Şimdi Ara

A101 22 Ocak (Tablet)Quad Core 1.8ghz 149 lira (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
5
Favori
19.398
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
-2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gokhyildiz

quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

quote:

Orijinalden alıntı: gokhyildiz

ekran çözünürlüğü çöp

Ne kadar et okadar köfte....
    149 tl ye retina ekran vermezler zaten...
    Degerlendirme yaparken fiyatı da önemsersek saglikli bir fikir oluştururuz bence....

valla almak isteyenler fiyatına aldanıp almasın gözünüz paranızdan daha önemliyse sizin kararınız.

Senelerce Ufacık yeşilimsi ekranda yılan oynayarak Büyüdü bu nesil, birşey olmaz merak etmeyin :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler tablet suan elimde. Bi arkadas cocuklarina almis. 149Liraya bedava gercekten. Bu fiyata azbirsey anca calisir diyordum. Ancak yanilmisim. Gayet akici ve hizli calisiyor. Ips ekran ve 4 cekirdek atom islemci cok iyi. Birdaha denk gelir illaki. Dusunmeden alin derim

• Arkadaşlar rica etsem. Clash of Clans tarzı oyunlarda yrm saatde %10 sarj gitti vb gibi bi pili deneyip yazabilir misiniz?

Bide boştayken(yani hiçbir program açık değilken) ram ne kadar kullanılıyor.

Bulabilirsem ki kalmamıştır pek herhalde ama bugün alabilirim. Bide şarj girişi telefon girişleri gibi mi 2 hafta önce verilenin şarj girişi ince uçlu nokialara benziyordu ondan almak istemedim. usbden şarj olmuyor demişlerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ekkkooo

Arkadaşlar rica etsem. Clash of Clans tarzı oyunlarda yrm saatde %10 sarj gitti vb gibi bi pili deneyip yazabilir misiniz?

Bide boştayken(yani hiçbir program açık değilken) ram ne kadar kullanılıyor.

Bulabilirsem ki kalmamıştır pek herhalde ama bugün alabilirim. Bide şarj girişi telefon girişleri gibi mi 2 hafta önce verilenin şarj girişi ince uçlu nokialara benziyordu ondan almak istemedim. usbden şarj olmuyor demişlerdi.

Bir çok cihazda olduğu gibi bunda da 1gb ram aslında 884mb..
    Boşta iken 360-380 mb boşta kalıyor...
    Şarj ucu micro usb yani akıllı telefonlarla aynı soket...
    Pil durumu ideal..muhteşem bir performansı yok ama kötüde diğil...
    Isınma kabul edilebilir düzeyde
    İşlemci ve ram çok iyi,gpu orta düzey,ekran ortanın biraz altı denilebilir...kötü değil küçük yazılar dahi çok net okunabiliyor,yanlız aydınlatması zayıf.....çözünürlük sıkıntısız yani...

• islemci guzel de gerisi berbat bence... fiyat olabilir ama cocuga vermeyecekseniz almayin... ekran full hd'ten asagi almamak gerek... 2 gb ram bile az artik... yani aldiginiz tablet bilgisayarinizin yerine gecebilmeli bana gore.. fiyatlar cok yuksek diyeceksiniz... ee o zaman gidin hsbc'nin bedava samsung tablet kampanyasina katilin... en azindan cebinizden 0 lira cikarak bu tabletten daha iyisine kavusursunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voodoo child -- 23 Ocak 2015; 10:04:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: voodoo child

islemci guzel de gerisi berbat bence... fiyat olabilir ama cocuga vermeyecekseniz almayin... ekran full hd'ten asagi almamak gerek... 2 gb ram bile az artik... yani aldiginiz tablet bilgisayarinizin yerine gecebilmeli bana gore.. fiyatlar cok yuksek diyeceksiniz... ee o zaman gidin hsbc'nin bedava samsung tablet kampanyasina katilin... en azindan cebinizden 0 lira cikarak bu tabletten daha iyisine kavusursunuz...

sen çocuguna bu ekranımı layık görüyorsun ??

• Ya arkadaşım herkes bu kafada kimi zaman bende bu kafayım ama niye herkes şunu atlıyor. Tablet bilgisayarın yerine geçemez geçsin istiyorsan i5 işlemcili 2in 1 lere bakman lazım. Onlarda 2-3 milyar. Ama ben elimde hTc One M7 var. Martta M9 çıkınca M9 alıcam. Evde kendi bilgisayarım var. Ayrıca ailemin kullanmakta olduğu masaüstü var. Şirket bilgisayarım var. Anneme ait General mobile Öğretmen tableti var bundan 3-4 sene önce çinden getirdiğim tabletim var.

