Şimdi Ara

A2 Ehliyet Ücretleri (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
373
Cevap
4
Favori
92.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İstiyorlar A2 için bende B vardı istendi.
  • İstanbul Sefaköyde 4-5 tane sürücü kursu gezdim bugün , hiçbiri de motorsiklette direksiyon dersi vermiyor. Bir de en ucuz 400TL istediler, sınav harcı da 100TL imiş, hatta 600TL isteyen oldu, bişey demedim ama yuhh yani!!! Bu kadar insan nasıl öğreniyor bu mereti belli, ehliyetsiz motor kullanıyor. Cezası çok yüksek ama kimse iplemiyor demekki .
  • quote:

Orijinalden alıntı: murti82

İstanbul Sefaköyde 4-5 tane sürücü kursu gezdim bugün , hiçbiri de motorsiklette direksiyon dersi vermiyor. Bir de en ucuz 400TL istediler, sınav harcı da 100TL imiş, hatta 600TL isteyen oldu, bişey demedim ama yuhh yani!!! Bu kadar insan nasıl öğreniyor bu mereti belli, ehliyetsiz motor kullanıyor. Cezası çok yüksek ama kimse iplemiyor demekki .

güvenli şekilde motosiklet kullanmak istiyorsan bu işin eğitimini veren bir yere gitrmelisin. bakma sen millete hiç biri doğrudürüst bilmiyor. kurslardan da öğrenemezsin. 400-450TL daha vermen lazım ama bu parayı kesinlikle hakediyorlar. öteki türlü mecburen verdiğin paralar gibi boşa gitmez öyle düşün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik
    güvenli şekilde motosiklet kullanmak istiyorsan bu işin eğitimini veren bir yere gitrmelisin. bakma sen millete hiç biri doğrudürüst bilmiyor. kurslardan da öğrenemezsin. 400-450TL daha vermen lazım ama bu parayı kesinlikle hakediyorlar. öteki türlü mecburen verdiğin paralar gibi boşa gitmez öyle düşün.

Kesinlikle haklısın. Benim demek istediğim, adamlar ehliyet kursu olarak A2'ye de hazırlıyorlar, ama ortada hiçbir eğitim yok, e o zaman ne parası istiyorlar.
    Bugün kadıköyde bir kurs ile görüştüm, istanbulun en çok A2 ehliyeti veren kursuymuş. Onlar da sizin dediğinizi söylediler. Yani "Biz sadece sınavı gecebilecek kadar eğitim veriyoruz- ciddi kullanmak istiyorsanız, özel motorsiklet direksiyon kurslarına gitmelisiniz" dediler.

• Herkese merhaba,

Bende ekim ayının ortalarında bir kurs yerine kayıt oldum. B ehliyetim var A2 almak istiyorum. Fakat ters giden birşeyler var gibi.

Ben ekim ayı ortasında kayıt olurken sadece direksiyon sınavına gireceğimi ve bu sınavın kasım ayı içerisinde olacağını belirttiler. Fakat düne kadar kurs yerinden hiç ses soluk çıkmadı ve telefon ettim. Bana telefonda kasım ayındaki sınavlara dahil olamadığımı, direksiyon sınavına aralık ayında girebileceğimi söylediler. M.E.B. in ayarladığını kendilerinin elinde olan bir durum olmadığını söylediler. Bu ne kadar doğru? Sistem nasıl işliyor? Bilenler anlatabilirse sevinirim.

Sanırım kurs yeri meb üzerinden bir giriş yapıyor ve sınav tarihi bu giriş sonrası belli oluyor. Bu giriş yapılmamış, unutulmuş, atlanmış olabilir mi? Benim durumumda olanlar var mı? Bu süre en fazla ne kadar sarkabilir? Aralıkta da direksiyon sınavına girememe durumu olabilir mi?

Birde 1 saat direksiyon eğitimi alacağımı, istediğim her 1 saatlik ek direksiyon eğitimi için 50 TL ücret ödemem gerektiğini söylediler. Bu bilgiler ne kadar doğru? Bu iş için M.E.B. in belirlediği bir fiyat politikası var mı?

Bana toplamda 610 TL ye mal olacak A2 ehliyeti.

• quote:

İstanbul Sefaköyde 4-5 tane sürücü kursu gezdim bugün , hiçbiri de motorsiklette direksiyon dersi vermiyor. Bir de en ucuz 400TL istediler, sınav harcı da 100TL imiş, hatta 600TL isteyen oldu, bişey demedim ama yuhh yani!!! Bu kadar insan nasıl öğreniyor bu mereti belli, ehliyetsiz motor kullanıyor. Cezası çok yüksek ama kimse iplemiyor demekki .

