Şimdi Ara

&&& 92---98 EFSANE TOYOTA COROLLA KLUBÜ &&& (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.642
Cevap
53
Favori
1.198.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • günaydın arkadaşlar kusura bakmayın siteye bayadır giremiyordum işlerim sebebiyle yazılan tüm şeyleri okudum hepinizi çok özledim
  • quote:

Orjinalden alıntı: mespage

Arkadaşlar herkese iyi geceler diliyorum öncelikle bu güzel arabanın tüm sahiplerine hayırlı kullanımlar diliyorum.
    Bir kaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim
    1- arabam 97 xei 97000 km de düz brc marka tüplü? sabah ilk çalıştırmalarda(benzinle çalışıyor) stop etmeye başladı kışın en soğuk günlerinde bile böyle bir sorun yoktu. ustaya götürdüm biyerlerini temizlediğini söyledi 30 Ytl verdim sorun düzelmiş gibi geldi bi kaç gün içinde yine aynısı olmaya başladı bu sorun ne olabilir?
    2-Triger kayışın değiştirmek istiyorum toyota servis e gitmeye gerek var mı? ustaya yaptırmak mı mantıklı fiyatlar hakkında bilginiz var mı? hangisi kaça patlar?
    3-göstergelerdeki ışıklardan hararet göstergesinin altında kalan ışıklar ve devir saatinin 3000 devre kadar olan bölümündeki ışıklar söndü onları değiştirmek istiyorum ama forumdlardan okuduğum kadarıyla göstergeler hassasmış sanırım bizim muhteşem(!) elektrikçilerimiz 2 tane lamba değiştirmek için devir ve hız göstergelerinin hassasiyetlerini bozar diye korkuyorum? ne önerirsiniz?

aklıma şu an bu sorular geldi? teşekkür ederim. iyi geceler hepinize.

Değerli Mespege:Kışın sorunsuz çalısan aracın eğer şimdi sorun yaptı ise Beyinin üzerindeki genelde mavi renkli bobinler var,ayrıca gaz kesiçide de var ,git onları değiştir tüm sorunların ortadan kalkar+motor kaputu içindeki sigorta panosunun üzerinde HEAD kare işaretinin altında ef-i effi 15 amperlik sigorta var.. arabanı çalıştır çalışır durumda iken o bahsettiğim sigortayı sök......... araba stop edecek,,, daha sonra 1 dakika bekle,,,, kontağını kapat,,,, sigortayı yerine tak,,,,,arabanı çalıştır....... Bu işlem arabanı resetler ve bilgi sistemindeki tüm arızaları silip yeniden yükler TÜM SİTEDEKİ ARKADAŞLARA DA DUYURULUR........ BEYİNDEKİ BOBİNLERİ MUTLAKA DEĞİŞTİR....................!!!!!!!!!!
    Triger için paran çok ise servis,,,,,, değilse iyi usta iyi malzeme +su pompasını (devirdaymı) da mutlaka değiştir......... KM VE DEVİR SAATININ KADRANININ İBRELERİNİ ÇIKARTMADIĞIN MUDDETÇE ,,YERİNDEN SÖKMEDEN BAKIM TEMİZLİK YAPABİLİRSİN............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makamcı SW -- 8 Nisan 2008; 12:26:17 >

• H A M Z A RESİMLERİ UNUTMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: yaman53

quote:

Orjinalden alıntı: downahar

direksiyonun hemen üstünde o çerçevenin altında ikitane tırnağı var oaraya tornavida sokacaksın.. Temizleme konusunda çok umutlu olma sadece alttaki fiberi temizliyebilirsin.. ibreler çok hassas onlara hiç dokunma derim.. içindeki ampülleri dğeiştirirsen yine görüntü baya bir dğeişir..
    ayrıca bana hakaret eden arkadaşlara laflarını iade ediyorum.. herkes olumlu eleştiride bulunmak zorunda sanki..
    Olumsuz eleştiride bulununca provokatör olunuyor.. ben sizinle aynı hisleri paylaşmak zorunda değilim.. Corolla ile iligli bütün teknik konularda sıkıntısı olanlara yardımcı olabilirim..
    bu arada bana yaptığınız hakaretlere cevap vermeyecem artık ama son olarak sadece birşey söyleyecem..
    Bizde bitek toyotanın değil bütün arabaların 40 tane kocası var haliyle hepsine eşit bir değerlendirebilirim.. 250.000 KM Yi 1,5 -2 yılda yapıyor zaten bir araba bizde.. onun için.. neyse ya size cevap yetiştirmek zorunda değilim nasılsa.. madem burda bilgi paylaşmak amaç bende onun için kendi fikrimi ve başıma gelenleri yazdım.. ama konuşma uslubundan yoksun hemen saldırı moduna geçen insanlara ne bişi anlatabilirsin nede onlardan bişi örenebilirsin.. Ben burda birtek insan hakkında hakaret içerecen bişi yazmadım.. ama herkes saydırmış maşallah.. bide provakatör ilan edildik iyimi..