Haaa şimdi gelelim bana 7' sadece haber okumak, facebooka bakmak ve Clash of Clans oynarken telefon pil ömrünü yememek için şarjı 4-5 saat gidecek bir tablete ihtiyacım var. Niye gidip 2gb ramli tablete full hd ekranlı tablete 1000-1500TL vereyim.
    Ayrıca 2gb bile yetmez artık diorsunda kaç tane 2gb ramli 7' tablet var piyasada allah aşkına yada full hd tablet var? Bir elin parmak sayısını geçmez ki 7' full hd hiç yok...

Bunları da geçtim sen hiç full hd ekranlı 13.3' yada daha ufak bir pc kullandın mı? Asus zenbookumda bile ben masaüstünü %125 büyüterek kullanıyordum.

Intel Atom 3xxx serisi işlemcileride gpularını da biliyorum. Snapdragon 801 seviyesinde performans veriyor cpu da gpuda. Bu perfomansı verecek samsung asus etc tabletler 300-350 TL civarında bu 150 TL yani o fiyata 2 tane alabiliyorsun. İşte mesele burda...

150TL bu performansda bir tablet bulman imkansız o bir gerçek. 2 hafta önceki modeli gidip mediamarktta kurcalamıştım. Sadece ekran parlaklığını beğenmemiştim çözünürlük sıkıntı değildi. Geçen haftaki modeli alan arkadaşlar ekranda mat bir koruyucunun olduğunu söylediler çıkarınca ekran bayağı güzelleşiyormuş bir kontrol edermisiz arkadaşlar öle birşey bunda da var mı? Muhtemelen ekran aynı ekrandır zaten.

Üslubüm biraz sert olduysa kusura bakmayın ama fiyat / performans diye birşey var. Bu fiyata bu performansda makina almanız imkansız. yada dediğim gibi 300 TL verip Asus 176cx gibi bir ürün alınabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ekkkooo

Ya arkadaşım herkes bu kafada kimi zaman bende bu kafayım ama niye herkes şunu atlıyor. Tablet bilgisayarın yerine geçemez geçsin istiyorsan i5 işlemcili 2in 1 lere bakman lazım. Onlarda 2-3 milyar. Ama ben elimde hTc One M7 var. Martta M9 çıkınca M9 alıcam. Evde kendi bilgisayarım var. Ayrıca ailemin kullanmakta olduğu masaüstü var. Şirket bilgisayarım var. Anneme ait General mobile Öğretmen tableti var bundan 3-4 sene önce çinden getirdiğim tabletim var.

Haaa şimdi gelelim bana 7' sadece haber okumak, facebooka bakmak ve Clash of Clans oynarken telefon pil ömrünü yememek için şarjı 4-5 saat gidecek bir tablete ihtiyacım var. Niye gidip 2gb ramli tablete full hd ekranlı tablete 1000-1500TL vereyim.
    Ayrıca 2gb bile yetmez artık diorsunda kaç tane 2gb ramli 7' tablet var piyasada allah aşkına yada full hd tablet var? Bir elin parmak sayısını geçmez ki 7' full hd hiç yok...

Bunları da geçtim sen hiç full hd ekranlı 13.3' yada daha ufak bir pc kullandın mı? Asus zenbookumda bile ben masaüstünü %125 büyüterek kullanıyordum.

Intel Atom 3xxx serisi işlemcileride gpularını da biliyorum. Snapdragon 801 seviyesinde performans veriyor cpu da gpuda. Bu perfomansı verecek samsung asus etc tabletler 300-350 TL civarında bu 150 TL yani o fiyata 2 tane alabiliyorsun. İşte mesele burda...

150TL bu performansda bir tablet bulman imkansız o bir gerçek. 2 hafta önceki modeli gidip mediamarktta kurcalamıştım. Sadece ekran parlaklığını beğenmemiştim çözünürlük sıkıntı değildi. Geçen haftaki modeli alan arkadaşlar ekranda mat bir koruyucunun olduğunu söylediler çıkarınca ekran bayağı güzelleşiyormuş bir kontrol edermisiz arkadaşlar öle birşey bunda da var mı? Muhtemelen ekran aynı ekrandır zaten.

Üslubüm biraz sert olduysa kusura bakmayın ama fiyat / performans diye birşey var. Bu fiyata bu performansda makina almanız imkansız. yada dediğim gibi 300 TL verip Asus 176cx gibi bir ürün alınabilir.

Hocam haklısınız katılıyorum.

