Şimdi Ara

8Mbit NetLimitsiz/Limitsiz Geçiş İşlemleri/Hız Sorunları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.112
Cevap
7
Favori
526.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BroK€NSaf€ty

8Mbit NetLimitsiz/Limitsiz Geçiş İşlemleri/Hız Sorunları

Arkkadaş işaretlediğim yer upload hızı benim internetim 8mbit

Olması gereken

Us Rate (Kbps) 1024
    Ds Rate (Kbps) 8192

Şuanda

Us Rate (Kbps) 800
    Ds Rate (Kbps) 8160

neden böyle acaba?

MINTON MDSL-210 ADSL2

Buda download hızı

IDM bendede aynen bu şekilde 940 950 lerde gidip geliyor ama ben inanmıyorum asıl hız 850 lerde dolaşıyor. IDM cepten ekliyor 1mbit

• bende yıllardır 1mbit sınırsız kullanıyorum , 8mbit sınırsız tarıfeye gecıcektım ama alttakı maddeyı okuduktan sonra hıc gerek olmadıgını anladım , keza 2 3 gun sonra 512mbit kullanacaksam ne anladım o ısten ben

sıteden alındı:
    Tüm 8 Mbps'ye kadar son sürat ADSL paketleri için adil kullanım uygulanmaktadır. Aylık download (indirme) miktarı 15 GB'ı aştıktan sonra, ayın geri kalan günleri için download hızı 512 Kbps olarak uygulanacaktır.
  • Benimde net hızı en yüksek 4.5 mb oldu
    daha da artmadı
  •  8Mbit NetLimitsiz/Limitsiz Geçiş İşlemleri/Hız Sorunları

benim hızım böyle çıktı normalmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PrudoN

8mbit'e yeni geçtiniz galiba.İlk geçtiğimde bendede böyle çıkmıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pércussionist

bende yıllardır 1mbit sınırsız kullanıyorum , 8mbit sınırsız tarıfeye gecıcektım ama alttakı maddeyı okuduktan sonra hıc gerek olmadıgını anladım , keza 2 3 gun sonra 512mbit kullanacaksam ne anladım o ısten ben

sıteden alındı:
    Tüm 8 Mbps'ye kadar son sürat ADSL paketleri için adil kullanım uygulanmaktadır. Aylık download (indirme) miktarı 15 GB'ı aştıktan sonra, ayın geri kalan günleri için download hızı 512 Kbps olarak uygulanacaktır.

Dostum 8mbit in 99 tl olan paketini kullanıyorum ben. Limit yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: 35.5KsK35.5

quote:

Orijinalden alıntı: PrudoN

8mbit'e yeni geçtiniz galiba.İlk geçtiğimde bendede böyle çıkmıştı

gecen ayın basında gectim

• Download hızınız ne peki ? Test olarak değil örneğin Microsoft'un sitesinden bir dosya indirdiğinizi varsayalım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GedKalessin

quote:

bende yıllardır 1mbit sınırsız kullanıyorum , 8mbit sınırsız tarıfeye gecıcektım ama alttakı maddeyı okuduktan sonra hıc gerek olmadıgını anladım , keza 2 3 gun sonra 512mbit kullanacaksam ne anladım o ısten ben

sıteden alındı:

Dostum 8mbit in 99 tl olan paketini kullanıyorum ben. Limit yok

pardon ben eksık bılgı vermısım , bu 49 lıra olan en fazla 8mbit olandan , bu tarıfede hızın 4 5 6 7 8 olması sorun deıl sonucta 1mbit ten fazla olucak ama , 15gb sonrası hızı 512 de sabıtlemesı sorun , yoksa 1 mbiıt ten sınırsızdan 3 lıra fazla verıp bu tarıfeye gecılebılıyor ve hız 3 4 5 6 7 8 ne olursa olsun ıllakı daha hızlı olacak 1 den , ıste sorun sadece 15gb den sonra sınır koyması , neyse 1mbit takılmaya devam .

