Şimdi Ara

AB Garanti Esasları - Pil Değişimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
970
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Malumunuz iPhone'ların şıp diye ölüveren pillerini Apple Store'lar kontrol edip, ölmüş bu pil efendim bir çayımızı için hemen biz garanti kapsamında değiştirelim diyerek 3 dakikada memnuniyetinizi sağlıyorlar.

Bir arkadaşım İngiltere'de okuyor. Telefonu 1 yıl - 2 yıl aralığındayken, ücretsiz bir şekilde bu imkandan faydalandı. Detayını bilmiyorum, Avrupa Birliği gereği 2 yıla kadar garanti sağlanması şart gibi birşeyler söyledi.

Bu böyle mi hakkaten?
    Ben Almanya'ya gidip geliyorum. Telefonu da oradan almıştım ve 1 yılı doldurdum. Haftaya telefonu aynı Apple Store'a götüreceğim.
    Ücretsiz olarak değiştirtebilecek, batının iyi özelliklerinden faydalanabilecek miyim?
    Yoksa yine bana hüsran mı olacak?

Bilgisi olan lütfen aydınlatsın,
    Selamlar.

• Ab geregi 2 yil diye bir sey yok. Ispanyada apple store'dan alinan cihazin garantisi 1 yildir mesela. Ayni sekilde italyada da boyle idi ve apple a dava acildi ve kaybetti apple. Yani ulkeden ulkeye farklilik gosteriyor. Cihazinizin 1 yillik uluslararasi garantisi bitmisse ancak ucretini odeyerek hizmet alirsiniz.

Ekleme: apple, almanyadan alinan cihazlarada 1 yil garanti veriyor:
    http://www.apple.com/legal/warranty/products/iphone-german-de.html

Ek2: garanti durumunu burdan gorebilirsinhttps://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do

Sonuc: tavsiyem randevu alip apple store a git. Cihazi goster. Pilde sikinti var diyorsan en azindan var mi yok onu ogrenir, eger varsa ne kadar odemen gerektigine dair bir fikrin olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gduman -- 9 Ocak 2014; 15:33:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba,
    öncelikle teşekkürler.

Şöyle bir durum var.
    United Kingdom için iPhone5 garantisi diye Apple sitesinde önüme çıkardığı garanti sözleşmesi şu:
    Apple One (1) Year Limited Warranty - (UK and Ireland)
    OK ama arkadaşım dediğim gibi ücretsiz değiştirtti.

Verdiğiniz link'te Seri no'mdan kontrol edince evet önce Tamir vb. için süre dolmuş diyor.
    Ancak altındaki notta eğer bizim 1 yıldan faydalanamazsanız bakın Avrupa Birliği ve İsviçre'deki yasalara göre defekt varsa satıştan sonra 2 yıl içinde ücretsiz yapmamız lazım ondan yararlanabilirsiniz diyor. Link ile yönlendiriyor, SS ekliyorum:

Yalnız Almanca kullandığım için açıklamalar Almanca,
    Eğer varsa cihazınız kendi seri numaranızla girip bakabilirseniz memnun olurum.
    Çok iddialı değilim zaten ama belki de benim Almanca'mı komple restore etmem gerekiyordur :)
    Teşekkürler
     AB Garanti Esasları - Pil Değişimi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.