Şimdi Ara

90/4 Kasım celp döneminde askere gidecek arkadaşlar buraya (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
661
Cevap
0
Favori
42.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: isbankonur

quote:

Orijinalden alıntı: Saurone

%80 gidersin hocam endişe etme çok fazla...90/4 ler çok az ya forumda hiç yazan yok

evet 10 kişi bile yokuz ya topalşalım kaynaşalım beyler msn vs muhabbet edelım ..

Tabi olabilir.Neden olmasın.Profilimde MSN,Avatarın altında facebook var ekleyebilirsiniz.

İmzalarda yakıyor.

Sayfa başı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-19232E7C9 -- 2 Kasım 2010; 14:05:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanweb1907

quote:

Orijinalden alıntı: yousuff

tecilli olduğumuz için kasımamı attılar acaba o da olabilir biçok kişiden böyle duydum inş. doğrudur

valla olabilir dikkatimi çekti benimde hep tecilliler var kasımda 90/4 hakkıyla gidecek az var bir kaç kişiyle tanıştım face te tecilliydim bozdurdum kasım yazdılar dedi

Paşam ben tecil ettirmeseydim de Kasım 2010 benim kütüğün celp dönemi yine kasımda gidecektim yani :)
    Nedense tecil ettirdim bir kaç ay sonra bozdurdum anlıyacağın öyle 3 5 sene tecilli olanlardan değilim :)
  • quote:

quote:

quote:

tecilli olduğumuz için kasımamı attılar acaba o da olabilir biçok kişiden böyle duydum inş. doğrudur

valla olabilir dikkatimi çekti benimde hep tecilliler var kasımda 90/4 hakkıyla gidecek az var bir kaç kişiyle tanıştım face te tecilliydim bozdurdum kasım yazdılar dedi

Paşam ben tecil ettirmeseydim de Kasım 2010 benim kütüğün celp dönemi yine kasımda gidecektim yani :)
    Nedense tecil ettirdim bir kaç ay sonra bozdurdum anlıyacağın öyle 3 5 sene tecilli olanlardan değilim :)

valla bişi diyemicem asalın ne halt yedigi belli degil :( bu arada bugün tekirdag şarşöy askerlik şubesini aradım hala liste gelmemiş

• KPSS ile teslim tarihleri çakılması ihtimaline karşı Bimer'e mail attım.
    Takip sisteminden hareketler...
    inşaAllah hallederler... zor durumda kalmayız...
     90/4 Kasım celp döneminde askere gidecek arkadaşlar buraya
  • quote:

quote:

quote:

quote:

valla bişi diyemicem asalın ne halt yedigi belli degil :( bu arada bugün tekirdag şarşöy askerlik şubesini aradım hala liste gelmemiş

valla ben ağrıyı aradığım zaman cuma tekrar ara dediler.

• belli olmaz belki cumaya kadar açıklanır süpriz olmuş olur ^^
  • quote:

belli olmaz belki cumaya kadar açıklanır süpriz olmuş olur ^^

Bu hafta değil de önümüzdeki hafta açıklanır gibime geliyor. Fakat ben hala e devlet şifresi alamadım çok sıra var işten izin alıp saatlerce orada bekleyemem. Başka türlü nasıl alabiliriz.?
  • SEVKE TABİ YÜKÜMLÜLER, SEVK EDİLECEKLERİ EĞİTİM MERKEZLERİNİ 11 KASIM 2010 TARİHİNDEN İTİBAREN e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDENwww.turkiye.gov.tr ADRESİNDEN ÖĞRENEBİLECEKLERDİR

HAYIRLI OLSUN BEYLER.
  • hadi hayırlısı bakalım sağol bilgi için
  • quote:

SEVKE TABİ YÜKÜMLÜLER, SEVK EDİLECEKLERİ EĞİTİM MERKEZLERİNİ 11 KASIM 2010 TARİHİNDEN İTİBAREN e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDENwww.turkiye.gov.tr ADRESİNDEN ÖĞRENEBİLECEKLERDİR

HAYIRLI OLSUN BEYLER.

ASAL, a girdim yazmıyor orda böyle bişi kaynak nerden?
  • quote:

quote:

SEVKE TABİ YÜKÜMLÜLER, SEVK EDİLECEKLERİ EĞİTİM MERKEZLERİNİ 11 KASIM 2010 TARİHİNDEN İTİBAREN e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDENwww.turkiye.gov.tr ADRESİNDEN ÖĞRENEBİLECEKLERDİR

HAYIRLI OLSUN BEYLER.