hocam burada eğri oturup doğru konuşmak lazımdır.
    bunca sayfalık toyota topicinde bütün arkadaşlarımız toyotalarını sorunsuzca kullanıyor ve siz geldiniz toyota icin en sorunlu araç diyorsunuz.bu kadar tepki almanız normaldir ve bunun altında başka şeyler aranmasıda normaldir.siz bir toyota almışsınız ve aracınız cok kötü çıkmış veya onu siz kötü hale getirmişsiniz.
    burada 500 ü aşkın toyota kullanıcısı araçlarını sorunsuzca kullannıyor da bi sizinki sorunlu olmuş bütün bunları yazmak hakmıdır sizce.bütün bu yazdıklarınızı düşünürekmi yazdınız acaba.
    ben olsam bütün toyota sayfasını baştan aşaya okurdum ve ondan sonra bu söylediklerinizi söylerdim.
    yapmayın hocam göz var nizam var.

Söylenecek her şeyi demişsiniz "yaman53". Ağzınıza sağlık.Diğer arkadaşın sevmediği 1.3 motorlu corollalar zaten toyotacılar tarafından da tutulmaz.Çünkü 1.6 kadar atak değildir.Aynı kasayı 1.3 motor ile 1.6 motorun taşıması ve de yıpranması aynı olmasa gerek.Fiyatlara bakarsanız 1.3 motorlu XL 'ler 8-9 'a ancak alırsınız ve de bu normaldir.O arkadaş enjeksiyonlu bir 1.6 GLİ kullansın,ondan sonra yanımıza gelsin.Yazılanları okurken sanki tofaşın kuş serilerinden mi bahsediyor deyip tekrar okudum ,gülmekten de kendimi alamadım. ...
    Kendi kategorisindeki ve modelindeki araçlar içerinde yine en iyisi corolla.Sonuçta bütün arabalar kul yapısı.Ne kadar onlara bakarsanız,onlar da size bakacaktır.Corollanın farkı , aynı bakıma daha da fazla memnuniyettir.Eleştiriler de bile biraz uslublu konuşursak tepki almayacağımızdan emin olabilirsiniz. saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-47EAA382C -- 8 Nisan 2008; 16:10:21 >

• Bu gün aracımın regulatörunu yeniledim(FEMA) bakalım yakıt durumunu ayarlıyacambiraz zaman lazım ! Dilerim umduğum yakıt düzeyine erişirim.........

&&& 92---98 EFSANE TOYOTA COROLLA KLUBÜ &&&

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi makamcı SW -- 8 Nisan 2008; 23:12:15 >
  • hasan abi benim aracın yağ konan ın üstündeki düzlemde 4 adet enjektör var sende yok
  • seninki sıralı sistemdir yoksa benimki de resimdekiyle aynı;)
  • selam mespage hattamısın
  • tüm arkadaşlara selamlar burada uzun zamandır bulunamıyordum o yüzden üzgünüm...sadece makamcı sw hasan abiyle tanışabilmiştim şu an vardiyamın uygun olamıyışı nedeniyle gece gec vakitte olsa formu takip ediyorum..en kısa zamanda herkesle tanışıp hoş sohbetlerinize katılmayı ümit ediyorum..utkucay arkadaşımın aracınıda kendime örnek alıyordum zira bendede beyaz 98 special var. ama okudumki aracını satmayı düşünüyormuş...inşalla allah gönlüne göre verir diyorum...yarın okursanız herkese selamlarımı yolluyorum..atalay03

• satışı şimdilik iptal ettim. kıyamadım efsaneme. özellikle Mehmet abimin ısrarları sonucu erteledim seneye.
  • HERKESE GÜNAYDIN ARKADAŞLAR!................. ARKA SAĞ AMORTİSÖRÜMDEN SES GELİYO MUHTEMELEN YA PATLADI YADA İŞLEVSELLİĞİNİ KAYBETTİ,DEĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM LAKİN BİZİM BURALARDA ORJİNALİNİ BULAMAM SANIRIM MONROE BAYİSİ VAR....... SİZCE MONROE TAKTIRSAM UYGUN OLURMU?...... NE DERSİNİZ?........
    .....................SAĞLICAKLA.................
  • quote:

