Şimdi Ara

95. ZIRHLI TUGAY KOMUTANLIĞI - TEKİRDAĞ/MALKARA (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
805
Cevap
8
Favori
297.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oktayta

Arkadaşlar Mart başı ordayım inş. Lojistik destek komutanlığında olan var mı. Gitmeden beni bi yeşillendirin.

Lojistik destek komutanlığı diyorsa Lojistik destek komutanlığına bağlı bölüklerden bir tanesine verirler. Acemilikten arkadaşımla beraber çıktık. Onda sadece Lojistik destek komutanlığı yazıyordu. Bakım birliğine verdiler. Bende sahra yazıyodu. Şu an sahrada görevliyim. Askerlik bitince sahra bölüğü ile ilgili ayrıntılı yazacam.
    quote:

Arkadaşlar Mart başı ordayım inş. Lojistik destek komutanlığında olan var mı. Gitmeden beni bi yeşillendirin.

Lojistik destek komutanlığı diyorsa Lojistik destek komutanlığına bağlı bölüklerden bir tanesine verirler. Acemilikten arkadaşımla beraber çıktık. Onda sadece Lojistik destek komutanlığı yazıyordu. Bakım birliğine verdiler. Bende sahra yazıyodu. Şu an sahrada görevliyim. Askerlik bitince sahra bölüğü ile ilgili ayrıntılı yazacam.

• quote:

Orijinalden alıntı: kombra

quote:

quote:

Bakım birliği yazıyor nasıl olsa iki gün içinde orda olacağım umarım görüşürüz saol bilgiler için..

• Acemiliği Alaşehir eğitim alayında inzibat olarak yaptım, son gün onbaşı rütbesi verdiler. Yarın tekirdağ malkara merkez komutanlığı na gideceğim. yarın oradayım.
  • Egitimi ağır nöbet fazla kisacasi merkez Komutanlığı sürgün yeri gibi birşey. Ben yanmaya basliyorum beyler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bubaşar kışlası nalet yerin insanları ve havası çok boktandır..sadece askeriyede değil dışarısıda çingeneden geçilmez eğitimde her zaman davul zurna dinlersiniz..benim zamanlarımda çavuşların bile nöbet tuttuğu olmuştur..kışın sisten geçilmez önünü göremezsin kış aylarında her zaman kar yağar ve o dağda eğitim alanı dedikleri dağın içinde sisten yürüyüp nöbet yerini bulabilmek zordur..yürürkende boyun uzar ayağına çamur yapışır.ben kantinden inerken kardan düşüp bacağımı kırmıştım ve askerliğin yarısını ö şekilde yemiş oldum...bazen nöbetler yarım saate düşüyor..yazları ise havada hortum yapmış sinekler sizi rahatsız eder.kışları nöbete giderken altınıza kalın eşofman giyiniz zaten tuttuğunuz nöbette maksat torba dolsun elinde tüfek olur ama tüfekte mermi olmaz..saçma sapan bi yerdir.komutanların bazısı iyi bazısı gıcıktır ama bu nalet yerde askerliği bitirmenin şartlarını size yazayım..ezik olmayacaksın akıllı olacaksın ..mümkün oldukça eğitimden kaçacaksın benim 9 10 saat nöbet tuttuğum olmuştur.ehliyetin varsa gzpt veya zpt veya kamyon mercedes şöförü olursun..nöbeti garajda tutarsan dağda olmaktan biraz daha iyidir..temiz yüzlü isen komutanlar seni daha çok sever çok fazla ezmez ama bazı amgarya işler den kaçmak akıl ister her fırsatı değerlendireceksin.şuna inanınki bu boktan askeri kadar ot yolduran bi askeriye yoktur.koca askerliğiniz boyunca azda olsa kavgaya tutuşursunuz yumrunuzu tam surata çakın:) burada devrecilik vardır fakat genel olarak yasaktır..komutanlar çok fazla devreciliği kabul etmez sadece ilk zamanlar angarya işlerde koğuş yıkama mutfak temizliği yemekhane işleri gibi angarya işlere gidersiniz..eğer sıkı psikobatsan koğuş görevlisi veya tuvalet bekçisi olursun ..bence hburaya gidecekler akıllı olsun biraz temiz insan komutanlara saygılı fakat gerisine psikobat olsun ..sıkı adamsan hiç bir çile çekmezsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: arm_izmir