öğrenen kendi motoru ile öğreniyor alın bir vitesli motor bol bol öğrenin kursun günde 1 saatlik eğitiminden sınav mınav geçemezsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: panick666

Herkese merhaba,

Bende ekim ayının ortalarında bir kurs yerine kayıt oldum. B ehliyetim var A2 almak istiyorum. Fakat ters giden birşeyler var gibi.

Ben ekim ayı ortasında kayıt olurken sadece direksiyon sınavına gireceğimi ve bu sınavın kasım ayı içerisinde olacağını belirttiler. Fakat düne kadar kurs yerinden hiç ses soluk çıkmadı ve telefon ettim. Bana telefonda kasım ayındaki sınavlara dahil olamadığımı, direksiyon sınavına aralık ayında girebileceğimi söylediler. M.E.B. in ayarladığını kendilerinin elinde olan bir durum olmadığını söylediler. Bu ne kadar doğru? Sistem nasıl işliyor? Bilenler anlatabilirse sevinirim.

Sanırım kurs yeri meb üzerinden bir giriş yapıyor ve sınav tarihi bu giriş sonrası belli oluyor. Bu giriş yapılmamış, unutulmuş, atlanmış olabilir mi? Benim durumumda olanlar var mı? Bu süre en fazla ne kadar sarkabilir? Aralıkta da direksiyon sınavına girememe durumu olabilir mi?

Birde 1 saat direksiyon eğitimi alacağımı, istediğim her 1 saatlik ek direksiyon eğitimi için 50 TL ücret ödemem gerektiğini söylediler. Bu bilgiler ne kadar doğru? Bu iş için M.E.B. in belirlediği bir fiyat politikası var mı?

Bana toplamda 610 TL ye mal olacak A2 ehliyeti.

Merhaba, benim başımdan şöyle bir olay geçti,
    2005 yılında üniversiteye giderken B sınıfı ehliyetimi almıştım, o aralar ilkokul mezunlarına B sınıfı verilmeyecek diye bi haber dolaşıyordu, beni 6 ay oyalamışlardı, sınavda yer kalmadı, gelecek sınava kesin gireceksin vs vs. Meğer sınava hiç kaydımı yapmamışlar. Nihayetinde aldım ehliyeti ama böyle de uzadı.
    Bu linkde 2014 ehliyet sınav takvimi teorik sınav tarihlerini görebilirsin. Direksiyon sınavı bu tarihlerden bi 20 gün sonra yapılırmış.
    Ben Kadıköyde bir ehliyet kursuna yazıldım, 6 ders direksiyon dersi + 3 saat teorik güvenli sürüş eğitimi verecekler. 350 TL sürücü kursuna, 60 TL direksiyon sınav harcı, 220TL civarı ehliyet belgesini almak için emniyete ödenen ücreti vereceğim.

• adam31 kullanıcısına yanıt
    ömrümde motora binmedim sınav yerine sabahtan gittik dersleri orda verdi hoca tek seferde geçtim, araba ve bisiklet kullanan herkes gecebilir :)
  • Merhaba. Istanbul'da ucuza gidilebilecek kurslar var mi şu anda?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hop-e3 kullanıcısına yanıt
    şu anda bende arıyorum b den a2 ye yükseltmek için

• ben istanbul anadolu yakası ümraniye ilçesinde 250 TL ye (B den A2) kayıt oldum.
    Ümraniyeden gitmek isteyen olursa P.M. den iletişime geçin.
  • Başlığı açtığımdan brri 1.5 2 sene geçti ve ben 1 yıldır motosiklet biniyorum çok şükür. Umarım kazasız beladız hepikize nasip olur arkadaşlar

• B ehliyetim var,a2 ehliyet alacağım ancak almak için almak istemedim,bu işi profosyonel ve bilinçli olarak eğitilerek almak istedim.Çok farklı yerlerde 350 ty ye kadar ehliyet kursu verenler var ancak o eğitim sadece sınavı geçmek için.Benim gibi sıfır motor bilgisi olan birisi için işin ehilleri tarafından eğitilmenin doğru olacağını düşündüğümden bu alanda bana göre en iyi eğitim kurumlarından olan gis akademiye başvurdum ve 600 tl ye anlaştım.Ayrıca ileri sürüş eğitm programınıda 500 tl ye aldım.Eğitmenleri uluslar arası sertifikalara sahip ve bu işi usulunce öğreten insanlar,ayrıca motoru olan arkadaşlar pisti kemerburgazda olan yerde kendi motorları ilede eğitim alabiliyor.Benim motorum henüz yok ancak yıl bitmeden ehliyeti almak istiyorum.

