Şimdi Ara

92-95 EG civic kullanıcıları buraya. (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
2
Favori
40.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

92-95  EG civic kullanıcıları buraya.

• BhuRkY 10 numara araç almışsın kazasız belasız binmek nasip etsin allah..,
  • teşekkür ederim. uzun zamandır araştırıyordum ve temizini bulabildim. Şuan tek sıkıntım yakıt tüketimim. Aslında oda bir sıkıntı değil. Çünkü hemen hemen artık herkes 0.200 krş' den aşağı yakmıyor. Kaldı ki bende 17 inc lastik var ve km de 0.22 krş yakıyor ( LPG )

Sende araba bakıyormuşsun. Öncelikle umarım temiz ve dertsizini bulursun. Ben aracımdan son derece memnun kaldım. Gerçekten lastikten mi arabadan mı ne yola çok güzel asılıyor. Nacizane tavsiyem lastiklerine önem vermen :) ewt biraz yakıt artacak ancak kesinlikle değecek...
  • orijinal lastikleri kaçtı
  • benim bildiğim standart lastikler 14. inc.' ti...
  • o jant, ben lastik ebatlarını sormuştum
  • pardon

onu tam olarak hatırlamıyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yönlendirse daha iyi olur. Birde aracınızın yakıt tüketimini (benzin/LPG) ve donanımlarını belirtebilir misiniz ?

Bilgi paylaşmak daima faydalıdır
  • lastik tabanını genişletmek yakıt sarfiyatını arttırırda ondan sormuştum
  • söylediğinize katılıyorum kesinlikle arttırıyor. en güzel ispatı kendimim. Normalde aynı model araçlar gazda 0.180 ykrş yakarken ben 0.22 ykrş yakıyorum :) benzinde hiç ölçmediim bile
  • yanlız 22 krş lpgli için çok fazla ya, benim 2008 otm.elegance benzin 23 krş yakıyor
  • gerçekten çok güzel değer sizinkisi.

yakıtımın bu kadar fazla olmasında 2 sebep var diyorum ben.

1- Lastik ve jant ebatlarımın standardın üzerinde olması
    2- Gaz ayarımın bozulmuş olması.

Bu iki durumda çözüm basit. 1. sinde lastikleri değiştirmem gerekecek ki bu çok az bir ihtimal. Yolun tadına bu şekilde vardıktan sonra :)
    2. side gaz ayarımın acil olarak yaptılması.

aslına bakarsanız bence o kadar da abartı değil. çünkü dediğim gibi ortalama 0.18-0.20 arası bir yakıt tüketimi var. ben ise arabamın bu hali ile 0.22 yakıyourm.

ama en kısa zamanda ustama gösterip gaz ayarlarının yaptıracağım.
    Son operasyondan sonra güncel bilgilerimi sizin ile paylaşacağım.

Bu arada koskoca forumda birtek bizmi konuşuyoruz yaw :( başka arkadaşlarında fikirlerini, yakıt tüketimlerini almak istedim :)
  • diğerlerinin yakıtı yüksek o yüzden konuşamıyorlar

• Olabilir bak bu :)
  • Arkadaşlar yakıt sorunumu çözdüm. En azından çözdüğümü inanıyorum. Konu ile ilgili internette farklı forumlardaki yorumlara baktım. Benimle aynı kaderi paylaşan arkadaşlarımız var.215/45/17 ebatlarında bir lastiğin standart fabrika verilerine göre % 1,22 lik bir yakıt artışına neden olduğu tespit edilmiş.

benim şuan ki yakıt değerlerim LPG' de km başına 0.22' di. %1.22 lik artış göz önüne alınırsa aslında standart lastiklerdeki yakıt tüketimim 0,0484 krş fazla. Yani normalde 0,171 krş yakıyorum. Ancak lastiklerim sayesinde bu oran 0,22 krş.

0,171 bence gayet normal. Herhangi bir gaz ayarına gerek görmüyorum.

Benzinde düşünürsek eğer; aracım km de 0,25 yakıyor. Bu oran lastiklerim sayesinde 0,305 gibi bir değere geliyor.

Yorumumu sizlerle paylaşmak istedim...

• Arkadaşlar yanlış hesaplamışım.
    Araç 0,22 ytl/km yakıyorsa; lastik değişikliğinin de yakıta etkisi 1,22% ise; lastik değişikliğinin yakıta etkisi sadece 0,0026 YTL olur.

yani eger standart lastik kullansaydim aracim 0,2173 YTL yakacakti. 0,171 YTL degil maalesef.

bana yine gazcı yolu gözüktü anlaşılan
  • demekki lpg de çözüm değilmiş
  • arkadaslar honda motorlar lpg ile cok uyumludur kolay kolay sorun cıkarmazlar..performansa gelince;zavoli marka tup taktırdım aldıktan 3 gun sonra ilk baslarda tam ayar olmamasının ve de lpg ye uyum sağlama periyodu içerisinde olması sebebiyle istediğim ataklığı yakalayamadım..tabii birde aldığım aracın 2 sene yatması, motorun biraz sığ kalmasını da eklersek normal bir durum 2 bin km yol yaptım 20 gun içinde oncelikle motoru biraz actım uzun yolda..daha sonra otobanda durumu gormek için arkadası da alıp yanıma bastım gaza allah ne verdiysemotor acılmıstı bunu fark edebiliyordum hafif eğimli bir yolda 218 h/km hıza cıktık ve bunu tuple yaptık..gelelim yakıta;ilk taktırdığımda sehrilerarası 150 sehiriçi 200 kuruş yakıyordu suan ne yakıyor tam olarak olcmedim ama eminim daha az yakıyordur olcumtuğum de bilgilendiririm sizleri..

• Merhaba Arkadaşım, aracınızın modeli ve özelliklerini belirtebilir misiniz ?

quote:

Orjinalden alıntı: eraser84

arkadaslar honda motorlar lpg ile cok uyumludur kolay kolay sorun cıkarmazlar..performansa gelince;zavoli marka tup taktırdım aldıktan 3 gun sonra ilk baslarda tam ayar olmamasının ve de lpg ye uyum sağlama periyodu içerisinde olması sebebiyle istediğim ataklığı yakalayamadım..tabii birde aldığım aracın 2 sene yatması, motorun biraz sığ kalmasını da eklersek normal bir durum 2 bin km yol yaptım 20 gun içinde oncelikle motoru biraz actım uzun yolda..daha sonra otobanda durumu gormek için arkadası da alıp yanıma bastım gaza allah ne verdiysemotor acılmıstı bunu fark edebiliyordum hafif eğimli bir yolda 218 h/km hıza cıktık ve bunu tuple yaptık..gelelim yakıta;ilk taktırdığımda sehrilerarası 150 sehiriçi 200 kuruş yakıyordu suan ne yakıyor tam olarak olcmedim ama eminim daha az yakıyordur olcumtuğum de bilgilendiririm sizleri..

• bhurky kardeşim, hayırlı uğurlu olsun.
    Araç çok güzelmiş; Allah kazasız belasız sürüş nasip etsin inş.
    Bu arada kaça aldın hocam o aracı.
    Tşkrler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BhuRkY

Merhaba Arkadaşım, aracınızın modeli ve özelliklerini belirtebilir misiniz ?

slm arkadasım 94 model civic hatcback ex kasa özelliklerini biliyosundur zaten klima var buarada..
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.