bubaşar kışlası nalet yerin insanları ve havası çok boktandır..sadece askeriyede değil dışarısıda çingeneden geçilmez eğitimde her zaman davul zurna dinlersiniz..benim zamanlarımda çavuşların bile nöbet tuttuğu olmuştur..kışın sisten geçilmez önünü göremezsin kış aylarında her zaman kar yağar ve o dağda eğitim alanı dedikleri dağın içinde sisten yürüyüp nöbet yerini bulabilmek zordur..yürürkende boyun uzar ayağına çamur yapışır.ben kantinden inerken kardan düşüp bacağımı kırmıştım ve askerliğin yarısını ö şekilde yemiş oldum...bazen nöbetler yarım saate düşüyor..yazları ise havada hortum yapmış sinekler sizi rahatsız eder.kışları nöbete giderken altınıza kalın eşofman giyiniz zaten tuttuğunuz nöbette maksat torba dolsun elinde tüfek olur ama tüfekte mermi olmaz..saçma sapan bi yerdir.komutanların bazısı iyi bazısı gıcıktır ama bu nalet yerde askerliği bitirmenin şartlarını size yazayım..ezik olmayacaksın akıllı olacaksın ..mümkün oldukça eğitimden kaçacaksın benim 9 10 saat nöbet tuttuğum olmuştur.ehliyetin varsa gzpt veya zpt veya kamyon mercedes şöförü olursun..nöbeti garajda tutarsan dağda olmaktan biraz daha iyidir..temiz yüzlü isen komutanlar seni daha çok sever çok fazla ezmez ama bazı amgarya işler den kaçmak akıl ister her fırsatı değerlendireceksin.şuna inanınki bu boktan askeri kadar ot yolduran bi askeriye yoktur.koca askerliğiniz boyunca azda olsa kavgaya tutuşursunuz yumrunuzu tam surata çakın:) burada devrecilik vardır fakat genel olarak yasaktır..komutanlar çok fazla devreciliği kabul etmez sadece ilk zamanlar angarya işlerde koğuş yıkama mutfak temizliği yemekhane işleri gibi angarya işlere gidersiniz..eğer sıkı psikobatsan koğuş görevlisi veya tuvalet bekçisi olursun ..bence hburaya gidecekler akıllı olsun biraz temiz insan komutanlara saygılı fakat gerisine psikobat olsun ..sıkı adamsan hiç bir çile çekmezsin.

güzel yazı.

keyif almışsın askerliğinden. ne mutlu sana

• Askerliğimi Hayrabolu'da topçu taburunda yapmıştım. Yazın sıcaktı, kışında çamuru eksik olmazdı falan ama güzeldi ve rahattık.

Tekirdağ ve Edirne'ye yakın olmazsı iyiydi.

Trakya güzeldir. Yazın garajda nöbet tutarken bol bol davul zurna sesi duyardık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ginga Bishounen -- 7 Ağustos 2015; 15:40:17 >
  • Usta birliğim; 95 İNCİ ZH.TUG.K.YRD.LIĞI 2 NCİ TNK.TB. KH. VE KH.BL. / TEKİRDAĞ HAYRABOLU / TEKİRDAĞ çıktı.

Nasıl bir yerdir? Sürgün asker diyen var çok rahat diyen var. Bunların komutana şartlara göre değiştiğini biliyorum ama bahsettiğim yerde askerliğini yapan var mı acaba? bir bilgi verirse iyi olur.
  • Usta Birliğim : 95 İNCİ ZH.TUG. 1 İNCİ TNK.TB. 3 ÜNCÜ TNK.BL. / TEKİRDAĞ MALKARA / TEKİRDAĞ. Kısa dönem gidiyorum.