Evet asalda yazmıyor.
    Kaynak: Google dan 2010 Kasım trt duyurusu yazınca word dosyası ile sayfa geliyor oraya bakabilirsin.

• quote:

hadi hayırlısı bakalım sağol bilgi için

Rica ederim kardeş.
  • quote:

quote:

quote:

HAYIRLI OLSUN BEYLER.

Evet asalda yazmıyor.
    Kaynak: Google dan 2010 Kasım trt duyurusu yazınca word dosyası ile sayfa geliyor oraya bakabilirsin.

şaka gibi ben bunu daha önceden okudum ama tam okumadım başlarını okudum geçtim yazıyormuş harbidende:D paylaşcam şimdi burda da tam olarak

• KASIM 2010 ER CELBİNDE SİLAHALTINA ALINACAK
    YÜKÜMLÜLERE AİT TRT DUYURUSU

1. KASIM 2010 ER CELP DÖNEMİNDE SİLAHALTINA ALINACAK ER STATÜSÜNDEKİ YÜKÜMLÜLERİN, CELP VE SEVK FAALİYETLERİNE İLİŞKİN HUSUSLAR, 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNU’NUN 45’İNCİ MADDESİ GEREĞİNCE MÜTEAKİP MADDELERDE AÇIKLANMIŞTIR.

2. KASIM 2010 ER CELBİ 1’İNCİ GRUPTA SEVKE TÂBİ YÜKÜMLÜLERİN 29 KASIM - 01 ARALIK 2010, 2’NCİ GRUPTA SEVKE TÂBİ OLANLARIN 12-13 OCAK 2011 TARİHLERİ ARASINDA SEVKLERİ YAPILACAKTIR.

3. KASIM 2010 ER CELP DÖNEMİNDE;

A. 1990 DOĞUMLU VE BUNLARLA İŞLEME TABİ ER STATÜSÜNDEKİ YÜKÜMLÜLERDEN, KAYITLI OLDUĞU ASKERLİK ŞUBESİNİN GENEL CELP DÖNEMİ KASIM 2010 OLANLAR,

B. CELP DÖNEMİ KASIM 2010 OLMADIĞI HALDE, KASIM 2010 CELP DÖNEMİNDE SİLAHALTINA ALINMAK İSTEYEN YÜKÜMLÜLERDEN BU TALEPLERİ UYGUN BULUNANLAR,

C. YASAL NEDENLERLE ASKERE SEVKLERİ TEHİR EDİLENLERDEN, KASIM 2010 ER CELP DÖNEMİNDE SEVKE TABİ OLANLAR,

Ç. 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNU’NUN 86’NCI MADDESİ GEREĞİNCE ASKERLİĞİNE KARAR ALINAN 1990 DOĞUMLU ER STATÜSÜNDEKİ YÜKÜMLÜLERDEN, ŞUBESİNİN GENEL CELP DÖNEMİ KASIM 2010 OLANLAR,

D. 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNUNUN 86 VE 89’UNCU MADDELERİNE TÂBİ İKEN AYNI KANUNUN 36’NCI MADDESİ GEREĞİNCE ERTELEMELERİ YAPILAN VE ERTELEMELERİ 31 ARALIK 2010 TARİHİNDE SONA ERECEK YÜKÜMLÜLER 03 OCAK 2011 TARİHİNDE SEVK İŞLEMİNE TABİ TUTULACAKLARDIR.

4. SEVKE TABİ YÜKÜMLÜLER, SEVK EDİLECEKLERİ EĞİTİM MERKEZLERİNİ 11 KASIM 2010 TARİHİNDEN İTİBAREN e-DEVLET KAPISI ÜZERİNDEN www.turkiye.gov.tr ADRESİNDEN ÖĞRENEBİLECEKLERDİR.

5. KASIM 2010 ER CELP DÖNEMİNDE SEVKE TABİ YÜKÜMLÜLERİN LİSTELERİ, 11 KASIM 2010 TARİHİNDEN İTİBAREN ASKERLİK ŞUBELERİNDE İLAN EDİLECEKTİR.

