Şimdi Ara

%94 kısıtlanıyoruz! (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
842
Cevap
39
Favori
25.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
210 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok iyi anlatmissiniz hocam helal olsun. Hiç olmadı 5Mbps yapda adam gibi film falan izleyebilelim. Bunu kaldırmanın bence en etkili yolu bence siyasi. Meclise taşınması lazım. Ben pek anlamam tabi ama dilekçe imza falan pek fayda etmez. Bir sitede toplandı baya ama yok. Meclise taşınsa ve gündeme gelse en azından bir şeyler olur. Hep forumlarda konuşuluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -EDD-

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_alp

Bu tekelciliği önlemekle yükümlü olan BTK mı yoksa rekabet kurumu mu? Görevini yapmayan kurum hangisi? Yoksa bunlar kanki mi?

Ortada aslında bir tekelcilik yok o eskidendi. Şimdi bir çok internet sağlayıcısı var ama hepsinde aynı uygulama var. Bunu sağlayan da BTK. Yani firmalar BTK'ya sığınıyor.

@GeCCe

Bir ara change.org da bayaa bir imza toplanmıştı aslında yine DH çıkışlıydı. O projeyi change.org üzerinden yürütmek yerine daha yetkili mercilerde yapmak daha mantıklı olabilirdi. Yine aynı kitle toplanabilir fakat bu işi sürdürecek lider kim olacak ? Birinin öncülük edip bu işleri organize etmesi gerekmekte. Bir gönüllü çıkarsa uygulayacak kitlenin çok olacağından eminim. sosyal medyanın gücü küçümsenemez nihayetinde.

Tek bir kişinin yapması zor olur ama 3-4 kişi koordineli bir şekilde bunu yapabiliriz. Biraz zaman ayırabilirsem bende bu konuda sorumluluk alıp bir şeyler yapmaya çalışacağım bakalım.

• GeCCe kullanıcısına yanıt
    Bu kampanya belki bir işe yarayabilir tabii desteklenirse:https://www.change.org/p/internet-adil-kullan%C4%B1m-kotas%C4%B1-haks%C4%B1zl%C4%B1%C4%9F%C4%B1na-dur-de-btkbasin-ofatihsayan
  • o çocuğun yaptığı kampanya ya artık kimse destek vermez adam gibi işin başında durabilecek yetişkin birisi olmalı.
  • Ekledim kenara bunu da.
  • Hocam eskidi o imza. Bu iş çoluk çocuğun işi değil başında duracak sağlam biri lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ascdm -- 17 Ocak 2016; 14:03:08 >
  • ascdm kullanıcısına yanıt
    Doğrudur. O zaman o sağlam birini bekliyoruz lütfen. Herkese sözüm.
  • Bu yazilari btk ye sikayet edelim bu nedir 2016 yilindayiz kota var

• BTK dikkate almıyor bile nasıl yapacağız bilmiyorum dikkate alınmak için ne yapmak lazım acaba?
  • Çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontratak -- 17 Ocak 2016; 15:45:27 >
  • Dediğim gibi bu ancak meclise girerse çözülür. Koca forumda birkaç çıkar herhalde tanıdığı olan.

• Ne BTK'sı? BTK, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na bağlı bir kurum. Dolaylı olarak hükümete bağlı. BTK'nın 3Mbps hızı belirtmesine rağmen 1Mbps veren hangi ISS? TTnet. Bir gecede takipten kaçırılan ve bunu hükümet eliyle yapılan şirket hangisi? TTnet. Hükümet değişirse Ttnet'in canını okurlar. O kadar pislik dönmüş bir şirket ki yatırım yapacak para kalmıyor, borçlanıyor. Dünyanın en pahalı internetini yatırım yapmadan satan bir şirket nasıl ve neden borçlanır? Yasaya/kurala uymadığı halde hükümetteki parti vekillerince bir gecede mecliste nasıl ve neden kaçırılır, üstü örtülmeye çalışılır?
  • SK Broadband 1Gbps simetrik AKK'li paket. Günlük 100GB'ı geçerseniz hızınız 100Mbps'e düşüyor ertesi güne kadar. Bizde ise aylık 100GB'ı geçersen 3Mbps. Onlarda hızın düştüğü seviye bizde alacağımız en yüksek seviyeye eşit. Verilen taahhütlü fiyatlar da eşit.

Taahhütsüz: 125TL
    1yıl taahhütlü 112TL
    2yıl taahhütlü 100TL
    3yıl taahhütlü 87TL.

