Şimdi Ara

8Mbit NetLimitsiz/Limitsiz Geçiş İşlemleri/Hız Sorunları (459. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.112
Cevap
7
Favori
526.985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 457458459460461
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Nevzat-FC INTER

hata bulma yerini buldum değerler aşağıdaki gibi

noise margin upstream: 9 db
    output power downstream: 18 db
    attenuation upstream: 16 db

nasıl buldun açıklayabir misin? Bende de aynı modem var o yüzden...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavilynx

quote:

8Mbit NetLimitsiz/Limitsiz Geçiş İşlemleri/Hız Sorunları

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mavilynx

quote:

Bende soldaki menü gözükmüyor sadece durum yazıyor ona basıncada sayfayı yeniliyor. :/

• @mavilynx bende direk geliyor soldaki menü, hiçbir fikrim yok :/
  • quote:

Hocam downstream değerlerini yazar mısınız? Yine aynı sayfadadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lknrm627

quote:

hocam aynı sayfada bir de bu değrler var başka değer bulamadım

noise margin downstream: 10 db
    output power upstream: 11 db
    attenuation downstream: 30 db
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lknrm627

quote:

hocam aynı sayfada bir de bu değrler var başka değer bulamadım

output power upstream: 11 db
    attenuation downstream: 30 db

Şu an aldığınızdan daha fazlasını alamazsınız ne yazık ki.

• yapacak bişey yoksa , 4 ay sonra taahhüt doluyor. biter bitmez kapatacağım, şu durumda doğru düzgün hiçbir şey indiremiyorum,

@lknrm627 cevaplar için sağol hocam
  • output power downstream: 18 db
    attenuation downstream: 29 db

8 Mbit limitsiz kullanıyorum 5-10 dakikada bir internette kopma yaşıyorum 3 gündür TTNet i arıyorum apartman kutusunda ölçüm talep ettim ancak henüz gelen giden olmadı. Yukarıdaki değerlere göre nedir benim olayım yardımcı olur musunuz? CAT6 kablo döşetmem gerekiyorsa hemen yaptırayım sorun değil, yeter ki çözüleceğine emin olayım.

Bu arada CAT6 kablonun içindeki bilmemkaç tane telden istediğimiz herhangi 2 tanesini mi kullanacağız? Bağlantı nasıl yapılıyor?

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: King_Arthur

8 Mbit limitsiz kullanıyorum 5-10 dakikada bir internette kopma yaşıyorum 3 gündür TTNet i arıyorum apartman kutusunda ölçüm talep ettim ancak henüz gelen giden olmadı. Yukarıdaki değerlere göre nedir benim olayım yardımcı olur musunuz? CAT6 kablo döşetmem gerekiyorsa hemen yaptırayım sorun değil, yeter ki çözüleceğine emin olayım.

Bu arada CAT6 kablonun içindeki bilmemkaç tane telden istediğimiz herhangi 2 tanesini mi kullanacağız? Bağlantı nasıl yapılıyor?

Teşekkürler

Hocam SNR tam sınır değerde, kopma bu yüzden oluyor. CAT6 döşemek sorunu çözebilir, metresi 50 kuruş-1 lira arası. Kabloyu siz bağlayamazsınız, 121 telefon arızadan ekip gelip bağlamalı(ya da tesisatçı da olur).

• quote:

Orijinalden alıntı: King_Arthur

Teşekkürler

bağlantıyı kendinizde yapabilirsiniz binadaki telefon kutusundaki kendi kablonuzu biliyorsanız eğer cat6 kablonun içinden herhangi 2 kabloyu telekomun kablosuyla bağlayabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersinbektas -- 22 Ağustos 2011; 20:29:15 >

• quote:

@mavilynx bende direk geliyor soldaki menü, hiçbir fikrim yok :/

Peki şifre olarak ne giriyorsun 1234 mü? Bu arada İlgilendiğin için teşekkürler.
  • Arkadaşlar 8 MB Net Limitsiz paketi kullanıyorum.Alabileceğim en yüksek hız kaç mb?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Keçiboynuzu -- 22 Ağustos 2011; 23:04:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _alpoza_

Arkadaşlar 8 MB Net Limitsiz paketi kullanıyorum.Alabileceğim en yüksek hız kaç mb?

snr değerleriniz kötü bu yüzden zaten 2 mbit tanımlanmış size daha üstüne çıkıldığında kopmalar olacaktır, 4 mbite bile çıkarsalar kopma yaşanması muhtemel.Bu yüzden şuanki hızınızdan daha yüksek almanız düşük ihtimal.

