Şimdi Ara

940m vs 850m

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yeni laptop alacam fakat ekran kartı konusunda karasızım. 940m veya 850m görüyorum devamlı bunların ne farkı var acaba biraz araştırdım ama tam bir sonuca ulaşamadım açıklarsanız sevinirim

•  940m vs 850m
  • şimdi bütün 850m ler ile bütün 940m ler aynı değil. önce hangilerinden bahsediyoruz onu öğrenmemiz lazım. en azından bellek olarak ddr3 ler ile gddr5 ler arasında dağlar kadar fark var.
  • 940m 840m'den biraz daha guclu yaklasik 750m ile ayni seviyede bir kart. 850m daha guclu bir kart yukaridaki yazilan degerlere fazla aldirma.http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html
    Bu siteden bakabilirsiniz notebook ekran karti performanslarina.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: waltran

şimdi bütün 850m ler ile bütün 940m ler aynı değil. önce hangilerinden bahsediyoruz onu öğrenmemiz lazım. en azından bellek olarak ddr3 ler ile gddr5 ler arasında dağlar kadar fark var.

hangisi daha iyi bu ddr3 ve gddr5 arasında tabi 2gb bellek oldugunu varsaysak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goku94 -- 4 Nisan 2015; 13:36:42 >
  • goku94 G kullanıcısına yanıt
    gddr5 daha iyidir.
  • goku94 G kullanıcısına yanıt
    bütçeye bağlı hocam. Bütçe belirtirseniz güzel laptop önerileri gelir.

Bu arada o 2 kart arasından gtx 850m daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dovahkiin_16

bütçeye bağlı hocam. Bütçe belirtirseniz güzel laptop önerileri gelir.

Bu arada o 2 kart arasından gtx 850m daha iyi.

2700-2800 tl civarı bütçem bir kaç laptop baktım ama msi, monster, victor aklıma yatanlar şuan ama o kadar çok değişken varki birini seçmek zor bende bazı noktalardan eleyerek gidiyorum
  • O fiyata alabileceginiz en performansli urun;
    http://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V4-1.html#.VSD3P0bXfCQ

• quote:

Orijinalden alıntı: Lamb0fGod

O fiyata alabileceginiz en performansli urun;
    http://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V4-1.html#.VSD3P0bXfCQ

+1....

Bu firma msi'ya gore daha hesaplı gorunuyor.

• @dovahkiin_16

evet daha hesaplı ama msi belli bir kailtesi var o da monster da yok özellikle kasa kalitesi olarak msi çok üst düzey
  • quote:

Orijinalden alıntı: goku94

@dovahkiin_16

evet daha hesaplı ama msi belli bir kailtesi var o da monster da yok özellikle kasa kalitesi olarak msi çok üst düzey

Bu durum belli olmaz, tüketici bir şeye kafayı taktı mı öyle gider, markacıdır. Bu yüzden çok fazla fırsat tepilebilir.

Ben yerinizde olsam incelemelerine ulaşmaya çalışırım size önerilen laptopun, ya da benzer modellerinin. Zaten Msi belli bir de monster/Abra incelemelerine bakmak karar vermeyi kolaylaştırabilir.
  • @dovahkiin_16

yok zaten önyargılı yaklaşmıyorum hiçbir markaya. öyle marka düşkümlüğümde yok. amacım hem uygun hem kaliteli birşey bulmak.bütün incelemeleri de okuyorum ancak şöyle bir sorun var ki tüm incelemeler laptop ilk günü yapılmış ondan sonra geçen sürede ne oldu bilmiyoruz ki en önemli olan kısım sorun sonuçta herşey ilk günde ortaya çıkmaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.