Şimdi Ara

A3 Sedan (144. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.342
Cevap
59
Favori
265.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: grkma

Kiraladığım aracı bugün Bursadan teslim aldım. Dönüşte 300 km yol yaptım. İlk izlenimlerim şu anki mevcut aracıma göre direksiyonu yumuşak ve sürüşü 16 jantlı olmasından dolayı rahatsız edici değil. Çok fazla yol sesi almaması da iyi. 1.6 Tdi; klima açık 100 km dolaylarımda gezinerek 100 km' de ortalama 4.5 litre yakıt harcadı. Tabi pompa verisiyle karşılaştırmadım, yol bilgisayarının verisini yazıyorum. Vites geçişleri hakikaten hissettirmiyormuş. Yalnız vitesi kendim düşürdüğüm zaman daha sık duyulan, sağ kapı tarafından gelen bir vızırtı sesi oluyor. Herhalde Dsg'nin karakterinden mi kaynaklanıyor bir ara servise uğrarsam soracağım.

Sonucu bekliyoruz hocam, bu arada bizim araç sınıfında en ekonomik araçlardan, lüks ve ekonomi :))

• Merhaba
    Yeni 2. el araç almak istiyorum. 2014 veya 2015 model. Karşılaştırdıklarım Mazda 3, Mercedes A ve Audi A3.
    Audi 3 düşünüyorum ama (attraction) donanım eksiklikleri beni caydırıyor. Sıfırı 118.000 TL olan bir araçta arka park sensörü, bluetooth gibi temel donanımlar yok. Arka park sensörü özellikle benim için çok önemli. Bu parçaları 2. el aldıktan sonra garanti bozdurmadan kaça taktırıyorsunuz?
    Audi'de eksikliğini çektiğini başka donanımlar var mı? Mazda 3 de Mercedes A'da çok daha dolu araçlar.
    Ayrıca Audi A3 bakım masrafları nasıl? Çevremdekiler özellikle Audi bakımı masraflı, araçta sorun çıkarsa çok maliyetli olur diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirparcasi

Merhaba
    Yeni 2. el araç almak istiyorum. 2014 veya 2015 model. Karşılaştırdıklarım Mazda 3, Mercedes A ve Audi A3.
    Audi 3 düşünüyorum ama (attraction) donanım eksiklikleri beni caydırıyor. Sıfırı 118.000 TL olan bir araçta arka park sensörü, bluetooth gibi temel donanımlar yok. Arka park sensörü özellikle benim için çok önemli. Bu parçaları 2. el aldıktan sonra garanti bozdurmadan kaça taktırıyorsunuz?
    Audi'de eksikliğini çektiğini başka donanımlar var mı? Mazda 3 de Mercedes A'da çok daha dolu araçlar.
    Ayrıca Audi A3 bakım masrafları nasıl? Çevremdekiler özellikle Audi bakımı masraflı, araçta sorun çıkarsa çok maliyetli olur diyorlar.

Arka Park Sensörü ve Bluetooth, Advance paket altında tüm araçlarda geliyor. Türkiye'de Advance Paket'siz araç görmedim hiç.

• demirparcasi D kullanıcısına yanıt
    Masraf kalemleri BMW - Mercedes - Volvo dolaylarında diyebiliriz. Volkswagen ile arada bakımlarda 150 - 200 TL kadar oynuyor. Aslında kaydadeger bir fark yok diğer premium markalar ile aralarında. Tabi segment yükseldikçe D ve E segmenti modellerde masraflar artıyor. A3 ile benzerleri arasındaysa makas çok değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogantr661

Hocam senin a3 ikinci elde ne kadar?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-diamond-motors-tramerisiz-2015-audi-a3-1.6-tdi-sedan-s-line-305330201/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-ilk-sahibinden-kazasiz-full-audi-a3-321606855/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-sahibinden-ogretmen-den-garantili-ve-orijinal-audi-319089497/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-bayandan-satilik-dogus-cikisli-110-hp-tertemiz-a3-sedan-317058640/detay

Benzer ilanlara bakınca 110k - 120k arası bir değere oturur gibi duruyor. Ortalama 110k - 115k gibi yani.

Jant ve Katlanır Ayna olup 2015 model olması ve 14000km olması bu ilanlardan hareketle bu değeri işaret ediyor.

• quote:

1.6 dizel arabaya 190 bin çok değil mi sportline 320i ed 150 bin aradaki 40 bin lira az tüketsin diye pek mantıklı durmuyor gibi.

C200d ile C180 ikilisinde aynı donanımda 19k fark var benzinli ile dizel arasında.

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    O da çok gibi duruyor hocam.c200d neredeyse 320d parasına satılıyor.

Km si düşükmüş hocam senin arabanın ikinci elde güzel gider.

• quote:

Hocam donanım farkı çok ama. Fascination donanımlı bir C Classe sadece Türkiye Paketli bir 3 Serisinden çok dolu. 3.20d yi de Sunroof ekleyip Line veya M Pack filan yapınca 220k-230k dolaylarina yaklasiyor diye biliyorum. Fazlası bile olabilir. Donanım arttıkça vergi dilimi fiyatı uçuruyor çünkü donanim da baz araca eklenip yüksek ÖTV den hesaplaniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.L.Crassus

quote:

Hocam donanım farkı çok ama. Fascination donanımlı bir C Classe sadece Türkiye Paketli bir 3 Serisinden çok dolu. 3.20d yi de Sunroof ekleyip Line veya M Pack filan yapınca 220k-230k dolaylarina yaklasiyor diye biliyorum. Fazlası bile olabilir. Donanım arttıkça vergi dilimi fiyatı uçuruyor çünkü donanim da baz araca eklenip yüksek ÖTV den hesaplaniyor.

