Şimdi Ara

9900KF voltaj problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
3
Favori
897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

9900kf işlemcimi 4.8 ghz 1.24 çekirdek voltajı LLC5 de oc ladım.fakat voltaj değerlerinde bi gariplik seziyorum.boşta windowstayken 1.238 olan voltaj yük altında prime95 aida64 gibi stres testlerinde 1.2 ye düşüyor.oyunlarda da 1.229 a düşüyor.voltaj takibini yine aida64 hwm64 ve cpu_Z üzerinden takipliyorum.sizce bu normal mi?sistemim imzamdaki sistem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thehunt -- 29 Haziran 2019; 2:15:37 >

• Gayet normal ve kafaya takacak bir şey değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevap için teşekkürler. Birde ortam sıcaklığım 30 derecede malüm yaz ve boşta sıcaklığım 40-41 arasında seyrediyor.aida streste 81-82 görüyorum oyunlarda 55-60 daha mı düşük olmalı yoksa benim çip çöp mü biraz

• Soğutucun nedir? Vdroop yapıyor ve değerin normal gözüküyor. Anakart nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yük altında vdrop olur noraml birşey. LLC ayarını yükselterek vdropu engelleyebilirsin.
  • LLC 7 ver hocam yoksa drop yemen normal

• Turbo boost teknoloji:)

Işlemci boşta iken çekirdeklerin büyük kısmı yük altında olmadığı için ısınmaz. Turbo boost bu durumlarda açıktır ve yardırır voltajı, böylece mhz arttırır. Zira işlemci soğuktur ve voltaj yiyebilir.

Ama stres testine soktuğun vakit o voltajla throttle yapar, mecburen kitlenmemek veya aşırı ısınmamak için turbo boost kapatır kendisini. Böylece orijinal voltajına geri dönersin.

İşlemci alırken turbo boost hızına bakmak çok doğru değil. O frekansı tüm çekirdeklere veremez işlemci. Overclock ile turbo hızındaki hızı base clock yaparsınız ve turbo boost kapatırsınız. Sonuçta ısınma ve fan sesi sorun yaratır. Bunu da büyük soğutucular ile çözersiniz.

• hocam LLC 5 verdim anakart msi z390 meg ace soğutucu kraken x62 pushpull yani LLC 5 de vdrop bana normal gelmedi 5 de yüksek bi değer ama yabancı forumlarda idealinin 3 olduğunu sölüyolar dropun önüne geçmek için.5ghz için auto voltaj ve llc de(mode3) denedim vcore 1.286 boşta veriyor anakart yüke girince 1.328 e çıkıyor sanırım ortalama bi çip sıcaklık strest p95 26.6 da 89-90 gitti geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thehunt -- 29 Haziran 2019; 20:47:9 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.