Şimdi Ara

8Mbit NetLimitsiz/Limitsiz Geçiş İşlemleri/Hız Sorunları (457. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.111
Cevap
7
Favori
526.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 455456457458459
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lknrm627

quote:

Orijinalden alıntı: egemenpamukcu

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hie

arkadaşlar aşağıdaki bilgilere göre hattım en fazla nekadarlık bağlantıyı destekler

8Mbit NetLimitsiz/Limitsiz Geçiş İşlemleri/Hız Sorunları

16mbps alabilirsiniz.

arkadaşlar bu bilgileri nerden alıyoruz? bir de kablolu bağlanmak mı gerekiyor?

Modem arayüzünden, kablolu kablosuz farketmez.

cahilliğimi bağışla ama daha detaylıa nlatabilir misin? nasıl arayüze giricem? air ties kullanıyorum

Tarayıcıya 192.168.2.1 veya 192.168.1.1 yazarak ulaşabilirsiniz. Sizden bir şifre ister, onu da modem marka-modeline göre nette bulabilirsiniz. Olmadı modelin kullanım klavusunda yazar.

kullanıcı adına bağlantının ismini mi yazacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Last Beerbender -- 20 Ağustos 2011; 1:49:07 >

• Onu da metrenin bulun, modele göre değişiyor.
  • Gelen Giden
    ADSL Hızı(Kb/s): 5115 796
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 18124 1310
    SNR Sınırı (dB): 14.8 14.4
    Hat Zayıflaması(dB): 15.0 6.2
    Güç (dB): 18.6 12.3

benikilerde bunlar yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim
    hattım ne kadar destekler acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Last Beerbender -- 20 Ağustos 2011; 1:59:36 >
  • quote:

Onu da metrenin bulun, modele göre değişiyor.

pm attım yardımcı olabilir misin
  • quote:

quote:

Onu da metrenin bulun, modele göre değişiyor.

pm attım yardımcı olabilir misin

• quote:

Gelen Giden

Hat zayıflık değeri ve SNR sınırınıza bakılacak olursa daha yüksek bir hızı alabiliyor olmalısınız. Paralel telefonu çıkartın, splitterı yenileyin, iç tesisattaki ek noktaları ortadan kaldırın tüm bunlara rağmen düzelme olmuyorsa port değişim talebinde bulunun....
  • quote:

Orijinalden alıntı: SNIPER82

quote:

Gelen Giden

Hat zayıflık değeri ve SNR sınırınıza bakılacak olursa daha yüksek bir hızı alabiliyor olmalısınız. Paralel telefonu çıkartın, splitterı yenileyin, iç tesisattaki ek noktaları ortadan kaldırın tüm bunlara rağmen düzelme olmuyorsa port değişim talebinde bulunun....

daha yüksekten kastın 16mbit olabilir mi? biz ilk bu eve taşındığımızda 16mbit bağlatacaktık ama hattınız desteklemez dediler ve 8mbite kadar olan paketi kullanıyoruz ama şu anda 5mbit hız alabiliyorum. bunlar sizce splitterdan vs. mi kaynaklanıyor? bana hep ttnet arıza çıkarıyor gibi geliyordu çünkü daha önceden 8mbit aldım yaklaşık 1 gün. Sonra yine düşürdüler de düşürdüler

• quote:

quote:

quote:

Gelen Giden

daha yüksekten kastın 16mbit olabilir mi? biz ilk bu eve taşındığımızda 16mbit bağlatacaktık ama hattınız desteklemez dediler ve 8mbite kadar olan paketi kullanıyoruz ama şu anda 5mbit hız alabiliyorum. bunlar sizce splitterdan vs. mi kaynaklanıyor? bana hep ttnet arıza çıkarıyor gibi geliyordu çünkü daha önceden 8mbit aldım yaklaşık 1 gün. Sonra yine düşürdüler de düşürdüler

Hat zayıflık değerin santrale çok yakın olduğunu gösteriyor. Ancak SNR sınırın olması gerekenden düşük. Bu da tesisatta bir sıkıntı olabileceğini gösteriyor. Tavsiyelerimi sırayla yap. Bu değerlerde olumlu yönde bir gelişme görmezsen port değiştirme talebinde bulun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Gelen Giden

Hat zayıflık değerin santrale çok yakın olduğunu gösteriyor. Ancak SNR sınırın olması gerekenden düşük. Bu da tesisatta bir sıkıntı olabileceğini gösteriyor. Tavsiyelerimi sırayla yap. Bu değerlerde olumlu yönde bir gelişme görmezsen port değiştirme talebinde bulun.

anladımi diğer arkadaşta aynısını söyledi, peki nedir bu snr? neyi gösterir yani.

• SNR denilen menem hattaki gürültü oranını ifade eder. Basite indirgeyerek anlatayım. Atıyorum bir radyo dinliyorsun bu radyoyu daha yakındayken mi net algılarsın yoksa uzağındayken mi. İşte ADSL teknolojisinde de örneğimizde radyo diye betimlediğimiz şey santralle eşdeğer. Santralden çıkan sinyal gürültü oranı buraya daha yakın abonede çok yüksek bir değerde bağlantı sağlar ve sağlanan bu bağlandı oldukça güçlüdür ve kopmalara karşı dirençlidir tam tersi durumda da bu gürültü oranı düşeceğinden hattın internete bağlanmasında da kopukluklar yaşanacaktır. (radyodaki ses duyulmayacak yani sinyal modemle buluşmayacaktır) Hattaki bu gürültü oranını etkileyen faktörleri söyledim. Paralel telefon, kalitesiz splitter, iç tesisisattaki ek noktalar.
  • Benim internet hızım 8Mbite kadar sınırsız fakat şimdi internetim çok yavaşladı limiti aştığım için 512 KB/s gibi birşeye düştü hızımı nasıl yükselcem
  • quote:

