Şimdi Ara

A101 TON BALIGI- 2 ADET 120 GR- 15,45 TL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
120
Cevap
4
Favori
19.422
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam yazinca simdi okudum da galiba arkadas hakli almaktan vazgectim taze balik en iyisi galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yağsız light olan tavsiye edilmiş migros markalı. Denemeyenler kesinlikle fazla almasın, ben hiç beğenmedim. Migrosun normal olanı arada alıyordum güzeldi. Zeytinyağlı dardanel ise kalmamış bizim şubede.

• quote:

Orijinalden alıntı: Johny Constantine

Rezalet derken nesi kötü? İçindeki yağı mı, parçaları çok mu ufak nesi kötü aydınlatırsanız sevinirim.

Alıntıları Göster
    Kedim herşeyi yer bunu yemedi Migros’ta 10 TL satılanlardan bahşediyor yok ben hiç yiyemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: hebelehubele

Görselini attığım ürün özelinde konuşuyorum. Tadı çok ağır, normalde patır patır yersin ama içini baymaz. Benim hanım dardanel diye bunu almış, yurtdışında yanımızda olsun diye almıştık. Bir deneyeyim dedim, hayattan soğudum.

Alıntıları Göster
    Ton balığı konservelerinde 2 tür balık kullanılır.

1- Yellowfin ton balığı ______ 1. kalite ton balığı, beyaz et rengi, iyi tat, pahalı

2- Skipjack ton balığı ______ 2. kalite ton balığı, kırmızı et rengi, vasat tat, ucuz

A101 TON BALIGI- 2 ADET 120 GR- 15,45 TL
    Üsteki balık Skipjack tuna, alttaki balık Yellowfin tuna

Sol taraftaki Yellowfin tuna konservesi, sağ taraftaki Skipjack tuna konservesi

Bu poşette olan balıkların zeytinyağlı olanlarıda dahil hepsi Skipjack ton balığı. Skipjack ton balığının rengi Yellowfin ton balığına göre daha koyu renkli ve tadı daha ağırdır. Yellowfin konserveler haliyle daha pahalı. Dardenel teneke konservelerin ve poşet ton balıklarının üzerinde hangi balık cinsi olduğu kodlanıyor. Marka ayrımı olmaksızın ucuz olan ton balığı konservelerinin tamamı Skipjack ton balığı.

Ucuz olup Yellowfin kullanılmış ton balığı görürseniz hiç affetmeyin, stok yapın Yada durun ! Son kullanma tarihine bakın !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flap-jack -- 9 Mart 2019; 1:53:22 >
  • flap-jack kullanıcısına yanıt
    nick mesaj uyumu

• quote:

Orijinalden alıntı: flap-jack

1- Yellowfin ton balığı ______ 1. kalite ton balığı, beyaz et rengi, iyi tat, pahalı

2- Skipjack ton balığı ______ 2. kalite ton balığı, kırmızı et rengi, vasat tat, ucuz

Bu poşette olan balıkların zeytinyağlı olanlarıda dahil hepsi Skipjack ton balığı. Skipjack ton balığının rengi Yellowfin ton balığına göre daha koyu renkli ve tadı daha ağırdır. Yellowfin konserveler haliyle daha pahalı. Dardenel teneke konservelerin ve poşet ton balıklarının üzerinde hangi balık cinsi olduğu kodlanıyor. Marka ayrımı olmaksızın ucuz olan ton balığı konservelerinin tamamı Skipjack ton balığı.

Ucuz olup Yellowfin kullanılmış ton balığı görürseniz hiç affetmeyin, stok yapın Yada durun ! Son kullanma tarihine bakın !

Alıntıları Göster
    Teşekkürler bilgilendirme için. Tam olarak neresinde, ne yazıyor ayrım için?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayatimda gordugum en faydali bilgiler. Tskler

• quote:

Alıntıları Göster
    Yellow olanlar hangileri hocam, foto paylasirmisin?

• A101 TON BALIGI- 2 ADET 120 GR- 15,45 TL

İki konservede aynı görünmesine karşın aynı değiller. Aradaki 1 farkı bulunuz.

Bu kodlamayı genelde öncü firma olan DARDANELin konservelerinde görürsünüz. Diğer firmalar sadece İTHAL EDİLEN TON BALIKLARINDAN ÜRETİLMİŞTİR ifadesini dış karton kutuya yazarlar. Metal kutudada aynı ibare bulunur. Öğrenmek için firmayla iletişime geçebilirsiniz. Skipjack Tuna konservelerine çok para vermeyin Yellowfin alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flap-jack -- 9 Mart 2019; 10:12:24 >
  • 240 gram balığa 15 lira uçuk fiyat kendinize gelin.

