Şimdi Ara

A3 Sedan (205. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.343
Cevap
59
Favori
265.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba! İyi forumlar bir arkadaşıma 1.0 design paket düşünüyoruz şuanki fiyat 186 bin ancak 2. Elde gördüğümüz kadarıyla ciddi bir düşüş söz konusu bunun nedenini yada doğruluğunu merak ediyorum aydınlatırsanız sevinirim arkadaşlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sokcuuuuu S kullanıcısına yanıt
    Liste fiyatına bakmayın. Sabit kur uygulaması ile 0km fiyatları gerçek noktaya iniyor. Bayiden fiyat alın mutlaka.

• Ne zaman patlayacak derken sonunda ben de 62.000 km'de kavramayı değiştirdim. İyi niyetten halledildi çok şükür, araç eskiye göre daha atik ve yokuşları daha kolay çıkıyor ama bir daha ne zaman değişir muamma. Sormak istediğim bir şey var R'ye alınca vites kolu üzerindeki mandal basılı mı kalıyor yoksa dışarı atıyor mu? Sanki eskiden basılı kalmıyor diye hatırlıyorum ama şu an öyle.

Kavrama değişimi süresince de henüz 1 aylık bir A3 Sedan TDI Dynamic kullandım. Gerçi çıkalı 1 yıl oldu ama gördüğüm kadarıyla makyajsız araçlarla farkını sıralayayım.

* Sinyal ve silecek kolları farklı tasarımda.
    * Silecek fiskiyeleri çok daha tazyikli ama suyu yaymadan direk püskürtüyor. Hatta biri direk a sütununu nişan alıyordu.
    * Sürücü kapısının iç tarafındaki kapı kilitleme düğmelerinin yerleri değiştirilmiş. Eski araçlarda üst tuş kilitlerken makyajlı araçlarda kilitlemek için alt tuşa basmak gerekiyor.
    * İç mekandaki tüm tuşların aydınlatması artık kırmızı yerine beyaz.
    * Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemini kullanması çok zevkli ama çalıştırmadan önce ve stop ettikten sonra cart diye bir ses duyuluyor.
    * Far anahtarını 0 konumuna alıp sürüşe devam ederseniz uyarı veriyor.
    * Start-stop çok erken devreye giriyor, gerçekten sinir bozucu.
    * Kol dayama bizim araçlardaki gibi tam oturmuyor, kablo çıkabilmesi için hafif aralık bırakmışlar. Ayrıca kol dayama içine sadece sarj için USB yerleştirilmiş.
    * Havalandırma kanallarının kalitesi bariz bir şekilde düşürülmüş. İç taraftaki küçük yuvarlaktaki debi ayarı kaldırılmış ve en dıştaki menfezi iptal eden gümüş renkli parça daha kalitesiz.
    * Bagajın iç tutamağı da daha kalitesiz bir plastikten üretilmiş.
    * Araç metalik kosmos mavisiydi onunla ilgili de olabilir. İç tavan rengi makyazsız araçlara göre daha koyu gri ve de daha güzel bir renk.
    * MMI sistemi ekran ve kullanım olarak daha güzel. Radyo kanallarının logoları da çıkıyor artık.
    * Direksiyon çok daha güzel ama tuşlardaki basma hissiyatı daha kötü.
    * Arka kapıları ve camları kontrol eden çocuk kilidi ve ön park sensörü kullanışlı özellikler. Park sensörü ekranı açıkken arkadaki aracın ne kadar yaklaştığını da takip edebiliyorsunuz.
    * Vag-com ile aktif edilen ve sonraki dönemde açık gelen geri vitese takıldığında sağ aynanın aşağı inmesi yine pasif durumda.
    * Dikiz aynası çerçevesiz tasarlanmış.
    * Son olarak da bağımsız süspansiyonlu benzinli aracımla her zaman döndüğüm virajı bir de bununla döneyim dedim ama çukura düşmesiyle arkayı bırakması bir oldu. Kendi aracım çukura düşsem de hiç bir şekilde izinden çıkmıyordu. Bir de yol üzerindeki engebelerden geçerken benzinli araçta ön ve arkada aynı derecede hissedilirken dizelde arka taraftaki sarsıntı daha fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcano -- 13 Kasım 2017; 11:28:22 >

• volcano V kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam, teşekkürler bilgiler için güzel olmuş. Merak ettim bu havalandırma kanallarında ne vardı eskiden farklı olarak ben de makyajlı var.