• Ben şu an AKK sıkıntısı yaşamıyorum, 50 mbit internetim 150 gb akk var, şimdiye kadar bi tek ilk alındığı ay aştım, onda da aldığım gibi torrente yüklenmemden dolayı oldu, her neyse...
    Asıl sıkıntı bence AKK değil, AKK'mdan memnunum bana yetiyor (evde 3 kişi kullanıyoruz) benim memnun olmadığım tek bir şey var o da upload hızı!!! ben 50 mbiti yüksek hızda upload yapabilmek için almıştım fakat aldıktan sonra öğrendim, bütün hepsinin aynı upload hızı varmış, 4-6 mbit arasında değişiyor upload hızı ve çok saçma! en azından bi 20 m/bit olmalıydı... 50 mbit zaten gereksiz, 4 k video izleyecek donanımım yok, 6.4 mbit ile indirme yapıyorum fakat o da ayda bir iki kere anca...

Gelgelelim neden 50 mbite gerek yok? Şu yüzden gerek yok; 50 mbit çok hızlı yükleme yaptığı için tam güç kullanımda bilgisayarı kasıyor, forumda bir çok kez konu açtım ama kimse yardımcı olamadı, bilgisayarım kötü bir bilgisayar değil ama anlık yüklemelerde kasma yapıyor malesef... 25 mbit idealdir bence... 25 download 20 upload olmalıdır... ya da 50 download 40 upload

• BlancpaiN kullanıcısına yanıt
    50mbps niye gereksiz olsun.Bir oyun indirmeye kalksak ne kadar hızlı indirirsek o kadar iyi değil mi?Amaç hızı köklemek değil fakat bekleme sürelerimiz azalır.İtunes'dan film alsan 10gb fullhd filmi çok uzun sürede indireceksin film 2 saatse indirmemiz 6saat.Bu neden düşmesin.Yani youtubedan belki full hd izlerken gerek olmaz o kadar hıza fakat 50mbps bile azdır benim gözümde.Ayriyeten 150gb kota az,çok az.Belki size yetiyor fakat biz evde 6 kişi kullanıyoruz.akk 50gb sonra hız düşmesi olmasına rağmen 250gb aylık kullanıyoruz.360p videolar ile.geceleri açık bırakıyoruz pcleri indirme yapsın diye.Bunu korsan indirme diye düşünmeyin orijinal indirme bunlar.4k videolar ise artıyor.Evimde 4k tv yok belki ama akk olmasa belki netflix alıp üzerine tv almak isteyeceğim.Gelelim upload konusuna.Evet upload hızlar aşırı düşük ki bir konudada paylaştım ttnet 1000liraya 1 gbps internet alsan bile 2 mbps veriyor,superonline 20mbps.bunlar çerez hızlar.Kesinlikle Akk kalkmasıyla birlikte bu hızların artması gerek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• BlancpaiN kullanıcısına yanıt
    Siz baya yüksekten uçuyorsunuz 50mbit downloada 40mbit upload koymaları imkansız gibi bişey. Halihazırda 10mbit uploadı bile çok yüksek bir upload hızı olarak görüyorlar. 50mbit nasıl kasma yapıyor bilgisayarında eğer kasma yapıyorsa sen o bilgisayarın harddiskini al çöpe at. 6mb/sn yazma hızına sahip bir diskin olmamasına şaşırdım gerçekten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi confuest -- 17 Ocak 2016; 20:56:38 >
  • Firaristt F kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın hocam ama bu millet hakediyor bunu. Adama diyorum ki 50mbit 250gb akkli paketim var yetmiyor diyorum adam gelmiş ne indiriyorsun diyor. Koydukları akk sayesinde milleti de koyun gibi alıştırdılar. Şimdi sen bu adama 1gbps hız versen amaaaannn baaane napıcam o hızı bana 75cigolayt download yetiyo diyecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi confuest -- 17 Ocak 2016; 21:01:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: confuest

Siz baya yüksekten uçuyorsunuz 50mbit downloada 40mbit upload koymaları imkansız gibi bişey. Halihazırda 10mbit uploadı bile çok yüksek bir upload hızı olarak görüyorlar. 50mbit nasıl kasma yapıyor bilgisayarında eğer kasma yapıyorsa sen o bilgisayarın harddiskini al çöpe at. 6mb/sn yazma hızına sahip bir diskin olmamasına şaşırdım gerçekten

bilgisayarımda ssd vardı, sistem ssd üzerine kuruluydu o halde kasıyordu, ssd eskimiştir dedim 480 liraydı sanırım hatırlamıyorum samsung evo 850 aldım tekrar ssd 250 gb, yine aynı yine aynı... harddisk ile alakası yok,piyasanın en hızlılarından birini kullanıyorum

buyrun bu da kasma videosu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlancpaiN -- 17 Ocak 2016; 21:18:52 >

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.