Orjinalden alıntı: baracuda05

HERKESE GÜNAYDIN ARKADAŞLAR!................. ARKA SAĞ AMORTİSÖRÜMDEN SES GELİYO MUHTEMELEN YA PATLADI YADA İŞLEVSELLİĞİNİ KAYBETTİ,DEĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM LAKİN BİZİM BURALARDA ORJİNALİNİ BULAMAM SANIRIM MONROE BAYİSİ VAR....... SİZCE MONROE TAKTIRSAM UYGUN OLURMU?...... NE DERSİNİZ?........

monroe gayet güzeldir
  • YADA FARKLI Bİ MARKADA OLABİLİR............. NETTEN KONİ AMORTİSÖRÜ İNCELEDİM GÜZEL Bİ ÜRÜN LAKİN TANE FİYATI 290 EURO............ PARÇA TRENİN DE 50 YTL YAZIYO ONUNDA MARKASI YAZMIYO...........
  • quote:

YADA FARKLI Bİ MARKADA OLABİLİR............. NETTEN KONİ AMORTİSÖRÜ İNCELEDİM GÜZEL Bİ ÜRÜN LAKİN TANE FİYATI 290 EURO............ PARÇA TRENİN DE 50 YTL YAZIYO ONUNDA MARKASI YAZMIYO...........

aracını ne kadar daha kullanırsın ona göre al
    kısa süreli kullanacaksan ucuz bişey al
    eğer uzun süre kullanacaksan kaliteli al
  • yetkili servise gitsen ne kadar tutar ki ??
  • BİLMEM!...... HİÇ SORMADIM EN YAKIN SERVİS BULUNDUĞUM YERE 100 KM KADAR........MUHTEMELEN ORDADA YÜKSEK FİYET ÇEKECEKLERDİR............
    quote:

Orjinalden alıntı: cebelli

yetkili servise gitsen ne kadar tutar ki ??
  • TŞKR EDRM BENDE MONROE DÜŞÜNÜYORUM YALNIZ BUNUNDA SAHTESİ FİLAN VARMI YANİ ÇİN MALI OALNI FİLAN............ZİRA GEÇENLERDE Bİ ARKADAŞIM TAKTIRDIĞINI LAKIN 1 YIL TERAR PATLADIĞINI SÖYLEMİŞTİ..............
    quote:

Orjinalden alıntı: utkucay

quote:

HERKESE GÜNAYDIN ARKADAŞLAR!................. ARKA SAĞ AMORTİSÖRÜMDEN SES GELİYO MUHTEMELEN YA PATLADI YADA İŞLEVSELLİĞİNİ KAYBETTİ,DEĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM LAKİN BİZİM BURALARDA ORJİNALİNİ BULAMAM SANIRIM MONROE BAYİSİ VAR....... SİZCE MONROE TAKTIRSAM UYGUN OLURMU?...... NE DERSİNİZ?........

monroe gayet güzeldir

• quote:

TŞKR EDRM BENDE MONROE DÜŞÜNÜYORUM YALNIZ BUNUNDA SAHTESİ FİLAN VARMI YANİ ÇİN MALI OALNI FİLAN............ZİRA GEÇENLERDE Bİ ARKADAŞIM TAKTIRDIĞINI LAKIN 1 YIL TERAR PATLADIĞINI SÖYLEMİŞTİ..............
    quote:

Orjinalden alıntı: utkucay

quote:

monroe gayet güzeldir

bu ülkede insanın başına herşey gelir

• Aynı olması lazım motorun resmini çek buraya yoollabakalım değişiklik varmı??????
    quote:

Orjinalden alıntı: 98 special

hasan abi benim aracın yağ konan ın üstündeki düzlemde 4 adet enjektör var sende yok
  • Aracım sıralı değil standart mikserli ........ Ayrıca amortisör konusunda öncelikli orjinal 2. sırada BELDESAN YADA MONREO.. 3 FİAT SECENEĞİ SİZE KALMIŞ DİĞER MARKALAR ........ Bozulmaya yüz tutmuş amortisorler havalar ısınınca arızası ortaya çıkar.......Mutlaka gazlı olanlarını seçin.....
    MSN'EM aslan51911@hotmail.com saygılar( Hasan)
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.