okumaktan kaynaklı değil mi ?

İsrailin, hiç bir şekilde operasyonel olarak kullanılmayıp, 60+ KM irtifaya çıktığı füzelerine inanıyorsun ancak, sadece füze işi için israilin ömrü kadar yıl harcamış Rusya'nın bu irtifalara çıkamadığını kesin bir dille söyleyebiliyorsun.. Çok ilginç gerçekten..

Şuanda dünya üzerinde kurulu olan hava savunma sistemlerinin neredeyse tamamı operasyonel düzeyde kullanılmamış. Bu kadar kesin konuşmak ve yazılanları yanlış anlayıp başkasına okuma özürlü demek, buda işin bir diğer ilginç kısmı.

Sana amerikancılık ve israilcilikte başarılar dileyeyim. Başka söze gerek yok.
    Hocam sen şaka falan mısın ? S-400 üreticisi Almaz'ın verdiği rakamlar bunlar. Adamlar 40N6 için 35 km tavan irtifa biçiyor. Bahsettiğin 180+ km irtifa S-500 için geliştirilen 77N6-N füzesine ait. Ne amerikancılığı ne israilciliği hasta mısınız siz yahu ? Dökümanlara falan da inanmamaya başladınız iyice

Ayrıca İsrail'in Arrow HSS'si tamamen ABM sistemi, adamlar 1980 yılında başlamışlar, RUS HSS'leri hava soluyan hedeflerle uğraşırken 40 yıldır balistik füzeleri amaç edinmişler. Bugun Hintlisinden, Çinlisine hepsi kapısında köpek teknoloji transferi için. Sen bence boşver bu işleri kafanın bastığı alanlarla ilgilen yoksa bu israilciler amerikancılar çok üzer seni :)

• gun kullanıcısına yanıt
    Senin dediğine göre batı bloğu patriot doğu bloğu s400 birde bizimki geliştiliyor. Bu kafayı nerede yaşıyorsunuz ya. Patriota karşı sistem geliştiriyoz öylemi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Hayır EuroSam ile ortak teknoloji geliştirip bir savunma sistemide Avrupa ile birlikte çıkacak.

Kafa filan diyorsunuz seviyenizi belli edip ilk anda kötü duruma düşüyorsunuz üstelik yazılanları anlamadan bunları söylüyorsunuz çok vahim.

https://www.donanimhaber.com/savunma-sanayi/haberleri/EUROSAM-ile-fuze-savunma-sistemi-anlasmasi-imzalandi.htm

Birde bizim geliştirdiğimiz Hisar projeleri var alçak ve orta irtifa sistemleri. Onların testleri devam ediyor ama yüksek irtifa uzun menzil çalışmasıda mevcut o 2025-2026 anca deniliyor.

https://www.donanimhaber.com/savunma-sanayi/haberleri/HisarO-hava-savunma-sistemi-Tuz-Golu-uzerinde-test-edildi.htm

http://www.millisavunma.com/hisar-u-uzun-menzilli-yuksek-irtifa-hava-savunma-fuze-sistemi/

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

Hayır EuroSam ile ortak teknoloji geliştirip bir savunma sistemide Avrupa ile birlikte çıkacak.

Kafa filan diyorsunuz seviyenizi belli edip ilk anda kötü duruma düşüyorsunuz üstelik yazılanları anlamadan bunları söylüyorsunuz çok vahim.

https://www.donanimhaber.com/savunma-sanayi/haberleri/EUROSAM-ile-fuze-savunma-sistemi-anlasmasi-imzalandi.htm

Birde bizim geliştirdiğimiz Hisar projeleri var alçak ve orta irtifa sistemleri. Onların testleri devam ediyor ama yüksek irtifa uzun menzil çalışmasıda mevcut o 2025-2026 anca deniliyor.

https://www.donanimhaber.com/savunma-sanayi/haberleri/HisarO-hava-savunma-sistemi-Tuz-Golu-uzerinde-test-edildi.htm

http://www.millisavunma.com/hisar-u-uzun-menzilli-yuksek-irtifa-hava-savunma-fuze-sistemi/
    Ürün ortaya çıkınca vurursunuz yüzüme.. 2025 de görüşürüz

• Vanished Man V kullanıcısına yanıt
    Patriot yıllardır Türkiye almak istiyor ama vermiyorlar S-400 Rusya artık S-500 hazırlığında olduğu için veriyor bize hali hazırda bizim asıl terchimiz patriot çünkü NATO ya uygun ve entegre.

Kısaca hali hazırda Türklere satmamanın stratejik bir anlamı kalmadı olunca para alma şansınıda kaçırmayalım diye bu işe girişildi.

• oray kullanıcısına yanıt
    PAC-3 MSE alırsak 2016 versiyonu o sadece PAC-3 alırsak 2000’den kalma sonuçta adamlar 80’lerde üretip hiç güncellemeden yattı diye düşünmek yanlış olmuş biraz.

• oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Ben yapıyorum demiyorum ki yüzünüze vurayım, yapılacağınıda garanti etmiyorum niye kutuplaştırmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum yapamazlarsa sorumlusu herhalde siyasi iktidar olur. Bende sizin gibi rahatsız olurum.

Ben sadece bilmediğiniz şeyleri size sunuyorum. Amacım haberdar etme sizin amacınız kutuplaştırma.

• gun kullanıcısına yanıt
    Kutuplaşma filan yok olan sadece şu artık bıktık bu haberlerden. 2015 yılından beri aynı haberler. Öyle araba şöyle uçak böyle füze vs. Arabayı gördük. Prototip arabanın ikinci eli var piyasada. Kısacası satılan hayallere alet olmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: FatihAsl

ABD yi hizaya soktuğumuz tartışılır ama, umarım ABD seni hizaya sokmamıştır.

Ortada sokulan bir şey var ama neyi kime orası daha belli değil işte.
  • Genç muhaliflerimiz rahatsız.
  • S-400'lerin ödemesi yapıldı, s-400 alımınında geri dönüşüm yok artık
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.