Sorunuza gelecek olursak evet ekranda mat koruyucu oluyor. Parlaklığı gözle görülür düşürüyor. Bunu çıkarıp ya da çıkarmayıp kullanmak tamamiyle size kalmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: BUGATTI

Tek eksiği harici bir grafik yongası olmaması yani grafik için intel yongasını kullanması, zaten ucuz yapan da o sanırım

Geçen hafta gelen z2520 ve 2gb lık modeli almıştım onda da harici grafik yongası yoktu ve nfs mosta wanted oynatmadı, oynattı da sesler fln geriden geldi grafikler hep atlama yaptı

İade ettim ve hızlıal dan dell venue 7 8gb olan tableti aldım üzerinde z2560 ve grafik yongası olarak da power vs sgx544 var

Nfs most wanted da süper performans aldım en ufak bir takılma atlama yok, android 4.4.2 aldı cihaz, ve gerçekten hızlı ve kasma sorunu olmayan bir tablet çıktı, üzerinde de 4100 mah pil var ve şarj kullanım süresi ile performansı gerçekten elimdeki nexus 7 den çok güzel

hızlıal da 229 TL idi , teknokumbaradan 25 TL çek aldım 204 TL ye geldi

Alternatif olur açısından yazıyorum dileyen faydalanır ...

Dell Venue 7 almayı ben de düşünüyorum fakat 8 GB hafıza az gibi geldi, SD kart takıp bütün oyunlar karta atılabiliyor mu acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaTRiX -- 23 Ocak 2015; 13:52:56 >

• aslinda o bile cok da neyse ki cocugum da yok esim de yok... bolunerek de cogalamiyorum

benim siyah yesil ekran monitorlu bilgisayarla teknoloji dunyasiyla tanistigimi dusununce adam olana cok bile diyorum
  • Ekkkooo E kullanıcısına yanıt
    iyi de ben de diyorum boyle birsey ariyorsaniz daha iyi olan bedava samsung tablet veren hsbc'ye uye olun benim gibi... 0 lira daha mantikli degilm 149 liraya gore?> oyun oynamak icin aliniyorsa 1024x600 kotu bri ekran... 150 liraya kotu demedim ama islemcisi disinda bir numarasi yok cihazin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: voodoo child

iyi de ben de diyorum boyle birsey ariyorsaniz daha iyi olan bedava samsung tablet veren hsbc'ye uye olun benim gibi... 0 lira daha mantikli degilm 149 liraya gore?> oyun oynamak icin aliniyorsa 1024x600 kotu bri ekran... 150 liraya kotu demedim ama islemcisi disinda bir numarasi yok cihazin...

Hocam o kampanyadan bilgim yoktu sen söleyince araştırmaya başladım mantıklı gibi duruyor. Tab 3 performans olarak çok dandik olsada bedava her zaman en iyisidir.
  • 2 hafta öncekini de bu haftakini de kullandım. Ilk başta evet ekranda mat bir koruyucu varmış hissi yaratan birşey var ekran üzerinde. Ama bu sadece bir his, zira fiziksel olarak bir koruyucu yok ekranda. Bir süre kullandıktan sonra iki hafta önceki tabletteki o olay geçti zaten şu anda yok öyle bişey. Yani çıkarabileceğiniz bir koruyucu yok tablette :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erolalper -- 23 Ocak 2015; 12:27:12 >
  • Ekkkooo E kullanıcısına yanıt
    hocam konusu var bır bakin... mantikli.. hic birsey odemeden tablet sahibi oluyorsunuz. sadece 500 tl odeme olacak ( bir otomatik fatura gerisi kendi 2 ayri hesabiniza eft yapin 2 adet tamamdir, 6 ay )..
    alan arkadaslar, bana da ocak ayinda ulastiracaklarini soylediler..
  • erolalper E kullanıcısına yanıt
    Hocam 2hafta onceki tabletin uzerinde film var haberin olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: flurry

Allah Allah, aslında ben de kızmıştım insan bir film koyar çizilmesin satılana kadar diye. Gidince bakim tekrar ama 2 haftada farkederdim

• bu tablettede film var çünkü köşesinde bi yerinde çok ufak bi hava kabarcığı olmuş bendekinde
  • quote:

Orijinalden alıntı: erolalper

quote:

Orijinalden alıntı: flurry

Allah Allah, aslında ben de kızmıştım insan bir film koyar çizilmesin satılana kadar diye. Gidince bakim tekrar ama 2 haftada farkederdim

Köşelerden tırnakla çıkartmaya çalışın sağlam yapıştırıyorlar. Şuan piyasada sadece Samsung ve Apple ürünlerinde koruyucu film yok bilginize.
  • Eğer film varsa değer yargılarımı yitiririm :D sonra da bir gözdoktoruna :)

• hocam kopardın beni saygılar :)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.