• quote:

Orijinalden alıntı: zero-man

nick mesaj uyumu

• 72 adet aldım içinden sadece 8 tanesi yellowfin-- diğerleri skipjack. Kutularının üzerinde yellowfin yazıyor fakat poşetlerin üzerinde skipjack.
  • quote:

Orijinalden alıntı: salvador dali

72 adet aldım içinden sadece 8 tanesi yellowfin-- diğerleri skipjack. Kutularının üzerinde yellowfin yazıyor fakat poşetlerin üzerinde skipjack.
    2 farklı poşeti açıp ayrı tabaklara koyup test edin. Farkı bariz biçimde göreceksiniz.

Hem tatları hemde renkleri farklı.
  • Ton Balığı gibi dip balıklar ağır metal içermesiyle meşhurdur, civa arsenik vb. berbat şeyleri çeker bu balık. Artık her balıkta var gerçi.

O yüzden fazla bulaşmamak lazım.

Gerçek ton balığı yani yağ eklenmeyen o kadar iğrençtir ki, para verseler yemezsiniz. Saman gibidir. Onu yağla o hale getiriyorlar.

Ek olarak bu balıklar dünyanın en berbat yerlerinde yakalanıyorlar başlıca yerleri tayvan vb. civarı yani çine yakın hint okyanusu bölgesi.

Diğer bölge ise, panama ve sıcak su akıntılarının olduğu kanal yerler. Panama daki petrol faciasını, hint okyanusundaki civa, arsenik ve mikroplastik kirliliğinden bahsetmemeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 9 Mart 2019; 14:28:8 >
  • Spor yapıyorum protein ihtiyacı için haftada ayda bir ton balığı alıyorum tadı güzel değil ama çeşitlilik olsun diye, civa vs baya gömülmüş konuda, genelde migros markalı 2x160gr olanı uygun diye alıyorum ne yiyeceğimi şaşırdım tavuklar antibiyotikli balıklar civalı etler şarbonlu whey kullanıyoruz allah bilir onda ne hileler var öğrenci bütçesiyle bu ülkede spor yapmak imkansız heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: 1lost

Spor yapıyorum protein ihtiyacı için haftada ayda bir ton balığı alıyorum tadı güzel değil ama çeşitlilik olsun diye, civa vs baya gömülmüş konuda, genelde migros markalı 2x160gr olanı uygun diye alıyorum ne yiyeceğimi şaşırdım tavuklar antibiyotikli balıklar civalı etler şarbonlu whey kullanıyoruz allah bilir onda ne hileler var öğrenci bütçesiyle bu ülkede spor yapmak imkansız heralde
    Toplumun büyük kısmı çılgınlar gibi sigara içiyor Ton balığından bu kadar çekinmek yersiz bence. Tüm ilçelerde günlük su analizi yapan sağlık bakanlığı belli periyotlarda raftan rastgele ürün alıp kontrol ediyor olmalı. Kaldı ki bu balıklar konserve olmadan yine analiz edilmekte. Ha yine ikna olmadıysanız en güvenilir olanı Sardalye konservesi.

Asıl tehlike sucukta. Üretici kırmızı rengi vermek için basıyor sodyum nitriti. Sodyum nitritin fazlası doğrudan kanserojen madde. Sorun şu ki üreticinin ne kadar sodyum nitrit kullandığını bilmemiz mümkün değil. Harcın içindeki yabancı dokularıda bizzat görünce artık sucuk yememeye karar verdim. Tahşişin bu kadar fazla olduğu bir yiyecek görmedim hayatımda.
  • flap-jack kullanıcısına yanıt
    Hani sigara yasağı var deli çılgın gibi içiyorlarsa, ne işe yaradı sigara yasağı üstelik 10 sene öncesinin fiyatlar 3 katı falandır, yasakla çözüm sağlanmaz çünkü eğiticeksin insanları, bu ülkede insan sağlığı en ucuz şey, neler gördü bu gözler, her seferinde avrupadan dönen biberler, domatesler iç piyasaya sürülmedi mi? Neyin denetiminden bahsediyoruz. Hepsi yalan göstermelik, tam anlamıyla deyimiyle, "adet yerini bulsun" lafı ile yapılmakta olan populist hareketler.

insanların ailesine güvenemediği bir dönemde ambalaja girmiş şeylere çok fazla bulaşmayın. Protein kaynağı olarak et yiyin kardeşim 120 gr diyorsunuz yani 250 gram olsun hadi 160 gr olsun x2 300 gram lık bir ton balığını bimden 10 tl ye alın çarp kilosunu 30 kusur lira ona bu parayı vereceğinize gidin carefoourdan 1 kg kıyma alın yaklaşık bu fiyat aralığında hafta sonları hafta içi spordan önce tavada kızartıp kızartıp parçalara ayırın yiyin.

