Şimdi Ara

A ve B noktaları arasında (174m) Wifi bağlantısı nasıl kurarım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • A noktasında modem var. Normal eski bir adsl modem. Alt yapı iyi olmadığı için en fazla 12mbps hız alabiliyorum. Buradaki interneti B'deki diğer evimizle paylaşmak istiyorum. İki ev arasında kuş bakışı 174m. mesafe var. Arada binalar var.

A noktasında ev 3. katta. B noktasındaki ev 1. katta.

B'den A'ya da aktarabilirim.

Sağalam bir ağ bağlantısı için hangi donanımları almalıyım, en uygun maliyetli olacak şekilde bu işi nasıl çözerim?

Yardımcı olursanız sevinirim.

A ve B noktaları arasında (174m) Wifi bağlantısı nasıl kurarım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tendürek -- 5 Aralık 2018; 13:41:34 >

• Güncel
  • Çok detaylı bir iş gibi fakat kısa bilgi olarak geçicem
    1 tane wi-fi verici tip anten alacaksın modemden ethernet kablosu ile o anteni modeme bağlayacaksın o anteni öteki evin yönüne cevireceksin sonra 1 tane kablosuz raepeater alacaksın repeater atenden gelen sinyali alıp dağıtacak hepsi bu benim yöntemim bu olurdu

fakat yinede garantisi yok hava muhalefeti repeater 'ın kalitesi menzil gibi sorunlar olabilir tavsiyem bu konuyu bu işte uzman biri ile projelendirmeniz
    İyi günler
  • multisongohan M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. En azından bir fikir edinmem açısından yanıtınız faydalı oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tendürek

Teşekkür ederim. En azından bir fikir edinmem açısından yanıtınız faydalı oldu.
    Önemli değil yardımcı olabildiysek ne mutlu bize
  • Biraz daha masraflı olacak ama size biraz daha Garanti bir yöntem anlatmaya çalışayım Aslında anlatacağım yöntem aynı yöntem de biraz eksiklerimi kalmış Şimdi şöyle dediğim gibi modemden antene bir kablo çekeceksiniz daha doğrusu modemi bu Antalya bağlayacaksınız anten verici tipli bir anten olacak Bunu çatıya koyacaksınız bu anteni daha sonra bu anteni internet hizmetini almak istediğiniz eve doğru çevireceksin iz şimdi bu noktadan sonra iş biraz değişiyor yukarıda anlatmadım kısım anlatıyorum internet hizmetini almak istediğiniz binanın üstüne bir tane de alıcı anten takacaksınız bu alıcı antenden bir tane kabloyu Range extender alır Peter aletine bağladığınız zaman sinyal almaya başlayabilirsiniz bu yöntemi yine garantisi yok ama yukarıda anlattığım yönteme göre daha Garanti bir yöntemdir dediğim gibi modemden çatıdaki wifi verici anten ile bir Ethernet kablosu ile bağlantı öteki binada da lipitor ile alıcı antene bir bağlantı ikisi arasında bağ kurulduktan sonra internetinizi kullanabilirsiniz ama tabii işi uzmanına danışın benimkisi bir fikir iyi geceler

• Arada binalar varsa sıkıntı olabilir. Birebir görüş olmalı. Çatıdan birebir görüş varsa olur yoksa denemeden belli olmaz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.