Motor kaynaklı yıllık mtv farkı da cabası 3,20 ile c 200 arasında bunu da hesap etmek gerek

• C200 amg dizel otomatik araç donanımı ile hem a4 hem de 3,20 yi tokatlar bunu unutmayın amg audide s line bmw de m paket demek bir de bu araçların fiyatlarına öyle bir bakın mesela 3,20 dizel m paket bir araç fiyat teklifi alın bakalım 189 bin tl teklif geliyor mu yoksa sunrof ile beraber 220 bin lira mı teklif geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alphi3458 -- 25 Temmuz 2016; 20:12:55 >
    Hocam yine de değmez senin için şubat 2015 aldığın a3 sedan 1,5 senede 14000 km ye gelmiş al benzinli bak keyfine.

• Hocam aslında dizel alırken benzinli ile aradaki farkı tüketimle çıkartmak gibi bir düşüncem yok. Dizel Otomatik Sedan ülkemizde çok tutuyor. Alırken fazla veriyorsun, kullanırken az ödüyorsun kafa rahat, satarken benzinliden çabuk ve daha yüksek fiyattan satılıyor. Yani aradaki fark bir türlü korunuyor aslında. Henüz acil araç degistirmiyorum, Allah nasip ederse 2017 başı gibi niyetlenebilirim. Önce kendi aracımı satmam gerekir. O zamana kadar da karar vermiş olmam lazım. Yalnız 180k gibi bir rakam çok fazla. O nedenle 3 serisi daha makul. 3.18i kullanan pek kimse yok forumda 3 serisi konusunda. 3.20ied de kalkıyor diyorlar. Benim gibi kararsız pek çok üye var forumda gördüğüm kadarıyla.

Bende aradaki farkı farklı yatırımlarla değerlendirmeyi deniyorum hocam.örneğin 1.4 tsi ve 1.6 tdi golf arasında 12-13 bin fark var ve o farkı yatırım araçlarında değerlendirdiğimde aracımın benzin fiyatını bile karşılıyor, param cebimde kalıyor, bakım, kasko vs uygun oluyor.benzinin keyfi de cabası ama derseniz ki ben çok km yapıyorum yıllık en az 25-30 bin o zaman dizele tamam diyorum ama a3 gibi modellerde mecbur dizel çünkü benzinlisi yok denecek kadar az ve aradaki fark da az.

• GOLF'ü ben de dizel düşünmem hocam. 2.elde benzinlisinin de değeri korunuyor ve satışı rahat. Kullanırken de keyfi var. A3 için de asıl keyifli olan 150hp COD versiyon. 1.6 TDİ 110hp motor yetiyor ama daha fazlasını da istiyor. Ekonomik sürüsü harika. İsininca sesi de rahatsız etmiyor. Yatırım boyutuna girince araçlara bu kadar para vermemek lazım aslında ama işin biraz da hobi ve keyif kısmı var. O nedenle o boyutunu da düşünmüyorum. Sadece ulaşım aracı olarak değerlendirsek pek çoğumuz bu markaları tercih edip fazla fazla opsiyona girip bu araçları almayız diye düşünüyorum. 3 serisi 40.yil tam keyif arabası mesela. Tabiri caiz gırtlak dolu.

• Hocam 3 serisi güzel ama yakıt olayı gerçekten önemli şehir içi en az 2,5 lt şehir dışı da en az 1,5-2 lt fark yaratacak bu da bir gerçek ben senin yerinde olsam passat highline alırım hem 1,6 tdi 120 hp bagaj devasal donanım ise zaten gırtlak hem de bütçen fazlası şle yeterli ve fiyat 146 bin tl ye bırakıyor bayiler cam tavanlı olarak benzinli araca şahsen ben 150-160 bin tl vermeyi pek akılcıl bulmuyorum ama tercih senin bu arada superb yazmadım dikkat edersen

• alphi3458 kullanıcısına yanıt
    Allah nasip ederse Passat'ı 2.çocuğa saklayalım diyorum üstad 2 çocukla daha küçüğü kesmez zaten. 3.çocuk nasip olursa üstad Superb nasıl diye konuşuyor oluruz

• Arkadaşlar aracımı yeni aldım. Sd kart girişine sd kartı takıyorum. Ancak okunmuyor diye yazı beliriyor medyada. Sd kartı bilgisayara takınca bi sıkıntı yok. müzik atabiliyorum içine. Pc de NTFS olarak ayarladım. NTFS veya FAT olması bişeyi değiştirir mi ? Bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim.
  • FAT okur hocam.

Hayırlı olsun, iyi günlerde kazasiz belasız kullanin keyifle...

• Sağolun hocam, kazasız belasız inşallah :) Sd kart 1 gb önce Fat olarak attım müzikleri 64 tane kopyaladı sonrasını kabul etmedi. Yazma durdu alan doldu gibisinden bi uyarı verdi. Ama Sd kartta 600 mb civarı boşluk var. Bu neden kaynaklı hocam. Daha büyük kapasiteli mi Sd kart alayım. Birde fat ile fat32 arasında fark var mı onu denemedim hiç.

• 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.