Orijinalden alıntı: pufulet53

Benim internet hızım 8Mbite kadar sınırsız fakat şimdi internetim çok yavaşladı limiti aştığım için 512 KB/s gibi birşeye düştü hızımı nasıl yükselcem

Ay sonunda yükselir, yapabileceğiniz bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pufulet53

Benim internet hızım 8Mbite kadar sınırsız fakat şimdi internetim çok yavaşladı limiti aştığım için 512 KB/s gibi birşeye düştü hızımı nasıl yükselcem

Şu anda tüm Net Paketlerde hız Adil Kullanım Noktasının aşılması durumunda 1 mbps hızına düşürülmekte. Sizin hattınızın 512 kbps'ye düşürüldüğünü düşünüyorsanız. Müşteri hizmetlerini arayarak hız düşüklüğü nedeniyle arıza kaydı açtırmanızda fayda vardır.
  • 15 gündür hızımı düşürmediler. Rekora doğru gidiyorlar. Bakalım kaç günde patlayacak bu sefer.
  • Su anda 8mbit sinirsiz kullaniyorum ama 16 mbit netlimitsize gecmek istiyorum 59 TL olani idi galiba degerlerim asagida 16 mbite gecebilirmiyim ?

Bağlantı Durumu
    Bağlantı var
    Upstream Hızı (Kbps)
    799
    Downstream Hızı (Kbps)
    8187
    Upstream Sınırı
    12
    Downstream Sınırı
    20
    Trained Modulasyon
    ADSL_2plus
    LOS Hataları
    0
    Downstream Hat Zayıflaması
    23
    Upstream Hat Zayıflaması
    12
    Peak Cell Rate
    1884 cells per sec
    CRC Rx Fast
    13
    CRC Tx Fast
    0
    CRC Rx Interleaved
    0
    CRC Tx Interleaved
    0
    Path Mode
    Fast Path
  • quote:

Orijinalden alıntı: aşkacısı

quote:

Orijinalden alıntı: ersinbektas

quote:

Orijinalden alıntı: aşkacısı

teşekkürler hocam o zmn yarını bekliyim belki gelir çünkü tel yok yok teşekkürelr yardımlarınız için iyi akşamlar

sizede iyi akşamlar

hocam buraya resim nasıl koyuluyo size önemli bir resim göstereceğimde

yorum yazarken hemen sayfanın alt kısmında resim yükle resmi mesajda görüntüle videol yükle gibi seçenekler var bunlar yardımcı olacaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: Xaroon

Su anda 8mbit sinirsiz kullaniyorum ama 16 mbit netlimitsize gecmek istiyorum 59 TL olani idi galiba degerlerim asagida 16 mbite gecebilirmiyim ?

Bağlantı Durumu
    Bağlantı var
    Upstream Hızı (Kbps)
    799
    Downstream Hızı (Kbps)
    8187
    Upstream Sınırı
    12
    Downstream Sınırı
    20
    Trained Modulasyon
    ADSL_2plus
    LOS Hataları
    0
    23
    Upstream Hat Zayıflaması
    12
    Peak Cell Rate
    1884 cells per sec
    CRC Rx Fast
    13
    CRC Tx Fast
    0
    CRC Rx Interleaved
    0
    CRC Tx Interleaved
    0
    Path Mode
    Fast Path

16 olmaz 12-14 arası sorunsuz kullanabilirsiniz
  • Arkadaşlar şu an evde 2 mbit Doping adsl kullanıyorum. Tahahhütüm bitti gittim uydunete basvurdum hız değerleri çok iyi 3 mbit de 4 mb ye yakın dğerler alıyorum ve upload 1 mbit alıyorum fakat stabilite 0 yani verdikleri kablosuz modem iyi değil Airties RT-211 in yanına bile yaklasamıyor yan binadaki kuzenimde baglanıyor nete Rt 211 de baglantı cok stabilken Uydunetin modemi yerlerde WDS 300 AP aldım ondada sorun degısmedi sınırlı baglantı diyor baglanmıyor geç baglanıyor. Bu nedenle 8 mbit 25 gb geçmek istiyorum. Kullanım miktarım en fazla 50 gb . Şimdi tek sorun hızın 25 gb 'dan sonra 1mbit e düşmesi 1 mbit 2 kişi için problem çıkarabilir birde Dreambox var . Çoğu arkadaş hızlarının düşmediğinden bahsetmiş acaba şu an hızda herhangi bir düşüş var mı ona göre boşuna tahahhüt vermeyelim. Hat değerlerim şu şekilde

Bağlantı Durumu
    Bağlantı var
    Upstream Hızı (Kbps)
    511
    Downstream Hızı (Kbps)
    2045
    Upstream Sınırı
    22
    Downstream Sınırı
    18
    Trained Modulasyon
    ADSL_2plus
    LOS Hataları
    0
    40
    Upstream Hat Zayıflaması
    22
    Peak Cell Rate
    1205 cells per sec
    CRC Rx Fast
    0
    CRC Tx Fast
    0
    CRC Rx Interleaved
    0
    CRC Tx Interleaved
    0
    Path Mode
    Fast Path

Sizce alabileceğim maksimum hız nedir ? Bunun yanında 28 civarı olan pingimde hız arttıkça bir azalma olur mu ? Ve 8 mbit tarifesini tavsiye eden var mı ?

• 4 - 6 arası kaldırır
  • böyle internet mi olur arkadaşlar ttnetmiş zaten 60lira veriyom birde 1mbit gidip kapattıracam böyle iş mi olur
  • 
Sayfa: önceki 455456457458459
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.