Şimdi Ara

A4 Tech X7-740K mouse scroll(tekerlek) sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
14.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6 senelik mouse'u bu illet tekerlek yüzünden emekliye ayırmıştım. Almışken iyi birşey olsun diye A4 Tech X7-740K yılan derisi desenli mouse almıştım birkaç ay önce. Ama bu lanet alet de aynı şeyi yapmaya başladı. Mouse tekerleğini aşağı yukarı yapmaya korkuyorum. 2 kere aşağı gitse bir yukarı gidiyor. Var mıdır bunun bir çözümü? Gerçekten sinir bozucu bir olay. Tekerleğe tıklayarak yeni sayfa açamaz hale geldi aşağı yukarı kayıyor.

• İçine bir şey sıkışmış olabilir mi ?
  •  A4 Tech X7-740K mouse scroll(tekerlek) sorunu

Mouse bundan. İçini açacağım fakat elimde kalır diye korkuyorum. Bir arkadaş pm'den aynı sorunun kendisinde de olduğunu, mouse'un içine kuvvetli şekilde üfleyince sorunun geçtiğini söylemiş. Yarın atölyeye götürüp kompresör ile temizleyeceğim. Bakalım mouse sağlam kalırsa sonucu yazarım buradan.
  • Aynı mouse kullanıyorum. Büyük ihtimal arasına bir şey kaçmıştır. Olmadı garantiye gönderin. 2 hafta içinde geliyor.
  • Hayvani bir biçimde üfledim şimdi içine. Biraz geçti gibi sanki. Sanırım terle birlikte tozlar yapışıp kalmış içerideki sensörümsü zımbırtıya. Yarın iyice düzelir diye umut ediyorum. Olmazsa garantiye göndereceğim. Teşekkür ederim arkadaşlar fikirlerinizi esirgemeyip yardım ettiğiniz için.
  • Kompresörle hava tuttum bugün. Cillop gibi oldu arkadaşlar.
  • İçini açıp baktığımda tekerliğin yağlı bir yapısı var. Oraya çok rahat tüy, kıl vb. takılıyor.
  • Sorun tekrar ortaya çıktı bugün. Ne kadar üflesem de geçmiyor. İçini açmayı denedim ama olmadı. Neresinden açmak gerekiyor?
  • Slash bence açma mouse u. Daha yeni almışsın. 2 yıl garantisi vardır ürünün. Bence aldığın yere götür onlar sorununu halletsin kardeş
  • Hala açmak istersen büyük ihtimalle alt yüzeyde teması sağlayan pabuşları kaldırman gerekecek. Genellikle vidalar onun altında olur.
  • Garanti sistemi çok iyi. Göndermeni öneririm.
  • Aynı olay bizdede oldu hemen istanbula garantiye gönderdim.
  • Hay Allah sizden razı olsun. Laptopun ses açma-kısma tuşu aynı şekilde problemliydi. Kuvvetlice üfledim hiçbir problemi kalmadı. Aklımın ucundan geçmezdi bu yöntem
  • konuyu hortlatıyorum ama az önce ben de sinir oldum ve aynı mousdan bende de var ve aynı sorun oldu tam atacakken bu yazıyı okudum ve okuduktan sonra mosue tekerleğini temizledim,hafif nemli bir şekilde mouse tekerleğini temizledim ve sorun kökten çözüldü,kompresor değil olay tekerleğin üzerinde kalan kalıntılardan,yularıda arkadaşın dediği gibi tekerlek yağlı bir yapıda ve elimizdeki kalıntıları alıyor ve bu takılmalar ondan oluyor sanırım.yarın birgün bir arkadaş belki aynı sorunla karşılaşır diye konuya yazmak istedim.
  • Evet denendi çalışıyor. Bi güzel üfleyin sorun kalkıyor aynı sorun bendede vardı bi üfledim geçti. ( Nefesi kuvvetli birini bulun o okuyup bi üflesin )
  • Aynı sorunu yaşayanlar için kesin çözümü buldum.Denedim düzeldi şimdi hiç takılma şaşırma yapmıyor tekerlek.Resimde gösterilen bölgeye ve onun hemen yanındaki dişli gibi görünen dönen kısmın üzerine saf vazelin sürün.Vazelini sürdükten sonra tekerleği biraz döndürün ki iyice içine işlesin yukarıdaki bir arkadaşta o kısmın yağlı olduğundan bahsetmiş zaten sorunda bundan kaynaklanıyor o yağ özelliğini yitirdiği için veya dönen kısımda yağ kalmadığı için tekerlek düzgün çalışmıyor.Sorun ve çözüm bundan ibaret.Umarım birilerinin işini görür

A4 Tech X7-740K mouse scroll(tekerlek) sorunu

• vay vazelin işi mantıklı
  • A4 TECH XL-747H mausum vazelin sayesinde ilk günkü gibi saf ve pürüzsüz olarak sayfalarda kayıyor.
    Teşekkürler MC_CooL.
  • aynı sorun bendede vardı.akşam mouseu açıp tekerleğin yanlarını temizleyip üstte resimdeki yere vazelin sürdüm...başta pek bişey değişmemişti sanki ama şuan tekerlek biraz sert dönüyo gibi..sorunda %90 düzeldi..

vazelin olayını söyleyen arkadaşa teşekkürler

3 gün sonra gelen edit:

şuan sorun tamamen düzeldi.yeni bi mouse alma derdinden kurtardın beni MC_CooL hakkını helal et : )

( bkz: vay be vazeline bak sen )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SherlockHolmes. -- 21 Ocak 2014; 0:48:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SherlockHolmes.

aynı sorun bendede vardı.akşam mouseu açıp tekerleğin yanlarını temizleyip üstte resimdeki yere vazelin sürdüm...başta pek bişey değişmemişti sanki ama şuan tekerlek biraz sert dönüyo gibi..sorunda %90 düzeldi..

vazelin olayını söyleyen arkadaşa teşekkürler

3 gün sonra gelen edit:

şuan sorun tamamen düzeldi.yeni bi mouse alma derdinden kurtardın beni MC_CooL hakkını helal et : )

( bkz: vay be vazeline bak sen )

Helal olsun ne demek paylaşım dünyası sonuçta.ben de vazelin olayını uyguladığımdan bu yana hiç sıkıntı yaşamadım 2 ayı geçti hala canavar gibi.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.