Şimdi Ara

A4 Tech X7-740K mouse scroll(tekerlek) sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
14.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahuna Bodom

X7 mouselerin içini nasıl açıyoruz?

farenin altında köşelerinde bulunan siyah kaygan padleri sök tırnağınla vida yerleri ortaya çıkacak. Söküp takması çpk basit

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.ED

quote:

Orijinalden alıntı: Ahuna Bodom

X7 mouselerin içini nasıl açıyoruz?

farenin altında köşelerinde bulunan siyah kaygan padleri sök tırnağınla vida yerleri ortaya çıkacak. Söküp takması çpk basit

Biraz denemiştim çıkmamıştı bugün hallederim teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MC_CooL

Aynı sorunu yaşayanlar için kesin çözümü buldum.Denedim düzeldi şimdi hiç takılma şaşırma yapmıyor tekerlek.Resimde gösterilen bölgeye ve onun hemen yanındaki dişli gibi görünen dönen kısmın üzerine saf vazelin sürün.Vazelini sürdükten sonra tekerleği biraz döndürün ki iyice içine işlesin yukarıdaki bir arkadaşta o kısmın yağlı olduğundan bahsetmiş zaten sorunda bundan kaynaklanıyor o yağ özelliğini yitirdiği için veya dönen kısımda yağ kalmadığı için tekerlek düzgün çalışmıyor.Sorun ve çözüm bundan ibaret.Umarım birilerinin işini görür

A4 Tech X7-740K mouse scroll(tekerlek) sorunu

Bende de g9-730fx modeli var, klavyesiyle set olarak gelen. Aynı sorun bende de başlamıştı daha 1 yılını bile doldurmadan ve bu yöntemle çözdüm. İlk önce sadece o dişli gibi görünen kısıma sürmeyi denedim bir parça işe yaradı ama tekerlekle sayfanın en yukarısına gelince yukarı hareket ettirmeye devam ettiğimde sayfa birkaç satır aşağıya geliyordu( düzgün çalışıp çalışmadığını deneme yöntemi:P). Tekerleğin o dişliye giren kısmını da iyice vazelinleyince sorun tamamen çözüldü.

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: MC_CooL

Aynı sorunu yaşayanlar için kesin çözümü buldum.Denedim düzeldi şimdi hiç takılma şaşırma yapmıyor tekerlek.Resimde gösterilen bölgeye ve onun hemen yanındaki dişli gibi görünen dönen kısmın üzerine saf vazelin sürün.Vazelini sürdükten sonra tekerleği biraz döndürün ki iyice içine işlesin yukarıdaki bir arkadaşta o kısmın yağlı olduğundan bahsetmiş zaten sorunda bundan kaynaklanıyor o yağ özelliğini yitirdiği için veya dönen kısımda yağ kalmadığı için tekerlek düzgün çalışmıyor.Sorun ve çözüm bundan ibaret.Umarım birilerinin işini görür

A4 Tech X7-740K mouse scroll(tekerlek) sorunu

Teşekkürler işe yarıyor (:

• MC_CooL kullanıcısına yanıt
    Adamın dibisin EyvAllah kardeşim :)
  • Beyler bu vidalar açılmıyor ya ne yaptıysam açamadım
  • valla oldu Allah razı olsun. yalnız vazelin yoktu arko krem sürdüm
  • driverdı yazılımdı diye uğraşırken böyle bir yöntem hiç aklıma gelmemişti. scrollu üfledim düzeldi teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykdsoft

driverdı yazılımdı diye uğraşırken böyle bir yöntem hiç aklıma gelmemişti. scrollu üfledim düzeldi teşekkürler :)

o geçici bir çözüm kalıcı olmasını istiyorsan benimkini dene.
  • Aynı sorun bende de vardı, konuyu gördüm makine yağı sürdüm düzelti teşekkürler.
    Yazdığınız için çok teşekkür ederim hocam. İnşallah bende de işe yarar. :)

Düzenleme: Vazelin olmadığı için makine yağı sürdüm ben de. Gayet iyi oldu şimdi. Çok çok teşekkür ederim hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan07-36 -- 10 Eylül 2014; 21:10:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slash

Hayvani bir biçimde üfledim şimdi içine. Biraz geçti gibi sanki. Sanırım terle birlikte tozlar yapışıp kalmış içerideki sensörümsü zımbırtıya. Yarın iyice düzelir diye umut ediyorum. Olmazsa garantiye göndereceğim. Teşekkür ederim arkadaşlar fikirlerinizi esirgemeyip yardım ettiğiniz için.

Hocam Allah razı olsun ya :D nasıl aklıma gelmedi bi türlü sinir oluyordum. Aynı şekilde "hayvani" bir biçimde üfledim takılmadan çalışıyor şimdi.
    çok sağol kardeşim krem sürünce düzeldi
  • bebe yağı da işe yaradı :)
  • deneyelim bi vazelin mevzusunu üfleme işe yarıyor ama kesin çözüm olsun oldumu tam olsun
  • Aklınızda bulunsun Inca fare kesinlikle almayın. Modemde ki kalitesine güvenip aldım pişmanım. Diğer ürünleri nasıldır bilemem ama modemi mükemmel iken faresi rezalet. Daha geçen hafta aldığım mouseda bu sorunun olması saçma üfledim geçti de temassızlık oluyor arada gidiveriyor okumuyor cidden sinir ediyor insanı almayın aldırmayın.
  • hort hort olucak ama, içini açıp gösterilen yere krem sürmek kesin çözümdür. :)
    Tavsiye veren arkadaşa teşekkürü borç bilirim.
  • ben de beş senedir kullanyorum ama artık kablosunda sıkıntı oluştu Mouse arada gidip geliyor. yedek kablo nerde buluruz
  • A4 Tech Model XL-747H mouse'da aynı yöntemi denedim. Vazelin olmadığı için herhangi bir krem sürmek istemedim (zamanla katılaşır diye). Sadece temizledim. Şimdilik iyi gibi...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.