Şimdi Ara

862 TL AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
2
Favori
2.562
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çoooook yanlış düşünüyorsun, asıl giriş seviyesi ekran kartı olanlar fps farkını hissetmez.

gtx 1080'e kadar ultra ayarlarda darboğaz ekran kartında olur, sen işlemciyi i9 9900k yapsan üstüne bir de 5.5 ghz oc yapsan mantıklı düşünürsen ne fark olacak?

ekran kartın %99'da olunca işlemcin ne kdar fazla kare emri yazıp çizse de ekran kartın belirliyor fps'yi.

yani demem o ki, ryzen 2600 ile i9 9900k işlemci arasında gtx 1070-1080 ve altındaki ekran kartında fps farkı 3-5 olur veya olmaz.

2k-4k gaming'de işlemcin ne olursa olsun son sözü ekran kartı söyleyeceğinden rtx 2080'de bile fark olmayacak.

ha sen 1080p oynayacaksın ve gtx 1080ti ve üstü ekran kartın var, oyun esnasında GPU kullanımı %90 aşağısında ise(afterburnerdan bakabilirsin) daha güçlü işlemciye ihtiyacın var demek ki o %10'u da çalıştırabilsin. bu da çok absürd durum olur sıfırı 5000tl ekran kartına sahip kişi zaten ryzen 2600 almaz, tezatlık burada başlıyor.

bu testleri en iyi ekran kartı ile yaparlar ki, işlemci farkı öne çıksın, ekran kartınız ortalama ise ryzen 1600 bile size yetecektir aynı fps'yi alırsınız hemen hemen.
  • Bitti 995 TL oldu.
  • Bence dalga geçiyorlar 1-2 tane anca satıyorlar sonra yükseltiyor fiyatı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amazonda son 5

edit: son 4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c0mpeng -- 16 Temmuz 2019; 20:38:42 >
  • Nanokatalogdan 966TL ye 2600x almıştım bir haftadır bekliyorum iptal edip bunu mu alsam?

• war3z kullanıcısına yanıt
    fiyat farkına değmiyor hocam. ayrıca nano yurtdışı garantili satıyor diye biliyorum. gerçi işlemci zor bozulan bir donanım ama yine de siz bilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: c0mpeng

fiyat farkına değmiyor hocam. ayrıca nano yurtdışı garantili satıyor diye biliyorum. gerçi işlemci zor bozulan bir donanım ama yine de siz bilirsiniz.
    Değmiyor derken 2600 alıp geçeyimmi

• quote:

Orijinalden alıntı: c0mpeng

amazonda son 5

edit: son 4
    Amazonda var görünüyor ama sepete eklenmiyor.
    evet ama fiyat artmış :/
  • Vay arkadaş bu nedir ya sanki bedava gibi peynir ekmek gibi gidiyor maşallah

• bahtiyaraziz kullanıcısına yanıt
    son 4ün bir tanesini ben aldım dayanamadım. stok bitmiş fiyat artmış.

yalnız amazonun fiyatlar hepsiburada ile paralel gidiyor. geçen hafta da hepsiburada tomahawkı 675 liradan sattı, orada stok bitince amazon da aynı fiyattan verdi.
  • ZafeerTR Z kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam birinide ben satın aldım. Açılışı yaptık bakalım kalan parçaları beklicez

• Kaç gündür bekledim bir kampanya gelmedi gittim ryzen 3600 aldım. Kartta limitte bitti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • c0mpeng C kullanıcısına yanıt
    Keşke R5 3600 alsaydınız çok daha performanslı MSI B450 Tomahawk ile de iyi anlaşırlardı 4.3Ghz'i 1.4V ile iyi beslerdi yanına RX5700 eklediniz mi de PUBG'de Ultra'da 200 FPS alabilirdiniz. Neyse sağlık olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HWS

Keşke R5 3600 alsaydınız çok daha performanslı MSI B450 Tomahawk ile de iyi anlaşırlardı 4.3Ghz'i 1.4V ile iyi beslerdi yanına RX5700 eklediniz mi de PUBG'de Ultra'da 200 FPS alabilirdiniz. Neyse sağlık olsun.
    Şimdi buradaki performanslı ama arada 500tl fark var ona değer mi soru o(bendede tomrhawk var :)

• quote:

Orijinalden alıntı: war3z

Şimdi buradaki performanslı ama arada 500tl fark var ona değer mi soru o(bendede tomrhawk var :)

Alıntıları Göster
    ben de o 500 tl farkı vermek istemedim. ekran kartı şuan rx 570 var seneye veya 2 sene sonra tekrar upgrade yaparım diye düşünüyorum.
    9900K'nın ensesinde olmak iyi bir his kesinlikle 500 TL'lik farka değerdi ve ben öyle yapmayı hedefliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HWS

9900K'nın ensesinde olmak iyi bir his kesinlikle 500 TL'lik farka değerdi ve ben öyle yapmayı hedefliyorum.
    R5 2600 gayet yeterli 500 lira fark verilmez.

Arada fark 10 15 fps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mark Selby -- 16 Temmuz 2019; 21:38:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçen ay 2600 980 tl çivarına alıp hediye oyunlarıda sattım
    işlemciyi 860 tl çivarına geldi
    3600 bende 500 tl fark verilmez
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.