6. YÜKÜMLÜLER SEVK İŞLEMLERİNİ YAPTIRMAK İÇİN, NÜFUS CÜZDANLARI İLE 22 KASIM 2010 TARİHİNDEN İTİBAREN, ASKERLİK ŞUBELERİNE BAŞVURARAK SEVK EVRAKINI ALABİLECEKLERDİR.

7. KASIM 2010 ER CELBİ 1’İNCİ GRUPTA SEVKE TÂBİ OLANLARDAN 01 ARALIK 2010 DAHİL, 2’NCİ GRUPTA SEVKE TÂBİ OLANLARDAN 13 OCAK 2011 DAHİL, 3 OCAK 2011 TARİHİNDE SEVKE TÂBİ OLANLARDAN AYNI GÜN ASKERLİK ŞUBELERİNE MÜRACAAT EDEREK SEVK İŞLEMİNİ YAPTIRMAYANLAR İLE SEVK EVRAKINI ALDIKLARI HALDE KENDİLERİNE TANINAN YASAL YOL SÜRESİ SONUNA KADAR BİRLİKLERİNE KATILMAYANLAR, 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNU’NUN 89’UNCU MADDESİ GEREĞİNCE BAKAYA İŞLEMİNE TÂBİ TUTULACAKLARDIR.

8. AYRINTILI BİLGİ www.asal.msb.gov.tr İNTERNET ADRESİNDE VE TRT TELETEKST SAYFALARINDA YER ALMAKTADIR.

9. 1111 SAYILI ASKERLİK KANUNU’NUN 45’İNCİ MADDESİ GEREĞİNCE BU DUYURU YÜKÜMLÜLERE TEBLİĞ NİTELİĞİNDEDİR.

• 8 gün kalmış demek
  • quote:

8 gün kalmış demek

aynen öyle ama beklemesi okadar zor ki ^^
  • quote:

quote:

8 gün kalmış demek

Gidiş garanti herhalde senin bu kadar zor geliyor beklemesi :) Benim kağıtta 29 kasım yazdığı halde bu kadar kesin konuşmuyorum ama haftaya bu günü bekliyorum sabırsızlıkla inan bi umut yaa:)
  • quote:

quote:

quote:

8 gün kalmış demek

Gidiş garanti herhalde senin bu kadar zor geliyor beklemesi :) Benim kağıtta 29 kasım yazdığı halde bu kadar kesin konuşmuyorum ama haftaya bu günü bekliyorum sabırsızlıkla inan bi umut yaa:)

%90 alırlar seni dediler bana tüm evrakları yaptıktan sonra inş. da hemen çıkarda giderim çıkmazsa sıkıntıdan çatlaya çatlaya beklicez^^

• quote:

quote:

quote:

quote:

8 gün kalmış demek

%90 alırlar seni dediler bana tüm evrakları yaptıktan sonra inş. da hemen çıkarda giderim çıkmazsa sıkıntıdan çatlaya çatlaya beklicez^^

inşallah hayırlısı ıle bızde gıderız ya

• evet sevgili fedai arkadaşlarım inşallah hepimizin umudu kasım ayında bir an önce kutsal görevimizi yerine getirmek. ki benimde umudum bu. çünkü benim hikayem sizinkilerden biraz daha farklı. uzun bir yazı olucak beyler bu yüzden okumanızı tavsiye ediyorum. zira hem zaman geçer hem sohbet eder hemde bu olay hakkında yaşadıklarınız varsa sizlerde sölersiniz.

eveet başlıyorum. öncelikle bende 90 doğumluyum. inşallah bende 9/4 gidicem... tabi ben bunu bukadar rahat söleyemiyorum.. ama en azından söleyebilmemi sağlayan şey benim ömrümü yedi diyebilirim.

ben sivas cumhuriyet üniversitesi makina bölümündeydim. 2 yıllıktı ama bazı özel sebeplerden dolayı bitiremedim. ve ilk yılımda yani geçen haziranda okulumdan kaydımı sildirdim. sildirdikten sonra aklıma direk askerliğe gitmek gelmediği için önce polislik olsun istedim. daha sonra bu konuyu aileme danıştığımda onlar askerlik konusunda ısrar ettiler ve geç kalma dediler. bende bu sepeble celp tarihlerini öğrenmeye başladım. benim kütüğüm karamürsel ve karamürselde ağustos ve en son kasım alıyor. hal böle olunca bende kasıma yerleşmek istedim. fakat ben sakaryada oturuyorum ve karamürsel şubem izmitte olduğu için açıkçası gitmeye üşendim. ( iyi halt ettim tabii ) sakaryadaki askerlik şubesine gidip işlemlerimi başlattım. herşey tamam olduktan sonra muaynemide oldum ( burdaki okuduğum bazı yorumlara göre eylülden önce muayne olmak iyiymiş ) sıra geldi dönemlere yerleşmeye..