• quote:

Orijinalden alıntı: CeSiN

quote:

Orijinalden alıntı: _alpoza_

Arkadaşlar 8 MB Net Limitsiz paketi kullanıyorum.Alabileceğim en yüksek hız kaç mb?

snr değerleriniz kötü bu yüzden zaten 2 mbit tanımlanmış size daha üstüne çıkıldığında kopmalar olacaktır, 4 mbite bile çıkarsalar kopma yaşanması muhtemel.Bu yüzden şuanki hızınızdan daha yüksek almanız düşük ihtimal.

İlginiz için teşekkür ederim.Katlanacağız artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Keçiboynuzu -- 22 Ağustos 2011; 23:13:14 >

• modemde 8 mbit gözüküyor ama test yaptıgımda 1 mbit çıkıyor özellikle 2 gündür net inanılmaz yavaş özellikle video izlerken çok yavaş ve takılıyor normalde de modemde bu deger gözükürken zaten tam olarak 8 olarak alamıyordum 5 mbit anca birde fiber optik'e geçtik
  • bu telekom merkezini içindekilerle birlikte yakarım :@ seviniyodum durduk yere hızımı artırdılar diye davadan korktular zannediyodum gene 2 mbit e düşürmüşler hiçbir sorun olmadığı halde :@ adamı katil eder bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsmaster10 -- 23 Ağustos 2011; 3:34:09 >

• arkadaşlar siz ne kadar yazarsanız yazın ttnet bu ülkedeki internetin tek sahibi bu yüzdende fiyatları o belirliyor ve ttnet varken hiç bir zaman internet düzelmez dh bile ttneti destekliyor ama yapacak bişey yok bende bi yolunu bulup bi yerden internet almalıyım adam fiber getirmiş ama 50gb ve 100gb kotalı bu nedir arkadaşlar 8mbit 109lira bu arada modeminizin üzerinde 150mbit yazarsa 150mbit alırsınız hat değerleriniz aldığınız hıza göre verilir kimse kalkıpta bu değerlerde 6mbitten sonra alamassın filan yazmasın konu kilit zaten anlamayan biri acmış modem sınırlarına kadar rahatla gidilir ama hizmet cok kötü dh kullansın bu ttnetin internetini bak bakalım reklamını yapacak mı ama işte para için insanlık satılıyor
  • Dün gece online internet merkezinden değiştirdim saniyede aktif oldu buda hızım hiç değişmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jinnet -- 23 Ağustos 2011; 5:46:26 >
  • Merhaba arkadaşlar. Az önce müşteri hizmetleriyle görüştüm ve TTNET REZİLLİĞİNİN gerçek oldugunu bizzat anladım.

aramızda geçen konuşma

ben: Netlimitsiz tarifesini kullanıyorum. 25 gb tan sonra ınternet hızının 1mbps e düşecegi yazıyor sitede. Ama benim hızım 25 gb tan sonra yaptıgım olcumlerde 512 kbps a düştü. Ve modem arayüzünde de sabit olarak 512 kbps yazıyor.Ttnet in sitesinden yaptıgım hız olcumunde download hızım 0.44 mbps e sabitlenmiş durumda. Bunun sebebini öğrenebilirmiyim.
    hakan bey(!): bana adil kullanım uygulamasını anlatıyor.
    ben: bu uygulamanın farkında oldugumu fakat sitede yazana göre hızımın 1024 kbps a düşmesi gerekirken 512kbps a düştüğünü söylüyorum.
    hakan bey: hattımın vericiye uzak oldugundan kaynaklanıyor olabilecegini söylüyor.
    ben: eğer hattan kaynaklanan bir sorun olsa 8mbps kullanırken tam verim alamazdım, ve hızımda değişimler olurdu tam 512 kbps a sabitlenmiş olmazdı 500 - 600 arası felan değil 1 haftadır her defasında 512 kbps çıkıyor diyorum.
    hakan bey: evet anlıyorum hattınız vericiye uzak. ay başında düzelir merak etmeyin diyerek geçiştirmeye çalışıyor.

Böyle saçmalık varmı ya.

• 
Sayfa: önceki 457458459460461
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.