Şimdi Ara

90'ların sevilen Batman animasyonu yeniden yapılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 90'ların sevilen Batman animasyonu yeniden yapılıyor

Marvel ve DC markaları artık hayatımızın daha çok içerisinde diyebiliriz. Özellikle Marvel filmler konusunda güzel bir başarı yakaladı. Her ne kadar DC film tarafında aynı başarıyı yakalayamasa da o da yıllardır animasyon tarafında tekel gibi bir konumda. DC tarafının en sevilen karakterlerinden biri olan Batman'in de en sevilen animasyon serisi yeniden ekranlara gelecek gibi duruyor.

Ayrıca Bkz.Kısa filmleriyle tanınan Mahmut Akay'dan X-Men filmi!

1992 yılında başlayıp 1995 yılında sonlanan ancak günümüzde bile hala bazı kanallarda bulabielceğimiz Batman: Animated Series'i sanıyoruz ki çoğu kişi hayatının bir bölümünde görmüştür. Bizim ülkemizde de hatta yıllarca televizyonlarda bölümleri tekrara tekrar yayınlandı. İşte o animasyon ekranlara yeniden dönecek gibi duruyor.

Sektörün içerisindeki güvenilir isimlerden olan aynı zamanda yönetmen ve oyuncu olan Kevin Smith, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir podcast yayınında çok önemli ve güvenilir kaynaklardan Batman: Animated Series'in yeniden uyarlanması için plan yapıldığını duyduğunu söyledi. Hatta söylediğine göre en son yayınlanan Batman animasyon filmi Batman: Soul of the Dragon'ı yapanlardan gelebileceğini düşünüyor.

Henüz resmi bir açıklama olmadığını hatırlatmakta fayda var ancak Kevin Smith bu kadar net konuşuyorsa en azından bir plan yapıldığını söyleyebiliriz.

Kaynak:https://screenrant.com/batman-animated-series-reboot-kevin-smith-hbo-max/

• Eğer görsel tema orjinal haline bağlı kalacaksa, çocukluğu çizgi film ile geçmiş bir neslin bireyi olarak sevindiğim haber. O yaşların verdiği histen dolayı mı bilmiyorum ama güncel çizgi filmler izlenesi gelmiyor bana. 

Bana göre o zamanlar sanat ön planda olduğu için kaliteli dizi animasyonları yapılıyordu. Şimdi ise seri üretim mantığında, en kısa sürede en hızlı kazanç sağlayacak animasyonların yapıldığını düşünüyorum.

Ninja Kaplumbağalar örneği;

İlk animasyon serisindeki karakterlerin anatomik detayları, göz bantlarındaki çizgisel detayların verdiği malzeme hissi gibi detaylar, karakterleri gerçeklikle bağdaştırmamızı kolaylaştırıyordu.

Bu da yeni nesil kaplumbağalar. Kare profilli kollar, plastik görünümlü düz yüzey kabuklar vs. İnsan formunda bir kaplumbağayı özümsemek bile zorken, böyle gerçek hayatla alakası olmayan canlıları kabullenip bağ kurabilmek çok daha zor geliyor bana.

• Sonunda kaliteli animasyon çizgi roman dizisi geliyor. Aynısını disney tarafından X-men the animated series için bekliyorum. Ama sanmıyorum disney yeni aldığı fox tarafına bu kadar yatırımda bulunsun şu anda.

• Eğer görsel tema orjinal haline bağlı kalacaksa, çocukluğu çizgi film ile geçmiş bir neslin bireyi olarak sevindiğim haber. O yaşların verdiği histen dolayı mı bilmiyorum ama güncel çizgi filmler izlenesi gelmiyor bana. 

Bana göre o zamanlar sanat ön planda olduğu için kaliteli dizi animasyonları yapılıyordu. Şimdi ise seri üretim mantığında, en kısa sürede en hızlı kazanç sağlayacak animasyonların yapıldığını düşünüyorum.

İlk animasyon serisindeki karakterlerin anatomik detayları, göz bantlarındaki çizgisel detayların verdiği malzeme hissi gibi detaylar, karakterleri gerçeklikle bağdaştırmamızı kolaylaştırıyordu.

Bu da yeni nesil kaplumbağalar. Kare profilli kollar, plastik görünümlü düz yüzey kabuklar vs. İnsan formunda bir kaplumbağayı özümsemek bile zorken, böyle gerçek hayatla alakası olmayan canlıları kabullenip bağ kurabilmek çok daha zor geliyor bana.

• Of be hastasıyım şu serinin. Değme filmler halt etmiş yanında. Öyle de bir seridir. Özellikle Paul Dini’nin yazdığı bölümler çok iyi oluyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Jingles -- 20 Ocak 2021; 23:56:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hazarRS kullanıcısına yanıt
    Bunun sebebi zamanında herkesime hitap edicek şekilde yapılmış olması.Şimdi o çizgi filmi normal TV saatinde çocuk kanallarında gösterseler ceza yağar.

• hazarRS kullanıcısına yanıt
    Tam bir rezillik
  • tek düzgün yapılan seri !

• netflix arşivine retkit eklemiş sonra neden

"ezxik" yerine neden "netfilx" tercih ediyor diye konuşan çok :D

• 90'ların sevilen Batman animasyonu yeniden yapılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hazarRS

Eğer görsel tema orjinal haline bağlı kalacaksa, çocukluğu çizgi film ile geçmiş bir neslin bireyi olarak sevindiğim haber. O yaşların verdiği histen dolayı mı bilmiyorum ama güncel çizgi filmler izlenesi gelmiyor bana. 

Şu tmnt' üsttekinden de iyiydi bence. Hem daha sertti hem de çizimler harikaydı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.