Bu konu benim açımdan hassas bir nokta zira eğitim çok önemli bir konu ve parasal anlamda azını düşünerek hareket etmenin bence ilerisi için ciddi problemler yaşatacağını düşünüyorum.Benim canım trafikde yanacağına cebimde 150-200 tl yansın,motor işini hafife alan çok arkadaşımız var ama bu iş şakaya gelmez,zaten etrafda çok bilinçsiz insan varken birde biz paaradan kaçıp bilinçsizleşmeyelim,bırakın paranız gitsin cebinizde ama işi "doğru" öğrenin.

• quote:

Orijinalden alıntı: DARTH_BLACK

B ehliyetim var,a2 ehliyet alacağım ancak almak için almak istemedim,bu işi profosyonel ve bilinçli olarak eğitilerek almak istedim.Çok farklı yerlerde 350 ty ye kadar ehliyet kursu verenler var ancak o eğitim sadece sınavı geçmek için.Benim gibi sıfır motor bilgisi olan birisi için işin ehilleri tarafından eğitilmenin doğru olacağını düşündüğümden bu alanda bana göre en iyi eğitim kurumlarından olan gis akademiye başvurdum ve 600 tl ye anlaştım.Ayrıca ileri sürüş eğitm programınıda 500 tl ye aldım.Eğitmenleri uluslar arası sertifikalara sahip ve bu işi usulunce öğreten insanlar,ayrıca motoru olan arkadaşlar pisti kemerburgazda olan yerde kendi motorları ilede eğitim alabiliyor.Benim motorum henüz yok ancak yıl bitmeden ehliyeti almak istiyorum.

Bu konu benim açımdan hassas bir nokta zira eğitim çok önemli bir konu ve parasal anlamda azını düşünerek hareket etmenin bence ilerisi için ciddi problemler yaşatacağını düşünüyorum.Benim canım trafikde yanacağına cebimde 150-200 tl yansın,motor işini hafife alan çok arkadaşımız var ama bu iş şakaya gelmez,zaten etrafda çok bilinçsiz insan varken birde biz paaradan kaçıp bilinçsizleşmeyelim,bırakın paranız gitsin cebinizde ama işi "doğru" öğrenin.

Bravo hocam ne güzel düşünüyorsunuz gerçekten :)

• Bugün kadıköy salıpazarında direksiyon sınavına girdim. Gerçekten bazıları pratik eksiklerini sınavdan hemen önce ve sınav esnasında tamamladılar.
    Daha bindim bismillah, sekiz çizilen yerde kaza tehlikesi atlattım, bir aday beni yandan biçiyordu gazlayıp kaçtım, yine aynı aday 8 çizeceği yerde beni şaşırtıp 6 çizdi sert fren yapıp durmak zorunda kaldım. Sekizin orada nereden gideceğini bilmeyen, nasıl gideceğini bilemeyen bir iki kişi daha vardı, birçok kez karşı karşıya geldik, çok temkinli kullandım. Durup yol vermek de tehlikeli, arkamdakiler acemi, duramaz çarpar diye düşündüm. Motorsikletten biraz daha gözüm korktu açıkçası.
    Umarım tez vakitte daha iyi kullanacak beceriyi kazanırız, kazanırlar. Bakalım pazartesi sonuçlar açıklanacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: hop-e3

Merhaba. Istanbul'da ucuza gidilebilecek kurslar var mi şu anda?

Has sürücü kursu var maltepe'de.
    Uzun araştırmalarım sonucu 300 tl'ye en ucuz burasını buldum bana yakın olanlardan. Ama ümraniye'de bi arkadaş 250'ye kayıt olmuş üst postlarda.

Sağlık raporu'nu Sağlık ocağından ÜCRETSİZ aldım.
    2 tane resim gerekiyor rapor için.
    7 tane resimde kurs istiyor.