Sizin tabirlerinizle Cehennem abilerim... Bütün konuyu okudum sadece kocaları askerde olan ablaların birbirleri ile sohbetlerinden başka bir şey öğrenemedim... Demek ki o zaman özel mesaj falan yokmuş... Bana orada yaşayıp yardımcı olmak isteyen abilerimin nasihatleri gerek. Gerçekten araştırdıkça içim karardı bu yeri... Allah yardımcımız olsun.
  • eğitim birliği: mebs okl. ve eğt.mrk.k.lığı / ankara mamak / ankara

esas birliği : 95 inci zh.tug. kh. ve kh.bl. / tekirdağ malkara / tekirdağ

celp dönemi 2 arkadaşlar. ankara da adresi bulabildim ama malkara hakkında adres bilgisi bulamadım. gidenlerden yorum alabilir miyim.
  • Sorusu olan varsa cevaplayabilirim. Hayraboluya hiç gitmedim. Eken ve Başar kışlalarını bilirim. Genel olarak zorlanırsınız ama birkaç güzel görev de var düşebileceğiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebrak

Sorusu olan varsa cevaplayabilirim. Hayraboluya hiç gitmedim. Eken ve Başar kışlalarını bilirim. Genel olarak zorlanırsınız ama birkaç güzel görev de var düşebileceğiniz.

gideceğim yer tam olarak burası,

95 İNCİ ZH.TUG. 1 İNCİ MKNZ.P.TB.KH. VE KH.BL. / TEKİRDAĞ MALKARA / TEKİRDAĞ

piyade olarak yapacağım

nelere dikkat etmeliyiz, neler bizi en çok zorlar? sorduklarımın yarısı yatacaksın diyor yarısı sürgüne göndermişler seni diyor.
    net bilgi alamıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enesakyuz -- 24 Ekim 2015; 13:12:17 >
  • Kim yatacaksın demiş. Piyade zordur. Karargah birliği anladığım kadarıyla. 95. Tugay kolay bir yer değil birkaç güzel görev var ama onlara da geçmek zor, her birlikten adam alabiliyorlar. Onlardan birine seçilebilirsen nispeten rahat geçer. Piyadede eşyalarına filan dikkat etmelisin. Kendini spora vs. iyi hazırla.

Bu arada ben de 339. KD Hava Savunma'da yapmıştım askerliğimi. Her gün karargah birliğinin önünde genel yoklama olur. Tüfekli tüfeksiz hareketleri internetten bulup izle ve çalış derim. Yoklamada buna çok dikkat ediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebrak -- 24 Ekim 2015; 13:56:11 >
  • Ebrak kullanıcısına yanıt
    Bu bahsettiğin birkaç görev neler peki?
  • Benden sonra sistem değişmiş olabilir eğer o görevleri sözleşmeli memurlara verdilerse kimseye düşmeyecektir. Aile kantininde bulunan görevler: depoculuk, market görevlisi, spor salonu sorumlusu olmak vs. benim zamanımda iyiydi.
  • Esas Birliğim 95 İNCİ ZH.TUG.K.YRD.LIĞI 2 NCİ TNK.TB. 1 İNCİ TNK.BL. / TEKİRDAĞ HAYRABOLU / TEKİRDAĞ
    Kısa dönem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surveyordvn -- 24 Ekim 2015; 19:06:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeeHot

eğitim birliği: mebs okl. ve eğt.mrk.k.lığı / ankara mamak / ankara

celp dönemi 2 arkadaşlar. ankara da adresi bulabildim ama malkara hakkında adres bilgisi bulamadım. gidenlerden yorum alabilir miyim.

Acemilik ve usta birliğide aynı kardeş benimde celp 2 kısa dönem tankçıyım ben ikisinide aynı yerde yapıcaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebrak

Sorusu olan varsa cevaplayabilirim. Hayraboluya hiç gitmedim. Eken ve Başar kışlalarını bilirim. Genel olarak zorlanırsınız ama birkaç güzel görev de var düşebileceğiniz.

hocam şu birlik neresi yahu malkara da ?
  • Her kışlada karargah bölüğü olur. Eken ve Başarda da var. İkisi de olabilir.
  • Acemi ankara mamak usta tekirdag malkara istanbuldan giden varmi kisa donem 2. Grup

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.