asıl hikayede zaten burda başlıyor işte. daha önceki işlemleri halleden 70 yaşındaki cahil ve daha pc kullanmasını bile bilmeyen bir memura bu en önemli olayı nasıl kendi ellerimle teslim ettim inanın hala şaşıyorum kendine. neyse kısa yoldan iş yürütmeyin beyler benden size bir tavsiye. aldı kağıtları baktı etti sonra doldurmaya başladı. hatta bu işten en güzel kârımda beni 2 ylllık üniversite mevzunu göstermiş olması zaten oda ayrı bir mevzu neyse fazla sizide sıkmak istemiyorum. geldi döneme sokmaya. benim zaten ilk baş dikkatimi çeken şey orda bir soru vardı. diyorki '' bağlı bulunduğunuz şubeye ait döneme yerleşmek istiyormusunuz?'' orda hayır işaretliydi.. bende ses etmedim. dedim şimdi kızarlar sen bizim işimizemi karışıyorsun felan derler diye. ama aptal kafa işte. neyse. sonra bu işlemleri yaptı halletti al bunu teğmene götür imzalasın dedi. bende sıra beklerken kağıtlaara bakiyim dedim. birde ne göriyim! beni gitmiş ekim 2011 e yerleştirmiş! hal böle olunca bende çıldırdım tabi. hemen gittim yanına tabi daha sakin şekilde böle böle olmuş bir hata var heralde dedim. oda dediki '' ayy pardon iyikide dikkat etmişsin hata var dedi. nappmışız öle yaağğğ dedi bide'' ama ben içimden nasıl saydırıyorum ona bir görmeniz lazım. daha sonra bişeyler kurcaladı etti bana dediki '' en fazla geriye şubat 2011 e çekebiliyorum başka almıyor dedi.'' benim başımdan aşağı kaynar sular döküldü tabi. ulan diyorum sen yapamazsan kim yapıcak diyorum sin kaflı tabi dedim yapmayın etmeyin olurmu öle şey şubem beni kasımda gönderiyor. işte asıl olayda bundan sonra kopuyor. beyler ne dese beğenirsiniz;

'' ozaman seni yine ünili yapalım sonra mevzun yapalım PC NİN KAFASINI KARIŞTIRALIM OZAMAN KASIMA ALIR''

xxxxx/////?????^^^^^!!! ben aynen bu şekilde dıııııtt..... mavi ekran oluverdim

ama elim ağayım öle bir boşalmışki kendimi kaybedicektim nerdeyse. bu muhteşem planınıda yaptı olmadı... bende elim mecbur şubat 20011 i kabul etmek zorunda kaldım. ordan çıkar çıkmaz hemen doğğru körfezime tabi. tabi hemen bir dilekçe yazdım. adamıda yerden yere vurdum. ordaki kadın dediki ben hayatımda böyle bir SAÇMALIK görmedim. sakaryadan bize belgelerin gelsin seni kasıma yerleştircez merak etme. ama fazlada ümitli olma çünkü giremeyedebilirsin dedi. nerdeyse ağlıycaktım beyler ciddiyim.. ama ALLAHA çok şükürki belgelerim gitmiş kadında beni kasım 2010 a yerleştirmiş. tabi sizede demiştir fazla ümitli olma kesin gitmeyeceksin diye. ama ben tüm bu yaşananlardan sonra ümidimi hala koruyorum. ki düşünün yani nasıl yerleştiğimi. tek dileğim bir an önce gitmek. banada kesin gidersin işlemlerini hallettik dediler. hemde üni mevzunu olarak. şimdi bende sizler gibi 10 kasımı bekliyorum.

sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim beyler. inşallah herşey hepimiz için en hayırlısı olur. inşallah aynı yerlere düşer uzun dostluklar süreriz.

iyi forumlar.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.