Şimdi Ara

A95X Max tv box ; Dünyanın İlk Video Kaydını gerçekleştiren Tv kutusu . (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
428
Cevap
5
Favori
19.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk verdikleri numarada bir hareket yoktu, tekrar bir numara verdiler o da bayadır istanbulda şu an, ukim ptt iş yerinde bekliyor olarak görünüyor, ya geri gidecek ya da beni çağıracaklar da çok uzağım, tv box siparişinin suyu çıkmış
  • live2lift kullanıcısına yanıt
    Keşke bangood dan vergiler dahil alsaydınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turoktr -- 14 Şubat 2019; 0:32:22 >
  • turoktr kullanıcısına yanıt
    Yerel seçimler öncesi belki gümrüğü biraz gevşetebilirler.
  • merhabalar ;

Notebook dan yaptığım torrent indirmelerini bu cihaz üzerinden yapmak mantıklı olurmu ? Bu cihazlar hakkında fazla bilgim yok. Evde media player olarak raspberry pi ve libreelec kullanıyorum.

Aşağıdaki linkteki yorumda "I'd advise against torrent streaming on any android device. It's a device/sdcard/usbdisk killer." ifadesi var.

android cihazlarda torrent ile dosya indirmenin disklere zarar verdiğini söylüyor.

Şimdiden teşekkürler.
    https://www.reddit.com/r/AndroidTV/comments/9m1tcs/torrent_stream/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thundermax -- 15 Şubat 2019; 10:59:15 >
  • thundermax T kullanıcısına yanıt
    Bu android Tv Box larıyla torrent indirmek zaten bir PC de olduğu kadar performanslı olmaz. PC den indirip taşınabilir depolama araçlarıyla boxta izlemek daha uygun.
  • Limanyakan L kullanıcısına yanıt
    İş yerine pttden yazı gelmiş , ben tatildeyim, fiyat için kk ekstresi ve kimlik resmini emaille gönderdim, vergi çıkarıp bana gönderecekler ya da iade edecekler çine
  • thundermax T kullanıcısına yanıt
    Niye mantıklı olmasın, koskoca pcyi torrent için kullanmak yerine ucuz bir boxı kullanmak daha mantıklı, hem daha az elektrik harcar hem de daha az kullandığın için pcnin ömrü uzamış olur, özellikle elektriğin sürekli gelip gittiği yerlerde pcnin zarar görme riski azalmış olur, diskler android cihazlarda zarar görüyorsa pcde de zarar görür program aynı program sonuçta, himedia q10 ii yi torrent için kullanıyorum, içinde harddisk var, hiç bir sorun yok
    Bende şimdiye kadar 4 film indirdim ortalama 10gb dan, hdd e değilde kendi hafızasına indirip oradan indirme bitince diske kopyalamak daha mantıklı bence.

Hdd i bozmasının sebebi bence, pc hdd gerekmediği zaman uyku moduna geçiyor ama TV box da benim gördüğüm geçmiyor hdd sürekli açık kalıyor bu yüzden zarar veriyor olabilir.
  • deniz_sea kullanıcısına yanıt
    Torrent çalıştığı sürece pc uyku moduna geçmez ama torrentte ayar vardı galiba indirme bitince cihaz kapansın diye, tv box ya da pc indirme tamamlanınca diske yazma işi tamamlanacak, her ikisinde de harddisk mecburen yıpranacak, elektrik vs düşünülünce bence tv box ile torrent kullanmak pcden daha ekonomik olur, reddit te söylenen harddiske indirmektense online olarak izleyin deniyor harddisk yıpranmasın diye... Pc -android box kıyası yapılmamış

(Torrent çalışırken pc uyku moduna geçerse de indirme yarım kalır ve anlamı kalmaz)
    Pc değil, pc de bulunan ve kullanılmayan hdd uyku moduna geçebiliyor ama TV box da cihazı kapatsanız dahi usb ler beslemeye devam ediyor ve hdd gereksiz yere dönüyor. Bunu demek istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz_sea

Pc değil, pc de bulunan ve kullanılmayan hdd uyku moduna geçebiliyor ama TV box da cihazı kapatsanız dahi usb ler beslemeye devam ediyor ve hdd gereksiz yere dönüyor. Bunu demek istedim.
    O duruma sadece tronsmartın bir modelinde rastlamıştım, kullandığım diğer cihazlar himedia q10 ve csa93te cihaz kapanınca hdd de tamamen duruyor yani beslemesi kesiliyor
    Bende ki x88 de malesef çalışmaya devam ediyor :(
    Genelde bu durum üzerinde power tuşu olmayan cihazlarda oluyor sanırım, cihaz stand by a geçse de hddnin ışığı yanıyor, himedia q10 ve csa93te power tuşları var cihaz üzerinde ve cihaz stand bya geçince hdd ışığı sönüyor

A95x te durum nedir deneyen oldu mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi live2lift -- 16 Şubat 2019; 12:0:58 >
    Olabilir x88 de açma kapama tuşu yok, kumanda dan kapanıyor ve açılıyor kısaca sürekli beslemede bekliyor sistem....
    Saydığım cihazlarda da kumandadan açılıp kapanıyor ama dediğim gibi stand by modunda hhd devre dışı oluyor, bu durum android ile ilgili değil, kasa yapısıyla ilgili demek ki
  • az önce siparişi geçtim
    teşekkürler @limanyakan ve bu foruma katkı sağlayanlar.
  • Banggood’dan sipariş verdim.Isınma sorun olmaması için bu modeli tercih ettim.Test edince yorum yapacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mghector22

Banggood’dan sipariş verdim.Isınma sorun olmaması için bu modeli tercih ettim.Test edince yorum yapacağım.
    Hocam bugün mü aldınız? Bakalım teslimat süresi nasıl olacak?

Ben tx5 Max ile bunun arasında kalmıştım, AnTuTu puanını bulamadım tx5 maxin. Bunun AnTuTu puanı 56380 çıkmış ve bu beni tatmin etti. ayrıca wi-fi performansı da iyi. Hayırlısı gelince göreceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRAGILE

Hocam bugün mü aldınız? Bakalım teslimat süresi nasıl olacak?

Ben tx5 Max ile bunun arasında kalmıştım, AnTuTu puanını bulamadım tx5 maxin. Bunun AnTuTu puanı 56380 çıkmış ve bu beni tatmin etti. ayrıca wi-fi performansı da iyi. Hayırlısı gelince göreceğiz.

Alıntıları Göster
    Bende ondan sipariş verecektim ısınma sorunu falan olabilir diye bundan sipariş ettim.Bir de elimde eski laptoptan çıkma disk var.

Erken gelir umarım

• Ekstre vs emaille göndermiştim, bugün ücret görünüyor takipte, toplam 197.20Tl 😥
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.