Şimdi Ara

900 tl ye kadar ekran kartı tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • meraba arkadaslar üst limit 900 tl bf 3 ü son ayarda oynamak istiyorum hangi kartı tavsiye edersiniz

sistemim

6 gb ddr 2 ram var
    gigabyte p43 anakart
    işlemci intel quad core 2.33 ghz

ekran kartını biraz ucuza bulursam anakartida degisebilrim. yeni anakartlardan alırsam mevcut işlemcimi kullanabilirmiyim ?

• ne kadar güç ister bu hocam bende 400 lük var
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErenOlca

dostum o işlemciyle 3 milyarlıkta ekran kartı alsan düzgün bi şekilde bf3 oynayamazsın.

o.c yapsam yinemi olmaz dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cmon boby

ne kadar güç ister bu hocam bende 400 lük var

En azından 500-550 lik bir psu alın, işlemciyede sağlam bir oc çekin yada anakart+cpu+ram değiştirin.
  • Kaliteli psu ve işlemci için çoklu soket desteği olan yani diğer platformlara da uyan soğutucu alın ve ekran kartı olarakta HD7850 2GB alın üstü gereksiz olur, işlemciyi 3.0ghz'e kadar o.c yapmaya çalışın ancak P43 çipset ile biraz işin zor.
  • quote:

meraba arkadaslar üst limit 900 tl bf 3 ü son ayarda oynamak istiyorum hangi kartı tavsiye edersiniz

sistemim

6 gb ddr 2 ram var
    gigabyte p43 anakart
    işlemci intel quad core 2.33 ghz

ekran kartını biraz ucuza bulursam anakartida degisebilrim. yeni anakartlardan alırsam mevcut işlemcimi kullanabilirmiyim ?

sakın o işlemciye gtx 670 alayım deme verdiğin paranın karşılığını alamazsın. bf3 de en üst düzey oyun keyfi için o işlemcilerin vakti çoktan doldu. inan bana darboğazın kralını yaşarsın çünkü ben gtx 670 ile amd 1090t de yaşadım bu sorunu. o işlemciye max gidecek kart 7850 veya dengi kartlar
  • 7850 fiyat tam nedir
    anakartida degisiyim diyorum ne önerirsiniz sırayla digerlerinide hallederim. mevcut işlemci yeni alacagim anakartlarda calsır mı
  • Eğer sistem dursun ekran kartı alıp keyifme bakarım 1-2 sene diyorsanız 6850 alın.

Yok ben sistemi yenileyim hem ucuz yollu olsun hem de 3-4 sene sıkıntı çekmeyeyim diyorsanız ;

AMD fx 6100 ya da 8150

990 çipsetli bir anakart

8 GB ram DDR 1333 veya 1600 Mhz

6850 ya da 7850 ekran kartı tavsiyem 7850 ekran kartı

ve 600 W veya üstü bir PSU

***İntel geriye dönük işlemci uyumluluğunda çok sıkıntılı yeni bir intel işlemci demek ileride yükseltme yapacağınız sadece işlemciyi değil anakartı da değiştirmeniz demek .Gerçi şu anda amd alırsanız da muhtemelen sistem değişecek ancak en azından anakart aldığınız da en stabil anakartlara 350-400 TL vermeyeceksiniz extreme işlem yapmadıktan sonra ( extreme overclock gibi )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 20 Ekim 2012; 16:28:35 >
  • tavsiyeler için teşekkürler 7850 alıcam gibi görünüyor
  • 600watt veya üzeri bir psu ve 3570k ile gtx670 tavsiye ederim o işlemciyle bf3ü maximumda oynayamassın
  • 3570 k işlemcinin yanına hangi anakartı önerirsin. ekran kartını sonraya birakcam
  • quote:

3570 k işlemcinin yanına hangi anakartı önerirsin. ekran kartını sonraya birakcam

3570k ile msi z77a-gd65 veya asrock extreem6 iyi gider ancak birazdaha uygun olsun diyorsan msi z77a-gd55 ile asrock extrem 4 bakabilirsin
  • q8200 yada 84000 dür herhalde işlemcin bence masraf şu anlik yapma işlemci soğutucu + 7850 al o.c yap 1 yil daha bekle şu an kartlar için gereksiz bu kadar mebla ama işlemcini satip q9650 yaparsan 7950 tavsiyemdir az o.c ile 7970 oluyor şimdi dar görüşlü arkadaşlar buraya gelip bu darboğaz yapar şu bu demesinler min fps pek etkilemez sadece birinde 70 fps alirken birinde 65 falan alirsin tabi multi için geçerli bu şayet sigle ise 7850 bile iş görür
  • 900 TL ile ilk önce o sistemden kurtulun hocam.AM3+ yada H77 sistem kurup 600W+ PSU alın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • multi için düsünüyorum 900 lira yetmicek gibi sisteme
  • Bence sistemi 900' e baştan upgrade edin . Çünkü o bütçeye alınacak ekran kartı darboğaz olur .

• o sisteme önerilen o karttan sonra yorumları okumadım bile
  • psu degiştir en az 600 w bi tane al kardeşim gtx 670 yeni nesil bi kart işini göreceketir
  • 1920x1080 cozunurlukte oyniyorsaniz yeni islemci almaniza gerek yok, islemcinizi 3000e alin kral gibi takilin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.