Şimdi Ara

94 civic şanzıman önemli yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 94 model 1.5 EL aracım var. Sizin kullanım bilgilerinize güvenerek bir kaç husus hakkında bilgi almak istiyorum.
    1- Bu araçlarda şanzuman yağı değiştiriliyormu araç otomatik vites.
    2- Bütün vites geçişlerim düzgün olmasına karşın; yokuş yukarı veya şehir içi orta trafikte ani hızlanmalarda tahminen 30 km hıza ulaşıldığında vitesten vuruntu sesi geliyor. Fakat sadece 30 ile 50 km aralığında olan vites geçişinde ve bu durumu sadece yokuş yukarı ve trafikte ani hızlanmalar yaptığımda yaşıyorum.

Kullanım tavsiyelerinize ve görüşlerinize çok ihtiyacım var. Şimdiden ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim.

• 1- Bu araçlarda şanzıman yağı değişir. Genelde 40.000 KM de
    2- Bi ustaya göstermende yarar var. Test sürüşüne çıksın. Honda'ların otomatikleri kolay kolay bozulmaz. Ama şanzıman yağı dğeişimi ihmal edildiyse sorun yaşatabilir. Baktırmakta fayda var. Ama usta buna şanzıman revizyonu yapalım falan derse hemen inanmayın. Biraz araştırın.
  • sat gitsin eski zaten
  • Şanzuman yagi degişir.

Otomatik viteste vuruntu yagdan da olabilir. Hic yag degisimi olmamişsa vuruntu yapabilir. Eger şanzimanda problem yoksa zaten yag degisiminden sonra aracin vites gecişleri mukemmel hale geliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.