• bu ayın yarısında 8 mbit 4 gb tan netlimitsiz 8mbit tarifesine geçeceğim 49 tl olana..(kotayı her ay aştığımdan) acaba 4gb yarım ay kullanımı ile bu değişiklik yaptığımda faturam nasıl olur... 4gb tarifemin ücreti nasıl gelir... 31 + 49 + 10 şeklinde mi ? (10 tl tarife değişikliği için galiba)
  • benim daha bugünden 23-24 Gb. olmuş hızda düşme yok ancak faturada bir değişiklik olurmu bilemiyorum 8 Gb NetLimitsiz tarifesi
  • Speedtest sitesi antivirus kapalı olsa bile saçma değerler verebiliyor. Çok güvenmeyin derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muzo86

benim daha bugünden 23-24 Gb. olmuş hızda düşme yok ancak faturada bir değişiklik olurmu bilemiyorum 8 Gb NetLimitsiz tarifesi

dl yaparkende hız yıne 512 den fazlamı ? ben sırf bu yuzden gecmıyorum , su an 1mbit sınırsızdayım .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: muzo86

benim daha bugünden 23-24 Gb. olmuş hızda düşme yok ancak faturada bir değişiklik olurmu bilemiyorum 8 Gb NetLimitsiz tarifesi

dl yaparkende hız yıne 512 den fazlamı ? ben sırf bu yuzden gecmıyorum , su an 1mbit sınırsızdayım .

Tabiki fazla. İşin esprisi orada zaten.
  • sımdı bastan alalım hocam , ben gectım bu 49lıralık en fazla 8mbit sınırsıza , kı buyuk ıhtımal 1 2 gun ıcınde 15gb ındırırım , daha sonra benım net 512 ye hangı sartlarda ınıcek , sayfasında 512ye ıner dıyor , ama ben download da yapıcam onlıne oyunda oynuycam , ona gore bana nası etkı edıcek 15gb sonrası , ınmıycekse hemen gecerım ama bosuna yazmazlar heralde oraya da , bılgılendırebılrısenız sevınırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pércussionist -- 8 Aralık 2009; 23:49:24 >
  • quote:

sımdı bastan alalım hocam , ben gectım bu 49lıralık en fazla 8mbit sınırsıza , kı buyuk ıhtımal 1 2 gun ıcınde 15gb ındırırım , daha sonra benım net 512 ye hangı sartlarda ınıcek , sayfasında 512ye ıner dıyor , ama ben download da yapıcam onlıne oyunda oynuycam , ona gore bana nası etkı edıcek 15gb sonrası , ınmıycekse hemen gecerım ama bosuna yazmazlar heralde oraya da , bılgılendırebılrısenız sevınırım

Bu konuda kesin bir şey söylenemez. Kural şu: 8 mbit'e kadar netlimitsiz tarife paketine geçiş yaparsan 15 gb kotayı geçtiğin zaman o ay içinde kalan günlerde hızın 512 kbps'ye sabitleniyor. Fakat geçen Kasım ayı içersinde hızda bir düşme yaşanmadı. Ama ondan önceki ayın 20'li günlerin başında genel bir düşüş yaşandı ve Kasım ayının 3-4 ' ü gibi yükseltildi. Kısacası şu anda iki ihtimal var. Bunlardan birincisi Turktelekom sistem üzerinde çalışmalarına devam ediyor ya da sistem oturmuş ve çalışır vaziyette fakat bu tarifeye geçişleri arttırmak için reklam amaçlı olarak özellikle düşürülmüyor da olabilir. Bana kalırsa hızım ha düştü ha düşecek telaşı yaşamadan en güzeli kendi tarifende kalman. Ben kotalıdan sınırsıza geçerken sırf bu kısıtlılık yüzünden limitsiz tarifeye geçiş yaptım. 8 mbit limitsize geçtiğimde bu sıkıntıyı yaşayan biri olarak tavsiye etmiyorum. Ama özgür irade sende kolay gelsin

• yanıtın ıcın sagolasın , valla ıyı acıklamıssın zaten telekomun ıpıyle kuyuya da ınılmez , aksıyona gerek yok hakatten , 8mbit lafı ınsanı cezbedıyor ama 512 de dusunduruyor bı kez daha , sımdılık boyle devam edelım bakalım ılerleyen gunlerde nası olcak .
  • Daha önce 1 Mbit sınırsız kullanıyordum şimdi bu tarifedeyim.Hız düşmesse sömürmeye devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: eozdeniz1907

Daha önce 1 Mbit sınırsız kullanıyordum şimdi bu tarifedeyim.Hız düşmesse sömürmeye devam.

Adamları kıllandırmaya gerek yok idareli kullan, bi yakalandın mı fişlenirsin

• arkadaşlar lütfen soruma cevap verin artık bıktım bu internetten şimdi benim internet tarifem 8mbit litimsiz 99 tllik olandan ve internet hızım sabah 8 den 1 kadar 800 k ile iniyor ama 1 den sonra yani 13.00 dan sonra ama hergün bu saatte düşüyor hız 50 kb ile 80 kb arasında download ediyorum hergün sabah pc başına oturmaktan bıktım sabahın köründe pc açmak zorunda kalıyorum ttnet müşteri servisini arayıp ne demem lazım arkadaşlar

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.