Yalnız kurs bana sınava girerken 100 tl daha ücret ödeyeceğimi söyledi. Bu ne ayak anlamadım??? 50 tl değilmiydi bu sınav ücreti?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLooD_STaiN

quote:

Orijinalden alıntı: DARTH_BLACK

B ehliyetim var,a2 ehliyet alacağım ancak almak için almak istemedim,bu işi profosyonel ve bilinçli olarak eğitilerek almak istedim.Çok farklı yerlerde 350 ty ye kadar ehliyet kursu verenler var ancak o eğitim sadece sınavı geçmek için.Benim gibi sıfır motor bilgisi olan birisi için işin ehilleri tarafından eğitilmenin doğru olacağını düşündüğümden bu alanda bana göre en iyi eğitim kurumlarından olan gis akademiye başvurdum ve 600 tl ye anlaştım.Ayrıca ileri sürüş eğitm programınıda 500 tl ye aldım.Eğitmenleri uluslar arası sertifikalara sahip ve bu işi usulunce öğreten insanlar,ayrıca motoru olan arkadaşlar pisti kemerburgazda olan yerde kendi motorları ilede eğitim alabiliyor.Benim motorum henüz yok ancak yıl bitmeden ehliyeti almak istiyorum.

Bravo hocam ne güzel düşünüyorsunuz gerçekten :)

Dün itibari ile A2 sınavını geçip ehliyeti almaya hak kazandım
    Tabi benim bir handikapım oldu oda sınavlar geriye çekildi 1 hafta ve bende fazladan pratik yapmak adına hafta içi biraz kastım.
    Şunu söyleyeyim eğitimlerde motora hakimiyet konusu hep ön planda,göründüğü gibide basit değil.Benim sıkıntı hep kalkışlarda ve 1.vites sürüşlerde oldu ancak dünkü sınav çok rahat geçti ve kazandım.
    Eğitimlerim devam ediyor yanlız.daha 7 saatim var görecek.Bu arada motorumuda aldım sıfır olarak 200cc kuba superlight aldım,hem giriş seviyesi bir motor hemde hacmi olarak da yeterli şuan için vede sadece 5400 tl :)

Motorum gis akademi garajında ancak temel eğitim ve ileri sürüş eğitimlerimin yarısına gelmeme rağmen eğitmenler beni kendi motoruma bindirmiyorlar,daha seninle işlerimiz var diyorlar.yani motorunu almış adam onla devam etsin vakitlerini öyle yesin demiyorlar.Bu açıdan bu kursun bu düşüncesini taktir ediyorum zira sıfır aldığım motora daha henüz binmedim!

Herşeyin başı eğitim ve güvenlik motor konusunda.Evet bütçe olarak bazı arkadaşlar sıkıntı yaşayabilir ama canlarının değerine değermi ucuza kaçmak orası tartışılır.

• quote:

Bugün kadıköy salıpazarında direksiyon sınavına girdim. Gerçekten bazıları pratik eksiklerini sınavdan hemen önce ve sınav esnasında tamamladılar.
    Daha bindim bismillah, sekiz çizilen yerde kaza tehlikesi atlattım, bir aday beni yandan biçiyordu gazlayıp kaçtım, yine aynı aday 8 çizeceği yerde beni şaşırtıp 6 çizdi sert fren yapıp durmak zorunda kaldım. Sekizin orada nereden gideceğini bilmeyen, nasıl gideceğini bilemeyen bir iki kişi daha vardı, birçok kez karşı karşıya geldik, çok temkinli kullandım. Durup yol vermek de tehlikeli, arkamdakiler acemi, duramaz çarpar diye düşündüm. Motorsikletten biraz daha gözüm korktu açıkçası.
    Umarım tez vakitte daha iyi kullanacak beceriyi kazanırız, kazanırlar. Bakalım pazartesi sonuçlar açıklanacak.

hocam noldu kazandınmı

• quote:

Orijinalden alıntı: adam31
    hocam noldu kazandınmı

Evet geçmişim
  • Bende 20 aralık cumartesi günü direksiyon sınavına girdim. B den A2 alıyorum.

Bende sınavı geçmişim. Cumartesi akşam saat 1800 da kursu arayarak öğrendim.

Simdiye kadar 250 TL kurs ucreti, 100 TL de direksiyon sinav ucreti (50 TL m.e.b. için 50 TL de kursa hizmet parası imiş neyin hizmeti ise) olmak üzere 350 TL verdim.

Şimdi sertifikamı bekliyorum. Sertifika kaç gün içinde kurs yerine geliyor?

Sanırım 50 TL kursa dosya ücreti ve emniyetede 215 TL falan ödeme kaldı diye tahmin ediyorum.

Bu aşamaya kadar merak ettiğiniz birşeyler varsa cevaplamaya çalışırım.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.