• Arkadaslar merhaba, bi-xenon aracin uzun farlarini LED ampuller ile degistirebiliyor muyuz?..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keyn -- 13 Kasım 2017; 12:8:10 >
  • mubayin_beyin M kullanıcısına yanıt
    Makyajsız araçlarda içteki küçük yuvarlağı kendinize doğru çekip veya ileri itip havanın ne kadar geleceğini ayarlayabiliyordunuz. Belki makyajlı araçlarda bunu en dıştaki menfezi açıp kapatan çerçeveye entegre etmiş olabilirler. Onu denemek aklıma gelmedi.
    Birkaç aydır şirket aracı olarak makyajlı kullanıyorum hocam. Maalesef o özellik artık yok.

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Peki vitesi R'ye alınca vites kolundaki mandal atıyor mu basılı mı kalıyor? Şimdi de bu kafamı kurcalıyor
    Dikkat etmedim hocam ama akşam kontrol edeceğim sizin için

Evet hocam dediğiniz gibi yaparak ayarlıyorum.

Makyajlıda atıyor mandal bence takılı kalıyorsa sorun var gibi.

• keyn K kullanıcısına yanıt
    Hocam bi xenonda tek ampul var diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mubayin_beyin

Hocam bi xenonda tek ampul var diye biliyorum.

Hmm, sorarken amacim suydu; biraz apacilik gibi olacak ama selektor yapinca simsek gibi caksin istiyorum, simdi yine iyi de LEDlerde daha bir aydinlik oluyor sanirim o yuzden sormustum...

Ampul degistirince ise yarar mi onu da bilmiyorum gerci...
  • keyn K kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz efekt xenonda da mevcut. Rengi farkı. Aydınlatma gücü farın gücüne ve merceğe bağlı genel olarak , yani her led iyi diye bişey yok. Ledlerde genel olarak projeksiyon tip mercekler kullanılıyor. Bizim mercekler uyumlu değildir muhtemelen.

• Xenon biraz daha sonuk kaliyor LED yaninda, evet... Tesekkurler cevap icin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: volcano

Peki vitesi R'ye alınca vites kolundaki mandal atıyor mu basılı mı kalıyor? Şimdi de bu kafamı kurcalıyor

Kontrol ettim hocam; R deyken mandal atmıyor. Çok az çıkıyor. P - N ve D bildiğiniz haliyle mandal dışta duruyor. R çok az çıkıyor dip basma noktasından.

Müjdeli haber için çok sağolun hocam. Şanzımanı söküp takarken iyi işçilik çıkarmadılar diye hayıflanmıştım ben de. Bir daha servise gitsem, usta mandala tornavidayla dalar mı acaba diye de endişeleniyordum. Neyse rahatladım. R'deyken mandalın basılı kaldığı bugüne kadar da hiç dikkatimi çekmemiş.
    Ben de hiç dikkat etmemişim hocam. Havalandırma ızgaralarının krom bölümlerini de kontrol ettim. O özellik kesinlikle kalkmış.

Vaşlahi hocam 182 bin tl 1.0 stronic liste fiyatı bu nekadar düşebilirki çok çok 170 alsak fiyat 2. Elde en yüksek 135-140 bin civarı fiyat var hatta 1000 kö bile değil ve bukadar ciddi düşüş nasıl oluyor anlamış değilim

• sokcuuuuu S kullanıcısına yanıt
    Ne 170k sı hocam Fiyat almadım hiç ama 130k dolaylarında 0km fiyatı verir bayi size zaten. Audi liste fiyatları yanıltmasın.

• 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.