Şimdi Ara

8Mbit NetLimitsiz/Limitsiz Geçiş İşlemleri/Hız Sorunları (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.111
Cevap
7
Favori
526.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben bi arkadaşa tekrar bi uğrayayım.1 hafta önceki gördüğüm hız devam ediyorsa,biraz sert bir dille ttnet ile muhabbet edicez demektir
  • Az önce arkadaşa gittim.Bağlantı hızı 800/kbs gözüküyor.Aradım ttneti dedim böyle böyle bizim internet neden 2 mbt küsür alıyoruz diye...

Farklı santrallerden alıyorsunuzdur büyük ihtimal gibi bir cevap verdi.Yapabileceğimiz birşeyin olup olmadıgını sordum.(15-20 mt mesafedeki komşu tam hız kullanıyorsa sorun bende değildir sonuçta.) Benim internetin zaten desteklemediğini bu sebeple 4 mbt e çektiklerini,eğer 8 mbt bağlantı verilirse anlık kopmaların ve bağlantı sorunlarının oluşacağını söylediler.

Sinirlenmeye başladım açıkçası.15-20 mt mesafedeki başka birinin interneti ile nasıl farklı santrallerden bağlantı gelir?Üstüne üstlük aynı hızı bende niye alamayayım?
  • Ttnet'in NET4 paketini kullanıyordum 3 aydır. taahhüt indirim süresinin bittiği gün 8LİMİTSİZ e geçecektim ztn hattım da full destekliordu. (downstream attenuation 5.5 db) 10 dk önce online işlemlerden geçtim. Adsl de gidip geldi aynı anda. fakat hızım net4 hızı olan 8192/800 den 8192/1024 e çıkmadı yani upload hzım 800 kbit de kaldı yine:( desteklememek ile ilgisi fln yok max 1200 upload alabileceğim yazıo ztn modemde. Online işlemler olduğu için biras beklemem gerekio mu? napayım sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anorian

Ttnet'in NET4 paketini kullanıyordum 3 aydır. taahhüt indirim süresinin bittiği gün 8LİMİTSİZ e geçecektim ztn hattım da full destekliordu. (downstream attenuation 5.5 db) 10 dk önce online işlemlerden geçtim. Adsl de gidip geldi aynı anda. fakat hızım net4 hızı olan 8192/800 den 8192/1024 e çıkmadı yani upload hzım 800 kbit de kaldı yine:( desteklememek ile ilgisi fln yok max 1200 upload alabileceğim yazıo ztn modemde. Online işlemler olduğu için biras beklemem gerekio mu? napayım sizce?

TTNet sitesine bakarsanız şöyle bir şey yazar;

Belirtilen hız fiziksel bağlantı koşulları nedeniyle, garanti edilen hız olmayıp ulaşılabilecek en yüksek hızı göstermektedir.

Modeminiz daha fazla hızı destekleyebilir ama sizin alabileceğiz en yüksek modemde yazan değerdir.

• Anlamadığınız şey şu: Online işlem merkezinde tarife değiştirmeden önce net4 8192/800 yazıodu. Benim modem de 8191/797 . Şimdi tarife değiştirdim 8LİMİTSİZ 8192/1024 yazıo online işlemlerde, benim modem yine 8191/797 yani tık yok hani 8191/950 fln olsa anlıcam tmm anca bu kadar alabilio ama hızın değişmediği sadece tarifenin değişmiş gözüktüğü bariz ortada ben bunu soruyorum.
  • quote:

Anlamadığınız şey şu: Online işlem merkezinde tarife değiştirmeden önce net4 8192/800 yazıodu. Benim modem de 8191/797 . Şimdi tarife değiştirdim 8LİMİTSİZ 8192/1024 yazıo online işlemlerde, benim modem yine 8191/797 yani tık yok hani 8191/950 fln olsa anlıcam tmm anca bu kadar alabilio ama hızın değişmediği sadece tarifenin değişmiş gözüktüğü bariz ortada ben bunu soruyorum.

Net4 paketide olsa, NetLimitsizde olsa, Limitsiz pakette olsa sizin aldığınız hız 8Mbit. Yani hızın yükselmemesi normal. Alabileceğiniz maksimum değeri zaten alıyorsunuz. Limitsiz pakete geçmişsiniz vs. farketmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EhrimeN

quote:

Anlamadığınız şey şu: Online işlem merkezinde tarife değiştirmeden önce net4 8192/800 yazıodu. Benim modem de 8191/797 . Şimdi tarife değiştirdim 8LİMİTSİZ 8192/1024 yazıo online işlemlerde, benim modem yine 8191/797 yani tık yok hani 8191/950 fln olsa anlıcam tmm anca bu kadar alabilio ama hızın değişmediği sadece tarifenin değişmiş gözüktüğü bariz ortada ben bunu soruyorum.

Net4 paketide olsa, NetLimitsizde olsa, Limitsiz pakette olsa sizin aldığınız hız 8Mbit. Yani hızın yükselmemesi normal. Alabileceğiniz maksimum değeri zaten alıyorsunuz. Limitsiz pakete geçmişsiniz vs. farketmez.

Benim bahsettiğim şey download hızı değil, upload hızı. Net tarifeleri ve gerçek limitsiz tarife 8limitsiz de ki hız bakımından fark vardır. Tarife bilgilerine bakarsınız netler de 8mbit e kadar, 8limitsiz de ise 8 mbit yazar. Ama olay bu değil: net tarifelerinde upload hızı 800 kbit ile sınırlandırılmışken, 8limitsiz de 1024 kbit olarak belrlenmiştir. Benimki de 797 de kaldığı için tarifem değişmedi mi diye şüphelendim. Ama derdimi anlatamadım galiba...

