Şimdi Ara

a3 sportback 1.4TFSI & 1.6TDI hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • acil otomatik araç ihtiyacım var. mevcut dizel arabamla 5.5 yılda 60.000 km gördüm çoğunluk kısa mesafe ve trafikte kullandığım için ortalama 6 litreyi buluyorum senede bir iki kere de uzun seyahatlerim oluyor (ort 5,3 falan görüyorum)

a3 sportback 1.4tfsi ve 1.6tdi arasında kaldım 2.el alıcam aralarında kabaca 10bin lira fark var ve kredi çekerek alıcam.

ortalama olarak abartarak tdi 6 litre yaksa, tfsi 9 litre yaksa senede 10bin kmden 4 senede (kredi vadem)
    tfsi'in +7000 lira maliyeti oluyor. 3000 lira karda olurum tabi çekeceğim +10bin kredi faiz binince bu fark daha büyük olur. benzin mantınlı duruyor ahh bir de şu psikolojik faktörler olmasa

ne dersiniz bu hesaba?

• remotion R kullanıcısına yanıt
    Hocam dizel derim; binerken ucuz binceksin, satarken pahalıya ve hızlı satacaksın. Denklem bu kadar basit bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengineer06 -- 20 Ekim 2016; 12:31:32 >
  • cengineer06 C kullanıcısına yanıt
    öyle de aradaki farkı baştan veriyorsun satarken de verdiğin parayı alıp alamayacağın meçhul gibi. aslında dizellerde çekincem km lerinin hep yüksek olması ve benzinlere oranla temiz araba bulmanın daha zor olması. çok km daha çok yıpranma daha çok kaza oranı getiriyor beraberinde sanki
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.