Şimdi Ara

9000 btu’luk yere 12000 btu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar odamıza 9000 btu yeterli fakat ilerisi için 12000 btu alıp düşük fan normal oda sıcaklığı yapıp 9000 btu elektrik tüketimi sağlayabilirmiyiz

9000 btu 125 w , 12000 btu 186 watt gösteriyor bu tüketimler maksimumum kullanımda bilemiyorum örneğin 9000 btu yu yüksek fanda çalıştırmak yerine 12000 btuyu düşük ayarda çalıştırsak tüketimi yakalayabilirmiyim teknik konuda bilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum teşekkürler
    9000 btu’luk yere 12000 btu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teknik arkadaşlar lütfen bilgi verirse çok seviniriz

• bu konulara yeniyim. bi konuda "12btuluk yere 18btu klima alırsam, mantık olarak daha az kapasitede çalışması gerekir dolayısıyla daha az elektrik harcar mı?" diye sormuştum gelen yanıt bu oldu. sanırım klimalar farklı çalışıyor. en çok elektriği durduğunda ve başladığında yakıyor diyorlar.

quote:

18000 Btu tercih ederseniz,kompresörün inebileceği minimum kapasite de yüksek kalacağı için klima büyük kalıp dur-kalk şeklinde çalışma gereği duyabilir.

Ayrıca yüksek hava debisi,yüksek hava sirkülasyonu sonucu rahatsızlık verecektir. Ortama göre büyük olan cihazın sahip olduğu yüksek ses de cabasıdır.
  • Arada neredeyse hiç fark olmayacaktır çünkü iki üründe kullanılan kompresörler aynı fan motoru vb aynı dış ünite boyutu da aynı sadece fan debi farkı vardır. Bu arada düşük fanda kullanmak tasarruf değildir. Çok yüksek kapasitelere çıkmaz ancak verimli iklimlendirme sağlayamaz.

Klimaları ortamı turbo hız ile hızlıca iklimlendirip sadece tek odada kullanılacak ise sonra orta fan hızına alıp bırakmak tüm her yeri serinletmek için de kullanılıyor ise yüksek fan hızında soğutmada 24-26 derece aralığında kullanmak verimli tasarruflu bir kullanımdır bunu 10 senedir tecrübe ettim .

• Çok teşekkürler ,Bende araştırmalarım sonucu öyle düşündüm
    Ortalama değer olarak
    9000 btu yüksek değerde 0,8 kW harcıyormuş kW saat 0,60 tl

Günlük 5 saat çalışsa 2,4 tl yapar

12000 btu yüksek değerde 1,08 kW saat 0,60 tl
    5 saat çalışsa 3,24 tl yapar, 12000 btu yu maksimum da değil orta değerde kullanırsak sanırım 2,5 3 tl sınırını yakalarız 5 saat üzerinden

• Bu modellerin 3 farklı ECO modu bulunmakta. %80’de kullanırsanız her ne olursa olsun 18 dereceye de alsanız cihazın maksimum tüketimi 0.8 kw’yı geçmez. Tavsiyem 12325 serisidir.

• Hocalarım akşam yatacağımız zaman hangi modda kullanamaız lazım hafif sessiz ne bilim daha sakin çalısacak uyku modu mu ama sanırım 7 saat sonra otomatik kapanıyor arçelik 12660 ürün sessiz mod mu yoksa %80 tasarruf modumu tabiki tasarrufluda olacak :) hem ayranım dökülmesin gibi oldu ama umarım anlatabildim derdimi bende 9 luk yere 12 lik aldım da
  • Bende 9binlik klima alicam ama kombi sigortasından kablo çeksem ne olur acaba sonuçta kombi yazları çok kullanılmıyor

• Midea üretimi mi?

• 12 binlik de daha fazla rüzgar hissi olmaz mı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.