• quote:

quote:

quote:

Benim bahsettiğim şey download hızı değil, upload hızı. Net tarifeleri ve gerçek limitsiz tarife 8limitsiz de ki hız bakımından fark vardır. Tarife bilgilerine bakarsınız netler de 8mbit e kadar, 8limitsiz de ise 8 mbit yazar. Ama olay bu değil: net tarifelerinde upload hızı 800 kbit ile sınırlandırılmışken, 8limitsiz de 1024 kbit olarak belrlenmiştir. Benimki de 797 de kaldığı için tarifem değişmedi mi diye şüphelendim. Ama derdimi anlatamadım galiba...

Şimdi anlaştık. (:

Hemen değişmemiş olabilir, biraz beklemenizde fayda var. Ben tarife değişikliği isteminde bulunduğumda 12 saat civarında geçmişti.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Şimdi anlaştık. (:

Hemen değişmemiş olabilir, biraz beklemenizde fayda var. Ben tarife değişikliği isteminde bulunduğumda 12 saat civarında geçmişti.

Ben de bunu merak etmiştim çünkü limitsize geçtim download yapıp sonra tarife değişikliği tam olarak gerçekleşmediğinden malum 512k larda sürünmeyeyim diye. Biraz daha bekleyeceğiz anlaşılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anorian -- 5 Aralık 2009; 15:25:35 >

• tarife değişikliği istediğim an modem kendine reset attı 1 dk içinde ve değişti

7mbps gördüm en fazla

fakat göründüğüne bakmayın öyle 850 ile çekiyorum rapid gibi sitelerden

şuan hafta sonu olmasına rağmen 6mbps alıyorum.
  • Arkadaşlar sitelerden downloadlar için internet download manager kullanın. tabi rapidshare vb gibi ücretli sitelerde işe yaramaz ama kalan sitelerde son hızları görmenizi mümkün kılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: netrex2

yaptığım diğer testlerde bunun civarında çıkıyor . sadece bir defa 2 mbit in biraz üstünde çıktı.

evet bu şekilde tam anlamıyla 8mbit ten yararlanamamış oluyorum .

8Mbit NetLimitsiz/Limitsiz Geçiş İşlemleri/Hız Sorunları

bunu yaparken bütün internetle alakalı programları kapatıp downloadları durdurdunuz mu ? ve antivirüs ü kapattınız mı ? bana sanki download yaparken bu testi yapmışsınız gibi geldi.

çünkü upload hızınız iyi bu teste göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi take a minute -- 5 Aralık 2009; 16:59:00 >

• antivirus ve firewall devre dışı bıraktım ama hız testinde değerlerim onun üstüne çıkmadı. Zaten ben bu 8 mbit ten beklediğim performansı alamadım . Siteler eskisi gibi açılıyor , rapid hotfile gibi sitelerden 50-150 arası download yapabiliyorum . Tam 850 kb ile ancak ftp serverlarındaki dosyaları alabiliyorum. Bu mudur yani 8mbit ? nerede sorun var anlamadım . normal kullanımda yani torent ve ftp den indirmedikçe 8mbit in bir anlamı kalmıyor bu durumda . herkesde durum nasıl bilmiyorum ama bana sorun varmış gibi geliyor bi yerde ?
  •  8Mbit NetLimitsiz/Limitsiz Geçiş İşlemleri/Hız Sorunları

bu özellikler ile hızım en fazla kaç olabilir 8mb pakete geçsem
  •  8Mbit NetLimitsiz/Limitsiz Geçiş İşlemleri/Hız Sorunları

az önce geçtim 8mb pakete ancak ya hattımdan yada modemimden dolayı en fazl bu kadar alabiliyorum

buda modemde gözüken hız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thesyseng -- 5 Aralık 2009; 19:26:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Drain

bu özellikler ile hızım en fazla kaç olabilir 8mb pakete geçsem

Bu hat zayıflama değerleri ile tam 8 mbit hızını alman gerekiyor. Sorunun modeminde olabilir.
  • geekq51 ve datron rta230 ile denedim 5.9 oluyo max
  • ttnetin sitesinden sikayet edin ben oyle yapıyorum benımkıde 2mbit hız alıyordu 8mbite yukselttıler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drain

az önce geçtim 8mb pakete ancak ya hattımdan yada modemimden dolayı en fazl bu kadar alabiliyorum

buda modemde gözüken hız

Modem değerlerinizde sorun gözükmüyor. İndirme hızınız ne alemde?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: netrex2

antivirus ve firewall devre dışı bıraktım ama hız testinde değerlerim onun üstüne çıkmadı. Zaten ben bu 8 mbit ten beklediğim performansı alamadım . Siteler eskisi gibi açılıyor , rapid hotfile gibi sitelerden 50-150 arası download yapabiliyorum . Tam 850 kb ile ancak ftp serverlarındaki dosyaları alabiliyorum. Bu mudur yani 8mbit ? nerede sorun var anlamadım . normal kullanımda yani torent ve ftp den indirmedikçe 8mbit in bir anlamı kalmıyor bu durumda . herkesde durum nasıl bilmiyorum ama bana sorun varmış gibi geliyor bi yerde ?

Hocam modeminizde sorun yok. FTP'lerden vs. indirince hızınız 8Mbit gibi indiriyor. Ama bazı yerlerde sorun gözüküyor. Daha önce hiç karşılaşmadım bu durumla, çok enteresan bişe.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.