Şimdi Ara

9k burs + boun che vs ilk 100 bursu + boun işletme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
3
Favori
2.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam bence pek bu tarz bir şeye girişmeyin. Çünkü mühendis olduğunuz zaman çok da uzun bir süre mühendislik yapmıyorsunuz genelde. Bir noktadan sonra her türlü yöneticiliğe kayıyorsunuz. O yüzden kimya mühendisi olursanız da zaten kariyerinizin sonuna kadar kimya mühendisliği yapmazsınız. Zaten Boun da okuyorsunuz o yüzden üniversitenin adı da önemli ölçüde olumlu bir etki yaratır. 4 yıl çalışma şartı gibi bir şey demişsiniz. O eğer Türkiye petrollerinde çalışma şartıysa bence fena değil (tabi siz belki o sektörü sevmiyor olabilirsiniz.). Ancak yukarıdaki arkadaşların dediği gibi MBA yapıp işletme açığını kapatabilirsiniz. Mesela iibf bu açıdan daha şanssız çünkü işletme okuyup kimya mühendisliği yüksek lisansı yapayım deseniz tıkanıyorsunuz. Eğer ders programında müsait bir yer varsa oraya işletme dersi alabilirsiniz veya işletme yan dalı yapabilirsiniz. Eğer ben kimya mühendisliğini hiç beğenmedim diyorsanız ama o zaman parayı falan boşverin (eğer maddi sorununuz yoksa) girin bir daha sınava. Yalnız yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile şunu söyleyeyim, işletme mi iktisat mı diye ikilemde kalırsanız işletme seçin direk. İktisat size istediğinizi muhtemelen vermeyecek.

• Bölüm Che de işletmeci çıkarıyor zaten oyna devam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bursun iptal sartlari sıkıntılı olabilir acikcasi, onu iyice bi dusunup (nasil odeniyor vs) karar vermek gerek

• sana 9bin burs veriyorlarsa mezun olduğunda 1-2 sene içerisinde 40-50dedn aşağı vermezler bunlar ve ilerde de çok daha iyi yere yükselebilirsin

maddi anlamda hiç kaygın olmasın ama ilk hedefin maddi değilse düşünülebilir kimya gerçekten zor bir branş

• şartları da burada var

• Boun isletme

• Kariyerinin herhangi bir yerinde kimya egitimi alanlar, benim gozumde her zaman daha degerlidir. Mesela tek basina biyoloji bilen adama gore cok daha degerlidirler. Guzel bir meslegin var, tadini cikar. Yalniz uc kurus para icin kendini 4 yilligina bir petrol sirketine satmissin. Bu da vizyon eksikligi oluyor sanirim. Ama yurt disi kariyer hedefin yoksa bir sakincasi yok, Turkiye'de petrol sirketinde calisman iyi olur o zaman.

• ChangeOrBeCrushed C kullanıcısına yanıt

Yurtdışında çalışamayacağıma nasıl vardın onu anlamadım ben.4 sene türkiyede çalışsam bile daha sonrasında yurt dışına çıkmayı düşünüyorum.O üç kuruş para dediğin bir öğrenci için gayet iyi bir meblağ, insanlar burada bir aileyi geçindiriyor o parayla.Üstelik detaylı yönetmelikte master yapmanız durumunda bursunuz kesilmez maddesi de var.Keşke her mesajında insanları iğneleyecek bir nokta bulmaya çalışmasan.Yorumun için teşekkür ederim.

• Lisans mezunu bir adamin bildigi kimya bir hic. Petrol sirketi seni serbest birakana kadar akranlarin, basladiklari direkt doktora programini bitirmis veya bitirmek uzere olacaklar.

Ignelemek gibi bir amacim da yok, bildiklerimi soyluyorum. Kolay gelsin.

Biliyorsan düzgün söyle o zaman  

• Petrol bursu biraz kumar olmuş okul sonrası esir alır adamı

• Hocam sağolun. Sayenizde boun cheng düşünmeye başladım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-481EB3437 -- 23 Şubat 2023; 12:45:41 >
  • Banlıydım. Napıyorsun hayır. Mühendis mühendistir, boun’dasın zaten; major bir önemi yok hangi mühendislik olduğunun.

sen her şeyi biliyosun ya bi şeyi de bilme

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.