Kefirdeki protein keza iyidir. Peynir alabilirsiniz. Alternativ çok yeterki kolaya kaçmayın.

Konserve kolaycılık çünkü pişirme derdi yok diye aç tıkın 4 dk da kalk masadan e zararı nolacak.

Sucuğa gelene kadar kremalı biskivüler, şokellalar kadar berbat şey yok, hele yok mu? margarin nedir arkadaş? Lisede falan hiç mi okutmadılar insanlarımıza sıvılaştırılmış hidrolize yağ direkt kalp damarlarında birikim tıkanma by-passa sebep olan etmendir. Küçücük cocuguna yediriyor insanlar markette kasalarda görüyorum. Almayın demek için zor tutuyorum kendimi. Yıllardır kalp dostu diye reklamları çatır çatır oynar. Çatır çatır insanlar yemek yapar. Sucuktaki zararın 1000 katı fazladır. Sucuğa gelene kadar sosis ve salam denen iğrenç ötesi işlemlere tutulmuş gıdalar var. Sucuk aralarında en masumu kesinlikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 9 Mart 2019; 15:59:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Hani sigara yasağı var deli çılgın gibi içiyorlarsa, ne işe yaradı sigara yasağı üstelik 10 sene öncesinin fiyatlar 3 katı falandır, yasakla çözüm sağlanmaz çünkü eğiticeksin insanları, bu ülkede insan sağlığı en ucuz şey, neler gördü bu gözler, her seferinde avrupadan dönen biberler, domatesler iç piyasaya sürülmedi mi? Neyin denetiminden bahsediyoruz. Hepsi yalan göstermelik, tam anlamıyla deyimiyle, "adet yerini bulsun" lafı ile yapılmakta olan populist hareketler.

insanların ailesine güvenemediği bir dönemde ambalaja girmiş şeylere çok fazla bulaşmayın. Protein kaynağı olarak et yiyin kardeşim 120 gr diyorsunuz yani 250 gram olsun hadi 160 gr olsun x2 300 gram lık bir ton balığını bimden 10 tl ye alın çarp kilosunu 30 kusur lira ona bu parayı vereceğinize gidin carefoourdan 1 kg kıyma alın yaklaşık bu fiyat aralığında hafta sonları hafta içi spordan önce tavada kızartıp kızartıp parçalara ayırın yiyin.

Kefirdeki protein keza iyidir. Peynir alabilirsiniz. Alternativ çok yeterki kolaya kaçmayın.

Konserve kolaycılık çünkü pişirme derdi yok diye aç tıkın 4 dk da kalk masadan e zararı nolacak.

Sucuğa gelene kadar kremalı biskivüler, şokellalar kadar berbat şey yok, hele yok mu? margarin nedir arkadaş? Lisede falan hiç mi okutmadılar insanlarımıza sıvılaştırılmış hidrolize yağ direkt kalp damarlarında birikim tıkanma by-passa sebep olan etmendir. Küçücük cocuguna yediriyor insanlar markette kasalarda görüyorum. Almayın demek için zor tutuyorum kendimi. Yıllardır kalp dostu diye reklamları çatır çatır oynar. Çatır çatır insanlar yemek yapar. Sucuktaki zararın 1000 katı fazladır. Sucuğa gelene kadar sosis ve salam denen iğrenç ötesi işlemlere tutulmuş gıdalar var. Sucuk aralarında en masumu kesinlikle.
    Sucuk dahil işlenmiş et ürünlerinden her gün 50 gr tüketmenin kolon kanseri riskini arttırdığına dair çalışmalar var.

Bu konu çok uzar sebzeden girip etten çıkarız. Koruyucu adı altında çok çeşitli kimyasal maddeler hazır besinlere katılıyor. Keza sebze, meyve üreticileride zirai ilaçlar kontrolsüz kullanılıyor. Nispeten kırsalda yaşayanlar daha şanslı. Kendi bahçelerinde bazı sebzeleri yetiştirmeleri ve sağlıklı proteğin kaynaklarına ulaşabilmeleri mümkün.
    Büyük şehirlerde ikamet edenler için ne yazık ki böyle bir imkan yok markette hangi sebze meyve varsa onu alıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

ton balığını illa yiyecek olana bir şey demem. ama çoluk çucuğunuza düzenli olarak yedirmeyin. araştırın okuyun neden diye.
    Gönül rahatlığı ile yiyin efendim.
    Hatta son kullanma tarihini bile önemsemeyin. 20 yıl dayanır, birşey olmaz.

• quote:

Alıntıları Göster
    Ustat yellowfin olan konservelerin linkini burada paylasir misin sana zahmet? Senin gibi bir ustadin bizlere yol gostermesi gerek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.